Skocz do zawartości

Czy Waszym zdaniem nauczyciele powinni strajkowac?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie tak! W kontekście tego, komu i za co obecny rząd rozdaje pieniądze, nauczycielom się należy! Skoro pieniądze rozdają za nic-nierobienie, tylko posiadanie (dzieci, krowy etc.), to tym bardziej powinni płacić za pracę.

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, INEZ napisał:

@geronimo    popieram Twoje zdanie też uważam ,że nie .Moim zdaniem opiekunowie powinni zastrajkować .

Opiekunowie też! Stanowczo za mało nam płacą (tym w PL i w DE). Skrzyknijmy się i zróbmy STRAJK!!!:oklaski:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, geronimo napisał:

Osobiście uważam ze NIE.

Zgadzam się ze zarobki nauczycieli są niskie, ale czy kosztem młodzieży należy walczyć o podwyżki?

jestem z zawodu nauczycielem,powiedz czy znasz inną formę nacisku na rząd?póki pielęgniarki nie odeszly od łóżek rząd także miał je w doopie

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram metodę nacisku poprzez strajk, siedzisz cicho- nikt cię nie zauważa, ma w głębokości d.py więc nagłośnienie typu: halllloooo to My, proszę zwrócić uwagę, chcemy kawalek tortu budżetowego, ktorego smakiem tak sie chwalicie!!!

Im się NALEŻY bo kształtują nas niemal jak rodzice a w skrajnych przypadkach nawet lepiej. Tak notabene już, moja córka na drugim etacie dorabia jako lektor angielskiego w prywatnej szkole językowej i widzę, ile zaangażowania wkłada w przygotowanie się do lekcji, by się podobało, dało efekty i by wykorzystali to w życiu z nawiązką.Trochę chodzi o pieniądze ale też o podniesienie prestiżu, który tracą przy tym rządzie, a który widzi bidne nieradzace sobie rodziny, widzi rolników, widzi emerytów jako spory elektorat a nie widzi kto zadba o intelektualną stronę narodu, o rozwój, że o światowych standardach nie wspomnę co do nauki, technologii itd itp.

Bo dla utrzymania ich władzy potrzebny bierny, mierny ale wierny.TYLE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że jestem za tym by nauczyciele zarabiali godziwie.  Jak widzę prorządowe mamy opowiadające o 5-6 godzinach dnia pracy,  feriach, wakacjach itp. to twórcy dałbym nagrodę Złotego Geobbelsa. Mam dwa pisklaki w wieku 8 i 11 lat. Temat jest mi bliski. Strajk w okresie egzaminów ma sens. Tylko kiedy matury są lub inne egzaminy, jest jakiś presing na władzę. Wyobraźcie sobie strajk opiekunów gdy są na urlopie w Polsce. Bez sensu, prawda? 

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że nauczycielski strajk jest słuszny i powinien być kontynuowany. Wielu widzi ferie i wakacje, ale tej drugiej strony medalu niestety nie, czyli zarwanych nocy , sterty zeszytów i prac do poprawy, całej biurokracji, która trzeba zrobić w domu, bo w szkole jak nie lekcja, to pauza z dyzurem gdzies tam.

A najgorsze jest to, że za pensje nauczyciela trudno wykształcić własne, zdolne dzieci.

Nie każdy ma pomysl, odwage albo sily fizyczne , żeby przewrocic do gory nogami swoje życie , zmienić zawód,  by zarabiać więcej.

Mowienie masz za mało, możesz odejść , jest zwyklym chamstwem.

 I w tym wszystkim widze manipulacje.

To rząd wciąga rodziców w ten spór, który dawno powinien zakonczyc, tylko, ze kasę już porozdawal,  więc to n-l jest będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, hawana napisał:

Nauczyciel jest beee było oczywiście.

