Skocz do zawartości

Kwarantanna domowa-coronavirus covid-19


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

!!!(U Bundeskanzlerin Angeli Merkel zdiagnozowano coranavirus).


Przekroczenie granicy niemiecko-polskiej w Zgorzelcu w dniu 22.03.2020r., godz. 12.oo.
Drogowy czas przejazdu z Monachium do Zgorzelca: 4h 55min.
Odprawa epidemiczna i celna na bieżąco, 5 min. formalności związanych z kolejno: pomiarem temperatury dotykowo(3 sek czoło) przez służby sanitarne i odprawa celna polegająca na sprawdzeniu zgodności danych podanych w karcie z dokumentem tożsamości, wręczenie wjeżdżającemu ulotek informacyjnych.
Autostrady w Niemczech dosłownie puste w obydwie strony(na ok.1h jazdy, wyminięcie bądź wyprzedzenie jednego auta).
Ruch w Polsce też nieznaczny. Parkingi, stacje benzynowe puste, czynne. Pełny reżim sanitarny zachowany wszędzie, przy dostępności wszelkich środków higieny i dezynfekcji oraz bieżącym myciem, i dezynfekcją toalet, pleksa oddzielająca klienta od kasjerki. Restauracje nieczynne.
23.03.2020r., godz. 01.3o powrót do domu, mycie, pranie, dezynfekcja smartka i rzeczy z podróży, pełna izolacja od domowników, osobna sypialnia, toaleta, sztućce, kubek. Dezynfekcja toalety, powierzchni "wspólnych", lulu.

Dzień pierwszy z czternastu(1/14) 23.03.2020r.:

8.oo Pobudka, temperatura 36.1°C(rtęciowym!), toaleta, śniadanie.
Telefon do sanepidu i podanie swoich danych: imię, nazwisko, adres zamieszkania, pesel, @. Dane: żony, jej wykonywany zawód, pesel, dane dzieci i podanie ich numerów pesel.
Pytania:
skąd powrót,
ile czasu tam przebywałem,
wykonywany za granicą zawód,
jego czas i miejsce,
o możliwy kontakt z zainfekowanymi,
czy znane mi są zasady przestrzegania zalecanych wymogów sanitarnych,
czy dostałem ulotkę informacyjną na granicy,
co mam wykonywać podczas dnia kwarantanny(pomiar temperatury ciała dwa razy dziennie i monitoring stanu zdrowia, i możliwych, niepokojących objawów),
czy znane mi są zasady postępowania, i objawy w wypadku wystąpienia zakażenia wirusem covid.
czy wiem kogo poinformować o niepokojących symptomach(tel. 112, lub Sanepid, lub Oddział Zakaźny najbliższego szpitala.
czy jestem świadomy bezwzględnego zakazu opuszczania miejsca zamieszkania, pod rygorem kary w wysokości 30000 zł?
Po wywiadzie informacja o pełnej kwarantannie domowej dla mnie, oraz nadzorze epidemiologicznym dla domowników z pouczeniem, że gdyby nastąpiło u któregoś z nich pogorszenie stanu zdrowia, należy niezwłocznie poinformować jedno z podanych źródeł kontaktu, po czym zostaną objęci pełną kwarantanną.
Na tą chwilę ja pozostaje w miejscu zamieszkania a  pozostali domownicy mogą opuszczać dom(i np. robić zakupy).

Bez najmniejszego chaosu, rzeczowo, fachowo, konkretne pytania, rzetelne odpowiedzi.


Podkreślę ZERO ZAMĘTU, TUDZIEŻ WZBUDZANIA NIEPOKOJU!!!


I tyle. Obiad podano!+ prewencyjna kolejka dezynfekcyjna i toast za Wasze zdrowie i pomyślność.
Mam nadzieję, że będzie ciąg dalszy.

Życząc Słoneczkom dobrego i spokojnego dnia, cieplutko pozdrawiam.
R.
 

