Skocz do zawartości

Odchudzanie - czy może być przyjemne ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Weszłam dziś popatrzeć co tu się dzieje i trafilam na syndrom nadmiaru. Wszyscy maja rację, ci z ilością kochanego ciałka i ci z ilością słuszną, i ci, którzy nie muszą niczego kontrolować. Jesli ktoś ma dystans będzie czuł sie pewnie i dobrze, jesli ktoś ma kompleksy bedzie dążył do poprawy samopoczucia i dla tych wszystkich jest czas i miejsce na naszym padole.

Geny to po pierwsze, sposób odżywiania to po drugie a po trzecie właśnie podejście do siebie samego.

Z mojego kawałka podłogi powiem, że problemow wagowych nigdy nie miałam i nie mam, tak po prostu jest i żadna moja zasługa ani wina.

Nikt w rodzinie ich nie miał to skąd ja miała bym mieć. Z natury jem jak koliberek, preferuję też z natury warzywa, owoce, nabiał i ryby a mięso też ino, że nie jakiekolwiek a tylko najchudsze. Nie znam się na łączeniu wartości odżywczych żeby jeść mądrze więc jem wszystko, co pozwala mi dostarczać organizmowi maksymalnie to, czego potrzebuje. Unikam jak ognia żywności wysoko przetworzonej. Nie katuje się ćwiczeniami ale lubie chodzić i to cały mój sport. Każdy ma indywidualne predyspozycje tak w kwestii wagi, urody, intelektu. Mimo, że można nie mieć obiekcji do mnie i tak mam też swoje małe kompleksy, niepewności osobowosciowe bo to ludzkie.

Komu pomaga mała skala na wadze niech o to zadba a komu jest dobrze ze sobą to niech tak trzyma. Chyba jednak najważniejsza jest godność.

Miłego czasu, ze sobą też -wszystkim, ze wszystkimi gabarytami:cmok::d

P.s.Odwazylam się pokazać moje gabaryty/60-tka w 2018

20170723_173431~2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@salazar dziękuję. plan opracowany, jak będzie czas pokaże. W Polsce za większość badań płaci się samemu, więc i o skierowanie łatwiej. Mnie ostatnio lekarz odradził te krzywe (insulinową i cukrową) bo nie mam nadciśnienia. Teraz już się nie dam zbyć. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, aniao napisał:

@salazar dziękuję. plan opracowany, jak będzie czas pokaże. W Polsce za większość badań płaci się samemu, więc i o skierowanie łatwiej. Mnie ostatnio lekarz odradził te krzywe (insulinową i cukrową) bo nie mam nadciśnienia. Teraz już się nie dam zbyć. 

Aniu wiem, że się płaci, ale tutaj też ktoś płaci (ja, moje składki?) i nie lubię, jak traktuje się mnie jak idiotkę, która nie wie nic o sobie i swoim organizmie. Długa historia, od dwóch lat nadrabiam zaległości za chyba całe życie i czasem nie wiem, śmiać się czy płakać.. Ale to dygresja i nie podążę w tę stronę ;).

Jeśli tu nie dostanę skierowania, to zrobię krzywą w Polsce na urlopie, teraz weekendowo było za mało czasu.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@salazar moje składki w Polsce też powinny płacić, ale... Nauczyliśmy się omijać system, bo nas na razie na to stać, ale boję się myśleć o ludziach, którzy nie mogą ominąć kolejki np. do operacji. O służbie zdrowia w De nie wiem za dużo, więc nie wypowiadam się. Mam nadzieję, że uda Ci się wszystko pomyślnie załatwić.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, aniao napisał:

@salazar moje składki w Polsce też powinny płacić, ale... Nauczyliśmy się omijać system, bo nas na razie na to stać, ale boję się myśleć o ludziach, którzy nie mogą ominąć kolejki np. do operacji. O służbie zdrowia w De nie wiem za dużo, więc nie wypowiadam się. Mam nadzieję, że uda Ci się wszystko pomyślnie załatwić.

