Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.06.2023 o 18:46, Michał845 napisał(a):

Witam opiekunkowo i daje znać, że żyje :)

Pracuje w opiece od prawie 11 lat i tak się zwierzę, że powoli przymierzam się do zmiany. Te siedzenie trochę jak w klatce w tych domach i brak znajomych coraz gorzej na mnie wpływa. Poza tym na emeryturę idą nędzne grosze, przynajmniej robiąc przez agencje. Jak robiłem ostatni PiT to się za głowę złapałem. 

Co do mojej aktualnej pracy to robię na tym samym adresie od prawie 3 lat u podopiecznej. Przychodzą codziennie raz z rana pflegedienst. Dzisiaj pierwszy raz babce coś odbiło i jak wydzierała sie nagle na kobietę jak ta się przywitała. "To jest mój dom, zakłócasz mi spokój, nie chce żeby świnia mnie myła, itd". Potem jeszcze jakieś wyzwiska. Ja w szoku i myjąca w szoku. Wstyd mi było za nią jak nie wiem. 
  Myjąca i hausmeister (któremu zaraz powiedziałem o sytuacji) od razu zdiagnozowali, że babka za mało wody pije i to od tego. Tutaj to w ogóle przynajmniej u mnie na adresie uważają chyba wodę za cudowne panaceum na wszystko. Babka źle się czuje? Woda!, Babka odwala? Woda! Babce uruchamia się demecnaj i chce do domu? Woda! 

 



 

Jakis czas temu przerabialem ten sam problem,gdy zaczalem odczuwac brak kontaktu z ludzmi i brak mozliwosci odezwania sie do kogos.Aby to zmienic rowniez zastanawialem sie nad zmiana pracy by nie siedziec jak w odosobnieniu,i pomyslalem o jakims domu opieki. Wyslalem kilka aplikacji i sie udalo,i nie zaluje tej decyzji.Pracuje w normalnym systemie jak kazda inna branza.Koncze swoja zmiane i mam czas dla siebie do nastepnej zmiany.Zarowno w pracy jak tez po mam mozliwosc pogadania czy przebywania z osobami innymi niz pdp.Ponadto dodatkowa korzysc ze zmiany pracy,za miesiac nabede podstawowe prawo do otrzymania niemieckiej emerytury.Wbrew opiniom,ze praca w Altenheim to obozy pracy nie narzekam,i uwazam ze opinie takie ,w moim przypadku absolutnie nie maja potwierdzenia.

Skoro zastanawiasz sie nad zmianą pracy,wiec zycze odwaznych decyzji i powodzenia.

Edytowane przez Jurek50
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Outlaws napisał(a):

gniazdkach

W których gniazdkach? trzeba być precyzyjnym, bo można narobić ludziom ochoty. 

W dniu 23.06.2023 o 17:49, Jurek50 napisał(a):

Jakis czas temu przerabialem ten sam problem,gdy zaczalem odczuwac brak kontaktu z ludzmi i brak mozliwosci odezwania sie do kogos.Aby to zmienic rowniez zastanawialem sie nad zmiana pracy by nie siedziec jak w odosobnieniu,i pomyslalem o jakims domu opieki.

To nie dla mnie, bo ja właśnie cenię spokój i odosobnienie na wsiach, ale cenię ludzi, którzy nie marudzą tylko idą po swoje. Brawo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W listopadzie o tej samej porze, na takie powitanie bym się nie targnął. Ale że dziś do wieczora daleko, to napiszę:

Dzień Dobry

I po jednej dla każdego i tylko za jeden uśmiech 🤌❤️🫴Screenshot_20230626_185600_Twitter.thumb.jpg.e17e1cb232c27a43e6af598814988463.jpg

*latosie, bedą dziś przypudrowaną niespodzianką 😋°

Skoro forum Wortspieli, to niech ktoś zgadnie, co wymościło piekarnik i kryje boróweczki-jagódkami pospolicie zwane.

Przewidziana nagroda! 🤝 🏆 📯

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Outlaws napisał(a):

Moi Współtowarzysze w Opiece

Cóż ja Wam mogę ciekawego napisać?

Może taki banał, że nie przejada się tylko to, co pachnie i smakuje kawalerskimi czasami pod namiotem nad naszym, najpiękniejszym na świecie morzem 🇵🇱❤️🤌

20230626_193857.thumb.jpg.a3d9e66b678a1a410073b67491e31381.jpg

A to Cię zaskoczę,, bo ja często kupuję i zabieram ze sobą :werble-animo:

:werble-animo:

:werble-animo:

:werble-animo:

krakus.jpg.b457a9a38a5e3f4a566f0169cb7782c9.jpg

jedyna konserwa z tej serii bez konserwantów. Uwielbiam!

Dziś jest Międzynarodowy Dzień Mikro-, Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Firmy opiekunek się łapią, ale agencje to średnie firmy czy wyżej? Zresztą składam życzenia tylko małym: niech Was ZUS nie zabije i na podopiecznej niech Wam się odbije.

Miłego dnia!!! 

