Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, elf napisał:

@lusi42 nie rozumiem czemu służy takie negatywne nastawienie do osób które jednak tutaj nadal bywają. Nie ma komu pisać..... A my to kim jesteśmy.?.powietrzem? 

A piszesz regularnie czy tylko czytasz ,jak większość.Piszących prawie nie ma:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, foczka63 napisał:

A piszesz regularnie czy tylko czytasz ,jak większość.Piszących prawie nie ma:(

jak nie ma piszacych ,to i czytajacych chyba malo hahaha bo nie ma  co czytac .....     smutno  , ciemno i do domu daleko haha 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lusi42 napisał:

jak nie ma piszacych ,to i czytajacych chyba malo hahaha bo nie ma  co czytac .....     smutno  , ciemno i do domu daleko haha 

No właśnie- nie ma piszących bo jedno zdanko raz na kilka godzin, to nie jest pisanie.Forum z dnia na dzien traci aktywność.Bo nikomu się nie chce pisać.Ja tam mogę pisac i to robiębo lubię,ale sama ze sobą mam pisać???Trochę bez sensu.Piszących o czymś więcej niż dzień dobry i dobranoc zostało może z 4-5 osób;( Co się dzieje???

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, foczka63 napisał:

No właśnie- nie ma piszących bo jedno zdanko raz na kilka godzin, to nie jest pisanie.Forum z dnia na dzien traci aktywność.Bo nikomu się nie chce pisać.Ja tam mogę pisac i to robiębo lubię,ale sama ze sobą mam pisać???Trochę bez sensu.Piszących o czymś więcej niż dzień dobry i dobranoc zostało może z 4-5 osób;( Co się dzieje???

tak wlasnie , masz racje ,,,,,  bo tych co duzo pisali tu nie ma . nawet blondi gdzies sie zawieruszyla wcale juz tu nie wchodzi 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@foczka63  pisze regularnie. Może nie potencjalne "hihi haha lub zwykle witaj . Staram się merytorycznie odpowiadać na posty na tyle na ile pozwala mi zakres mojego słownictwa. Rozumiem że brakuje wam przyjaciół ale  piszcie że nikogo tu nie ma. Bo to dyskryminacja tych którzy czasem tu jednak zaglądają 

Edytowane przez elf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, foczka63 napisał:

No właśnie- nie ma piszących bo jedno zdanko raz na kilka godzin, to nie jest pisanie.Forum z dnia na dzien traci aktywność.Bo nikomu się nie chce pisać.Ja tam mogę pisac i to robiębo lubię,ale sama ze sobą mam pisać???Trochę bez sensu.Piszących o czymś więcej niż dzień dobry i dobranoc zostało może z 4-5 osób;( Co się dziej

Regulamin się okazał ważniejszy od uczestników forum.

 

 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minut temu, lusi42 napisał:

