Skocz do zawartości

Oświadczenie o zdaniu pracy


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich. Wróciłam od prawnika, bo agencja wstrzymała moje wynagrodzenie ze względu na to, że podopieczny zgłosił nieprawidłowości o dziwo 14 dni po moim zjeździe. Agencja powiedziała, że zapłacił połowę ceny i mnie też wypłacą połowę. Prawnik już do nich pisze, bo muszą zapłacić co do grosza, bo ja swoje zrobiłam i nie chcę widzieć ani pdp ani agencji, która mnie okrada z ciężko zarobionych pieniędzy. Pamiętajcie, że jeżeli nikt was nie wyrzucił i nie kazał zjechać to MUSI zapłacić.

Żeby się zabezpieczyć na takie sytuacje i spać spokojnie trzeba zrobić krótkie oświadczenie i dawać dziadkom w dniu wyjazdu do podpisania. Prawnik podkreśla, że musi to być dzień wyjazdu. To nie jest 100% ochrony ale na tyle dużo że wystarczy, bo ewentualnie stwierdzona kradzież po wyjeździe to sytuacja ekstremalna i większości z nas nie dotyczy :) a. i tak musieliby wzywać policję i udowadniać.  Dostałam wzór po polsku i proszę dziewczyny piszące po niemiecku lub administratora grupy o przetłumaczenie. UWAGA! Ważne jest by podpis postawiła osoba, która podpisywała umowę z agencją i to w dniu wyjazdu lub z datą wyjazdu :)

 

Oświadczenie

Zdanie miejsca pracy

data
miejscowość
 


Ja nieżej podpisana ..... oświadczam, że Pani ..... zakończyła wykonywanie usługi w charakterze opiekunki/pomocy domowej w dniu ...............

Nie mam zastrzeżeń odnośnie do wykonywanych przez ww. obowiązków zawodowych w czasie całego okresu przebywania w miejscu zlecenia (ulica ..........., Miejscowość ..........), ani stanu pozostawionego przez nią miejsca pracy.


Podpis:

data

Jeżeli administrator lub ktoś przetłumaczy to trzeba drukować i za każdym razem dawać do podpisania. Dziękuję z góry. Razem możemy więcej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

@Koniczynka, przetłumaczyliśmy Twój dokument. Życzymy w przyszłości samych dobrych i bezproblemowych ofert.

Gotowy (sformatowany) do wydrukowania dokument wraz z krótką instrukcją do pobrania: oswiadczenie_opieka.pdf

Pozdrawiamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super!!! Dziękuję. Te oświadczenie to powinny nam dawać same agencje by nas zabezpieczać ale po co jak klient nasz pan. :( Na roszczenia to jest czas w dniu wyjazdy żebyśmy wiedziały na czym stoimy a te tchórze czekają i później nagle szukają dziury w cały. praca wykonana to trzeba płacić a jak się nie podobało to trzeba było zgłaszać na miejscu bo to tak jakbym zjadła obiad w restauracji i po tygodniu powiedziała że mi nie smakowało i żądam zwrotu połowy pieniędzy. Śmieszne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Redakcja napisał:

@Koniczynka, przetłumaczyliśmy Twój dokument. Życzymy w przyszłości samych dobrych i bezproblemowych ofert.

Gotowy (sformatowany) do wydrukowania dokument wraz z krótką instrukcją do pobrania: oswiadczenie_opieka.pdf

Pozdrawiamy!

DZIĘKUJĘ!!! W grupie siła :)

1 minutę temu, Gość hania kat napisał:

A co jeżeli nie będą chcieli podpisać? Jak z nimi rozmawiać, żeby to w ogóle podpisali?

Hania

wystarczy powiedzieć, że jest Ci to potrzebne do otrzymania wynagrodzenia i rozliczenia się z agencją a jak będą odmawiać to powiedz czy nie są zadowoleni a oni pewnie powiedzą że bardzo no to wtedy powiedz że w takim razie nie będzie problemu z podpisaniem, bo bez tego zostaniesz z niczym. Zobaczymy jak to będzie w praniu bo ja nigdy tego nie robiłam i powtarzam słowa prawnika, ale po ostatniej sytuacji nie wyjadę bez podpisania oświadczenia.

Jeszcze raz dziękuję redakcji za tłumaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Koniczynka napisał:

Pamiętajcie, że jeżeli nikt was nie wyrzucił i nie kazał zjechać to MUSI zapłacić.

