Skocz do zawartości

Czy Waszym zdaniem nauczyciele powinni strajkowac?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Oj ...tak strasznie beee to ty nie jesteś ...ino tak troszkę :szydera::cmok:

Dla mnie post @geronimojest bardzo dobry ,odważny  bo o ile pamiętam ( chyba się nie mylę ? ) Geronimowa żonka w nauczycielskim fachu pracuje . Nauczycielom dać więcej ...żonce kolegi nie trzeba ...mężo wspomoże :szydera:

 

Możemy sobie żartować, nikt nam nie zabroni.

Jestem matką maturzystki tegorocznej , znam więc niepokój rodzica o egzaminy . To  moja córka  mnie pociesza, jest pewna, że się odbędą, bo ufa swoim belfrom .

A zapowiedź strajku była juz w styczniu. Od tego czasu Kaczyński ogłosił tzw.5, potem 500 na krowę, 100 na tucznika.

To kpina.

Specjalnie doprowadził środowisko do wyjścia ostatecznego, czyli strajku. Sądzi,  że pod presją rodziców i uczniów nauczyciele się ugna. 

Tak jak PIS sklocil narod, tak nikt.

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, geronimo napisał:

@INEZ Oczywiście wprowadzenie gimnazjów było błędem, ale wtedy Broniarz też protestował, kiedy likwidowano też protestował, to jest typ który żyje z mącenia z 12 tysięcy zł miesięcznie

Może jakby mi ktoś tyle płacił to też bym coś "namąciła " albo "zmalowała " kto wie .Ostatnio to już sama siebie nie poznaje (oczywiście nie w lustrze).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minut temu, geronimo napisał:

To jest połozenie całej oświaty, destabilizacja wyższych uczelni i automatyczny spadek prestizu zawodu nauczyciela.

Oświatę położyłą niekompetentna Zalewska wdrażając w tempie ekspresowym pseudoreformę ,potrzebną nie wiadomo komu bo na pewno nie dzieciom,rodzicom i nauczycielom.A wdrożyła ją tylko i wyłącznie dlatego,że tak się zamarzyło gnomowi.Strajk nauczycieli popieram w całej rozciągłości.Tylko teraz ma on sens.No i widać wyraxnie jak bardzo w doopie rząd ma nauczycieli.Dla nich nie ma kasy ale dla Rydzyka,na podwyżki dla katechetów,na pseudoetaty dla dzieci i wnuczątek członków rządów zawsze są.

Dziś oświata leży na łopatkach i długo się nie podniesie.Zawód nauczyciela został sprowadzony tak nisko ,że niżej już się chyba nie da:(A jeszcze kościół dokłąda oliwy do ognia twierdząc,ze nauczyciel powinien uczyć za darmo!

Druga sprawa- podstawa programowa.....zmieniona historia,powyrzucane lektury będące kanonem lektur całych pokoleń uczniów,ograniczone godziny przedmiotówe na rzecz rozbudowanej do absurdu nauki religii,likwidacja klas dwujęzycznych,wyrzucenie z nauczania szkolnego uczniów niepełnosprawnych,likwidacja klas i grup integracyjnych w szkołach i przedszkolach.

To ma być reforma????To jest hucpa i skandal,a sprawczyni tego marzy się unijna pensyjka!!!!

W normalnym kraju za doprowadzenie szkolnictwa to takiego stanu poniosłaby stosowne konsekwencje ale nie w dzisiejszej Polsce,niestety:( 

 

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, INEZ napisał:

Co sądzisz o narodzie,który pozwala sobie na takie "wodzenie za nos"?

@INEZ Ten naród sobie pod tym wodzonym nosem bluzga, obsmiewa, rozkłada ręce a nie jest spójny społecznie. Nie jesteśmy spoleczenstwem obywatelskim tylko rozproszonymi grupami interesów własnych. Pisowski elektorat jest tylko spójny a reszta w rozdrobnieniu swoich interesów jest nieogarnięta społecznie, i zagubiona. Brak wodza łączącego te rozproszone interesy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Krista napisał:

@INEZ Ten naród sobie pod tym wodzonym nosem bluzga, obsmiewa, rozkłada ręce a nie jest spójny społecznie. Nie jesteśmy spoleczenstwem obywatelskim tylko rozproszonymi grupami interesów własnych. Pisowski elektorat jest tylko spójny a reszta w rozdrobnieniu swoich interesów jest nieogarnięta społecznie, i zagubiona. Brak wodza łączącego te rozproszone interesy.