ale tu juz nie ma komu pisac

Napisała osoba, która ma 20 postów. Ja mam niewiele więcej, ale aktywnie czytam i widzę, że osoby najciekawiej piszące są tu nadal, ale idą w marszu milczenia. Przyglądałam się tu wielu wojnom i moim zdaniem niektóre osoby zapomniały, że nie są tu same. Mam wrażenie, że dużo się niektórym tu przez wiele miesięcy upiekło. Lubię czytać @Blondi bo dziewczyna pośmieje się przy kawie i zajmie ważny głos w merytorycznych tematach. @foczka63 rozwaliła mnie blogami, których wcześniej nie widziałam. Nie oceniam obecnej sytuacji, ale mam wrażenie, że za nic nikomu się nie dostało. Jeżeli ktoś został wyrzucony z innego forum i tu stało się to samo to chyba o przypadku trudno mówić. To te osoby prowokowały wojenki z Inez, która w końcu została wyrzucona. Brakuje mi wielu osób, które kiedyś pisały i dzięki nim było mi łatwiej. Z głowy pamiętam @Serenity, która dbała tu o porządek razem z Blondi. @violka to mega głos rozsądku. Nie wymienię wszystkich na szybko z głowy. @Mirelka1965 i @Maria Jolanta do tańca i różańca. Tyle postów i zero punktów czyli się da dużo pisać bez problemów z redakcją.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od wczoraj  czytam inne forum ze wzgledu na  kwarantanne ,,   i okazuje sie ze to sa normalnie cyrki .    normalne jaja ,pisza panie ktore wracaly do domu  i  kwarantanna zalezy od tego na jakiego straznika granicznego sie trafi  ,jednego busa sprawdzaja i nie ma kwarantanny  a , nastepny juz wszyscy zaliczeni do kwarantanny ...   napewno maja kwarantanne ci co pracowali na czarno  bez umowy  ,. A z tych  co maja umowe  to roznie bywa . straz graniczna sama nie wie co robi , chyba na ladne oczy wpuszczaja ,   mam nadzieje ze do 15 tego jak pojade  to sie zdecyduja i cos z tym zrobia ...   albo jest dla wszystkich , albo nie ma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, elf napisał:

czasem

czyli rzadko:(Ja nie dyskryminuje nikogo,ale przecież czarno na białym widzę ,że full ludzi wsiorbało:( Tradycyjnie nie jestem na bieżąco, bo czasu nie mam ,jak kiedyś śledzić od rana do wieczora,ale że aktywnośc zjechała na maxa, to oczywiste.Szkoda,ale jak są czytający/mam nadzieję że są/ to będę sobie skrobać na blogu:)I w obiadkach albo w ogrodzie:)A teraz żegnam się z Wami Czytasami idę lulać:)Pa pa

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, foczka63 napisał:

czyli rzadko:(Ja nie dyskryminuje nikogo,ale przecież czarno na białym widzę ,że full ludzi wsiorbało:( Tradycyjnie nie jestem na bieżąco, bo czasu nie mam ,jak kiedyś śledzić od rana do wieczora,ale że aktywnośc zjechała na maxa, to oczywiste.Szkoda,ale jak są czytający/mam nadzieję że są/ to będę sobie skrobać na blogu:)I w obiadkach albo w ogrodzie:)A teraz żegnam się z Wami Czytasami idę lulać:)Pa pa

rozruszalas to forum dzis chociaz na chwile  haha  ....  milych snow

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lusi42 napisał:

rozruszalas to forum dzis chociaz na chwile  haha  ....  milych snow

 

Ty nie chciałaś,więc przejęłam pałeczkę.Do pojutrza coś naskrobiesz,chciaąłbym poczytać:)

 

10 minut temu, FrauMiau napisał:

tu stało się to samo to chyba

Nie ,no kurna ja to naprawdę jestem nie na bieżąco,I to bardzo :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Marta B napisał:

@foczka63 zdaje się że wszyscy ( prawie) zostali wyrzuceni z forum albo mają bana na pisanie.

Też dokładnie nie śledziłam życia forum, wiem tylko tyle że wcześniej jakieś życie było,teraz zdechło.

To my obie takie niezorientowane:(Dbrze ,ze sama nie jestem,ha ha .Cóż ,jak mnie też nie wysiudają, to se w kąciuku gdzieś przycupnę cichutko i bedę skrobać grzeczniutko:)

Nie ,nie ,dosyć tego,wyłączam gada ,do piątku:) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Marta B napisał:

Też dokładnie nie śledziłam życia forum, wiem tylko tyle że wcześniej jakieś życie było,teraz zdechło.

