Skocz do zawartości

Kontrola w domu pdp Krankasse


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

u nas też była w zeszłym tygodniu. Ktoś wpadnie na max 30 min. Porozmawia u mnie z pdp, ponieważ jeszcze kumata, ale jak ja pdp nie, to może ktoś z rodziny będzie u Ciebie? Jeśli nie, to ich sprawa. Ogólnie nie nasz się czym przejmować. Bule, że czysto było i pdp ogarnięta, ale to raczej masz. Ja w tum czasie zawsze mam przerwę, ale ostatnio byłam u siebie w pokoju i słyszałam, że spokojnie sibie rozmawiali o sranie zdrowia i tyle. Po ok. 30 min poszedł sobie i zostawił do wypełnienie i podpisania i wysłania pocztą lub fax'em formularz, ale tym zajmuję się rodzina. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minut temu, emma napisał:

u nas też była w zeszłym tygodniu. Ktoś wpadnie na max 30 min. Porozmawia u mnie z pdp, ponieważ jeszcze kumata, ale jak ja pdp nie, to może ktoś z rodziny będzie u Ciebie? Jeśli nie, to ich sprawa. Ogólnie nie nasz się czym przejmować. Bule, że czysto było i pdp ogarnięta, ale to raczej masz. Ja w tum czasie zawsze mam przerwę, ale ostatnio byłam u siebie w pokoju i słyszałam, że spokojnie sibie rozmawiali o sranie zdrowia i tyle. Po ok. 30 min poszedł sobie i zostawił do wypełnienie i podpisania i wysłania pocztą lub fax'em formularz, ale tym zajmuję się rodzina. ;)

Dzięki,corka ma przybyć z kontrolą:) Mówiła mi również ,że tyćkę  zwracają kosztów za opiekunkę  hmm tyćkę?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, erika napisał:

Rodzina powiadomiła mnie ,że jutro będzie wizyta w domu pdp pracownika z Krankasse. Na czym polega taka kontrola? 

była u mojej pdp babeczka z krankenkassy w poniedziałek, chodziło o przyznanie babci pflegestuffe, posiedziala z 1,5 godz. przeprowadziała wywiad z corka, dziadkiem i ze mną no i tyle, teraz babcia czeka na decyzję, mając pflegestuffe można dostać kase na opiekunkę, pod warunkiem, że ta będzie zatrudniona legalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

         te wizyty z Krankenkasse są regularne, chyba co pól roku, jeśli pdp ma już przyznaną Pflegestufe. Chodzio wyłaćznie o stan zdrowia staruszków, czy się pogorszył, czy polepszył, czyli w sumie ile dodatków mi się należy, a dopłaty mogą też być cofnięte.

        @elsli koszty opiekuńcze można w Niemczech odjąć od podatku, do jakiejś kwoty. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Serenity napisał:

         te wizyty z Krankenkasse są regularne, chyba co pól roku, jeśli pdp ma już przyznaną Pflegestufe. Chodzio wyłaćznie o stan zdrowia staruszków, czy się pogorszył, czy polepszył, czyli w sumie ile dodatków mi się należy, a dopłaty mogą też być cofnięte.

        @elsli koszty opiekuńcze można w Niemczech odjąć od podatku, do jakiejś kwoty. 

 

tu się wkradł błąd;

powinno być

ile dodatków IM się należy, a nie mi jak napisałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, elsli napisał:

była u mojej pdp babeczka z krankenkassy w poniedziałek, chodziło o przyznanie babci pflegestuffe, posiedziala z 1,5 godz. przeprowadziała wywiad z corka, dziadkiem i ze mną no i tyle, teraz babcia czeka na decyzję, mając pflegestuffe można dostać kase na opiekunkę, pod warunkiem, że ta będzie zatrudniona legalnie

zgadza się, jeśli pdp lub rodzina pdp chce zmienić na wyższy stopień Pflegestufe, to dłużej rozmawiają. Kontrola jest krótsza. Przy I co pół roku. Może rodzina dostać zwrot za legalną opiekunkę i z tego co pdp mówiła, to dosyć spore pieniadze nawet jak dla Niemców ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu pracuję już 10 m-cy ,oczywiscie z przerwami , poraz pierwszy jest kontrola.  Szkoda ,ze wcześniej nie była  jak zmienniczka pracowała... znowu mi przypadło "ogarniać " to co robiłam 10 m-cy temu !   a Rodzina nie kontroluje a więc można uśmiechem , kwiatuszkiem na stole i serwetką wyprasowaną zdobyć sympatie i zaufanie u Rodziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, erika napisał:

Ja tu pracuję już 10 m-cy ,oczywiscie z przerwami , poraz pierwszy jest kontrola.  Szkoda ,ze wcześniej nie była  jak zmienniczka pracowała... znowu mi przypadło "ogarniać " to co robiłam 10 m-cy temu !   a Rodzina nie kontroluje a więc można uśmiechem , kwiatuszkiem na stole i serwetką wyprasowaną zdobyć sympatie i zaufanie u Rodziny.