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minut temu, Andreaa napisał:

Hejka

Jestem na kwarantalnej od 18.03. 

Na granicy powiedziano,ze nie musze powiadamiac sanepidu i policji. 

Mialo to byc z automatu do mojego miasta przeslane.

Nie mialam zadnej kontroli policyjnej. Dzisiaj juz sama na policje zadzwonilam i okazalo sie ,ze nie ma mnie w systemie.  Ogolnie balagan! Dobrze,ze zadzwonilam,bo nie wiem ile bym na tej kwarantalnej siedziala,gdyby np. do systemu  wpisali mnie po 2 tygodniach?

Jestem odpowiedzialna i siedze wraz z mezem  w domu. Zakupy nam dowozi moj brat i zostawia przed brama. Nie mamy z nikim kontaktu.

Czuje sie tez dobrze. Mam nadzieje,ze tak pozostanie.

Pozdrowionka 

 

Też bym, nieświadomie popełnił błąd, gdybym nie zadzwonił do Sanepidu. System nalicza kwarantannę od momentu przekroczenia granicy a Sanepid, w rozmowie telefonicznej, poinformował mnie, że kwarantanna liczona jest od chwili powrotu do domu, czyli do 6.04. I tego się trzymam, nie dyskutując, bo i po co? 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj tam, oj tam, w innych okolicznościach przyrody parę godzin różnicy w odbyciu kary nie robi nic, chiałoby się powiedzieć, ale juz teraz robi bo...między ustami a brzegiem pucharu...

jest, jest- społeczeństwo obywatelskie a obywatele odpowiedzialni społecznie:dobrze:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tkwię na kwarantannie od 16-go. Do dnia dzisiejszego pies z kulawą nogą się nie zainteresował. Dzwoniłam w środę do Sanepid i MUSIAŁAM podać telefonicznie moje dane wrażliwe, co uważam za skandal! Na granicy uzyskałam informację, że nie podlegam kwarantannie, a jedynie 14-dniowemu nadzorowi epidemiologicznemu. I dlatego wykonałam telefon PSSE, by przeprowadzono ze mną wywiad epidemiologiczny. I dowiedziałam się, że WSZYSCY przekraczający granicę są objęci kwarantanną. Poinformowałam o tym, co powiedział mi Strażnik Graniczny, lecz usłyszałam święte oburzenie w głosie mojej rozmówczyni, że moja praca nijak się ma do wytycznych ze specustawy, bo nie jestem mieszkańcem strefy przygranicznej! Na moje pytanie, czym różni się moje cykliczne wykonywanie obowiązków służbowych od tych, które wykonują mieszkańcy stref przygranicznych pani nie potrafiła mi odpowiedzieć. MAM siedzieć w domu i czekać na telefon sprawdzający stan mojego zdrowia i pytanie o potrzeby żywieniowe. I cisza jak makiem zasiał! Pytam się więc grzecznie, jak się ma specustawa do tego bałaganu informacyjnego? Jeszcze przedwczoraj na stronie rządowej była informacja o pracownikach stref przygranicznych, Dzisiaj już zapis brzmi inaczej: "

Polacy wracający do Polski odbędą 14-dniową kwarantannę domową
Obywatele, którzy znajdują się obecnie poza Polską, mogą wracać do kraju. Po przekroczeniu granicy każdy z nich zostanie zarejestrowany, a także przebadany. Zostanie również skierowany na obowiązkową 14-dniową kwarantannę domową. 

Wyjątkiem są osoby:

które mieszkają w Polsce, ale pracują na co dzień w kraju sąsiednim,

kierowcy transportu kołowego – np. autobusów i busów.

Nie będą musiały one przebywać kwarantanny. "

Słuchałam dzisiaj na YT wypowiedzi przedstawiciela Straży Granicznej, że takich osób jak ja nie obowiązuje kwarantanna, gdyż mogę poświadczyć umową o pracę, iż wykonuję cyklicznie pracę na terenie kraju sąsiadującego. Niestety link do strony został usunięty! Aż żałuję, że nie nagrałam sobie tej wypowiedzi! 