@Krista I tu jestem z Tobą gotów się zgodzić

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nauczyciele powinni strajkować. Jest to jedyna forma zwrócenia uwagi na problem konkretnej grupy zawodowej. Okazuje się, że tylko strach-obojętnie czyj-jest gwarantem wyegzekwowania czegokolwiek. 

Za pomocą lęku można ludźmi manipulować do woli. I jeszcze głodem. 

Odnośnie poziomu nauczania to powiem tak: ciemnotą łatwiej jest manipulować. 

 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LACH napisał:

Jesteś nauczycielem, to wiesz o co chodzi. Mogli przyjąć ofertę rządu i zawiesić strajk na czas egzaminów. Teraz pis ma wolną rękę do niezwłocznej reformy szkolnictwa a co gorsze poparcie społeczne. Myślę, że już piszą ustawę. Muszą siē spieszyć. Broniarz przestrzelił. Dla produkujących jełopów, czarny scenariusz, dla pozostałych warunki niemieckie(oby).

Warunki niemieckie? To znaczy dobre?

Komu to mówisz?

Ja się na to nie łapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@foczka63zgadzam się w całej rozciągłości 

2 godziny temu, geronimo napisał:

@Baśka powtarzająca się No i nie mylisz się,

Jednak jako nauczyciel jest przeciwna temu aby nie dopuścić do klasyfikacji maturalnych,

Oceny wprawdzie mze wystawić dyrektor szkoły jednak musi je zatwierdzić rada pedagogiczna

Jeżeli rada nie zatwierdzi ocen nie ma egzaminów maturalnych i co wtedy?

Nie ma naboru na wyższe uczelnie, czy o to chodzi Broniarzowi?

To jest połozenie całej oświaty, destabilizacja wyższych uczelni i automatyczny spadek prestizu zawodu nauczyciela.

Tu chodzi o dalsze skłócenie społeczeństwa i tak mocno już podzielonego.

Protestować można w różny sposób ale nie kosztem młodzieży

A o co chodzi rządowi?

Może trzeba mniej nagród przyznać i obniżyć płace asystentom  w spółkach skarbu państwa?

Albo sprzedać majątek partii? Albo zlikwidować fundusz kościelny i niech księża uczą religii za darmo, mogą nawet przez internet, w domach.

Dzieci będą miały w szkole więcej czasu na sport chociażby.

Kto chce , pieniądze znajdzie.

Moze nawet nowa ustawę napisze,nowy podatek uchwali, ale znajdzie.:haha:

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętam strajk z 1992. już kwitły kasztany. matury wisiały na włosku. pamiętacie jak to się skończyło? ;)

to prawda, Broniarz to cwaniaczek, ma godziwą związkową pensję, jest wyznawcą PO. trudno nawet przy dobrej wierze podejrzewać go o troskę o nauczycielskie pensje. krucjata jest czysto osobista. ale jak czytam to co PiS produkuje teraz na temat luksusów nauczycielskiego życia rękami wynajętych troli, to przypomina mi sie protest lekarzy rezydentów - i ich rzekome wakacje zagraniczne i protest rodziców dzieci niepełnosprawnych. 

mało tego, ja głęboko wierzę w to, że kasy nie ma. przy takim rozdawnictwie? tylko co to kogo obchodzi? 

czekam na protesty urzędników, moich pieszczoszków, ulubionego gatunku człowieka :p. się zapowiedzieli

a a propos świń i krów, no cóż, Kaczysta podzielił skórę na żywym niedźwiedziu. pożyjemy zobaczymy

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, INEZ napisał:

Co sądzisz o narodzie,który pozwala sobie na takie "wodzenie za nos"?

