Skocz do zawartości

Najlepsza inwestycja : własny dom


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

       Myślę, że najlepszą inwestycją jest zakup czy modernizacja własnego domu. Sama też dzięki tej pracy sporo zainwestowałam w moje nieruchomości. Z przyzwyczajenia nadal przeglądam oferty sprzedaży nieruchomości i dziś znalazłam piękny domek w uroczym miasteczku Ćmielowie.

     Poznałam też kiedyś opiekunkę, której wcale nie śpieszyło się do domu mimo ciężkiej szteli, bo...jak otwarcie przyznała mąż pije, a syn nie pracuje i wyciągają pieniądze, ale czuła się bezsilna, bo mieli wspólne mieszkanie..Bardzo smutne.... A może czasem warto coś zmienić i rzucić ludzi, którzy wykorzystują tak ciężko zarobione pieniądze?

    Taką urządzoną chałupkę dało by się kupić pewnie za 4o, albo góra 45tyś.

https://otodom.pl/oferta/maly-przytulny-domek-ID34AmC.html#xtor=SEC-18

  Na rynku nieruchomości trafiają się prawdziwe okazje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Serenity napisał:

       Myślę, że najlepszą inwestycją jest zakup czy modernizacja własnego domu. Sama też dzięki tej pracy sporo zainwestowałam w moje nieruchomości. Z przyzwyczajenia nadal przeglądam oferty sprzedaży nieruchomości i dziś znalazłam piękny domek w uroczym miasteczku Ćmielowie.

     Poznałam też kiedyś opiekunkę, której wcale nie śpieszyło się do domu mimo ciężkiej szteli, bo...jak otwarcie przyznała mąż pije, a syn nie pracuje i wyciągają pieniądze, ale czuła się bezsilna, bo mieli wspólne mieszkanie..Bardzo smutne.... A może czasem warto coś zmienić i rzucić ludzi, którzy wykorzystują tak ciężko zarobione pieniądze?

    Taką urządzoną chałupkę dało by się kupić pewnie za 4o, albo góra 45tyś.

https://otodom.pl/oferta/maly-przytulny-domek-ID34AmC.html#xtor=SEC-18

  Na rynku nieruchomości trafiają się prawdziwe okazje.

 

@Serenity zgadzam się z Tobą :) obecne pieniążki, które ciężko zarabiam inwestuję w moje mieszkanie. Akcjami się interesuję , szczerze:)to gram od nastu lat GPW , ale w chwili obecnej sytuacja w Bankach i na Giełdzie jest"nieciekawa"  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już w mieszkanie zainwestowałam ,ale lata lecą i już bym może znowu coś zmieniła ,,czy to jest dobra inwestycja? non stop trzeba inwestowac aby wszystko utrzymac,,a po latach się wszystko sypie ,,albo nie modne ,albo się znudziło,,cena spada teraz nieruchomości ,,kiedyś np, za moje własnosci bym wzięła bardzo dużo,bardzo a teraz mi się w życiu nie opłaca tego sprzedać,,,

myslę tak ,nie będę w nic inwestowac bo nawet teraz nie mam co ,ale nawet jakbym miała to wolałabym tą kasę przeznaczyć na luksus w zyciu niż w nieruchomości -dlatego aby potem nie było walki o spadek mój, nigdy na oszczędzanie się nie pisałam,,żyję dniem dzisiejszym i się cieszę że żyję,,,ale to ja Blondi jestem taka,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

          Taki mały domeczek 50m2 w miasteczku   to piękna sprawa i na to chce się pracować, w każdym razie mnie się bardzo chciało. I absolutnie nie żałuję: żadnego czynszu, cisza, ogród, wszędzie blisko.

      A inwestować w piętrówę dla 3 rodzin to istotnie musiałabym oszaleć, żeby tu zaiwaniać jak osioł i na starość słuchać hałasów i zgrzytów. Młodzi też mogą pracować, a możliwości teraz więcej.

    Im większy dom tym bardziej traci na wartości - to akurat zasada w nieruchomościach. I ciężko sprzedać lub utrzymać.

      No ale  dochodem z domu nie jest jego wartość przy sprzedaży, ale jakość bieżącego życia, ale to już każdy sam musi wykalkulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat. ..

Jedyna szansa, żebym dokończyła budowę domu to głaskanie niemieckich staruszków za dobre ojro. 

Już mam wizję, jak sobie urządzę domek. 

A jak Bóg zdrowie da, potem podróże. 

Jesteśmy bezdzietni, więc tylko dla siebie. ...

Oby zdrowie było to dam radę. 

A jeśli ma mnie napier. .....ć kręgosłup, to żebym wiedziała za jakie pieniądze. 

Buziole dla wsiech! 

Ćmielów fajny jest. ..Manufaktura Porcelany. ..

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@beatrix+Dziękuję za pochwałę tematu.

  a to dla Ciebie dom w podkarpackim,

za 98 000zł ! do negocjacji 

z kapliczką na przodzie , żabi skok do Sanoka...

szkoda, że nie umiem tu obrazków wklejać...

Prawdziwa chata dla dobrej gospodyni

( oferta aktualna)

http://www.olx.pl/oferta/dom-pilne-okazja-CID3-IDhG0QW.html#7d5deaac93;promoted

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi a tu dla Ciebie dom wypieszczony na amen

Różanka koło Międzylesia w Kotlinie Kłodzkiej

też za 99 000 zł.