Na chwilę obecną mamy nadal potężny chaos informacyjny. Dodam, że na granicy i przez telefon nie zostałam poinstruowana i odpytana jak @LACH. Było szybko, krótko, po łebkach...i tyle. Czekam więc na dalej na  newsy, które pozwolą mi skrócić czasokres izolacji przymusowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

poinstruowana

Dlatego wykonałem jeden(1) telefon do Sanepidu, by uzyskać u źródła, rzetelne, fachowe, inteligentne i niezdupingowe informacje. Od przesympatycznej Pani, która miała dużo czasu i cierpliwości w tym chaosie i zamęcie, by odpowiedzieć na WSZYSTKIE moje pytania. Rozmowę mam utrwaloną w ACR. Nie dzwoniłem do radia, telewizji, internetów, gazetów, z chyba dla każdego myślącego, zrozumiałych powodów, by następstwem moich poczynań nie było robienie z siebie idioty i nie otumanianie innych, właśnie "jakimiś", "od kogoś", "gdzieś","kiedyś" uzyskanymi ciekawostkami, które nagle i podstępnie znikają, gdy poprosi się o źródło. Jestem pełnoletni i nieubezwłasnowolniony. MYŚLEĆ!!! I tylko tyle, i aż tyle. 

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Andreaa napisał:

Hejka

Jestem na kwarantalnej od 18.03. 

Na granicy powiedziano,ze nie musze powiadamiac sanepidu i policji. 

Mialo to byc z automatu do mojego miasta przeslane.

Nie mialam zadnej kontroli policyjnej. Dzisiaj juz sama na policje zadzwonilam i okazalo sie ,ze nie ma mnie w systemie.  Ogolnie balagan! Dobrze,ze zadzwonilam,bo nie wiem ile bym na tej kwarantalnej siedziala,gdyby np. do systemu  wpisali mnie po 2 tygodniach?

Jestem odpowiedzialna i siedze wraz z mezem  w domu. Zakupy nam dowozi moj brat i zostawia przed brama. Nie mamy z nikim kontaktu.

Czuje sie tez dobrze. Mam nadzieje,ze tak pozostanie.

Pozdrowionka 

 

Dokladnie ...to tylko medialna reklama...wojny nie bylo dawno a wiec czas pozbyc sie troche ludzi,bo juz wszystko "pęka w szfach"    a zaczac wojne w Europie  to sznurek na szyi.Normalni politycy o tym wiedza ,nawet PiS sie uspokoił.Czekamy na finał.

.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, LACH napisał:

Dlatego wykonałem jeden(1) telefon do Sanepidu, by uzyskać u źródła, rzetelne, fachowe, inteligentne i niezdupingowe informacje. Od przesympatycznej Pani, która miała dużo czasu i cierpliwości w tym chaosie i zamęcie, by odpowiedzieć na WSZYSTKIE moje pytania. Rozmowę mam utrwaloną w ACR. Nie dzwoniłem do radia, telewizji, internetów, gazetów, z chyba dla każdego myślącego, zrozumiałych powodów, by następstwem moich poczynań nie było robienie z siebie idioty i nie otumanianie innych, właśnie "jakimiś", "od kogoś", "gdzieś","kiedyś" uzyskanymi ciekawostkami, które nagle i podstępnie znikają, gdy poprosi się o źródło. Jestem pełnoletni i nieubezwłasnowolniony. MYŚLEĆ!!! I tylko tyle, i aż tyle. 