Ja ostatnio musiałam zjechać , odmówiłam dźwigania. Moja Agencja obawiała się ,że rodzina im nie zapłaci! ale to był nie mój problem, do dzisiaj nie wiem czy rodzina zapłaciła dla Agencji:( ja wynagrodzenie za przepracowane dni otrzymałam, ale żeby się zabezpieczyć porobiłam zdjęcia z wykonywanej mojej pracy . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Koniczynka Dziękuję ! to dobra myśl. Oczywiście, przyzwoity klient podpisze, a złośliwy może odmówić. Ale zawsze coś.

I pięknie napisałaś, że razem możemy więcej !

Bez wątpienia tak jest,

choć większość z nas tego jeszcze nie wie

i dlatego dostajemy nieraz w kość.

A w tym poście @Redakcja spisała się znakomicie

dołączając niemieckie tłumaczenie tego oświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość hania kat napisał:

A co jeżeli nie będą chcieli podpisać? Jak z nimi rozmawiać, żeby to w ogóle podpisali?

Hania

Moim zdaniem powinni podpisywać po każdym  przepracowanym miesiącu . Jeśli nie podpiszą,  postraszyć wyjazdem  natychmiast.  Rozważcie to . Chodzi o to, żeby  zabezpieczyć opiekunkę a także jest to w interesie agencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Koniczynka co to za agencja ,,w ktorej jestes,,to po pierwsze ,,wiem i już gdzieś pisałam,,że są agencje na wyłudzenie kasy ,,wszystko zrobią aby opiekunce nie zapłacić,,ja wyjeżdzając prosze o referencje i jak mam super referencje to już się o nic nie martwię,,mam podkładkę, ,takie oświadczenie sobie przygotuję,,oczywiście , że tak,w razie wiedzmy jako PDP,,,wszystko nas może spotkać i cieszę się ,że piszesz o swoim przypadku,,każdemu otworzy mózg:święty: do myślenia,,bo nie każdy potrafi dobrze myśleć,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 21.04.2017 at 13:50, Gość Aldonix napisał:

Super!!! Dziękuję. Te oświadczenie to powinny nam dawać same agencje by nas zabezpieczać ale po co jak klient nasz pan. :( Na roszczenia to jest czas w dniu wyjazdy żebyśmy wiedziały na czym stoimy a te tchórze czekają i później nagle szukają dziury w cały. praca wykonana to trzeba płacić a jak się nie podobało to trzeba było zgłaszać na miejscu bo to tak jakbym zjadła obiad w restauracji i po tygodniu powiedziała że mi nie smakowało i żądam zwrotu połowy pieniędzy. Śmieszne

To prawda , tak powinno byc  tym bardziej  , ze jak juz pisalam w temacie Warto sie przyjrzec roznym agencjom" w umowach   niektorych agencji pojawily sie punkty o mozliwych reklamacjach klienta czy braku akceptacji i zadowolenia z pracy opiekunki i z tego powodu opiekunka moze miec obnizone wynagrodzenie a nawet zero do wyplaty za np miesiac. To normalne , ze nie zawsze wpolpraca sie dobrze uklada i obie strony moga byc rozczarowane , ale zwykle to jest na poczatku, czasem trzeba dac troche wiecej czasu, rodziny maja zwykle na to dwa tygodnie. Nie liczac konkretnych przypadkow np picia alkoholu czy zaniedbania, opuszczenia chorego nigdy opiekunka nie byla ukarana a tym bardziej, gdy w ciagu calego pobytu nikt nie zglaszal zadnych pretensji . Teraz  slyszy sie sytuacjach, gdzie opiekunka po przyjezdzie do domu dowiaduje sie, ze nie dostanie calego wynagrodzenia, bo klient  doszedl po czasie do wniosku, ze jednak zle pracowala.  Warto dawac do podpisu takie oswiadczenie. Mysle, ze rodziny moga byc troche zaskoczone ale pewnie podpisza . Ciekawe co agencje na to ? Warto tez zawsze brac od rodzin referencje. Sa agencje, ktore do umowy dolaczaja  gotowe formularze referencji, gdzie pdp czy rodzina ocenia w punktach prace opiekunki, znajomosc jezyka. Jeden formularz jest dla firmy , drugi dla opiekunki. Otrzymuje sie go przed wyjazdem, uwazam, ze to tez dobre rozwiazanie.

Pisalam w temacie o agencjach, ze tu na forum czytalam o podobnym przypadku niezadowolenia i reklamacji po skonczonej pracy opiekunki. Troche przeszukalam forum i znalazlam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...