Skocz do zawartości

Szczyt szczytów bezczelności agencji


Gość wkurzona
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałyście to ogłoszenie w internecie?

W chwili obecnej poszukujemy OPIEKUNA/KI DLA PANI GUDRUN w miejscowości LANGENHAGEN.

Opis zlecenia:
Pani:
• 81 lat
• 158 cm
• 73 kilo
• 2 stopień niepełnosprawności 
• Ograniczenia związane z wiekiem
• wylew
• Osoba nie chodząca – transfer łóżko i wózek inwalidzki

Podopieczna mieszka w domu jednorodzinnym wraz z córką i mężem córki . Rodzina prowadzi dynamiczne życie ( wizyty w teatrze , muzeach , kinach , zwiedzanie miast ). Opiekun/ka powinien/na być gotowy/a do brania w nim udziału. Poszukiwana jest osoba bardzo silna , która jest w stanie znosić z 2 piętra podopieczna wraz z wózkiem inwalidzkim . Potrzebne sa DOBRE/BARDZO DOBRE umiejętności j.niemieckiego ze względu na częste wizyty z podopieczną u lekarza oraz na terapiach. Część terapii odbywa się w domu , na część należy dowozić podopieczną.
W domu są dwa psy rasy Labrador. Do dyspozycji opiekunki w pełni wyposażony pokój z własną łazienką oraz dostępem do internetu.

Zakres obowiązków:
• kompleksowa opieka
• prowadzenie gospodarstwa domowego
• pomoc w ubieraniu/rozbieraniu
• przygotowywanie posiłków – TYLKO 2 RAZY W TYG. , W POZOSTAŁE DNI JEDZENIE JEST DOWOŻONE .
• zakupy

Wymagania:
• znajomość języka niemieckiego w stopniu DOBRYM/ B.DOBRYM
• doświadczenie w opiece
• miłe usposobienie, empatia, odpowiedzialność
• osoba niepaląca 
• PRAWO JAZDY

Oferujemy:
• wynagrodzenie 1450 Euro netto

Czyli to dźwiganie to chyba codziennie. Jak im nie wstyd przecież powinni wymusić na rodzinie zakup windy. Ciekawe czy ktoś się zgłosi. Ta babcia waży 71 kg. Stawka za tą super fuchę to 1450 netto. Agencja nazywa się *usunięto*!!!

Edytowane przez Moderator
Nazwy agencji podajemy wyłącznie w tematach opinii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak przeczytalam córka i mąż córki ,a jeszcze znosić z wóżkiem inwalidzkim????babkę z wózkiem??? czy oni są normalni???? chyba jakieś bezlepy,melepy to pisały,,,jestem ciekawa co za kruszynka pojedzie dzwigać całą chatę ,,,to jest oferta roku!! ja tu narzekam-u mnie to pikuś z tym co czytam,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Białoczerwona

Witam. Ogłoszenie to nic od wczoraj wszędzie huczy i buczy i agencja chyba się będzie musiała zmyć bo właścicielka jeżeli to faktycznie ona obraziła nas wszystkie i do teraz nie mogę w to uwierzyć, żeby być tak głupim i zrazić do siebie tyle opiekunek. Poniżej skopiowałam to co jest dzisiaj w opini o tej agencji. 

"To ta agencja dodała takie ogłoszenie z dzwiganiem podopiecznej na wózku z 2 piętra, co już samo w sobie jest skandalem:

Podopieczna mieszka w domu jednorodzinnym wraz z córką i mężem córki . Rodzina prowadzi dynamiczne życie ( wizyty w teatrze , muzeach , kinach , zwiedzanie miast ). Opiekun/ka powinien/na być gotowy/a do brania w nim udziału. Poszukiwana jest osoba bardzo silna , która jest w stanie znosić z 2 piętra podopieczna wraz z wózkiem inwalidzkim . Potrzebne sa DOBRE/BARDZO DOBRE umiejętności j.niemieckiego ze względu na częste wizyty z podopieczną u lekarza oraz na terapiach. Część terapii odbywa się w domu , na część należy dowozić podopieczną.