Jak wyżej napisałam....też wykonałam JEDEN telefon do Sanepidu. Niemniej nie mam równie pozytywnych wrażeń jak ty.  Jednakowoż również nie jestem ubezwłasnowolniona. A nawet jestem pełnoletnia. I czytać również potrafię. I nawet artykułować pytania umiem. Tylko, że to o niczym nie świadczy, jeśli nie ma jasnych i klarownych przepisów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, LACH napisał:

Załóż proszę osobny wątek na temat administracjii i przepisów prawa w Polsce. Dobry pomysł, by innych wątków nie borcuszyć

Czy ty sobie jaja robisz? Mnie interesują klarowne przepisy dotyczące mojej pracy, a właściwie mojej pracy versus kwarantanny. Ani myślę zakładać nowy wątek, gdyż w moim przekonaniu tworzenie nowych wątków, które po paru postach umrą śmiercią naturalną uważam za bzdurę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, LACH napisał:

Naprawdę współczuję fatalnej obsady urzędniczej w twojej okolicy. Mnie możesz zazdrościć.

Coś mi się widzi , że wielu może Ci zazdrościć fachowej obsługi ....serio . Znajomi wrócili z D. i próbowali / z naciskiem na próbowali / zgłosić swoje przybycie do Polski . Byli odsyłani , sami też poszukiwali , gdzie można zgłosić i doopa ... tyle , że każdy radził im nie opuszczać miejsca zamieszkania . Znajomy wk...zdenerwował się w końcu i stwierdził " na granicy byliśmy kontrolowani to w razie czego niech się sami zgłoszą " . Oni zachowują się jak przystało na odpowiedzialnych ludzi i tyle ....Tobie trafił się kompetentny pracowni i super , ale w wielu miejscowościach nie mają zielonego pojęcia z czym to się je . Rządzący ...oj ...ci pięknie mówią , tylko wystarczy , że ktoś ichni powie prawdę jak rzeczywistość wygląda ...no to za kołnierz takiego i poszedł won z partii :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Czy ty sobie jaja robisz? Mnie interesują klarowne przepisy dotyczące mojej pracy, a właściwie mojej pracy versus kwarantanny. Ani myślę zakładać nowy wątek, gdyż w moim przekonaniu tworzenie nowych wątków, które po paru postach umrą śmiercią naturalną uważam za bzdurę. 

Jeszcze raz proszę załóż osobny wątek. Myślę, że będzie miał i poczytność i popiśmność

I kończymy śmiecenie w tym. Serio serio.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LACH napisał:

Jeszcze raz proszę załóż osobny wątek. Myślę, że będzie miał i poczytność i popiśmność

I kończymy śmiecenie w tym. Serio serio.

Hmmmm...jeśli to ma być topik jednego, jedynego, słusznie poinformowanego i najlepiej wiedzącego, to oczywiście....już idę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, LACH napisał:

Jeszcze raz proszę załóż osobny wątek. Myślę, że będzie miał i poczytność i popiśmność

I kończymy śmiecenie w tym. Serio serio.

Sorry Lach ...to , że lubimy Ciebie nie znaczy , że będziesz nami rządzić . @Mirelka1965 napisała posta " powiązanego " a Ty kuźwa swoje i swoje ...a ićććć..naskarż na nas ...może nas wy..teges . Już mi toto lotto .

Wątków na temat coronavirusa już nazakładanych tyle , że napradę można pierdolca dostać , czy pisze się we właściwym , czy nie . W pewnym miejscu już skrobnęłam propozycję , że można jeszcze " coronavirus a współżycie seksualne " itp .

Do widzenia ...a teraz szybciorem biegnij na skargę .Bez uśmieszków . Ende .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Sorry Lach ...to , że lubimy Ciebie nie znaczy , że będziesz nami rządzić . @Mirelka1965 napisała posta " powiązanego " a Ty kuźwa swoje i swoje ...a ićććć..naskarż na nas ...może nas wy..teges . Już mi toto lotto .

Wątków na temat coronavirusa już nazakładanych tyle , że napradę można pierdolca dostać , czy pisze się we właściwym , czy nie . W pewnym miejscu już skrobnęłam propozycję , że można jeszcze " coronavirus a współżycie seksualne " itp .