Dziękuję Aniu, ja za Ciebie też trzymam kciuki :)! Ogólnie i szczegółowo też :).

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, salazar napisał:

Kasiu, niektórym chodzi o to, żeby tego za 10 czy 20 kilogramów nie było ;). Lat się nie cofnie, ale wagę można pokonać.

Przynajmniej teoretycznie.

To niech nie kłuja po oczach 70tką wagową żmije suche jedne !!!!O!!! 

"Ważę 70 i sie NIE ODCHUDZAM"  Grubaska jedna:)

 Z czego kurłą,niby ,się zapytowywuję?No,z czego????Z kości na ości?!

Pokonać ,pokonać,bić się z wagą nie będę.Szklana jest, bidula.Jeszcze się stłucze:(

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, foczka63 napisał:

To niech nie kłuja po oczach 70tką wagową żmije suche jedne !!!!O!!! 

"Ważę 70 i sie NIE ODCHUDZAM"  Grubaska jedna:)

 Z czego kurłą,niby ,się zapytowywuję?No,z czego????Z kości na ości?!

Pokonać ,pokonać,bić się z wagą nie będę.Szklana jest, bidula.Jeszcze się stłucze:(

Kasiu, jak zapewne wiesz, wszystko jest względne ;).

70 kg to dla jednych dużo, dla innych mało. Dla mnie dużo, ale na szczęście jeszcze tyle nie mam, a pożądam mieć mniej :P.

Poza tym wzrost. 70 kg i 180 wzrostu jest ok, nawet bardzo :D, ale 160 cm już nie bardzo?

Ty się bić nie musisz, ja lubię czasami poboksować (się) :).

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, salazar napisał:

Kasiu, jak zapewne wiesz, wszystko jest względne ;).

70 kg to dla jednych dużo, dla innych mało. Dla mnie dużo, ale na szczęście jeszcze tyle nie mam, a pożądam mieć mniej :P.

Poza tym wzrost. 70 kg i 180 wzrostu jest ok, nawet bardzo :D, ale 160 cm już nie bardzo?

Ty się bić nie musisz, ja lubię czasami poboksować (się) :).

 

Salazarek na ring!:):):):)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, foczka63 napisał:

To niech nie kłuja po oczach 70tką wagową żmije suche jedne !!!!O!!! 

"Ważę 70 i sie NIE ODCHUDZAM"  Grubaska jedna:)

 Z czego kurłą,niby ,się zapytowywuję?No,z czego????Z kości na ości?!

Pokonać ,pokonać,bić się z wagą nie będę.Szklana jest, bidula.Jeszcze się stłucze:(

Przepraszam....do mnie pijesz ? :szydera: jakbym ci pokazala zwały sadła na brzuchu to dopiero bys uwierzyła, że jestem grubasem. Ale grubasy tez muszą byc....zresztą kochanego ciała nigdy za wiele a baba bez brzucha to jak garnek bez ucha....:szydera:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, foczka63 napisał:

Chyba ,kurła koliberki:):):):)

@foczka63 A upewnij mnie czy nie nabijasz się ze mnie:haha:, wszak o koliberku napisałam ja co to tyle się żre:p

Śmiało, ja mam poczucie humoru ale chcę pilnować żeby nie być śmieszną. Też się wstydzę zamawiać w restauracjach porcje dziecięce ale też nie chcę marnować zostawiając. Wyglupilam się czy się nie wyglupilam? Bo wiesz, liczę się z opiniami, to powód do korekty życia:szydera::trele:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Krista napisał:

@foczka63 A upewnij mnie czy nie nabijasz się ze mnie:haha:, wszak o koliberku napisałam ja co to tyle się żre:p

Śmiało, ja mam poczucie humoru ale chcę pilnować żeby nie być śmieszną. Też się wstydzę zamawiać w restauracjach porcje dziecięce ale też nie chcę marnować zostawiając. Wyglupilam się czy się nie wyglupilam? Bo wiesz, liczę się z opiniami, to powód do korekty życia:szydera::trele:

