Skocz do zawartości

Warto sie przygladac roznym sztelom!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest na naszym forum ogłoszenie dla małżeństwa i się zastanawiam 2200 euro dla małżeństwa czy dla jednego? bo tak napisali ,że zgłupiałam ale jak sie ma 10 osób  pod sobą to chyba 2200euro dla jednego,,,no i można zabrać ze sobą leniwego męża aby się wreszcie wziął do roboty i zaczął godziwie zarabiać-prawda? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi też mnie to zainteresowało, choć raczej nie skorzystam.

Obawiam się, że to dla dwóch osób wypłata....

i oby nie chodziło jeszcze czasem o prowadzących działalność !

jedna osoba może nie znać języka - zawsze jakaś możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

gdzie szukać to wiadomo ,jak ktoś ma trochę pojęcia o internecie ,tylko sztuką jest by nie wpaść w "G",bo co jedna agencja to lepsza  , mam głosy ,że oferty są za tyle i tyle a przychodzi co do czego to o 200-300 €  niżej,tak Polacy robią Polaków w balona,potem się dziwić Niemcom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, adamos1 napisał:

gdzie szukać to wiadomo ,jak ktoś ma trochę pojęcia o internecie ,tylko sztuką jest by nie wpaść w "G",bo co jedna agencja to lepsza  , mam głosy ,że oferty są za tyle i tyle a przychodzi co do czego to o 200-300 €  niżej,tak Polacy robią Polaków w balona,potem się dziwić Niemcom.

wybacz ale Twój komentarz był tu zbędny!! ..Pojęcie ?? obrażasz nawet mnie!! Sam tytuł strony która podałam mówi sam za siebie !! ..sa porady itd .. a Ty ?? a więc jak zawsze myślisz tylko sobie!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, adamos1 napisał:

gdzie szukać to wiadomo ,jak ktoś ma trochę pojęcia o internecie ,tylko sztuką jest by nie wpaść w "G",bo co jedna agencja to lepsza  , mam głosy ,że oferty są za tyle i tyle a przychodzi co do czego to o 200-300 €  niżej,tak Polacy robią Polaków w balona,potem się dziwić Niemcom.

 

2 godziny temu, erika napisał:

wybacz ale Twój komentarz był tu zbędny!! ..Pojęcie ?? obrażasz nawet mnie!! Sam tytuł strony która podałam mówi sam za siebie !! ..sa porady itd .. a Ty ?? a więc jak zawsze myślisz tylko sobie!! 

to był mój jeden z przykładów! Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha ha nieraz tak bywa,przyznaje się bez bicia ,ale  tutaj wybrnąłem z tego impasu obronną ręką.. co z tego ,że ja bede uczulony  na to ,co i jak się zachować przy wybieraniu odpowiedniej agencji ,czy nawet pracy  a druga strona potajemnie Cię robi w bambuko,duchem świetym nikt nie jest ,ale wskazówki pożyteczne ,nie zaprzeczam tego.

Edytowane przez adamos1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem dzisiaj próbke-zadzwoniłem do Agencji  oferta 1400€ ,miła panienka a jakże   proszę poczekać sprawdzimy pańską znajomość jezyka,sprawdzał mnie facet  ,odpowiedziałem na wszystkie pytania,potem ten Pan powiedział ,proszę poczekać przekieruję Pana do Pani z którą Pan rozmawiał.Pani miłym głosem  do mnie ...Panie Adamie  na dzień dzisiejszy proponuję Panu 850€.Roześmiałem się i powiedziałem 9 lat temu nie umiałem języka i pracowałem za 1500€,(bo było to małżeństwo ) a teraz po 9 latach za te pieniadze ?,chyba Pani żartuje.Odpowiedziałem dziękuje i dowidzenia.Czy teraz drodzy Państwo wiecie skąd Agencje mają pieniądze? na premie ,nagrody itp. bajery? tylko płakać.Polak Polaka bije  w cztery litery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 12.07.2016 at 18:00, adamos1 napisał:
3 minuty temu, Gość Barrakuda napisał:

Niesamowite.....

dla mnie też niesamowite ! dlaczego? jak wcześniej szukałam pracy ..to też miałam taka propozycję, jako nowa w tej Agencji, a póżniej powiedzieli dostane wiecej  haha .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co ciekawe ,bardzo dużo dostaje takich sygnałów na priva,to nie sytuacja odosobniona .Natomiast  ,dodam zadzwoniłem do innej Agencji ,która  tylko przyjmuje  na podstawie działalności  gospodarczej lub Gewerby   na rekę 1700(stawka wychodząca)Czy warto dawać się okradać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, adamos1 napisał:

i co ciekawe ,bardzo dużo dostaje takich sygnałów na priva,to nie sytuacja odosobniona .Natomiast  ,dodam zadzwoniłem do innej Agencji ,która  tylko przyjmuje  na podstawie działalności  gospodarczej lub Gewerby   na rekę 1700(stawka wychodząca)Czy warto dawać się okradać?