Nauczyciel to teraz zły wilk, który połyka dzieci :haha:

Oj ...tak strasznie beee to ty nie jesteś ...ino tak troszkę :szydera::cmok:

Dla mnie post @geronimojest bardzo dobry ,odważny  bo o ile pamiętam ( chyba się nie mylę ? ) Geronimowa żonka w nauczycielskim fachu pracuje . Nauczycielom dać więcej ...żonce kolegi nie trzeba ...mężo wspomoże :szydera:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maras1 napisał:

jestem z zawodu nauczycielem,powiedz czy znasz inną formę nacisku na rząd?póki pielęgniarki nie odeszly od łóżek rząd także miał je w doopie

Jesteś nauczycielem, to wiesz o co chodzi. Mogli przyjąć ofertę rządu i zawiesić strajk na czas egzaminów. Teraz pis ma wolną rękę do niezwłocznej reformy szkolnictwa a co gorsze poparcie społeczne. Myślę, że już piszą ustawę. Muszą siē spieszyć. Broniarz przestrzelił. Dla produkujących jełopów, czarny scenariusz, dla pozostałych warunki niemieckie(oby).

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Oj ...tak strasznie beee to ty nie jesteś ...ino tak troszkę :szydera::cmok:

Dla mnie post @geronimojest bardzo dobry ,odważny  bo o ile pamiętam ( chyba się nie mylę ? ) Geronimowa żonka w nauczycielskim fachu pracuje . Nauczycielom dać więcej ...żonce kolegi nie trzeba ...mężo wspomoże :szydera:

 

@Baśka powtarzająca się No i nie mylisz się,

Jednak jako nauczyciel jest przeciwna temu aby nie dopuścić do klasyfikacji maturalnych,

Oceny wprawdzie mze wystawić dyrektor szkoły jednak musi je zatwierdzić rada pedagogiczna

Jeżeli rada nie zatwierdzi ocen nie ma egzaminów maturalnych i co wtedy?

Nie ma naboru na wyższe uczelnie, czy o to chodzi Broniarzowi?

To jest połozenie całej oświaty, destabilizacja wyższych uczelni i automatyczny spadek prestizu zawodu nauczyciela.

Tu chodzi o dalsze skłócenie społeczeństwa i tak mocno już podzielonego.

Protestować można w różny sposób ale nie kosztem młodzieży

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gero wiem o tym , że nasz rząd będzie brał na wstrzymanie , żeby skłócić , ale w inny sposób po prostu się nie da , tylko strajkiem mogą coś zwojować . Kuźwa ...krowom chcą dopłaty dawać a o ludziach zapominają ? Cwaniactwo i tyle ..." damy dopłaty inwentarzowi - właściciele inwentarza za nami jak w dym " . Strasznie brudna ta polityka ...brak słów :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, geronimo napisał:

Protestować można w różny sposób ale nie kosztem młodzieży

Nie można protestować kosztem młodzieży, nie można protestować kosztem pacjentów, podróżnych, kosztem petentów w sądach, w opiece socjalnej itp.>:( Można jeszcze protestować w ogóle?>:( Dotrzymał rząd obietnic i porozumienia w służbie zdrowia?>:( Rozdać nie swoje na krowy i świnie?>:( Bo przypomniała sobie kaczka o wiejskim elektoracie?>:(

PS. Katecheci nie strajkują i dostali podwyżki!>:(

Edytowane przez kris
dopisek
  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Gero wiem o tym , że nasz rząd będzie brał na wstrzymanie , żeby skłócić , ale w inny sposób po prostu się nie da , tylko strajkiem mogą coś zwojować . Kuźwa ...krowom chcą dopłaty dawać a o ludziach zapominają ? Cwaniactwo i tyle ..." damy dopłaty inwentarzowi - właściciele inwentarza za nami jak w dym " . Strasznie brudna ta polityka ...brak słów :(

@Baśka powtarzająca się Basia dopłaty do zwierząt pochodzą z dotacji unijnych a nie z budżetu Państwa

Rząd zaproponował 30%podwyżki nauczycielom,Solidarnośc Nauczycielska się zgodziła, czy to mała podwyżka?

