Skocz do zawartości

Wyłączyli mi internet!


Gość abc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Przyjechałam do babci i wszystko było ok, ale po kilku dniach przestał działać internet i córka babci powiedziała mi że zrezygnowali z internetu, bo poprzednia opiekunka siedziała w nim za często i nie była zainteresowana babcią i że ma nadzieję, że nie przyjechałam tu dla internetu tylko do pracy. Agencja rozkłada ręce bo podobno internet nie jest obowiązkiem, ale jednak miał być. I co mam wypowiedzieć umowę? Wiem o kartach, ale jednak nie chciałabym płacić ze swoich pieniędzy. Nie chcę wyjść na jakąś uzależnioną, ale same wiecie, że to jedyne okno na świat i fajnie byłoby nie myśleć o ograniczeniach które są na karcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to problem... No i koszt internetu ze styka niemały...

Fakt, że to twój wybór co teraz zrobisz : zostaniesz bez Internetu lub wyjedziesz. Lub narazisz się na koszty.

         Zawsze każdą sztelę musimy oceniać całościowo, ale brak Internetu to poważny brak. Oczywiście, gorzej jak nie można się wyspać czy Babcia ucieka...

      Niemniej rodzina Pdp traktuje tam  z góry bardzo opiekunki i ja np kupiłabym karte o Internetu wręcż na pokaz i zajmowała się ich Babcią nie więcej jak 8h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosc abc -czytam Ciebie i od razu przypomina się mi jedna oferta przedstawiana przez agnecję a może i to bylo przez koordynatora ,,,ale też mi powiedziano,że rodzina nie życzy sobie ,aby opiekunka siedziała przy laptopie i internetu nie założy,,więc ja od razu zrezygnowałam z tej oferty,,nie wyobrażam sobie siedzieć jednego dnia bez internetu,,bym dostała na głowę rowno,,miałas obiecany internet? to ma być ten internet,,żaden stick co musisz doładowywać co parę dni,bo szybko z niego znika pojemnośc internetu,,chodzi nieraz jak mół,,nie wiem,,ja bym już miala dośc córeczki rządzącej ,,niewolnictwo następne,,córeczka myśli ,że jesteś do pracy 24 na 24 ,,to co było u mnie,,to się w glowie nie miesci jak oni mają w umowach z agencjami opisane nasze godziny pracy i nasze wykorzystanie na maxa,,jesteśmy tylko ludzmi ,ktorzy też mają rodziny i dzieci i mamy potrzebę kontaktu z nimi,,więzienie to mało powiedziane ,bo tam nawet mają internet,,,

Jak jesteś wygadana to jeszcze raz porozmawiaj z mądrą córeczką,,a jak masz na tyle odwagi to walnij to wszystko i szybko zarządaj zmiany stelli,,niech jedzie pani ,która nie potrzebuje internetu,,ktorej jest to obojętne,,pisaliśmy już tutaj bardzo dużo o internecie na ofercie,,nie daj się ,,ani agencji która rozkłada ręce ,bo cwaniary mają internet non stop i też uważają nas za bydło i najlepiej nas w obore jeszcze aby taniej,,szok!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, co prawda brak internetu to duży minus, ale mimo to chciałbym na moim aktualnym adresie mieć jedynie taki kłopot. Gość abc- Wyobraź sobie, że jesteś terroryzowana psychicznie na adresie i komuś się nie podoba nawet, że korzystasz z toalety. Ja tak mam obecnie.

Na moim pierwszym adresie kilka lat temu nie miałem na adresie internetu. Z Aldi kupiłem sticka i brałem pakiet.  Co prawda lepiej filmów nie oglądać bo natychmiast transfer padnie, ale do takiego normalnego przeglądania internetu, skype, itd. powinno w zupełności starczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wyjezdzie musi byc, ale mialam tez zmienniczki jak same o sobie mowily "nieinternetowe"., nie musialy miec  nawet pauzy. Nie czesto, ale zdarzaja sie i takie opiekunki. W jednym miejscu nawet rodzina sie dziwila , jak mogla tak ciagle siedziec z babka i sie nie nudzic. Nawet na stronach internetowych  niektorych agencji niemieckich  mozna przeczytac, ze opiekunka powinna miec dostep do internetu, latwiej jej kontaktowac sie z rodzina.

