Skocz do zawartości

Nie chcę jechać przez koronawirusa


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, awe59 napisał:

Kasia, nie chce mi się wierzyć, żeby nie wpuścili do Polski Polaka nawet jak by był chory. Ryanair nie jest członkiem IATA więc te przepisy go nie dotyczą. 

I dobrze , że nie wierzysz . Na tej stronie jest odnośnik z którego można się dowiedzieć o krajach , które nie wpuszczają ludzi i z jakich stron świata . Mimo restrykcji wszyscy wpuszczają swoich obywateli . Polska nie wspomina jeszcze o zakazie przylotu do naszego kraju .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę idę  do restauracji  na urodziny  rocznej dziewczynki , martwi mnie jedynie to ze mam katar i mogę maluszka zarazić. Niemiecka rodzina jak widzę nie panikuje  z  powodu koronawirusa i słusznie. Dopiero co  wróciłam z Polski  do Niemiec , paniki na   granicy nie zauważyłam , tylko więcej  aut na autostradzie w jedną i drugą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry :cześć2:

Właśnie przejechałem przez granicę w Słubicach - Sindbadem. 

Do autobusu wpadł "kosmita" z termometrem, pomierzył, kazali wypełnić formularz i po krzyku. Wszyscy bez gorączki - jedziemy dalej :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, MisiekFfm napisał:

Dobry :cześć2:

Właśnie przejechałem przez granicę w Słubicach - Sindbadem. 

Do autobusu wpadł "kosmita" z termometrem, pomierzył, kazali wypełnić formularz i po krzyku. Wszyscy bez gorączki - jedziemy dalej 

Misiek lubię Twój zdrowy rozsądek :tak2: Może się szerzej wypowiesz na ten gorący temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, NNNdanuta napisał:

Twój punkt widzenia, jak Ty to widzisz...:)

Trza być ostrożnym - jak z jeżem. 

A na poważnie? 

Robić to, co zalecają i żyć normalnie. 

Zagrożenie  jest duże. Przede wszystkim higiena, ograniczenie cielesnych kontaktów z nieznajomymi, unikanie tłumu, dezynfekcja po korzystaniu z miejsc i rzeczy publicznych,w razie potrzeby korzystać z osobistych środków ochrony - rękawiczki, maseczki... 

Pani Misiowa pracuje w ambulante Pflege. Tam nie panikują. Zalecają pracownikom to, co pisałem wyżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z pokolenia, które poznawało przez przechorowanie czegoś... i tak zaliczyłam odrę, świnkę, szkarlatynę i krztuśca :( Ostatnia grypa, jakaś świńska chyba w 2008 (?) powaliła mnie temperaturą 41,2 stopnie... tą polską odmianę hong kong też przeszłam... Tego koronawirusa nie chce mi się w ten sposób poznawać :o Siedzę sobie jak ślimak w skorupce i "nie mam zdania" innego jak przeczekać to co się teraz dzieje na świecie bo jakby badać mi się tego absolutnie nie chce :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MisiekFfm Misiek, czy ten formularz zawierał również rubrykę z PESEL i nr D.O. ? Bo na Fejsie dziewczyna wkleiła taki formularz i uważam , że to oburzające, żeby podawać dane wrażliwe. W końcu RODO mamy i imie, nazwisko, nr telefonu, adres imeil, adres zamieszkania w zupełnosci powinien wystarczyć. Mam nieodparte wrażenie , że te podawane dane wrażliwe zostaną wylorzystane w niecnych zamiarach, jak choćby listy poparcia. O lewych kredytach bankowych to ja juz nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Krista napisał:

@Teresadd Zastanowiło mnie to, że LOT odmawia zabrania na pokład podróżujących z Niemiec. Inne linie musiałyby też, bo co to da, że jedne linie nie wezmą a inne wezmą? Żadna ochrona. Robi się chyba coraz bardziej absurdalnie, mimo dobrych chęci.-.-

 

Racja, absurdy i niczemu nie służące pokazówki, że niby państwo o nas dba.

Jeszcze w sobotę dziecko przyleciało LOT-em na Okęcie z Frankfurtu i nawet temperatury im nie mierzyli, nikt nie zapytał jak długo i gdzie byli. Córka pracuje teraz z domu. 