 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Joker napisał(a):

bo ja często kupuję i zabieram

Serwus!
Napisz gdzie opiekujesz to wrzucę namiar gdzie kupić, by nie taszczyć. Jest i "Krakus" w bogatym wyborze.
A poza tym znajdzie cię Stara Wiara Opieki i przewącha coś za ziele ;)☝️🤣🤣🤣
Dzień dobry Aniołem Pańskim i donośnym Hejnałem ZWM!
 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.06.2023 o 17:49, Jurek50 napisał(a):

Jakis czas temu przerabialem ten sam problem,gdy zaczalem odczuwac brak kontaktu z ludzmi i brak mozliwosci odezwania sie do kogos.Aby to zmienic rowniez zastanawialem sie nad zmiana pracy by nie siedziec jak w odosobnieniu,i pomyslalem o jakims domu opieki. Wyslalem kilka aplikacji i sie udalo,i nie zaluje tej decyzji.Pracuje w normalnym systemie jak kazda inna branza.Koncze swoja zmiane i mam czas dla siebie do nastepnej zmiany.Zarowno w pracy jak tez po mam mozliwosc pogadania czy przebywania z osobami innymi niz pdp.Ponadto dodatkowa korzysc ze zmiany pracy,za miesiac nabede podstawowe prawo do otrzymania niemieckiej emerytury.Wbrew opiniom,ze praca w Altenheim to obozy pracy nie narzekam,i uwazam ze opinie takie ,w moim przypadku absolutnie nie maja potwierdzenia.

Skoro zastanawiasz sie nad zmianą pracy,wiec zycze odwaznych decyzji i powodzenia.

Hej Jurek. Powiem Ci, że też myślałem nad domem opieki. Ale myślę, że dużo zależy od konkretnej placówki. Dwóch zmienników (z którymi mam cały czas kontakt) robiło w heimie, ale szybko zrezygnowali i z powrotem wrócili na domy prywatne. Chociaż to już ludzie około 60-tki i może już nie wyrabiali.

Jak jak zmienię robotę to już żegnam się z Niemcami. Po latach pracy w opiece stwierdzam, że to nie kraj dla mnie na stałe zamieszkiwanie. Jedyne co mnie tutaj "ratuje" to po zleceniu powroty do Polski na jakiś czas. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry popołudniu :-)

Zostało samo męskie towarzystwo 🤔

Co to się porobiło na tym forum 🤣

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i przekazuję pozdrowienia od @Janeczka1963.

Urlopuje się dziewczyna ile się da. 

Ja niestety już od piątku w pracy i jeszcze długie dwa miesiące do przepracowania mi zostały :-(

Miłego wieczoru i spokojnej pracy, dla tych co w pracy :-)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Michał845 napisał(a):

Hej Jurek. Powiem Ci, że też myślałem nad domem opieki. Ale myślę, że dużo zależy od konkretnej placówki. Dwóch zmienników (z którymi mam cały czas kontakt) robiło w heimie, ale szybko zrezygnowali i z powrotem wrócili na domy prywatne. Chociaż to już ludzie około 60-tki i może już nie wyrabiali.

Jak jak zmienię robotę to już żegnam się z Niemcami. Po latach pracy w opiece stwierdzam, że to nie kraj dla mnie na stałe zamieszkiwanie. Jedyne co mnie tutaj "ratuje" to po zleceniu powroty do Polski na jakiś czas. 

Dobrze piszesz zależy od placówki .Znam ludzi osobiście którzy i po 60 dalej tam robią i mają się całkiem dobrze .

@Michał845jesli ,,dusisz się" w 4 ścianach z pdp.to praca w grupie(Heim) jest dla Ciebie a i pogadać będzie z kim .

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, INEZ napisał(a):

Dzień dobry popołudniu :-)

Zostało samo męskie towarzystwo 🤔

Co to się porobiło na tym forum 🤣

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i przekazuję pozdrowienia od @Janeczka1963.

Urlopuje się dziewczyna ile się da. 

Ja niestety już od piątku w pracy i jeszcze długie dwa miesiące do przepracowania mi zostały :-(

Miłego wieczoru i spokojnej pracy, dla tych co w pracy :-)

Zaraz zaraz bywam tu też😉☺️i nadal w pracy, już od miesiąca a do pierwszego urlopu jeszcze 2 mieszki poczekam i pofrunę do Pl.bo szkoda każdego dnia na 15 godz.jazdy busem.

Witaj ☺️

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Amaranta napisał(a):

Zaraz zaraz bywam tu też😉☺️i nadal w pracy, już od miesiąca a do pierwszego urlopu jeszcze 2 mieszki poczekam i pofrunę do Pl.bo szkoda każdego dnia na 15 godz.jazdy busem.

Witaj ☺️

Ile kosztowo Cię wychodzą te przeloty z bagażem? :) Bo nie powiem, że sam o tym myślę bo od 3 lat około 21 godz. podróżny w każdą stronę.
  Jedyny problem, że to musi być twardo ustalony termin przybycia na sztele i odjazdu, bo zmiana terminu to cena biletu się zmienia?

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Dzisiaj jest dzień rybaka i ratownika WOPR. Nie ma to jak świeżo kupiona rybka od rybaka i szybkie smażenie. 

Ratownika WOPR uprzedziłem, bo kilka lat temu sam nauczyłem się przypadkowo pływać w basenie i od tamtego czasu poszerzyłem swoje ćwiczenia o pływanie. Super i polecam. 

Miłego dnia pracującym bo urlupującym to życzyć trza tylko pogody! 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...