Ocena narodu zawsze będzie niesprawiedliwa, tak jak generalizowanie. Nie sądzę, by mój naród był głupi,  mam pretensje do tych, którzy bezczelnie i bez sumienia wykorzystują naiwność i starość(np. emerytow), żeby zdobyć władzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krista napisał:

 

@geronimo Hehehe jak jesteś gotów, to jesteśmy w połowie drogi. Do porozumienia, żeby podtekstu nie złapała np. Basia powtarzająca:haha:sorry Basiu.

Masz szczęście , że @1bozkacoś tutaj  nie zagląda . Miałaby pożywkę za to " sorry " :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos wydarzeń aktualnych w naszym kraju, to wczoraj z uwagą i niesłabnącym od 9 lat zażenowaniem i odrazą czytałem i oglądałem to wszystko co pisano o rocznicy katastrofy w Smoleńsku. 

jestem przerażony właśnie miernością naszego państwa, szaleństwo naszego społeczeństwa, tym że zatracamy wszelkie świętości. jestem przerażony wizją Polski pod rządami PiS, ale równie mocno przeraża mnie myśl że takie miernoty z opozycji mogłyby do władzy się dostać. generalnie dom wariatów. 

a Elka jak jej jakieś bęcki nawalam z tematów historycznych czy politycznych, nieustająco pyta: a Tupolew nadal w Rosji?

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytalam (staralam ze nawet ze zrozumieniem) i uwazam ze to bardzo dobry temat na post jest, nie chce wypowiadac sie na temat slusznosci dzialan ciala pedagogicznego, natomiast nie ufam zadna miara obecnym majacy swoje 5 minut u  koryta  ktorzy swoja bufonada brakiem szacunku dla  obywateli i siebe samych oczywoscie dla swoich skladanych obietnic (bez pokrycia)....- troche na zasadzie..a po nas to nawet potop..obawiam sie tsunami..ale nie o tym.. zapewne nic nowego nie przywolam ale cisna mi slowa zelaznej damy..pozwolcie ze je tu przytocze 1372304d43c13df3df371182f30da4e2.jpg.920f813dc29fd534a2996648f1dcf8b5.jpg

"tencoksiezycukradl" NASZE pieniadze rozdaje z NASZYCH kieszeni wyciaga podkrecajac srube podatkami i totalnym chaosem ...a dotacje....poki co na papierze....jakos mnie zycie nauczylo...moje to to co mam w reku a nie to co byc moze dostane

jednego nie rozumiem..jak takiemu czemus udalo sie tak podzielic ludzi?? a wiem.....dal kase na dziecko 500costam z NASZYCH kieszni...i az glowa sie gotuje co jeszcze co jeszcze bedzie rozdawal....dojac nas jak te krowy do cna..

 

 

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" A jednak szacunek oddany klasie nauczycielskiej, jest miarą oświaty narodu. Bo im więcej naród jest oświecony, tym wyżej ceni tych, którzy mu światło przynoszą." Orzeszkowa. 

Popieram strajk nauczycieli w całej rozciągłości i cieszę, że taakcja ma takie duże poparcie społeczne, mimo zaprzęgnięcia rzeszy hejterów do zohydzenia i zdyskredytowania  Broniarza jak i samych nauczycieli. Życzę nauczycielom,  z całego serca,  siły i samozaparcia w tym trudnym dla nich czasie. 

A tak zupełnie na marginesie, jak ten gnom nienawidzi szeroko pojętej inteligencji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, geronimo napisał:

Osobiście uważam ze NIE.

Zgadzam się ze zarobki nauczycieli są niskie, ale czy kosztem młodzieży należy walczyć o podwyżki?

Oczywiście, ze NIE !!! Jeżeli już to tak jak Lach powiedział, czyli w dni wolne. Marni dla mnie wychowawcy Narodu, którzy muszą korzystać z technik przymusu niższych warstw społecznych. Jest się inteligencją narodu trzeba działać inteligencją. To tylko świadczy o słabości i podzieleniu tej grupy społecznej. ))))

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NNNdanuta Jaki sens ma strajk w dni wolne?Żadnego!

Używanie górnolotnych określeń  w rodzaju"wychowawcy Narodu" to delikatnie mówiąc nie w porządku wobec nauczycieli.To dokłądnie to samo, co mówi KK i rząd.Idąc Twoim tokiem rozumowania nauczyciel powinien z powołąnia pracować za darmo,tak?Ewentualnie za najniższą krajową netto i jeszcze się cieszyć ,ze ma pracę . 