Na jesieni poprosiłem moderację o zawieszenie mojego konta. Było trochę niemiło, niektórzy (bez nicków!), nie czytali ze zrozumieniem, ale komentowali, i to jak! Żeby mnie nie korciło odwinąć bardzo niekulturalnie i obraźliwie lepiej było zawiesić konto. Później próbowałem co jakiś czas coś przeczytać, ale pojawiał się komunikat w stylu "przekroczyłeś czas do przebywania na tym forum i takie tam" W związku z koronawirusem i mając w planach wyjazd do Niemiec i chcąc co nieco się dowiedzieć poprosiłem o odwieszenie konta. A tu fru, połowy forum nie ma! Czystki jak za Stalina... Osobiście znam tylko 2 osoby z tego forum, ale też się boją udzielać. A było tak fajnie... @Marta B masz rację, zdechło...

  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
3 godziny temu, Marta B napisał:

Regulamin się okazał ważniejszy od uczestników forum.

@Marta B, dla jasności. Po pierwsze, wspominki proszę sobie urządzać poza forum, bo ciągniesz je już kilka dni. Coś to zmieni? Chcesz pokazać swoje niezadowolenie? Przyjmujemy je do wiadomości. My też nie czujemy zadowolenia i satysfakcji, bo te osoby były ważną częścią tego miejsca, tak jak Wy wszyscy. Uważasz, że jest tu źle, niesprawiedliwie? Obecność na forum jest dobrowolna. Regulamin dotyczy tylko osób korzystających z forum.

Forum idzie dalej. Nie my tu narozrabialiśmy. Regulamin to regulamin. Tylko moderacja wie, ile razy przymykała oko na wszystko. Po drugie, regulamin powinien być ważny dla uczestników, bo to miejsce publiczne. Zrobiliśmy wszystko, żeby nikogo nie wyrzucać. Co znaczy wszystko i czy na pewno wszystko? Mamy wrażenie, że dużo więcej. Dlaczego?

Dla tych osób, które nadal nie rozumieją idei stworzenia klubów i naszego podejścia do Was przypominamy, że miejsca te powstały, by tam dawać upust swoim emocjom, bez obecności osób trzecich, a zwłaszcza naszej i nie narażać się na kary. To miały być Wasze odskocznie. Szybko okazało się, że punkty regulaminowe na forum publicznym uniemożliwiały pisanie nie tylko na forum, ale także w klubach, co było sprzeczne z intencją ich stworzenia, bo te miały być wyjęte nieformalnie spod regulaminu forum na tyle, ile tylko można. Wszystko po to, by tam pozwolić sobie na więcej, we własnym zamkniętym gronie, bez nakazów i zakazów, z własną moderacją. Zapadła decyzja o wyjęciu klubów z forum i przeniesienie ich w inne miejsce. To też nie pomogło. A regulamin nie różni tu się niczym od regulaminu każdej dyskusji - traktuj ludzi tak samo, jak sam chciałbyś być traktowany, nie przeklinaj, szanuj innych i miejsce w którym jesteś. Tylko tyle, a jednak za wiele. W tym wszystkim buntowanie się przeciw tym zasadom, niezgadzanie się z egzekwowaniem regulaminu i bronienie ewidentnego łamania zasad stworzyło mieszankę wybuchową. Co jeszcze mogliśmy zrobić? Milczeć? Udawać, że jest dobrze? Uważacie, że to za mało?

Forum ma ponad 13 lat, choć kiedyś miało inną nazwę. Tak, jak dobrze poszukacie to znajdziecie tu wpisy nawet z 2007 roku. Przez ten czas NIGDY nie ingerowaliśmy w treści rozmów, o ile nie łamały one regulaminu (wulgaryzmy, ataki na inne osoby). Nie pozwolimy sobie na to, by teraz oczerniać nas, że przeprowadzamy atak na wolność słowa. Przez cały ten czas tworzymy miejsce przyjazne Opiekunom, rozwijamy je o nowe funkcjonalności i wspólne pomysły - jak ankiety i Stelomierze (nazwę, o ile dobrze pamiętamy, wymyśliła jedna z Was). Tym bardziej dziwi nas obecne milczenie pozostałej części forum, bo jest one wyrazem obrony zachowań nieregulaminowych i zgody na to, co zawsze było tutaj karane. Chcemy, by każdy czuł się tu dobrze i bezpiecznie, ale to nie oznacza zgody na wprowadzenie swoich zasad i straszenie nas odejściem po każdym ukaranym poście. Był czas proszenia, był czas ostrzegania, przyszedł czas egzekwowania. 

