Skocz do zawartości

Kwarantanna domowa-coronavirus covid-19


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

A jeśli ktoś nie ma smartfona, a tylko telefon "zwykły" (klawiszowy), bądź stacjonarny, to jaki przymus? Przymus do kupna takowego, czy może zaopatrzą ludzi w takowe sprzęty? 

Ja na pewno nie wyskoczę,że mam telefon z androidem,,niech zapomną,,jestem ze średniowiecza i bez telefonu ,,albo jakiś stary kaszlak wezmę z sobą na pokazówkę, jeszcze cholera rozładowany ,,powiem,,:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, salazar napisał:

Może raczej przymus jarania się ;)?

Co widać, słychać i czuć.

Spokojnie, jeszcze tylko trzy posty.

 

W mojej głowie jednak ciągle pachnie to słowo:

 

Czujesz? A może słyszysz? Na pewno teraz widzisz.

 

Ostatnim moim postem pozwolę się odnieść do Twoich "przytuleń", w tym wątku i innych.Tak oględnie podsumuję. Wprost. Bez czarnych strzałek-odsyłaczy.

Jeśli takie zachowanie buduje Twoją psychikę, to nie krępuj się, używaj sobie. Cieszę się, że mogłem wesprzeć. A gdybyś nie zdawała sobie sprawy, to już wiesz.

 

A w temacie, to już 11/14

I dzień dobry Słoneczka

Edytowane przez LACH
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
4 minuty temu, Michał845 napisał:

Z ogromną niechęcią ale przedłużyłem pobyt w DE z 15 czerwca do 15 lipca. Mam nadzieje, że będzie już wtedy po tych kwarantannach.

haha ,a ja czytalam ze od lipca sie zacznie druga tura koronawirusa ......  dlatego teraz jade do domu a na lipiec wracam 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lusi42 napisał:

haha ,a ja czytalam ze od lipca sie zacznie druga tura koronawirusa ......  dlatego teraz jade do domu a na lipiec wracam 

No tak :) ale kwarantanna teraz na powroty jest pewna, a w połowie lipca są jakieś szanse, że zniosą. W końcu muszą.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Michał845 napisał:

No tak :) ale kwarantanna teraz na powroty jest pewna, a w połowie lipca są jakieś szanse, że zniosą. W końcu muszą@Michał845

Gdybyś uważnie czytał forum wiedział byś że od 4maja opiekunki osób starszych kwaranttana nie obowiązuje.  A faktycznie jesienią zacznie się druga tura 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, elf napisał:

Gdybyś uważnie czytał forum

@Michał845 następnym razem elf da Ci po łapach linijką. A teraz idź do kąta i przemyśl swoje postępowanie :)))) 

Ja myślę, że druga tura będzie już inna, bo ludzie nie będą tak wystraszeni jak teraz. Do tego w de i pl okazało się, że nie jest tak źle jak we Włoszech czy Hiszpanii. Zobaczymy. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, elf napisał:

Gdybyś uważnie czytał forum wiedział byś że od 4maja opiekunki osób starszych kwaranttana nie obowiązuje.  A faktycznie jesienią zacznie się druga tura 

@elf@FrauMiau   Właśnje zadzwoniłem do znajomego opiekuna który 2 dni temu wracał do Polski. On jest z Jeleniej Góry i nie ma kwarantanny. Ale jechała z nim opiekunka z Łodzi i dostała kwarantannę. To chyba z tym 4 maja chodzi o mieszkańców miejscowości przygranicznych (do której chyba zalicza się Jelenia Góra).

No i też Polskie opiekunki i opiekuni nie mają obowiązku kwarantanny po stronie Niemieckiej.

 

Edytowane przez Michał845
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to wszystko zależy od widzimisię pograniczników. Kierowca busa którym jechałem do Niemiec powiedział nam, że czasami w ogóle machają ręką na tej granicy i miał przypadki, że nikt z wracających nie miał kwarantanny. Może ktoś kto jest na forum miał taki przypadek i dlatego na forum teraz myślą, że opiekuni nie mają kwarantanny.  Może ktoś podać linka do informacji, że opiekuni od 4 maja nie mają kwarantanny w całej Polsce?

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał845 Lach podał chyba nawet tutaj tylko wcześniej taki link. Poszukaj ja jestem. Na 99,99%pewna że opiekunów nie obowiązuje kwaranttana. Ten 0,01%pozostawiam dla idiotyczny h pogranicznikow którzy naduzywaja władzy i

 

Aha... Czasem czytaj uważnie forum szczególnie tematy które cię interesują 

Edytowane przez elf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elf-. Napisałem z pytaniem do mojej agencji. Faktycznie potwierdzili, że nie ma dla nas kwarantanny. Ale też te agencje... Powinni informować opiekunów na bieżąco o sytuacji. Przed chwileczką dzwoniłem do znajomego opiekuna co pojutrze wraca do Polski i się wściekł, że tą informację słyszy ode mnie a nie usłyszał od agencji z którą rozmawiał wczoraj.  No to dobrze dla opiekunów, że już nie trzeba przechodzić tego uwięzienia 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał845 brawo ty  i co zostajesz czy wracasz. Ciekawa jestem co na to twoja agencja jak teraz znów zmienisz  termin wyjazdu. Nie powiedzieli ci bo chcieli byś został. Logiczne. Miesiąc z głowy z szukaniem zastępstwa. 

Edytowane przez elf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, elf napisał:

@Michał845 brawo ty  i co zostajesz czy wracasz. Ciekawa jestem co na to twoja agencja jak teraz znów zmienisz  termin wyjazdu. Nie powiedzieli ci bo chcieli byś został. Logiczne. Miesiąc z głowy z szukaniem zastępstwa. 

Tak w pełni szczerze to nie wiem jeszcze czy zmienię ten termin ponownie. Ten miesiąc dłużej mimo wszystko akurat bardzo mi by się przydał przez względy finansowe. Zobaczę jak będzie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jechałam w poniedziałek 11 maja, busem. Z Niemiec do Polski

Wynalazłam swoją umowę z agencja polską. Myślę, co będzie to będzie, aby tylko żadnej tej durnej kwarantanny.. Ja byłam i jeszcze jedna Pani z mojego miasteczka i super młody kierowca. Mierzenie temp. A potem następny młodzik, z jakiejś szkółki 1wzieli dzieci do przeprowadzania kontroli. Młodzik mój dowód sprawdził z danymi na umowie i jazda dalej. Moja pasażerka o mały włos a by dostała kwarantannę, a wiecie dla czego? Bo powiedziała że jedzie do Polski na 4 tyg. Katastrofa. Ale jakoś przepuścili bo zaraz powiedziała że na 2 tyg jedzie. Tak to wygląda na granicy. Zero kwarantanny, ale się   cieszyłyśmy jak dzieci żadnych kontroli i wolność. Zakupy i potrzebne sprawy już załatwiłam. Niech żyje wolność. W masce nie chodzę. Szlak. Mnie trafia ta szmata. 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...