Skocz do zawartości

Warto sie przygladac roznym sztelom!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Marta B napisał:

Nie doczytałas oferty do końca.

Dalej na pewno było, że potrzebują opiekunki z dobrym językiem.

Takie to widzisz świństwa teraz są w ogłoszeniach.

Świat się kończy.

 No koniec świata jak nic :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
4 minuty temu, Maria Jolanta napisał:

Na ściance jest oferta do opieki paliatywnej z częstym wstawaniem nocą. Uczciwy opis a to raczej oznacza że nikt się nie zdecyduje na podjęcie tego zlecenia.

 

Opis uczciwy,stawka niepowalająca i jeszcze  przerwy do uzgodnienia z synem czyli może być ,że ich wcale nie będzie.Tak cieżki pacjent moim zdaniem do opieki domowej już się nie nadaje:( Albo  2 opiekunki,bo jak wstajesz w nocy więcej niż 3x to kiedy spać????Kiedy odpocząć,kiedy zakupy itd.Masakra ,nie oferta:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Maria Jolanta napisał:

Na ściance jest oferta do opieki paliatywnej z częstym wstawaniem nocą. Uczciwy opis a to raczej oznacza że nikt się nie zdecyduje na podjęcie tego zlecenia.

 

Znajdzie się ktoś. Może ze słabszym językiem? Może desperat? Nie takie zlecenia ludzie biorą z im tylko znanych powodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Maria Jolanta napisał:

Na ściance jest oferta do opieki paliatywnej z częstym wstawaniem nocą. Uczciwy opis a to raczej oznacza że nikt się nie zdecyduje na podjęcie tego zlecenia.

Może i opis uczciwy, ale niekonsekwentny i chyba sprzeczny.:( Jeżeli leżący bez kontaktu, to po co ubierać i rozbierać? I co z toaletą? Kto leczy odleżyny - nie ma nic o służbach medycznych. Jakaś stała opieka? Jaki jest ich zakres obowiązków? Wstawanie w nocy? Po co aż tyle razy? Podejrzewam, że chodzi o częstą zmianę pozycji przy odleżynach. Ja będąc początkującym na to bym nie poszedł. A teraz to sztela tylko na miesiąc max. Bo tyle dałoby się wytrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest oferta w pięknej Hiszpanii, na lato, kto się chce gotować to niech się wybiera, te ich ciupenkie chałupki i ta gorącz jaka panuje tam latem,nic innego jak siedzieć i się nie ruszać, a pot i tak się będzie lał, zero wiatraka, za żadne pieniądze bym tam nie pojechała latem, zimą to na urlop , jedzenie jakie jedzą ma swój specyficzny smak, dużo jest dobrych potraw ale kiełbasy paskudstwo, ja powiem jedno, żadna rewelacja oferta pracy na Piękną Hiszpanię,,jezszcze jak wywiozą w góry i zero atrakcji to dopiero zobaczy opiekunka piękną Hiszpanię ,,chyba przejazdem, w gorach nie ma nawet marketów, co mnie bardzo zdziwiło, jest full miejscowosci małych ale sklepu to ja nie widziałam, prywatne małe pipidówki , 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Blondi napisał:

Ale jest oferta w pięknej Hiszpanii, na lato, kto się chce gotować to niech się wybiera, te ich ciupenkie chałupki i ta gorącz jaka panuje tam latem,nic innego jak siedzieć i się nie ruszać, a pot i tak się będzie lał, zero wiatraka, za żadne pieniądze bym tam nie pojechała latem, zimą to na urlop , jedzenie jakie jedzą ma swój specyficzny smak, dużo jest dobrych potraw ale kiełbasy paskudstwo, ja powiem jedno, żadna rewelacja oferta pracy na Piękną Hiszpanię,,jezszcze jak wywiozą w góry i zero atrakcji to dopiero zobaczy opiekunka piękną Hiszpanię ,,chyba przejazdem, w gorach nie ma nawet marketów, co mnie bardzo zdziwiło, jest full miejscowosci małych ale sklepu to ja nie widziałam, prywatne małe pipidówki , 

Przecież tam jest 10km do plaży, a jak się ktoś rozpędza to i na Ibize dotrze (ok. 200 km).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, hawana napisał:

Oj tam, oj tam. Może weekendy będzie miał wolne?:haha:

w weekendy tam nie ma żywej duszy, w tych malych pipidówach,komu by się chciało zapindalać na nogach 10 km do morza, zapomnij, rowera tam nie uświadczysz ,to my mamy rowery , a nawet jak jest auto , to znając życie ,żadna z nas by nie odważyła się wsiąsc w auto i jechac po tych uliczkach , to jest dopiero masakra,,dlatego ich wszystkie auta są tak obite i pozdzierane jak jedno, ale się wcale nie dziwię, te uliczki to są dla pieszych ale nie dla auta,:szydera: byłam tam pół roku i widziałam więcej niż nie jedna co jezdzi tam 15 lat, życie w takiej malej miejscowości to smutek i rozpacz ,,dla nich Hiszpanów nie , ale dla nas cywilizowanego narodu to tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przeglądałem oferty pracy z dzisiaj i znalazłam dwie bardzo ciekawe 