W domu mozna czyms innym sie zajac, wyjsc wreszcie gdzie i kiedy chce . ilez mozna na tym kompie:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że trafiłaś w nieciekawe miejsce....już pewno za późno na tę radę, ale odpowiedziałabym tej córce, że przyjechałam do pracy, w miejsce gdzie jest internet....bo taka była informacja od agencji......że internet dzis to żaden luksus, służy nam nie tylko do rozrywki..ale często, poprzez skype jest to jedyny kontakt z rodziną, często też wykorzystujemy wiedzę z internetu, np. przepisy kulinarne, wiedza na temat schorzeń itp............przecież w niektórych agencjach mówią nam , że internet to standard.A co np. jak opiekunka jest mieszka sama i wykonuje przez internet wszystkie opłaty, wyjeżdża na 2 miesiące w miejsce, gdzie miał być internet....tacha laptop  ....i d....blada......oj...nie podoba mi się ta córka....a co ona też chora jak mój Szeryf i myśli, że kupiła opiekunkę......:$ ona ją zatrudniła.....a jak zatrudnienie.....to obydwie strony mają pewne zobowiązania......a swoje uwagi i oczekiwania w stosunku do nowej opiekunki powinna przedstawić w rozmowie.........czy tej córce aby na pewno zależy na mamie!!! córka mojej podopiecznej mówiła: zadowolona opiekunka to dobra opieka dla mamy........ale to był CZŁOWIEK a nie beton

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jolantapl. napisał:

@lama bardzo madre zdanie na końcu tego co napisałaś dobrze,ze takie rodziny tez się trafiaja:)

No , rany julek!!! jak mi to podnosło ciśnienie....

ona była niezadowolona i wyłaczyła internet...jakby miała do czynienia z dzieckiem.....byłeś niegrzeczny, to odbiorę Ci cukierek.....cholewcia!!!!!:$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosc abc

powiedz corce ,ze w takim razie opuszczasz to miejsce,

Jestes w obcym kraju, musisz miec kontakt z normalnym swiatem jakas odskocznie.

Powiadom firme, zobacz co jest na opisie stelli czy stoi internet.

I zadaj zjazdu,

Nie wahaj sie.

Trudno,

Przezylam swoje i wiem,

I tez tlumaczylam,ze musze robic przelwey, ze ucze sie jezyka, ze mam wgrane ksiazki.

a nawet ....

ha ha ze gram na gieldzie, i musze miec internet!!!

Ale oczy zimna suka zrobila!!!!

Ale nie ustapila.

Corcia boi sie, ze zaniedbasz matke, ale nikt normalny nie bedzie wisial w necie przez dobe, a nie nie zajmowal sie PDP.

 

Stick kosztuje, i faktycznie zjada szybko,

Ja mysle, ze to wielkie oszustwo ze stickiem.

 

Albo niech firma przeleje ci kase !!!! na net

 

Ale ja bym postawila ich wszystkich pod sciana.

Mial byc net, nie ma to zjazd!!!!

W ten sposob pomozesz ew innym ofiarom reform corci.

Dzis zabrania netu ,jutro wylaczy ci prad o 20,00

a pojutrze bedzie wydzielac jedzenie,,,,

 

 

 

Tyle ,ze jak corka zobaczy ze masz net i korzystasz z laptopa, to tez bedzie wielka burza.

Zastanow sie.

Zjezdzaj,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie córka mojej babcinki sama zachęcała do korzystania z internetu :hahaha: i nawet mówiła,ze ona specjalnie dla opiekunek załozyła internet zeby miały stały kontakt z rodziną kupiła też nowy telewizor i załozyła antenę satelitarną zeby były polskie programy.Na numery stacjonarne mogłam dzwonic bez limitu nawet do ameryki.Podobno to standart .Nie wiem co bym zrobiła w sytuacji jakby córka złośliwie wyłączyła mi internet jakby on już był na zleceniu co innego jak tam by w ogóle nie było internetu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak internet i telefon na stacjonarne do Polski nie na inny kontynent to juz standard, jesli chodzi o ten ostatni cud techniki czesto sami to zalatwiaja , aby nie blokowac babkom  linii i nie przeszkadzac. Telewizor nie wszedzie, ale tez jest i nawet kolezance nie dawno kupili do pokoju nowy,tani jakis koreanski czy innej "znanej" marki,  bo stary kaputt . Przewaznie jest stary, ale jeszcze "na chodzie" od kogos z rodziny. O tym, ze jest net agencje umieszczaja w ofertach, trudno znalezc taka, gdzie nie ma , rodzina juz wie, ze potrzebny mimo, ze matka czy ojciec nie chca tego '" dziela szatana'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, lama napisał:

czy tej córce aby na pewno zależy na mamie!!! córka mojej podopiecznej mówiła: zadowolona opiekunka to dobra opieka dla mamy........ale to był CZŁOWIEK a nie beton