Większość ukaranych postów została usunięta ze względu na regulamin, co nie oznacza, że ich tu nie było. 

Co zrobiliśmy po wszystkim? Wulgaryzmy są automatycznie ukrywane, a publiczne wołanie moderacji trafia od razu do suportu. To kolejne udogodnienie, które z automatu uchroni nas wszystkich przed niezrozumieniem. Na pozostałe zachowania wpływu nie mamy. 

3 godziny temu, kris napisał:

ale też się boją udzielać.

Boją się, że kogoś obrażą? Że będą wulgarne? Że kogoś wyśmieją? Ze będą oskarżać moderację o cenzurę? Bo jeżeli tak, to faktycznie lepiej nie pisać. Jeżeli wolicie atmosferę strachu to proszę bardzo, byleby regulaminowo.

3 godziny temu, Marta B napisał:

teraz zdechło

Zapewniamy, że forum nie "zdechło". Tylko dzisiaj odnotowaliśmy na stronach 2400 Użytkowników, którzy wygenerowali blisko 20 tysięcy odsłon.

Proszę o niewracanie do tego tematu, bo prowadzi to dalszych niepotrzebnych tu nikomu kłótni. Nie oznacza to też tego, że będziemy bardziej wyrozumiali. Regulamin nadal obowiązuje wszystkich, jednakowo.

Zainteresowanych kontynuowaniem tematu zapraszamy do supportu. 

Pozdrawiamy. Moderacja

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich cieplutko i miłego dnia życzę!:) Boże chroń nas przed koronacją!:) Amen!

P.S To moje drugie powitanie. Kilkanaście minut temu męczyłem się nad postem ale z jakichś nieznanych mi powodów poszedł w kosmos. Boję się pytać dlaczego?

Nie trzeba pytać, wystarczy czytać. Moderator.

9 godzin temu, Moderator napisał:

publiczne wołanie moderacji trafia od razu do suportu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amen. Kurcze może jednak bym odwiedziła kiedyś kościół. Jak już mi pozwolą. Trochę to tak dziwnie w okresie "zarazy" nie pomodlić się o zdrowie swoje i najblizszych. Cześć motylaski  

Edytowane przez elf
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Wam  wszystkim:)

Juz od trzech dni jestem w pracy. Tak balam sie wczesniej wyjechac,a tu nie taki diabel byl straszny,jak to sie myslalo.

Na granicy zadnej kontroli,tak jak kiedys jeszcze w tych ,,dobrych " czasach bywalo,tak i teraz jest.

W busiku 5 osob,bilet stowe kosztowal. Wiecej niz zwykle,ale takie realia. 

Na miejscu nic sie nie zmienilo. Dziadeczek pelen wigoru. Zakupy zrobil,corki chate wysprzataly,posciel moja zmienily,pokoj  czysciutenki,a na stole jak zwykle kwiaty,owoce ,praliny i karta z zyczeniami powitalnymi.Az chce sie wracac w takie miejsce .

Nie wiem na ile przyjechalam,ale poltora miesiaca w domu siedzialam,to moge popracowac.

Siedzenie w domu nie bylo takie zle,ale przytylam chyba z 8 kilo. Masakra... bo w moim wieku juz sie tak szybko nie schudnie. Planowalam rzucic palenie,ale w  obecnym stanie wagowym raczej to bardzo ryzykowna sprawa. ;)

 

Mam nadzieje,ze u Was wszystko Ok! Zycze zdrowka i jak zwykle pozdrowionka :love:

  • Lubię to 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...