Skocz do zawartości

Konto bankowe


Gość gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kontem bankowym internetowym w DE. Takie konto tak jak mBank można nadzorować przez internet, kartą Maestro można wybierać pieniądze z bankomatów za darmo w UE, a odłożona kasa jest bezpieczniejsza w DE. Niemcy mają prawo, które uniemożliwia zabierania pieniędzy klientom banku w razie kryzysu państwowego. Ostatnio Bruksela ciśnie rząd w PL, aby zajęli się zabieraniem odsetek klientom banków, ponieważ w momencie ogłoszenia kryzysu tylko w PL nie zrobione tego. Przykładem jest Grecja. *usunieto link*

Co o tym myślicie, czy to szaleństwo z mojej strony z tym kontem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochana o to zapytaj fachowców ,tylko jedno pytanie co dzisiaj jest bezpieczne i jaki Bank.?Szaleństwem nie jest Twoje myślenie a szalęnstwem jest ta nasza współczesność,ze nikt z nas nie jest pewny bezpiecznego jutra i to w każdej dziedzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
O 20.03.2016 at 15:09, Gość gość napisał:

Witam, od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kontem bankowym internetowym w DE. Takie konto tak jak mBank można nadzorować przez internet, kartą Maestro można wybierać pieniądze z bankomatów za darmo w UE, a odłożona kasa jest bezpieczniejsza w DE. Niemcy mają prawo, które uniemożliwia zabierania pieniędzy klientom banku w razie kryzysu państwowego. Ostatnio Bruksela ciśnie rząd w PL, aby zajęli się zabieraniem odsetek klientom banków, ponieważ w momencie ogłoszenia kryzysu tylko w PL nie zrobione tego. Przykładem jest Grecja. *usunieto link*

Co o tym myślicie, czy to szaleństwo z mojej strony z tym kontem? 

w razie kryzysu państwowego to kasa przepada automatycznie to i nie ma czego zabierać...To państwa są jedynymi  gwarantami niektórych banków i innych gwarancji nie bywa. Niemcy zbankrutowali w Wielkim Kryzysie i lokaty też tam przepadły. swoim obywatelom pewnie gwarantują lokaty do pewnej wysokości, ale przy bankructwie określonego banku, a nie państwa, bo wtedy to już i tak nic nie ma.

W Polsce niektóre banki mają gwarancje wypłaty do 100 000zł na jedną osobę fizyczną.Każdy kraj chroni lokaty swoich obywateli, bo z nich i ich pieniędzy żyje.

Wiadomo, że najpierw skubie się konta cudzoziemców. W Grecji i na Malcie przeinwestowali się Rosjanie to ich up...

Polacy z ciemnoty nabrali kredytów we frankach to ich up...

Trzeba się uczyć.

Mbank kupił niemiecki Commerzbank, który w  2008 sami Niemcy ledwo  uratowali od bankructwa.

http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/368319,commerzbank-proponuje-zaklady-o-wlasny-upadek.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"........Polacy z ciemnoty nabrali kredytów we frankach to ich up...

Trzeba się uczyć.------->>>>" hm ? czy z ciemnoty ?  Serenity!  ---może z zaufania do instytucji polskich ,ale nie z ciemnoty,tysiące polaków wzieło kredyty we frankach  ,ale co zrobiły instytucje bankowe z tym fantem to jest godne pożałowania i tak jesteśmy faszerowani kolejną ciemnotą  i jako Polska skónczymy jeszcze gorzej jak Grecja.Jedno jest pewne ,że finanse (ekonomia) ,religia i polityka rządzą tym światem i one doprowadzą do ruiny nie tylko Polskę.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, adamos1 napisał:

"........Polacy z ciemnoty nabrali kredytów we frankach to ich up...

Trzeba się uczyć.------->>>>" hm ? czy z ciemnoty ?  Serenity!  ---może z zaufania do instytucji polskich ,ale nie z ciemnoty,tysiące polaków wzieło kredyty we frankach  ,ale co zrobiły instytucje bankowe z tym fantem to jest godne pożałowania i tak jesteśmy faszerowani kolejną ciemnotą  i jako Polska skónczymy jeszcze gorzej jak Grecja.Jedno jest pewne ,że finanse (ekonomia) ,religia i polityka rządzą tym światem i one doprowadzą do ruiny nie tylko Polskę.

ale dokladnie tak Adaś!!!! sama mam kredyt w CHF-ach... sasiad jest doradca banku, pracowal tam 20 lat i sam tez taki wzial... bo byl czas, kiedy tylko takie dawali... jakos nagle nikt nie mial zdolnosci kredytowej na nic innego tylko na te cholerne CHF-y... i teraz pokutujemy za to, ze wpuszczono nas kiedys w maliny... taki kredyt to studnia bez dna... im wiecej splacasz, tym wiecej pozostaje do splaty.... porazka