@lama biję brawo za spostrzeżenie... tutaj gdzie jestem też zauważam, że chyba ten laptop nie do końca jest mile widziany i traktuje się go jako przyczynek do "zaniedbywania" matki... Tymczasem córka wybierała sobie spośród opiekunek te najbardziej uległe, jeśli szukasz to robisz to z automatu, rozmowa wystarcza, aby stwierdzić czy osoba będzie wystarczająco usłużna... nie zawsze jednak te wybory były najtrafniejsze, bo jednak Pdp skarżyła się na brak tego czy owego, czy nawet taka bzdura jak brak wyprasowanej bielizny czy pościeli-- dla kogoś kto większość życia prasował cudze rzeczy to ważne -- Jak to możliwe, że córka, której na sercu leży tak bardzo dobro matki nie zauważyła takich "drobiazgów", a rzuca jej się w oczy laptop u opiekunki? Czy opiekunka ma dbać o matkę, czy też umiejętnie podejść córkę łechcąc jej Ego kosztem pewnych czynności wobec Pdp, bo ta się np. o nie nie upomni. Dla mnie ten laptop staje się jedynie pretekstem, który ma w konsekwencji doprowadzić do wyegzekwowania pewnego zachowania, które zapewniały jej inne.. Trochę takie pogmatwane, ale fajnie, że są dotykane tutaj takie tematy, to przynajmniej przychodzi mi lepiej zrozumieć tę tutaj trochę chorą atmosferę. Czuję przez skórę, że to jeszcze czymś się poważniejszym skończy, bo jeszcze zdaję sobie sprawę na ile korzystam z laptopa i kiedy... A gotuję z laptopem przy włączonej muzyce.... 

 

Zapomniałam dodać takiej ważnej kwestii... córka ma tutaj własny pokój i łazienkę... czego akurat nie ma opiekunka:hahaha: no ale córka jest tutaj najważniejsza... za każdym razem kiedy przyjeżdża należy przygotować jej pokój i łazienkę wraz ze zmianą podwójnej pościeli, bez względu na to czy przyjeżdża sama, czy też z mężem... jestem po trosze pokojówką hotelową... nie ważne ile nocy spędzi, nawet gdyby to była tylko jedna, a następny przyjazd był zaplanowany na za kilka dni.... konia z rzędem, że jej pościel była zawsze wyprasowana.... Kto się zakłada?

Edytowane przez agryppina44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też gotuję z laptopem,,tak ,obiad się gotuje a ja przy laptopie,,co chwila coś dołożę w garnkach i znowu laptop,,, czyli można powiedzieć opiekunka na internecie,,,:hahaha: a obiad to co? sam się zrobił? ot tak!,,na szczęscie nie mam tutaj takich uwag, a co najdziwniejsze ,że tylko w moim pokoju jest internet ,,w każdym innym pomieszczeniu nie ma zasięgu,,dobre co? trochę dziwne to dla mnie,,ale jak ja mam ,to jest najważniejsze ,,,,aby jeszcze trochę i wio  wio dalej,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Blondi napisał:

aby jeszcze trochę i wio  wio dalej,,

@Blondi podziwiam tutaj twoje poczucie humoru... jedynie podziwiam i nie udzielam się, bo mi przy tej atmosferze nie dopisuje, a nie chcę się naprzykrzać swym narzekaniem... ale nawet tylko obserwowanie dobrego nastroju u kogoś innego zawsze poprawia trochę minę :hahaha: dzięki i :serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@agryppina44 nawet nikt nie zdaje sobie sprawy z tego, jak taki obiad internetowy jest smaczny i pyszny,,tego nikt nie zauważa,,no nie!! moja babcia chwali mnie non stop,,że bardzo dobre ale i mi gitary nie zawraca ,że siedzę na laptopie,,,,a inni ugotują smacznie i jeszcze widzą nie zadowolone grymasy na twarzy,,albo ciągle coś nie tak,,,to jest przykre,,,narzekaj ,narzekaj ,,bedzie Ci lżej,troszkę,,nieraz dobrze z siebie wylac to zło  a w serduszku zostanie samo dobro:serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Blondi napisał:

Ja też gotuję z laptopem,,tak ,obiad się gotuje a ja przy laptopie,,co chwila coś dołożę w garnkach i znowu laptop,,, czyli można powiedzieć opiekunka na internecie,,,:hahaha: a obiad to co? sam się zrobił? ot tak!,,na szczęscie nie mam tutaj takich uwag, a co najdziwniejsze ,że tylko w moim pokoju jest internet ,,w każdym innym pomieszczeniu nie ma zasięgu,,dobre co? trochę dziwne to dla mnie,,ale jak ja mam ,to jest najważniejsze ,,,,aby jeszcze trochę i wio  wio dalej,,

No mi tez kiedys net lapal zasieg najlepiej tylko w kuchni,  gotowalam i sluchalam muzyki, nie wchodzil nikt i moglam sobie spokojnie sluchac , nikt  nie zagladal do garnkow, chociaz jednej babci sie podobalo Pusse Rammsteina moze dlatego , ze w tekscie jak w menu bylo "Steck Bratwurst in den Sauerkraut:d

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...