Oczywiście opiekunki wypowiedziały się nagatywnie o ofercie, a do dyskusji dołączyła agencja dodając wpis:

*usunięto*: Poszukiwana jest osoba bardzo silna , która jest w stanie znosić z 2 piętra podopieczna wraz z wózkiem inwalidzkim'' - Wózek inwalidzki jest wagi ok.14 Kg , podopieczna waży 73 kg proszę mi wierzyć nikt nie jest w stanie znosić podopiecznej i wózka jednocześnie . Chodzi o osobę silną z która ma kondycję i jest w stanie znieść podopieczną a zaraz potem szybko podstawić dla niej wózek. Jest to czynność wymagająca zwinności dlatego też wielokrotnie zaznaczone w ofercie jest to że potrzebna jest osoba fit oraz silna . Wejście i zejście z 2 piętra wraz z obciążeniem wymaga kondycji .Prosimy o nabycie umiejętności logicznego myślenia

Tu była dalsza krytyka opiekunek i odpowiedź agencji:

*usunięto*: OPIEKUN/KA-OPIEKUN ŁAMANE PRZEZ OPIEKUNKA - RODZAJ MĘSKI LUB ŻEŃSKI -PRACA PROPONOWANA TAKŻE DLA PANÓW. Proszę zauważyć , że nikt tutaj nie zmusza szanownych Pań do noszenia. Oferta skierowana jest do ogółu. Nikt do Pań nie odezwał się prywatnie i nie " zmusza do dźwigania"

I wtedy przyszła właścicielka tej agencji pani Klaudia *usunięto* i zabrała głos. Właścicielka nie przewidziała, że dziewczyna sprawdzi krs i zobaczy nazwisko właścicielki biedna myślała, ze nikt się nie zorientuje. Poczytajcie bo warto.

Klaudia *usunięto*: Skończcie za przeproszeniem pierdolić bzdury. Co druga z Was chleje na zleceniach i chwali się tym na popularnej grupie opiekunek. Z sercem? Jakie serce? Co Wy pierdolicie jedziecie i zgarniacie na czysto pięć do ośmiu patoli gdzie w Polsce zostałybyście wolontariuszkami a nie żadnymi opiekunkami.. TAK dokładnie tyle jest WARTA wasza praca w Polsce. WOLONTARIAT! Nikt nie każe Wam się opiekować starszymi osobami nikt Was nie zmusza a firma ma prawo wystawić taką ofertę jaką chce i gówno Wam do tego. Ciekawa jestem czy w sądzie też będziecie tak głośno skakały za zniesławienie firmy o której nie macie pojęcia. Celowo piszę ''waszym'' ulicznym językiem ponieważ nie rozumiecie po dobroci. Będą chcieli to zatrudnią wielbłąda i kozę do pary. Przestaniecie skakać jak Ci co wrócą z UK zabiorą Wam miejsca pracy i staną się dla WAS jedną wielką konkurencją..... A ta Pani co tu tak głośno skacze o prawie do nabycia emerytury w Niemczech niech najpierw się rozezna w temacie gdyż w Opolu jest oddział deutsche-rentenversicherung, który potwierdzi wszelkie informacje i zajmuje się wypłacaniem Niemieckich emerytur w Polsce bo de facto składki należy odprowadzać w Państwie w którym wykonuje się pracę (wyjątek stanowi formularz A1) liczy się miejsce wykonywania pracy oraz liczba okresów składkowych. Swoją drogą takich opiekunek jak Wy na miejscu firmy też bym nie chciała zatrudniać jeden wielki wstyd i patologia jakiej mało a język iście podwórkowy żeby nie powiedzieć więzienny. Dziękuję do widzenia


Klaudia *usunięto*: Chwila moment - ja nikogo nie oceniłam tylko powiedziałam ile jest warta Wasza PRACA w Polsce. Proszę nauczyć się czytać ze zrozumieniem a nie pleść trzy po trzy. Sama jeżdżę busami dość często i widzę jak to wygląda i co się dzieje w autobusach. Ledwo pasażerowie wsiadają do autokaru od razu wódeczka piweczko i kupa śmiechu a oprócz tego tona wulgaryzmów. Jeszcze słyszę i umiem zaobserwować kto jest kim zresztą nie muszę bo opiekunki same się chwalą kim są bo często szukają zastępstwa w autokarach. Jestem młodą osobą i wstyd mi za Polaków którzy tak się zachowują ... I to kobiety! Szkoda słów

Tu jedna z nas zaproponowała paniusi by sama pojechała.

Klaudia *usunięto*: Oczywiście czemu nie gdybym posiadała ku temu odpowiednie uprawnienia niestety nie przeszłam kursu opiekunki nie potrafię zrobić również transferu ale kto wie kilka lat temu zarabiałam 800 złotych pracując na bazarze bez żadnej umowy bez niczego a w razie kontroli miałam posługiwać się lewą umową ponieważ tak zostałam poinstruowana przez pracodawcę. Ponadto przez 8 lat miałam do czynienia z osobą z demencją i miażdżycą pomagałam mamie przy opiece babci i wiem co trzeba robić i jak trzeba podejść do takich ludzi. Już mówiłam kiedyś jeżeli opiekunki uważają, że wykonują pracę za karę to nie powinny nimi być! Dobrze Pani wie, że w Polsce nie zarobi nikt takich pieniędzy ale Wam wszystkim jest ciągle mało i mało najlepiej naróbcie sobie dzieci i żyjcie za 500+...