Oj, tam by się działo !

http://www.olx.pl/oferta/dom-pilne-okazja-CID3-IDhG0QW.html#7d5deaac93;promoted

@beatrix+ pomyliłam ! Dałam nie ten dom. Zmyłka.

tu jest ten z kapliczką.

tps://otodom.pl/oferta/dom-na-wsi-kolo-sanoka-ID34XDu.html#xtor=SEC-18

https://otodom.pl/oferta/dom-na-wsi-kolo-sanoka-ID34XDu.html#xtor=SEC-18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Serenity aby u mnie się działo to nie potrzeba domu a normalne mieszkanko moje kochane co mam i już się dzieje ,,oj się dzieje ,,,pościel w pleyboja atłasowa  i w ogóle luksus ,,u mnie się dzieje dużo nawet jak jestem teraz w DE ,,,może wariatka z lekka jestem -ale żyję i to czuję,,,cala w sobie,,,:hahaha:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj znalazłam drewniany domek nad Bugiem

miejscowość Krzemień- Zagacie na Mazowszu

za 55 062 zł      ( czuje, że nic nie spuszczą)

http://www.olx.pl/oferta/sprzedam-dom-drewniany-z-kawalkiem-ziemi-CID3-IDhIaBD.html#39ae3836f4;promoted

dwa pokoje z kuchnią, ale osobne wejścia...

120 km do Warszawy,

ale blisko na Białoruś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Serenity napisał:

@Blondi Nas jeszcze przetrzyma, stare drewno. No i piękny !

tu mnie już przygnębia ta powtarzalność

@Serenity mi też takie starocie się bardzo podobają ,ale na letnie wyskoki,,,na letnie szaleństwa ,,zapach drewna uwielbiam,,,Nas jeszcze przetrzyma  stare drewno" -dobre :hahaha: ale to prawda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, emma napisał:

ja już przestałam wierzyć, że będę miała własny kąt. Ciągle stancje i ten stres gdzie będę dalej mieszkać, który wynajem będzie najlepszy itd. Zmęczona jestem tym i już bez nadziei i tyle ;)

No moja droga! Cyc do góry! Wyjdziesz na prostą i domek sobie kupisz.

Na fotkach trudno określić,czy się rozsypie domek,zazwyczaj trzeba fachowca z nadzoru budowlanrgo ,żeby określił szanse remontu,żeby nas do grobu nie wprowadził..

Czasem warto nowy wybudować,albo w stanie surowym kupić..

 

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, emma napisał:

ja już przestałam wierzyć, że będę miała własny kąt. Ciągle stancje i ten stres gdzie będę dalej mieszkać, który wynajem będzie najlepszy itd. Zmęczona jestem tym i już bez nadziei i tyle ;)

@emmajesteś zgaszona i przybita nawet tą sytuacją jaką masz teraz,,ale szanse masz ogromne aby to zmienic i wszystko zmienic -trzeba tylko chciec,,,obudzic się do życia,,napewno potrzebujesz partnera i wsparcia a to już bardzo dużo,,Nadzieja jest -ona czeka i nie kasuj tej nadziei,inaczej trzeba spojrzec na wszystko,ja sobie nie wyobrażam być sama a do tego jeszcze jakiś smutek i brak nadzieji,a marzenia przecież są,,,,emma przed Toba jeszcze jest szczęscie  i może własny kąt a nie wynajmowany,trzeba się tylko pozbierac i do przodu ,jak to pisze @beatrix+cyc do góry! A wszystko zależy tylko od Ciebie samej-ja Tobie życzę jak najszybszego szczęscia i aby zawitała u Ciebie radośc i pewnośc siebie i może miłosc?:serce:

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emma W Polsce czy w Niemczech szukasz wynajmu ?

W Niemczech dopłaty do najmów duże, tylko pytać. Wschodnie landy to się proszą , niektóre.

      a w Polsce to trafiają się okazje, że hej ! nie ma co patrzeć na ceny wywoławcze, każdy się targuje i czasem za pół ceny idzie. Byle jaką gotówkę mieć i wiedzieć gdzie to ma być !!!

        Np. domek z samotną  Babcią można kupić za bezcen, byle jej dożywocie wypisać na połowie i już babcia szczęśliwa, że młoda (50latka ) dach - w razie czego - zrobi i zielsko wykosi.

        Byle się nie bać ! i nie załamywać.

          Oszczędzać to my akurat możemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, emma napisał:

ja już przestałam wierzyć, że będę miała własny kąt. Ciągle stancje i ten stres gdzie będę dalej mieszkać, który wynajem będzie najlepszy itd. Zmęczona jestem tym i już bez nadziei i tyle ;)

Lepiej oplaca sie wziac kredyt niz placic komus za wynajem mieszkania , z tym , ze  banki biora pod uwage zdolnosc kredytowa a  z tym nie jest  latwo jesli nie ma sie umowy o prace na okres przynajmniej trzech lat. Mozna wziac kredyt ale nie wiem do jakiej maksymalnie kwoty jesli ma sie ciaglosc zatrudnienia  przez co najmniej trzy miesiace na umowie zleceniu,  jednak za ta sume  raczej nie kupi sie mieszkania. Na zakup mieszkania najlepszy jest kredyt hipoteczny, ale zeby bank przyznal ten kredyt trzeba spelnic  przede wszystkim  warunek zatrudnienia i zarobkow, teraz chyba banki  stawiaja wieksze wymagania, ale jesli ktos ma prawo do dzialki czy mieszkania np u rodzicow to bank moze to przyjac w rozliczeniach jak rowniez zarobki zyrantow, jesli tacy sie zgodza. Jest poza tym program o dofinansowanniu wkladu wlasnego, obowiazuje do pewnego wieku, chyba 35 l i moze tez byc przyznany singlom, a mieszkanie nie musi byc nowe tylko kupione na tzw.rynku wtornym. Ceny mieszkan a tym samym kredytu tez sa rozne, wiadomo, ze za cene kawalerki w Warszawie mozna kupic wieksze mieszkanie w innym mniejszym miescie. czy miasteczku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...