To jest czysto polityczna krucjata Broniarza, dziwię się tylko ze nauczyciele dali się podpuścić nie zdając sobie sprawy z tego że taka postawa uderza w nich samych?

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, geronimo napisał:

@Baśka powtarzająca się Basia dopłaty do zwierząt pochodzą z dotacji unijnych a nie z budżetu Państwa

Rząd zaproponował 30%podwyżki nauczycielom,Solidarnośc Nauczycielska się zgodziła, czy to mała podwyżka?

To jest czysto polityczna krucjata Broniarza, dziwię się tylko ze nauczyciele dali się podpuścić nie zdając sobie sprawy z tego że taka postawa uderza w nich samych?

Ty wiesz więcej ...aż tak nie śledziłam . Trochę jak byłam w domu , ale ostatnio polityka bardzo mnie męczy , wk..denerwować mam się na co i na kogo . Mam traumę sprzed kilku , nieodległych jeszcze lat , kiedy jechałam na urlop i tv od świtu włączone a w nim broń cie panie jakiś film , czy serial , kabaret , coś tam jeszcze , tylko we wszystkich możliwych programach kolejne wiadomości . Te z kurwizji również , ale tylko po to , żeby taki jeden , siedzący obok mnie mógł se na nich pobluzgać . Nie pomagało " ady oni i tak nie słyszą co do nich mówisz " ...nooo ..i mam taki uraz , coś przeczytam , ale więcej tutaj na forum , bo interesuje mnie polityka , ale samej nie chce mi się już wk...denerwować . Zestarzałam się okrutnie  :tak2:

Edytowane przez Baśka powtarzająca się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, geronimo napisał:

@Baśka powtarzająca się Basia dopłaty do zwierząt pochodzą z dotacji unijnych a nie z budżetu Państwa

Rząd zaproponował 30%podwyżki nauczycielom,Solidarnośc Nauczycielska się zgodziła, czy to mała podwyżka?

To jest czysto polityczna krucjata Broniarza, dziwię się tylko ze nauczyciele dali się podpuścić nie zdając sobie sprawy z tego że taka postawa uderza w nich samych?

@geronimo A propos plusow na rzeczone krowy, świnie, które to kwoty mają pochodzić z dotacji unijnych, nie z budżetu, to też sprawa nie jest czysta politycznie. Kaczystan nie znając sie na tym, rzucił hasło a negocjacje w sprawie dopłat leżą na łopatkach, nie są znane efekty i skala dopłat a on już je rozdaje. Teraz zaczną sie schody, jak te obietnice-kiełbasę spełnić. Jeśli dotacje niewystarczająco naplyna to nie wykluczone, że będą szukać w budżecie na pokrycie obietnic i wizerunku dzioba kaczego. Zawsze będzie coś przedniejszego niż słuszność strajkujących. Dobre przykłady: służba zdrowia, niepelnosprawni, nauczyciele. Przeokropna, przebrzydla, zeszmacona POLITYKA. Żadne tam racje, potrzeby ewidentne czy sprawiedliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, kris napisał:

Nie można protestować kosztem młodzieży, nie można protestować kosztem pacjentów, podróżnych, kosztem petentów w sądach, w opiece socjalnej itp.>:( Można jeszcze protestować w ogóle?>:( Dotrzymał rząd obietnic i porozumienia w służbie zdrowia?>:( Rozdać nie swoje na krowy i świnie?>:( Bo przypomniała sobie kaczka o wiejskim elektoracie?>:(

PS. Katecheci nie strajkują i dostali podwyżki!>:(

:haha::oops::sorry:nie wiem dlaczego ale rozśmieszyłeś mnie tym co napisałeś.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, INEZ napisał:

No tak właśnie się zastanawiam ale jeżeli chodzi o likwidację gimnazjów to byłam za .

@INEZ Oczywiście wprowadzenie gimnazjów było błędem, ale wtedy Broniarz też protestował, kiedy likwidowano też protestował, to jest typ który żyje z mącenia z 12 tysięcy zł miesięcznie

Edytowane przez geronimo
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...