Skocz do zawartości

"Zabawa w chowanego" - nowy film braci Sekielskich


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiejsza premiera "Zabawa w chowanego" to kontynuacja głośnego dokumentu „Tylko nie mów nikomu”, poświęconemu pedofilii w polskim Kościele. Produkcje Sekielskich budzą wiele emocji ze względu na skupianie się w nich wyłącznie na środowisku księży, ale trudno przejść obok nich obojętnie. Z pedofilią, bez względu na okoliczności, musimy stanowczo i jednomyślnie walczyć...

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na to, że po filmie powstala komisja ds. badania przypadków pedofilii, na czele której stanął fanatyk z religijnej sekty Ordo Iuris? Bo jak dla mnie to jest plucie w twarz ofiarom, gdzie pewnie skonczy sie jak zwykle na kryciu przypadków w kosciele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzalam wczoraj ten dokument w TVN. Porównując do pierwszej części był bardziej spójny i mniej było "masakrycznych" opisów samych aktów molestowania Nie znaczy to, że podobnie jak "Nie mów nikomu" nie był drastyczny. Był i nie polecam go osobą  bardzo wrażliwym. Emocje głównych bohaterów udzielają się i widzowi. Mnie się udzieliły, prawie fizycznie czułam ich strach niemoc i złość na to co ten człowiek im zrobił.  W pierwszym dokumencie bracia Segielscy przytaczają kilka historii księży pedofilów.  W tym księdza Jankowskiego... Zboczenca pod przykrywką patrioty.  Druga część to historia "lawendowej mafii" i jej sposobów ukrywania przestępstw wśród kleru. Gdyby władze szybko reagowaly na to co dzieje się na plebaniach część ofiar mogło uniknąć swojego losu Ksiądz to też człowiek i ma swoje słabości, w tym wypadku zboczenia . Ale podobnie jak każdy człowiek powinien być z nich rozliczany. Do tej pory żaden rząd, żadna opozycja, żadna instytucja państwowa nie zrobiła nic by księża byli tak samo traktowani przed wymiarem sprawiedliwości za swoje czyny jak każda inna grupa społeczna.  

Edytowane przez elf
Błąd ort
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstal juz nowy film pt. ,,Nic sie nie stalo".  Nie wiem czy uda sie mi go wkleic. Jak nie to moze kto inny da rade.

 

 _______________________________ Niestety  nie idzie ....

Kasuja ten film w sieci,ale mozna wpisac tytul w wyszukiwarke,zeby zorientowac sie o co chodzi.

 

 

 

 

Edytowane przez Andreaa
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Andreaa napisał:

Powstal juz nowy film pt. ,,Nic sie nie stalo".  Nie wiem czy uda sie mi go wkleic. Jak nie to moze kto inny da rade.

 

 _______________________________ Niestety  nie idzie ....

Kasuja ten film w sieci,ale mozna wpisac tytul w wyszukiwarke,zeby zorientowac sie o co chodzi.

 

 

 

 

Oglądałam film i debatę oraz oskarżenia pod adresem Borysa Szyca, który dzień po opublikował rozmowę z Latkowskim, która pokazuje ile te oskarżenia są warte. Główni bohaterowie powinni siedzieć za śmierć tej dziewczyny do końca życia i o jeden dzień dłużej.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, elf napisał:

@JaAnka @Andreaa Obejrzę wieczorem.

Powiem szczerze że po obejrzeniu "Nie mów nikomu"  bałam się obejrzeć "Zabawę w chowanego". 

Nie mow nikomu obejrzalam  w calosci. Z domu zaprawiona katoliczka,gdzie babcia pilnowala,zeby  w niedziele nawet igly z nitka do reki nie wziasc,bo to dzien swiety,a ksiadz przedstawiany byl jako ktos ,,nadprzyrodzony",to poczulam sie bardzo oszukana,ale to bardzo.  Drugi film do konca nie obejrzalam,ale do niego jeszcze wroce. 

Oczywiscie jako osoba swiadoma rzeczywistosci  slyszalam co sie w kosciolach wyprawia,molestowania, oszustwa,burdele,kasyna,... itp.... Ale ten film byl tak szokujacy,taki prawdziwy,ze czlowiek jeszcze bardziej poczul wstret do tych ksiezy. 

Nie wszystkich oczywiscie,bo nie wrzucam kazdego do jednego worka.

Jestem zdania ,ze ksieza , nie sa pedofilami,tylko pedofile sa wsrod ksiezy,tak jak i w innych grupach spolecznych,zawodowych.

 

Denerwuje mnie tylko to,ze filmy te wyplywaja teraz i to po kazdej stronie politycznej. 

Dlaczego teraz? Czy ktos mysli o ofiarach,czy sa oni tylko narzedziem do przerzucania sie  blotem politycznym poszczegolnych stacji tv.

Dobrze ,ze to wogole wyplywa,niz pod dywanem mialo byc jeszcze dlugo zamiecione.

Kazdy wiedzial,ale nikt nie mowil. 

Chcialabym,zeby kazdy ,kto faktycznie jest w takie procedery uwiklany,poniosl odpowiedzialnosc karna,bo to juz za daleko wszystko zaszlo,a ludzie nie zapominaja i beda czekac na efekty .

Juz od dawna jestem osoba nie praktykujaca,nie nawidze obludy.......

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś miał jeszcze wątpliwości czym kieruje się Tvp to właśnie Kurski sam się wypowiedział na tweterze

EYnKYu_XkAUW57s.png.25a49c92bd3d9cbd894e7296c41a24a5.png

Jacek sobie urządza pojedynek w tak ważnej sprawie brak słów i oczywiście nie uwzględnił tego, że film o księżach był emitowany w internecie gdzie oglądnęło go 6 milionów ludzi.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co? . Będziemy się licytować który pedofil lepszy bo jest źródłem większej oglądalności? Ten świat schodzi na psy.  Covid 19, dał nam szansę by spojrzeć na siebie z perspektywy ofiary. POTENCJALNEJ Ofiary Koronavirusa. Może wtedy łatwiej będzie nam się utożsamiać z tym co przeżywali bohaterowie dokumentów. Bo przecież oni niczym nie zasłużyli na taki los, podobnie jak my na Covid 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...