Skocz do zawartości

list referencyjny


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie, jak wiecie kombinuje cos zeby zamienic Austrie na Szwajcarie, ale jest jedno ale... wszedzie potrzebuja listow referencyjnych, skoro zawsze bylam w tej samej agenturze i mialam bardzo dobre opinie u szefostwa to nigdy nie przyszlo mi do glowy, by prosic rodzinke, u ktorej bylam o list referencyjny, napiszcie jak to robicie, bo mi nikt sam od siebie takich listow nie dawal, prosiliscie sami i co? pisali Wam od reki? co jest w takich listach, tak mniej wiecej? czy moge napisac maila wstecznie do kogos, u kogo bylam i powiedziec, ze potrzebuje tego listu i czy moga mi wystawic za taki a taki okres, jak bylam u ich matki, czy ojca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Betty powinna Ci wystawić taki list Twoja agencja -wystawić Ci opinie ,wiem,że agencje które nie wymagają aby opiekunki braly referencje ,same wystawiają opiekunce takie opinie.Spytaj swojej agencji ,na meila Ci wyslę druk takich referencji,,,co miałam wczesniej z innej agencji,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mazurzanka

Wlasnie agencje daja takie druki, sa tam tabelki i pare linijek na odreczna opinie osoby hmm placacej; ale jesli spotka sie kogos na poziomie, to ci na oddzielnym papierze wystawi, samodzielnie piszac na maszynie, jak to zrobil moj pierwszy gospodarz. Warto zbierac i ewentualnie poporosic o pare slow. Zaluje, ze gdy aupair bylam to nie zbieralam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Referencje jak zauważyła Serenity są ważne i oczywiście powinien wystawić klient/rodzina. Agencja będzie dawała referencje drugiej agencji? Trochę niedorzeczne... Jednak z tymi referencjami jest różnie. Jak w latach 2005 - 2009 pracowało się prywatnie, nie dawali referencji bo się bali.Później też bywało różnie. Jeżeli u pdp był kurator sądowy, to mu to wisiało, często nikt go na oczy nie widział. Jak było się u rodziny i potem rezygnowało z dalszego powrotu, referencji nikt nie wystawiał. A i tak w pewnej polskiej agencji jak chcieli mi zaproponować podłą zapłatę Pani powiedziała: referencje nie mają dla nas żadnego znaczenia - każdy mógł to Panu napisać!:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wystawianie referencji przez agenture jest dziwne... przeciez jak zwroce sie do nich po referencje to z miejsca beda wiedziec, ze potrzebuje tego nie dla wlasnej fanaberii, tylko, by przedlozyc to innej agenturze, wiec jaki maja w tym interes? skoro sa ze mnie zadowoleni, to nie beda chcieli sie mnie pozbyc, wiec nie wystawia mi rewelacyjnych referencji, bo jak to mowia: niue sprzedaje sie kury znoszacej zlote jajka...  no i obawiam sie , ze agentura wprost zapyta: a po co pani referencje? chce pani nas opuscic?... hm... no i przy referencjach szwajcarska w tym przypadku agentura prosi o numer tel do poprzedniego pracodawcy wystawiajacego list referencyjny... sama bym sobie grob wykopala podajac numer do obecnej agentury... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta agencja w której teraz jestem mi tak oznajmiła ,że referencję sami mi wystawią i dla mnie też to się okazało dziwne i wiem ,że sama poproszę rodzinę o wystawienie mi referencji,parę słów niech napiszą i już będzie na przyszłosc ,pisze przyszłośc i się zastanawiam a ile ja jeszcze chcę tu byc?przyszłośc z dziadkami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Blondi napisał:

Ta agencja w której teraz jestem mi tak oznajmiła ,że referencję sami mi wystawią i dla mnie też to się okazało dziwne i wiem ,że sama poproszę rodzinę o wystawienie mi referencji,parę słów niech napiszą i już będzie na przyszłosc ,pisze przyszłośc i się zastanawiam a ile ja jeszcze chcę tu byc?przyszłośc z dziadkami? 

