Skocz do zawartości

Odchudzanie - czy może być przyjemne ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy słyszymy pojęcie ODCHUDZANIE od razu nasuwa nam się na myśl katorżnicza dieta, godziny spędzane na monotonnych ćwiczeniach, wyzbywanie się drobnych przyjeności i do tego ta potworna presja otoczenia, które wie, że się odchudzamy ale robi wszystko, by nam pokazać, że efektów nie widać - hmm nawet gdy są one widoczne :(

A wiecie, że odchudzanie wcale nie musi być takie nieprzyjemne, męczące i trudne ? I nie mówię tutaj wcale o kupowaniu jakiś super - tabletek na odchudzanie lub innych tego typu specyfików. Nie zawsze bowiem wywołują one opisywany efekt. Mówię tutaj o zwykłej codziennej aktywności. Bo jak wiadomo, ruch w odchudzaniu to podstawa. Mój sprawdzony sposób na odchudzanie to dłuższe lub krótsze ale za to częstsze spacery z psiakiem. A co jeśli psiaka nie posiadamy ? Możemy pożyczyć od znajomych ;) taki sobie żarcik. Możemy zawsze wyciągnąć jakąś znajomą lub znajomego albo nawet uzbrajając się w aparat cyfrowy, samotnie wybrać się na dłuuuugi spacer po lesie lub po innych ciekawych zakątkach. I w ten oto sposób nie dość, że się dotleniamy, to możemy zdobyć nowe hobby lub uzupełnić nasze zbiory zdjęć, no i przede wszystkim ... pomagamy sobie w walce z nadmiarem kilogramów w mniej nieprzyjemny sposób.

A czy Wy macie jakiś swój sprawdzony sposób na przyjemne odchudzanie ? Czy jednak stoicie na stanowisku, że od zawsze była, jest i będzie to tylko i wyłącznie przykra "czynność" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 2 lata później...

Postanowiłam sobie ,koniec obżerania się po nocach ,koniec z czekoladą ,koniec w wypasionymi kolacjami,tylko owoce -muszę zgubić jedną oponkę ,jakbym nie jadła tydzien to bym zeszla z tej oponki ale jak tu nie jesc ,trzeba jesc po trochu a często i efekt murowany.

chudym być to w starszym wieku tragedia-skóra sam zmarszcz,jakos  jak widzę kobiety które są szczupłe to jakoś tak to śmiesznie wygląda ,zero dupy i te nózki patyczki a potem ogromny brzucho ,no może nie ogromny ale w porównaniu do nóg i reszty to brzucho ogrom,,, 

człowiek na stare lata robi się jakiś karłaczny -co ja tu piszę -jesteśmy piękne,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to masz nie byc głodna .mniej kalorycznego jedzenia ,wiem niektórzy  suchą bułke zjedzą i są grubi  ale to wina już organizmu-przemiany materii  ja jem co mi popadnie i nic,trochę mi brzuszek się podniósł i to wszystko.około 1500 calori traci się na---ale to już się domysl ha ha   ------owoce. napoje ,najlepiej naturalne,ale jest dużo sposobów by żołądek  nie był głodny i pusty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, adamos1 napisał:

to masz nie byc głodna .mniej kalorycznego jedzenia ,wiem niektórzy  suchą bułke zjedzą i są grubi  ale to wina już organizmu-przemiany materii  ja jem co mi popadnie i nic,trochę mi brzuszek się podniósł i to wszystko.około 1500 calori traci się na---ale to już się domysl ha ha   ------owoce. napoje ,najlepiej naturalne,ale jest dużo sposobów by żołądek  nie był głodny i pusty.