Do widzenia ...a teraz szybciorem biegnij na skargę .Bez uśmieszków . Ende .

Baśka, ty mnie nie musisz lubić, ty uszanuj moją prośbę, którą zamieściłem w drugim poście tego wątku. I tylko tyle a może aż.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mirelka1965 napisał:

czym różni się moje cykliczne wykonywanie obowiązków służbowych od tych, które wykonują mieszkańcy stref przygranicznych pani nie potrafiła mi odpowiedzieć

Tym,że nie przekraczasz granicy codziennie - DO i Z pracy.Brak obowiązku kwarantanny dotyczy właśnie takich osób.

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dla niecierpliwie chaotycznych zamartwiających się o przyszłość dodam, że wpisów będzie jeszcze tylko trzynaście(13). I nie jest dla mnie istotne, żeby ten wątek istniał i był dalej rozwijany. Z wiadomych powodów, bo Wszystkim życzę zdrowia i jak najszybszych i doskonałych rozwiązań w związku z koronawirusem. 

Zamierzeniem moim jest nie poczytność(tudzież POCZYTALNOŚĆ), tylko pomoc tym, którzy tego potrzebują. Poprzez opisanie bez ściemy i rzetelnie mojej sytuacji(a myślę, że w podobnej i podobnymi wątpliwościami znajdą się dziesiątki opiekunów), chcę pomóc. Zfaję sobie sprawę, że w różnych rejonach kraju, zasiadają różni ludzie. Lecz są też strony polskiego rządu, na które można wejść, zapytać i uzyskaną informacją podzielić się tutaj. Serio serio. Nawet miżna z nimi polemizować. Polecam.

Jeśli kogoś to, o czym tutaj piszę nie interesuje, to przepraszam ale są też inne wątki. Naprawdę NIKOGO nie przymuszam, by czytał i rzygał.

Póki co, to jeszcze się tu taki nie znalazł kozak, któryby, poprzez własne widzimisię, ograniczał drugiemu zakładanie, nawet najbzdurniejszego wątka. Mówicie: "za dużo", proszę zgłoście to @Moderator, że was mdli i jest niestosowne w swoim przesycie i przekazie. Nieczytane wątki spadają naturalnym biegiem z pierwszej ligi zainteresowania i gasną.

Szacunku trochę. Ciut. Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, foczka63 napisał:

Tym,że nie przekraczasz granicy codziennie - DO i Z pracy.Brak obowiązku kwarantanny dotyczy właśnie takich osób.

Nie odpowiem tutaj. Autor zażądał merytoryki odnośnie kwarantanny, więc odpowiem w innym topiku związanych z koronkiem. Chociaż tam też mam obawy...wszak właściciel jest ten sam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

że ktoś ichni powie prawdę jak rzeczywistość wygląda ...

w Nowym Targu została ze szpitala zwolniona dyscyplinarnie położna, bo ośmieliła się na FB napisać ,że nie ma maseczek w jej szpitalu....

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Hmmmm...jeśli to ma być topik jednego, jedynego, słusznie poinformowanego i najlepiej wiedzącego, to oczywiście....już idę. 

I nie ma to być taki wątek, jak napisałaś ale merytoryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, LACH napisał:

Jeszcze raz proszę załóż osobny wątek. Myślę, że będzie miał i poczytność i popiśmność

I kończymy śmiecenie w tym. Serio serio.

Bylo po prostu założyć bloga.O ile mi wiadomo nasze forum nie posiada opcji "blokowanie komentarzy" ,więc raczej one będą,jak zawsze.

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Nie odpowiem tutaj. Autor zażądał merytoryki odnośnie kwarantanny, więc odpowiem w innym topiku związanych z koronkiem. Chociaż tam też mam obawy...wszak właściciel jest ten sam....

Bez obaw. Jedziesz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...