@adamos1 nie wiem co Ci doradzić:) u mnie moja Agencja powiedziała Tak: jak założę prywatą działalność to wg mnie i Agencji  mam 300 E więcej..ale jak to zrobić ? przecież musi być ileś tam % r-k wystawianych w pl w działalności gosp.Musi być ten sam EKD ..i weź tu kombinuj :( a kontrola może być ! zawsze i wszędzie! W sumie mam to w d..pie ! wolę trochę mniej i dobrze spać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz ja wiem co robić ,tylko podałem takie przykłady a nie jest  aż  tak tragicznie w prowadzeniu własnej działalności w przypadku moim  ,bedac na Gewerbie..a czy w Polsce czy w Niemczech  nie znamy do końca wszystkich przepisów ,bo nikt z nas  nie jest prawnikiem  a i wśród nich jest nieraz różna interpretacja prawa.Najważniejsze by z premedytacją nie okradać Polską ,czy Niemiecką strone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adamos1 napisał:

zrobiłem dzisiaj próbke-zadzwoniłem do Agencji  oferta 1400€ ,miła panienka a jakże   proszę poczekać sprawdzimy pańską znajomość jezyka,sprawdzał mnie facet  ,odpowiedziałem na wszystkie pytania,potem ten Pan powiedział ,proszę poczekać przekieruję Pana do Pani z którą Pan rozmawiał.Pani miłym głosem  do mnie ...Panie Adamie  na dzień dzisiejszy proponuję Panu 850€.Roześmiałem się i powiedziałem 9 lat temu nie umiałem języka i pracowałem za 1500€,(bo było to małżeństwo ) a teraz po 9 latach za te pieniadze ?,chyba Pani żartuje.Odpowiedziałem dziękuje i dowidzenia.Czy teraz drodzy Państwo wiecie skąd Agencje mają pieniądze? na premie ,nagrody itp. bajery? tylko płakać.Polak Polaka bije  w cztery litery.

Czytam i nie wierzę ,,850 euro? czyli jeszcze są takie stawki,,,no adamos a Ty chciałeś 1400 euro-mnie ciekawi co to za agencja ,,,dobry jezyk niemiecki i 850 euro -no paranoja,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

1400-1450 €/ Praca od końca sierpnia/ okolice Mannheim

Poszukujemy osoby z dobrą znajomością j. niemieckiego do opieki nad 87-letnią kobietą oraz jej 89-letnim mężem. Pani porusza się przy balkoniku, cierpi na cukrzycę insulinową, niedowidzi (najprawdopodobniej w najbliższym czasie stracie wzrost.
Mężczyzna równiez porusza się przy balkoniku, obecnie ma skecony prawy bark, należy uważać by nie upadł ponownie.
Małżeństwu należy pomóc głównie w czynnościach codziennych tj. higiena, toaleta, przebieranie się, etc. oraz pomóc w gospodarstwie domowym (zakupy, gotowanie, drobne prace porządkowe).
Praca od końca sierpnia w miejscowości Mauchenheim (ok 50 km od Mannheim).
Wynagrodzenie: 1400-1450 € + zwrot kosztów podróży.

 

może ktoś się zdecyduje? resztę danych podam na priv...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 1100-1200 są  ale to tylko pójdzie osoba do takiej pracy ,która ma nóż na gardle  a kocha rodzine i chce im dać utrzymanie.(mam na mysli do małżeństw)---napisałaś  do 1300 i niech tak bedzie  to jest stanowczo za mało!!!

 

Edytowane przez adamos1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja wysłałam kilka zgłoszeń do agencji. Prawie wszystkie oddzwoniły i pytam od jakiej kwoty płacą składki ZUS. Z 8 tylko dwie zapewniły, że płacą od średniej krajowej za każdy przepracowany miesiąc, jedna haha płaci od średniej tylko pierwszy miesiąc pracy pozostałe od minimalnej. Jeśli chodzi o stawki to jako że będę jechała pierwszy raz i zakładają już, że skoro uczę się dopiero języka nie będzie na zbyt dobrym poziomie więc nikt nie zaoferuje mi więcej niż 850-1000€. A czy Wy zwracacie uwagę na to, od jakiej kwoty opłacają składki? Ja tak ale nie wiem czy warto czy nie? No ok niby większa emerytura ale swoją drogą ostatnio dostałam wyliczenie z ZUS i wyliczono mi, że będę dostawała 600 zł uwzględniając waloryzacje do czasu wieku emerytalnego...paranoja a też prawda jest taka, że te agencje, które płacą od minimalnej w zamian nic nie dodają do pensji bo stawki są te same a kasę biorą dla siebie...naszą kasę dodam. Pozdrawiam Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wallmarii napisał:

to idzcie do pracy w niemieckich firmach tam na poczatek dostanie pani 1300e.tylko nikt nie zaplaci ZUS .a sama bedzie pani odkladala comiesiac pewna kwote to przez lata uzbiera sie duza kwota .wszystko mozna rozwiazac,

ale są tutaj Agencje co to robią ,tylko ,no właśnie na warunkach niemieckich.Mam na mysli ubezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...