Drugiemu dziecku wczoraj o 23 odwołano służbowy wyjazd do Poznania, bo potwierdzono tam 1-szy przypadek corona wirusa. I co, nagle całe miasto stało się zadżumione? 

A służba zdrowia jak była nieprzygotowana, tak jest dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LACH napisał:

Z pośpiechu kliknąłem bez załącznika:

 

Screenshot_20200309-182300_Twitter.jpg

Granicę z Niemcami przekraczałam w sobotę, nic się nie zmieniło.., bus pełen do i od granicy, i tylko w kibelku wszyscy jak jeden mąż szorowali rączki dokładnie i z namaszczeniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, NNNdanuta napisał:

Granicę z Niemcami przekraczałam w sobotę, nic się nie zmieniło.., bus pełen do i od granicy, i tylko w kibelku wszyscy jak jeden mąż szorowali rączki dokładnie i z namaszczeniem :)

Bo dokładnie o to chodzi. By dbać o czystość i w miarę możliwości zabezpieczać się. Głupotą jest tego nie robić ale panikę uważam również za głupotę. Jeśli można to unikać dużych skupisk ludzi ale nie siedzieć zamkniętym w domu bo można zwariować. Wszystko z umiarem ale i z rozsądkiem.

Co do naszego kraju to pewnie zarażonych jest więcej tylko nie zostali przebadani na obecność wirusa. Sporo absurdów. Dziewczyna po powrocie z Włoch w izolatce z wszystkimi objawami koronawirusa nie została przebadana na jego obecność. Bo wróciła trzy tygodnie wcześniej a ustawowo badają tych co wrócili z Włoch ale do dwóch tygodni. Dlatego Litwa, Słowacja a nawet mały Luksemburg mają więcej potwierdzonych zakażonych. 

Jedyne czego się obawiam to że mogę nieświadomie zawlec tego wirusa do domu. Gdybym załapała go od któregoś z domowników to w porządku ale nie chciałabym być źródłem zarazków. 

W pracy wirusa się jakoś nie boję. Pacjenci mają właściwie kontakt tylko z personelem a personel i tak stosuje środki higieny i dezynfekcyjne. Dlatego jestem ostrożna ale nie przestraszona.

.@ewamarchewa dobrze że nie pojechałaś i to nie tylko ze względu na koronawirusa ale ze względu na własne zdrowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.thumb.png.a44f57e902b8c90a4ee1dad4aebe7557.png

To jest formularz, ktory podobno trzeba wypełnić na granicy RP. Napisałam do TVN maila, bo to ewidentne wyłudzanie danych osobowych, chronionych przez RODO. Mam na mysli nr Pesel i nr dowodu. Ciekawe czy mi odpowiedzą. Do UODO tez dzwoniłam, ale czynne do 14 00. Zadzwonię zatem jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marta B  nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz. ten wirus zostawia na zawsze ślad w całym organizmie, a zwłaszcza w płucach. a za jakiś czas będziesz miala raka płuc, więc pisząc o rzekomej nieszkodliwości tego wirusa pomyśl trochę o następstwach. zresztą już teraz osoby wyleczone ponownie bywają chorzy . wtórna infekcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Marta B napisał:

@amazing66 a ty masz pojęcie o czym piszesz?

Tak naprawdę to nikt nie ma pojęcia,to jest nowa odmiana wirusa,nieznana i niezbadana póki co.

Wypowiadanie się że powoduje raka,trwałe uszkodzenia płuc,jest śmieszne.

Wirus się pojawił w grudniu,niecałe trzy miesiące temu.Zbyt krótki to czas by wyrokować o jego trwałych bądź nietrwałych następstwach.

Internet się roi od przeróżnych teorii oraz " naukowych badań".Nie dajmy się zwariować,jedyne co możemy to poczekać no i...nie panikować.

Moje osobiste zdanie ,korona wirus tak jak inne wirusy,zniknie wraz z pierwszymi mocnymi promykami słońca.Bowiem tak jak inne wirusy,nie wytrzymuje temperatury powyżej 26-27 stopni.

Byle więc do lata;)

@Marta B Dobra riposta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...