Nauczyciel ,żeby być "wychowawcą Narodu" powinien zarabiać na tyle godnie,zeby stać go było na książkę ,kino,teatr,dokształcanie się,na życie po prostu.

Któryś rządowy mądrala powiedział,że jak nauczycielom mało ,to na kasę do Biedronki niech idą......pewno,ze tak .To zawsze moga zrobić i sobie poradzą,ale kasjerka z Biedry uczyć nie pójdzie,bo tego nie potrafi.

Jako społeczeństwo/ogólnie rzecz jasna/ nie doceniamy ich pracy.Widzimy tylko ,że mają dużo czasu,dużo wolnego,że "nic" nie robią,zapominając jaka to ciężka praca.A przecież powiedzenie o wydźwięku negatywnym " obyś cudze dzieci uczył"nie wzięło się znikąd .

Marzy mi się,że moje wnuki będa uczyć nauczyciele,którzy nie będą się martwić czy wystarczy im wypłaty do pierwszego.Może tego doczekam.Oby.

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, foczka63 napisał:

@NNNdanuta Jaki sens ma strajk w dni wolne?Żadnego!

Używanie górnolotnych określeń  w rodzaju"wychowawcy Narodu" to delikatnie mówiąc nie w porządku wobec nauczycieli.To dokłądnie to samo, co mówi KK i rząd.Idąc Twoim tokiem rozumowania nauczyciel powinien z powołąnia pracować za darmo,tak?Ewentualnie za najniższą krajową netto i jeszcze się cieszyć ,ze ma pracę . 

Nauczyciel ,żeby być "wychowawcą Narodu" powinien zarabiać na tyle godnie,zeby stać go było na książkę ,kino,teatr,dokształcanie się,na życie po prostu.

Któryś rządowy mądrala powiedział,że jak nauczycielom mało ,to na kasę do Biedronki niech idą......pewno,ze tak .To zawsze moga zrobić i sobie poradzą,ale kasjerka z Biedry uczyć nie pójdzie,bo tego nie potrafi.

Jako społeczeństwo/ogólnie rzecz jasna/ nie doceniamy ich pracy.Widzimy tylko ,że mają dużo czasu,dużo wolnego,że "nic" nie robią,zapominając jaka to ciężka praca.A przecież powiedzenie o wydźwięku negatywnym " obyś cudze dzieci uczył"nie wzięło się znikąd .

Marzy mi się,że moje wnuki będa uczyć nauczyciele,którzy nie będą się martwić czy wystarczy im wypłaty do pierwszego.Może tego doczekam.Oby.

Znam nauczycieli bo i mam w rodzinie i w rodzie i sama odkiblowałam udzielając się w trójkach klasowych na wszystkich poziomach nauczania moich dzieci.  To grupa społeczna podzielona jak chyba żadna z jaka się spotkałam. Mają pracować za żołd tak jak żołnierze, ale ten żołd powinien im wystarczyć na tak godne życie, żeby kolejne pokolenia miały chętnych do pełnienia tej funkcji. Ale nie siłowo !!!!

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, NNNdanuta napisał:

Ale nie siłowo !!!!

Więc jak?

Próby rozmów o podwyżkach prowadzone były od  przynajmniej 2 lat ,wszelkie pisma do ministerstwa pozostawały bez odpowiedzi .Ileż można prosić i pisac "w powietrze" Strajk jest odpowiedzią na totalne lekceważenie potrzeb  tej grupy zawodowej przez rząd.

A jeszcze teraz kiedy już podjęli strajk straszy się ich zwolnieniami,od dyrektorów szkół żąda się peseli strajkujących,,nie przedstawia żadnych realnych propozycji i wciąż lekceważy.

No ,ale nauczyciel nie górnik,można ich olać.

Pisałam już wcześniej-tam ,gdzie się nie powinno ładować kasy to się łąduje bez umiaru a tam ,gdzie ich dramatycznie brak ,nie robi się kompletnie nic:(

 

 

Edytowane przez foczka63
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...