Jedna do Pana który jest wdowcem i na dodatek bezdzietnym niby to mało istotną informacja a jednak jakże ważna szczególnie dla kogoś kto nie lubi dzieci:oops:

 

 

 

Druga oferta która mnie zainteresowała to ta gdzie do obowiązków opiekunki należy ubieranie podkolanówek uciskowych i teraz się zastanawiam czy pracownik agencji się zagalopowl czy agencja o czymś nie wie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@INEZ U mnie zakłada się te podkolanówki,niestety.Agencja wie ,ale PDP nie zgadza się na Pflege,które przychodza kiedy chcą/o różnych godzinach/Próbowałąm z tym walczyć na początku swojej pracy tu,ale niestety:(Nie do przejścia temat.Sama sobie nie założy i co mamy zrobić?Nic.Zakładamy i już.Mówiłam i rodzinie i jej i agencji ,ze to ekstra arbeit-bez echa.Na szczęście są tu inne plusy,które ten minus równoważą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. Wstawanie nocne to jeszcze pół biedy. Znam opiekuna, który z tylko sobie znanych powodów ciągle wyjeżdżał do niesamowicie agresywnego zgreda co nieustannie ciągle tylko wyzywał najgorsze wyzwiska, pluł, zadawał ciosy (aż nie wierzyłem, że w wieku 91 lat można mieć taką siłę ciosu), darł mordę cały dzień, nawet w środku nocy wypluwał z siebie całe bluzgające na opiekuna wiązanki, które było wyraźnie słychać w pokoju opiekuna. 
  A facet sobie wyjeżdżał do niego ciągle aż do jego śmierci.  Raz na około 2 miesiące dzwonił do mnie. W końcu jak go zapytałem (staram się być zawsze mega taktowny) czy on naprawdę nie chciałby zmienić tego adresu to odpowiedział: "Są jeszcze gorsze adresy, nie chcę ryzykować".   Chodzą po ziemi jednak masochiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Michał845 napisał:

Heh. Wstawanie nocne to jeszcze pół biedy. Znam opiekuna, który z tylko sobie znanych powodów ciągle wyjeżdżał do niesamowicie agresywnego zgreda co nieustannie ciągle tylko wyzywał najgorsze wyzwiska, pluł, zadawał ciosy (aż nie wierzyłem, że w wieku 91 lat można mieć taką siłę ciosu), darł mordę cały dzień, nawet w środku nocy wypluwał z siebie całe bluzgające na opiekuna wiązanki, które było wyraźnie słychać w pokoju opiekuna. 
  A facet sobie wyjeżdżał do niego ciągle aż do jego śmierci.  Raz na około 2 miesiące dzwonił do mnie. W końcu jak go zapytałem (staram się być zawsze mega taktowny) czy on naprawdę nie chciałby zmienić tego adresu to odpowiedział: "Są jeszcze gorsze adresy, nie chcę ryzykować".   Chodzą po ziemi jednak masochiści.

Może myślał, że taka jego karma? :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kris tego o czym nie piszą to znaczy, że nie ma to jest tak zwane milczące pominięcie tematu. Jeżeli chodzi o tego typu opiekę czyli paliatywna to tak dla ciekawostki napisze, że mój kuzyn z żoną opiekował się taka osoba podobno dostawali za to 5000 euro miesięcznie i dodatkowo zajmowali się jeszcze ogrodem,. Pomijam fakt, że byli uważani jak psy przy budzie no i na tamte czasy wynagrodzenie robiło wrażenie a w tej chwili to  musiałabym się głęboko zastanowić czy gra jest warta świeczki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, INEZ napisał:

@Michał845 przykład twojego znajomego to nie jest odosobniony przypadek często spotykam się z takim tokiem myślenia i taka właśnie argumentacja nie rozumie tego ale wydaje mi się że niektórzy lubią występować w roli ofiary. 

Miałąm dawno temu znajomą,która jeżdziła na czarno do PDP ,która ją laską po plecach waliła a ta durna jeżdziła tam aż sama zachorowała i umarła:(Już po chemii była a jeżdziła:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze sobie przypomniałem w tej sprawie, że ten opiekun stwierdził, że co prawda ciężko i ledwo znosi tam te pobyty, ale jakoś psychicznie mu pomaga rodzina co bardzo go szanuje (zachodzą często ale zawsze tylko na moment... rodzinie też się od zgreda słownie obrywało ;)), przynoszą ciągle piwa i wina, siatki łakoci i na koniec pobytu zawsze dadzą jakiś prezent.  No nie dziwie się, też bym bardzo szanował takiego opiekuna zbawcę co siedzi niestrudzenie z takim demonem kiedy każdy kolejny zmiennik pakuje się po góra tygodniu :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Teresadd napisał:

E.Chyba słaby język i strach przed nowym.

Czy to wszystko usprawiedliwia? 

Moim zdaniem to przymus ekonomiczny i jednak bezgraniczna bezmyslnosc która powoduje, działania na swoją szkodę ale nie  przeskoczysz mi to nawet już nie chce się w tym temacie wypowiadać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...