po zasięgnięciu opinii o Tobie u rodziny ,mogą to zrobić ,wcale się nie dziwię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi tak masz rację poproś rodzinę żeby ci wystawiLa opinię. Ja osobiście cały czas mam problemy ze zmienniczką,ciągle mnie przestawia: to chce żebym wczesniej przyjechała.. to znowu później , po prostu cały czas coś się dzieje!! Wszystko to odbywa sie za pośrednictwem Agencji,bo ja już nie chcę z nią "gadać" .Ja mam swoje zdanie i nie pozwalam się przestawiać! A wiec nie wiem jaka opinie mi wystawi moja Agencja.. .opinie od rodziny mam super wystawiona. Oj cos mi litery sie przestawiaja ! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, erika napisał:

Ja osobiście cały czas mam problemy ze zmienniczką,ciągle mnie przestawia: to chce żebym wczesniej przyjechała.. to znowu później , po prostu cały czas coś się dzieje!! Wszystko to odbywa sie za pośrednictwem Agencji,bo ja już nie chcę z nią "gadać" 

ha, skad ja to znam... jak raz chcesz byc czlowiekiem i pojsc komus na reke, bo cos mu wypada i chce przesunac termin wyjazdu od pdp, badz przyjazdu do niego o dzien lub 2 dni to chcesz byc normalna i sie zgadzasz, a pozniej? zamiast wdziecznosci to za kazdym razem cos jej wypada... a to ma za 3 dni termin u dentysty i musi zostac w Wiedniu dluzej, ale sama nie poinformuje, tylko nasyla na mnie rodzinke pdp zeby ta zadzwonila i to z takim haslem, ze Ioana ma problem i liczymy, ze to zrozumiesz.... innym razem znowu cos... a jak raz ja zadzwonilam do rodzinki, ze nie przyjade, bo mam 40 stopni i mam szkarlatyne, poinformowalam tez agenture i to 2 dni przed przyjazdem, ze moze przetrzymaja obecna zmienniczke i ktos inny wskoczy na jakis tydzien na zastepstwo, to dowiedzialam sie od rodzinki, ze.... ze ciagle zmieniam terminy, mialam wyjezdzac, a zostaje 2 dni dluzej, mialam przyjechac, a nie przyjechalam, ale jak mowie, przeciez sami dzwoniliscie i peosiliscie w imieniu zmienniczki o zmiane terminu to juz sobie tego nie przypominaja... wychodzi na to, ze nie przyjezdalam lub nie wyjezdzalam na wlasne widzi-mi-sie.... ale jak raz tylko sama termin wyjazdu chcialam zmienic, bo bylo rozpoczecie roku szkolnego, to dowiedzialam sie od zmienniczki, ze ona ma swoje plany i dla mnie nie bedzie ich zmieniac... kuzwa, jeden dzien wczesniej przyjechac do Wiednia to az taka zmiana planow?... teraz mam przewspaniałą zmienniczke, Bułgarkę, Zdravkę, przekochana... Powiedziala mi wprost: Beata, ty masz dwojke malych dzieci i musiadsz do nich dopasowac wszystko, moje dzieci sa dorosle, maja 20-pare lat i mnie nie potrzebuja, wiec jak tylko potrzebujesz czegos, to dzwon, przyjade nastepnego dnia Cie zastapic, nie ma problemu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Betty i takie powinny być zmienniczki ale takich ze świecą szukać,wyrozumiałych,,,,wszystkie nie dogodności spadły na Ciebie Betty -tak się zawsze wychodzi będąc dobrym ,bo człowiek myśli ,że wszyscy są tacy jak my  i tutaj się nieraz bardzo mylimy,,,,każdy jest innym cudakiem,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Blondi napisał:

Ta agencja w której teraz jestem mi tak oznajmiła ,że referencję sami mi wystawią i dla mnie też to się okazało dziwne i wiem ,że sama poproszę rodzinę o wystawienie mi referencji,parę słów niech napiszą i już będzie na przyszłosc ,pisze przyszłośc i się zastanawiam a ile ja jeszcze chcę tu byc?przyszłośc z dziadkami? 

        Cwaniarską masz agencję - sami referencje chcą Ci wystawić?

To opinia klienta jest najważniejsza i to trzeba zbierać , o ile się trafi jakiś możliwszy klient. Mając dobre referencje dużo łatwiej zmienić agencje.

A do wątpliwych klientów nigdy nie wracam. Inaczej nie miałam bym tych dobrych, co to mi niezłe referencje wystawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...