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Betty napisał:

ale dokladnie tak Adaś!!!! sama mam kredyt w CHF-ach... sasiad jest doradca banku, pracowal tam 20 lat i sam tez taki wzial... bo byl czas, kiedy tylko takie dawali... jakos nagle nikt nie mial zdolnosci kredytowej na nic innego tylko na te cholerne CHF-y... i teraz pokutujemy za to, ze wpuszczono nas kiedys w maliny... taki kredyt to studnia bez dna... im wiecej splacasz, tym wiecej pozostaje do splaty.... porazka

 

wiem coś na ten temat ,bo sam miałem taki kredyt  na samochód-już spłaciłem,ale dwa razy ich ,tzn.Santander Consumer  Bank opisałem do ZBP -w Warszawie,rozkładali ręce ,bo byli bezsilni,wiadomo ,finanse to mafijna siła,liczą się geldy a nie człowiek.Tak jak piszesz zrobili  nas w konia  i robią to dalej.Przysłowie mówi----dlaczegoś biedny ,boś głupi!   tylko cwaniacy i złodzieje dobrze żyją w tym kraju ale nie uczciwi ludzie ,co nie znaczy ,że są ciemni.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Banki lubią często zmieniać prowizje od wypłat z bankomatów, przelewów itd, często na wyższe.
Nie lubie takiej praktyki ale od siebie mogę polecić konto direct ING, darmowe, w dodatku oferują 120zł dla
nowych klientów, strona promocji konto-direct.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosc anie92 -reklama banku? każdy dorosły i normalnie myślący sam sobie w internecie znajdzie bank mu odpowiadający,,nigdy bym nie poleciała do banku po przeczytaniu Twojego postu ,żadne nawet 120  czy 500zl nie skłoniłoby mnie do oferty banku,a potem mądrusie sobie w opłatach odciągną tą kasę,,przecież nie ma nic za darmo,,kiedy to zrozumią co niektórzy:płacz:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja lubię nadal krajowe banki, które mam pod nosem : pocztowy, spółdzielcze i ostatnio PKO, bo znów je odkupują po tym jak Włosi tam nagrzebali.

Byle nie trzymać kasy w jednym !

       I nie latać po świecie za zagranicznymi okazjami. Bankomaty często popsute i wszędzie droższe. Wolę okienko.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdej chwili można zmienić bank. Jakieś umowy na czas określony w przypadku banków są nielegalne. Najwyżej może być zapis że jeśli za założenie konta dostało się premię pieniężną to jeśli się zrezygnuje przed upływem xxx czasu to premia podlega zwrotowi. Nie mogą w żaden sposób zakazać zamknięcia konta.

Banki często dają promocje dla nowych klientów, potem warunki zmieniają na gorsze oczywiście. Dobrze jest się wtedy przejść do banku, zazwyczaj są kolejne promocje ale o tym już nie raczą poinformować klienta którego już złapali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
34 minut temu, foczka63 napisał:

Ja myślałam,  że konto puste bo wydałam kasę, a tu niespodzianka...:haha:Wirus mi konto zczyscił...:szydera: A tak na serio...strach się bać...>:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
O 1.06.2018 at 12:05, Mirelka1965 napisał:

Ja myślałam,  że konto puste bo wydałam kasę, a tu niespodzianka...:haha:Wirus mi konto zczyscił...:szydera: A tak na serio...strach się bać...>:(

gdyby taki wirus wyczyscil zobowiazania bez sladu dla innych byloby zjefajnie ...z zerowym saldem..:szydera:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam konta bankowe w internecie od dawna.Nawet juź nie pamiętam od kiedy.Walutę wymieniam na cinkciarzu ,czy walutomacie teź od lat.Staram się zachować bezpieczeństwo i odpukać nic mi się nigdy nie wydarzyło.Banki jako instytucje omijam z daleka.W moim miasteczku świat bankowy stoi w latach osiemdziesiątych.Tzn .ludzie się tak zachowują.Kolejki wiecznie masakryczne.Jak i na poczcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Niespodzianka dla tych ,co mają a raczej mieli konto w WBK SA....Od dziś nasze konta są w SANTANDER BANKU.Właśnie otrzymałam smsa z info.Od 2010 Mój bank,w którym mam kredyt na dom zmienił nazwę po raz kolejny.Pierwszy był KB potem WBK i teraz ten.Jaki będzie nastepny?Chyba zakłady zacznę przyjmować,ha ha ha 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, foczka63 napisał:

Niespodzianka dla tych ,co mają a raczej mieli konto w WBK SA....Od dziś nasze konta są w SANTANDER BANKU.Właśnie otrzymałam smsa z info.Od 2010 Mój bank,w którym mam kredyt na dom zmienił nazwę po raz kolejny.Pierwszy był KB potem WBK i teraz ten.Jaki będzie nastepny?Chyba zakłady zacznę przyjmować,ha ha ha 

Też takową otrzymałam . Zastanawiam się , czy nie przenieść kasiorki do innego banku , bo nie podobają mi się takie zmiany . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...