Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie PDP


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Chciałbym zapytać was o poradę. Jestem na nowym adresie od miesiąca i już drugi raz mam w nocy dziwną sytuację z podopiecznym. Usłyszałem wrzaski, poszedłem do PDP i widok coś w stylu jak na tych filmach o egzorcyzmach gdzie w człowieka wstępuje jakiś demon. PDP w łóżku na zmianę... wrzeszczy, gada nie wiadomo co, śmieje się, płacze, ręce mu latają, wykonuje dziwne ruchy ciałem i oczy mu latają nienaturalnie na wszystkie strony.  No dosłownie jak jakieś opętanie przez demona. Najciekawsze w tym wszystkim to, że nie idzie go wybudzić za nic w świecie, więc nie wiadomo czy to w ogóle sen. Wie ktoś co to może być?

P.S- W ogóle jemu się daje 25 tabletek w ciągu dnia, a o 7 rano 10 tabletek za jednym razem. Na sztelach byłem wielu i pierwszy raz mam taki przypadek, że tyle tabletek się daje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rodzina wie o takim zachowaniu podopiecznego.? Najlepiej poinformować lekarza prowadzącego. Można napisać krótką wiadomość i zostawić w przychodni z prostym pytaniem? Czasem tak bywa że nasz system nerwowy reaguje bardzo specyficznie na leki lub przeżycia. To pewnie starszy schorowany człowiek więc możesz się wszystkiego spodziewać. Mój podopieczny też  bywa bardzo niespokojny w nocy. Potem nic nie pamięta. Jeżeli cię to upokoji po prostu powiadom opiekunów o takim zachowaniu. Pozdrawiam 

Edytowane przez elf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał845 Być może to efekt działania takiej ilości leków,może zmiany w mózgu,jakaś odmiana lunatykowania,taki specyficzny stupor.Demonów bym w to nie mieszała..Następny taki "występ" sfilmuj telefonem i pokaż rodzinie czy lekarzowi.Bo normalne to nie jest na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Ja to napisałem w dziale rozmowa przy kawie, ale moderator widocznie przeniósł. Poczytałem trochę w internecie i objawy pasują do demencji i też tzw. zespołu zachodzącego słońca. W dzień jest wszystko dobrze, miód malina. PDP spokojny, uśmiechnięty, kumaty. W okolicach godziny 21 zaczyna się zmieniać i w nocy jakby przenosi się do własnego alternatywnego świata. Właśnie przed chwilą miałem sytuację, że leżąc w łóżku zaczął walić pięścią w ścianę i że musi zadzwonić na policję bo ukradli mu 150 euro. Po 10 minutach negocjacji ze mną zgodził się że zadzwoni jutro (oczywiście nie będzie pamiętał sytuacji). Zaraz pewnie znowu będzie coś odwalał.  Za tydzień mam koniec zlecenia i jakoś wytrwam ale szkoda mi zmienniczki która za tydzień będzie bo ona tu była wcześniej i takich sytuacji wcześniej nie miała.  Rodzinie powiedziałem kilka dni temu i powiedzieli, że pomyślą, jutro może będą to znowu muszę z nimi pogadać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 6.05.2020 at 04:06, Michał845 napisał:

Witajcie. Chciałbym zapytać was o poradę. Jestem na nowym adresie od miesiąca i już drugi raz mam w nocy dziwną sytuację z podopiecznym. Usłyszałem wrzaski, poszedłem do PDP i widok coś w stylu jak na tych filmach o egzorcyzmach gdzie w człowieka wstępuje jakiś demon. PDP w łóżku na zmianę... wrzeszczy, gada nie wiadomo co, śmieje się, płacze, ręce mu latają, wykonuje dziwne ruchy ciałem i oczy mu latają nienaturalnie na wszystkie strony.  No dosłownie jak jakieś opętanie przez demona. Najciekawsze w tym wszystkim to, że nie idzie go wybudzić za nic w świecie, więc nie wiadomo czy to w ogóle sen. Wie ktoś co to może być?

P.S- W ogóle jemu się daje 25 tabletek w ciągu dnia, a o 7 rano 10 tabletek za jednym razem. Na sztelach byłem wielu i pierwszy raz mam taki przypadek, że tyle tabletek się daje. 

Być może dostaje jakies leki nasenne lub uspokajające,a takie często jako objawy uboczne powodują halucynacje.Domyslam się,ze rano nic nie pamięta z nocy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 12.05.2020 at 13:17, Michał845 napisał:

Nic nie pamięta a leków nasennych nie dostaje właśnie i to chyba błąd bo może gdyby one były to by przesypiał te noce.

W moich przypadkach,kiedy zachodzily u pdp-nych dziwne zachowania,to po rozmowie z rodzina i lekarzem domowym,pdp byli kierowani do szpitala na tzn. ustawienie lekow. To trwalo ok tygodnia,moze troche dluzej. Byly na nowo robione badania i zmieniane byly leki. Czasami niektore byly odstawiane . 

Twoj pdp-ny bierze sporo tych pigulek. Tez sie nigdy z taka iloscia nie spotkalam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...