Nie.Kurczaka porównałąm z koliberkiem:)Twojego wpisu nie widziałąm:)

Czemu sie wstydzisz-klient wymaga-klient płaci:)

Edytowane przez foczka63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Krista napisał:

Weszłam dziś popatrzeć co tu się dzieje i trafilam na syndrom nadmiaru. Wszyscy maja rację, ci z ilością kochanego ciałka i ci z ilością słuszną, i ci, którzy nie muszą niczego kontrolować. Jesli ktoś ma dystans będzie czuł sie pewnie i dobrze, jesli ktoś ma kompleksy bedzie dążył do poprawy samopoczucia i dla tych wszystkich jest czas i miejsce na naszym padole.

Geny to po pierwsze, sposób odżywiania to po drugie a po trzecie właśnie podejście do siebie samego.

Z mojego kawałka podłogi powiem, że problemow wagowych nigdy nie miałam i nie mam, tak po prostu jest i żadna moja zasługa ani wina.

Nikt w rodzinie ich nie miał to skąd ja miała bym mieć. Z natury jem jak koliberek, preferuję też z natury warzywa, owoce, nabiał i ryby a mięso też ino, że nie jakiekolwiek a tylko najchudsze. Nie znam się na łączeniu wartości odżywczych żeby jeść mądrze więc jem wszystko, co pozwala mi dostarczać organizmowi maksymalnie to, czego potrzebuje. Unikam jak ognia żywności wysoko przetworzonej. Nie katuje się ćwiczeniami ale lubie chodzić i to cały mój sport. Każdy ma indywidualne predyspozycje tak w kwestii wagi, urody, intelektu. Mimo, że można nie mieć obiekcji do mnie i tak mam też swoje małe kompleksy, niepewności osobowosciowe bo to ludzkie.

Komu pomaga mała skala na wadze niech o to zadba a komu jest dobrze ze sobą to niech tak trzyma. Chyba jednak najważniejsza jest godność.

Miłego czasu, ze sobą też -wszystkim, ze wszystkimi gabarytami:cmok::d

P.s.Odwazylam się pokazać moje gabaryty/60-tka w 2018

20170723_173431~2.jpg

Nooooo,ty moja kochana to sie odchudzac nie musisz.Pieknie wygladasz:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Mirelka1965 napisał:

Pozwolę sobie zostać przy swoim zdaniu. Przetestowane na żywym organizmie, czyli na własnym. Ostropest poprawia pracę wątroby i stąd efekt u ciebie. To nie jest żaden cud odchudzający. Napisałaś, że na sałatach polecisz, żeby jeszcze schudnąć. To jest jakaś forma diety i da efekt na krótko. Na dłuższym etapie może pojawić się efekt jojo. Tylko faktyczna zmiana nawyków żywieniowych da długofalowy efekt.

Mirelka znam tą dietę, choć nigdy jej nie stosowałam. Moja siostra stosuje ją od lat... I faktycznie coraz chudsza .., a zawsze ważyła minimum 10 kg więcej niż ja. Robi się taka chuda, że boję się już ją zobaczyć bo ileż chudnąć można ??? Widujemy się rzadko (ze dwa razy w roku), ale jak ją widzę to mnie zaczyna jakaś obawa męczyć bo ona pożera jakieś nieziemskie ilości jedzenia i ciągle chudnie. Cycki kiedyś miała jak ja, a teraz jakieś push-up wypchane gąbką musi nosić :o Dla mnie to wygląda na jakieś zaburzenia wchłaniania bo ona żre więcej niż niejeden chłop :o Nawet jej to powiedziałam, że to nie jest normalne... Cud ten dla mnie jest podejrzany, choć nie wiem czy to tylko "zasługa" diety czy może też przyczynia się dysfunkcja tarczycy bo jakąś ma O.o

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...