@erika dam Ci zaczarowaną różczkę-wypowiesz życzenie i się spełni,,co się nie robi dla fajnych ludzi,,,:święty: 

A rózczka wszystko zrobi za Ciebie :całus:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, erika napisał:

Ja tu pracuję już 10 m-cy ,oczywiscie z przerwami , poraz pierwszy jest kontrola.  Szkoda ,ze wcześniej nie była  jak zmienniczka pracowała... znowu mi przypadło "ogarniać " to co robiłam 10 m-cy temu !   a Rodzina nie kontroluje a więc można uśmiechem , kwiatuszkiem na stole i serwetką wyprasowaną zdobyć sympatie i zaufanie u Rodziny.

Wystarczy, że z pdp jesteś całą dobę, jeszcze rodzinie chcesz czarować? Niemka wzięłaby jeśliby pracowała na takiej Stelli, dwa razy tyle co Ty z wyżywieniem i zużyciem wody i prądu. Wystarczy być miłym ;) Pogadają z córką. Pdp popatrzy się i będzie miała odskocznię od codzienności i tyle w temacie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minut temu, emma napisał:

Wystarczy, że z pdp jesteś całą dobę, jeszcze rodzinie chcesz czarować? Niemka wzięłaby jeśliby pracowała na takiej Stelli, dwa razy tyle co Ty z wyżywieniem i zużyciem wody i prądu. Wystarczy być miłym ;) Pogadają z córką. Pdp popatrzy się i będzie miała odskocznię od codzienności i tyle w temacie ;)

@emma a wiesz ,że przedemną przez  kilka lat przychodziła 3x dz. Niemka  a pdp zostawała sama w nocy itd .oj się działo! Rodzina mi opowiadała. A zresztą sama wiem jaki porządek zastałam:( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, erika napisał:

@emma a wiesz ,że przedemną przez  kilka lat przychodziła 3x dz. Niemka  a pdp zostawała sama w nocy itd .oj się działo! Rodzina mi opowiadała. A zresztą sama wiem jaki porządek zastałam:( 

więc sama wiesz najlepiej, że jesteś dla rodziny mega dużą pomocą. Głowa do góry ;) i szanuj siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 8.09.2016 at 10:21, erika napisał:

Rodzina powiadomiła mnie ,że jutro będzie wizyta w domu pdp pracownika z Krankasse. Na czym polega taka kontrola? 

Kochani Forumowicze :serce:  a więc była osoba z Krankenkasse, przesympatyczna:) ,zadnej kontroli :) W salonie u pdp są bardzo duże okna ,/ jako ściana / z widokiem na ogród. Pracownica  Krank.. powiedziała, że mycie okien i porządki ogrodu mogą być refundowane przez Krankenkasse ! Następnie ja zapytałam czy są refundowane rękawiczki ? tak jedno opakowanie na miesiąc . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, erika napisał:

Kochani Forumowicze :serce:  a więc była osoba z Krankenkasse, przesympatyczna:) ,zadnej kontroli :) W salonie u pdp są bardzo duże okna ,/ jako ściana / z widokiem na ogród. Pracownica  Krank.. powiedziała, że mycie okien i porządki ogrodu mogą być refundowane przez Krankenkasse ! Następnie ja zapytałam czy są refundowane rękawiczki ? tak jedno opakowanie na miesiąc . 

i jeszcze się trochę dowiedziałaś ;) Brawo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 9.09.2016 at 19:34, Blondi napisał:
22 minut temu, LENA_57 napisał:

erika czy to naprawde byla Krankenkasse czy MDK. Pewnie pdp chca zmienic Pflegestuffe

@LENA_57 to napewno była osoba z Krankenkasse , wcześniej przez kilka lat była Pflegestuffe przychodziła 4 razy dziennie.wiem dokładnie , bardzo długo to trwało:( pewnie żałowali kasę :( Znając zachowanie mojej pdp a szczególnie wiem co zdarza się w nocy :( absolutnie Rodzina nie powinna powrócić do Pflegestuffe!!  Ja to bym taką rodzinę co zostawia chorą osobę samą .. bez komentarzy ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...