Klaudia *usunięto*: Pani broni zdania ''opiekunek'' ja bronie własnego zdania a raczej przepraszam potwierdzam fakty następnym razem może nagram film i przedstawię Pani jak prezentują się opiekunki w stanie upojenia alkoholowego w autokarze skoro poczuła się Pani głęboko urażona moją wypowiedzią ... Koło się zamyka. Proszę podać sensowniejsze argumenty w przeciwnym wypadku zakończę tę jakże śmieszną dyskusję.

Chcecie tam pracować?"

Wierzycie, że to ona że to ta właścicielka bo nie wierzę, że byłaby na tyle głupia? 

 

Edytowane przez Moderator
Regulamin, nazwy agencji podajemy wyłącznie w tematach opinii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, niepotrzebnie narzekamy, a inni mają gorzej...

Babcię z wózkiem i to bezwładną ? z drugiego piętra znieść?  Jak ?

Taką osobę należałoby na noszach we dwóch znosić, bo jedna osoba i tak nie da rady. 

I czemu nie ma jakiegoś pokoju na parterze ? Co za ludzie !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalam o tym ogloszeniu na  *usunięto*l , jedna z opiekunek (...)  napisala o tym ogloszeniu do Ispekcji Pracy i do dziennikarza z prosba o interwencje.

Edytowane przez Moderator
Regulamin, proszę nie odsyłać do miejsca, które jest zależne od jednej z agencji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele razy pisałem, że agencje biorą każde g...o, nawet niewykonalne! I tak jak w banku, kasiora, kasiora po zdrowiu i trupach opiekunek! Taka babcia z wózkiem to jakieś 90 kilo! Za cholerę nie zniesiesz! Może oddzielnie babcię, oddzielnie wózek. :p Wykonalne, ale też trudne! A co picia w autokarach? Ludzie po wyjściu z pracy muszą jakoś odreagować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kris napisał:

Wiele razy pisałem, że agencje biorą każde g...o, nawet niewykonalne! I tak jak w banku, kasiora, kasiora po zdrowiu i trupach opiekunek! Taka babcia z wózkiem to jakieś 90 kilo! Za cholerę nie zniesiesz! Może oddzielnie babcię, oddzielnie wózek. :p Wykonalne, ale też trudne! A co picia w autokarach? Ludzie po wyjściu z pracy muszą jakoś odreagować...

a kto Ci każe z taką babcią wychodzić ,jezeli ona jest w takim stanie  i nie ma odpowiednich warunków ku temu.Rodzinka niech targa taką osobę jak chce by PDP był dotleniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1 minutę temu, Gość Gosc napisał:

Dlaczego usuwa sie nazwę agencji? Dobrze wiedzieć jest, które omijać..

Witam. Zgodnie z regulaminem nazwy agencji podajemy wyłącznie w tematach opinii (ten temat jest tam opisany). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieję, że nazwa agencji pojawi się w opiniach.

       To przykre, że właścicielka agencji nie ma ani odpowiedniej wiedzy z zakresu opieki, ani szacunku dla innych.

      Do znoszenia tej pacjentki potrzebne są odpowiednie nosze i 2 osoby ( np. ktoś z rodziny pdp) albo ewentualnie tzw. schodołaz - o ile pdp siedzi w miarę pewnie i nie histeryzuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Teraz, Gość Anka napisał:

Ja już znalazłam. A linka do tego postu można tu wklejać czy też nie bo dobre byłoby żeby każdy wiedział co to za agencja strzeliła takiego samobója?

Witam. Linki wewnętrzne są dozwolone. 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kris napisał:

Nie Adamie, oni właśnie każą...

Dokładnie. Ja tam jadę spokojnie pracować a nie kłócić się i chcę by takie sprawy załatwiała agencja. Rodzina cię wywali z dnia na dzień bo ich nic nie interesuje. Karola   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gość Karola napisał:

Dokładnie. Ja tam jadę spokojnie pracować a nie kłócić się i chcę by takie sprawy załatwiała agencja. Rodzina cię wywali z dnia na dzień bo ich nic nie interesuje. Karola   

hm...jeżeli nie ma ku temu odpowiednich warunków ,nie mają prawa Ci nakazać ,to grozi twojemu zdrowiu i PDP.Nie bede się rozpisywać ,bo wiadomo o co chodzi.PDP-zabijesz i Ty poniesiesz konsekwencje tego.

44 minut temu, Serenity napisał:

Tak, tak, niepotrzebnie narzekamy, a inni mają gorzej...

Babcię z wózkiem i to bezwładną ? z drugiego piętra znieść?  Jak ?

Taką osobę należałoby na noszach we dwóch znosić, bo jedna osoba i tak nie da rady. 