wynalazłam jeszcze suchary ,abym tylko zębów na nich nie straciła ,,,

ja już się wszystkiego domyslam co Ci po głowie chodzi rodzynku,,adamos Ty chyba tu jesteś jeden chłop na tym forum a reszta to baby ,a jak jest jeszcze jakiś to się ukrywa,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Blondi napisał:

wynalazłam jeszcze suchary ,abym tylko zębów na nich nie straciła ,,,

ja już się wszystkiego domyslam co Ci po głowie chodzi rodzynku,,adamos Ty chyba tu jesteś jeden chłop na tym forum a reszta to baby ,a jak jest jeszcze jakiś to się ukrywa,,,

http://smaker.pl/przepis-zdrowa-owsianka-z-musem-malinowym,101007,szczotka-od-kija.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem wrogiem wszelkich diet,(może nie tak diet jak diet odchudzających) wszystko ,ale z umiarem i czynny tryb życia.Chyba ,że ktoś ma jakieś przeciw wskazania ,ale mam na myśli zdrowego człowieka.

Edytowane przez adamos1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dieta (z stgr. δίαιτα diaita – "styl życia"[1]) – sposób odżywiania. Potocznie często używane nieprawidłowo, w stosunku do diet odchudzających.

Termin dieta, stosowany w nauce o żywieniu człowieka ma różne znaczenia. Ogólnie wyróżnia się 4 rodzaje diet[2]:

  • dieta zwyczajowa (naturalna) - to powszechny w danej społeczności sposób odżywiania się,
  • dieta alternatywna - to przyjęty w sposób świadomy sposób odżywiania się mający na celu rezygnację ze stosowania niektórych pokarmów i metod ich przygotowania (np. wegetarianizm),
  • dieta lecznicza - to żywienie w którym z przyczyn zdrowotnych zmodyfikowano podaż produktów spożywczych (produkty zalecane, dozwolone i zabronione), konsystencję diety, techniki kulinarne. W medycynie pod nazwą dieta rozumie się dietę leczniczą,
  • dieta doświadczalna - to specjalnie skomponowane pożywienie wykorzystywane w badaniach żywieniowych, które mogą być prowadzone na zwierzętach laboratoryjnych lub ludziach.

Wikipedia Wolna encyklopedia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dieta odchudzająca, właśc. dieta redukująca – zestaw zaleceń dietetycznych, zazwyczaj w postaci jadłospisów, których celem jest odchudzenie pacjenta, tzn. zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej. Dietę taką stosuje się np. w leczeniu otyłości lub dla poprawy wyglądu.

Dieta odchudzająca powinna być stosowana pod kontrolą specjalisty, najlepiej dietetyka i lekarza bariatry. Szczególnie dotyczy to osób ze znaczną otyłością, u których potrzebna jest utrata 10 i więcej kilogramów.

Zmniejszenie masy ciała za pomocą diety jest możliwe poprzez:

Pożywienie wchodzące w skład diety odchudzającej powinno zawierać wystarczającą ilość białka, węglowodanów i tłuszczów, a także minerałów, witamin i pierwiastków śladowych.

Wikipedia Wolna encyklopedia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dlatego gdy nie widzimy efektów zewnętrznych nie należy się poddawać tylko sprawdzićco się dzieje w naszym organizmie, czy może tak nie zachodzą jakieś zmiany. Przydatna jest do tego waga mierząca poziom tłuszczu w organizmie https://kredos.pl/waga-medyczna/waga-medyczna-lazienkowa-seca-804-specyfikacja, dzięki niej można zobaczyć, że nasze wysiłki nie idą na marne, bo pozbywamy się tłuszczu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam--jedna zasada--wszystko a z umiarem i to jest najważniejsze  a nie odchudzać się na siłę a potem organiżm jest pozbawiony  podstawowych  składników chemicznych--- Blondi też ma racje --dużo ruchu w każdej postaci.Rzecz jasna jest to generalna zasada a są wyjątki.

Edytowane przez adamos60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest co napisałaś.

Ja jem i to lubię zjeść konkretnie, często tłusto i niezdrowo a przy 167 cm mam 55 kg. Kilka lat temu byłam chudsza ale jakoś udało się przybrać troszkę na wadze. I nie tyję nawet jak latami pracowałam za biurkiem. Taki metabolizm i tyle. Najwyżej wywali mi trochę brzuch ale po dwóch dniach znika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...