I czemu nie ma jakiegoś pokoju na parterze ? Co za ludzie !

 

no jak ? sznurki ,rolka i z okna !!!ja to tylko tak widzę i jeszcze dzwig byłby przydatny.Kto normalny da takie ogłoszenie.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kris napisał:

Ale Adamie to jest w warunkach oferty. Chcesz jechać, musisz dźwigać, a nie filozofować na miejscu! W ilu naszych miejscach pracy nie zawsze były odpowiednie warunki? Ale jak można było dać radę, dawaliśmy. A tu po prostu wszystko jest źle...

ha ha ,tylko pytam kto normalny da takie ogłoszenie i przyjmuje taką stele,ja jednak bym się zastanowił  a dopiero kobieta!

albo PDP na plecy  i na dół  ,zresztą ja bym zjechał i wózkiem ,ale róznie bywa ,potkniesz się i lecisz z PDP na pysk i kto za to odpowie?to nie worek kartofli a człowiek  i Ty też nim jesteś!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O stanie umysłu agencji nie dyskutujemy! Koń jaki jest, każdy widzi! O przyjmujących taką ofertę tym bardziej.:p Zapomnieli zaznaczyć, czy będą próby wysiłkowe przed wyjazdem. :d Też gwarantuję, że bym z babcią zjechał po schodach! Tylko pewnie pierwszy i ostatni raz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gość wkurzona napisał:

Widziałyście to ogłoszenie w internecie?

W chwili obecnej poszukujemy OPIEKUNA/KI DLA PANI GUDRUN w miejscowości LANGENHAGEN.

Opis zlecenia:
Pani:
• 81 lat
• 158 cm
• 73 kilo
• 2 stopień niepełnosprawności 
• Ograniczenia związane z wiekiem
• wylew
• Osoba nie chodząca – transfer łóżko i wózek inwalidzki

Podopieczna mieszka w domu jednorodzinnym wraz z córką i mężem córki . Rodzina prowadzi dynamiczne życie ( wizyty w teatrze , muzeach , kinach , zwiedzanie miast ). Opiekun/ka powinien/na być gotowy/a do brania w nim udziału. Poszukiwana jest osoba bardzo silna , która jest w stanie znosić z 2 piętra podopieczna wraz z wózkiem inwalidzkim . Potrzebne sa DOBRE/BARDZO DOBRE umiejętności j.niemieckiego ze względu na częste wizyty z podopieczną u lekarza oraz na terapiach. Część terapii odbywa się w domu , na część należy dowozić podopieczną.
W domu są dwa psy rasy Labrador. Do dyspozycji opiekunki w pełni wyposażony pokój z własną łazienką oraz dostępem do internetu.

Zakres obowiązków:
• kompleksowa opieka
• prowadzenie gospodarstwa domowego
• pomoc w ubieraniu/rozbieraniu
• przygotowywanie posiłków – TYLKO 2 RAZY W TYG. , W POZOSTAŁE DNI JEDZENIE JEST DOWOŻONE .
• zakupy

Wymagania:
• znajomość języka niemieckiego w stopniu DOBRYM/ B.DOBRYM
• doświadczenie w opiece
• miłe usposobienie, empatia, odpowiedzialność
• osoba niepaląca 
• PRAWO JAZDY

Oferujemy:
• wynagrodzenie 1450 Euro netto

Czyli to dźwiganie to chyba codziennie. Jak im nie wstyd przecież powinni wymusić na rodzinie zakup windy. Ciekawe czy ktoś się zgłosi. Ta babcia waży 71 kg. Stawka za tą super fuchę to 1450 netto. Agencja nazywa się *usunięto*!!!

B. dobry niemiecki jest potrzebny do przeklinania podczas znoszenia babki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w ogóle jest możliwe zniesienie osoby wraz z wózkiem, niekoniecznie z 2 piętra, może być z 1 piętra?! Chyba, że żyjąca dynamicznie rodzina ma swoje dynamiczne metody, które zaprezentuje opiekunce lub opiekunowi?! Poza tym, jak będzie na miejscu, to jeszcze się okaże!!!:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Florcia napisał:

Czy w ogóle jest możliwe zniesienie osoby wraz z wózkiem, niekoniecznie z 2 piętra, może być z 1 piętra?! Chyba, że żyjąca dynamicznie rodzina ma swoje dynamiczne metody, które zaprezentuje opiekunce lub opiekunowi?! Poza tym, jak będzie na miejscu, to jeszcze się okaże!!!:cool:

ja swoją wizje przedstawiłem   ha ha ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta jak oferta można się jej podjąć lub wybrać z setek ogłoszeń inną, ale mnie bardziej przeraza zachowanie tej pani. Bezczelność i chamstwo w jednym. Ta agencja będzie musiała zmienić nazwę, bo tego nie da się naprawić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...