Skocz do zawartości

Uchodźcy w DE


Gość Sintia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy gdzieś obok Was zamieszkali uchodźcy? Co o nich mówią rodowici Niemcy? Moja pdp uważa że powinni im pomagać, ale mam wrażenie że u niej i u wielu Niemców pokutuje odpracowanie krzywd wojennych. Jak to wygląda u waszych pdp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcom zmieni się perspektywa myślenia gdy po zamachu zginie w niemczech kilkadziesiąt osób. Nie życzę im tego, ale doskonale wiemy, że to kwestia czasu. Oby nikt nie zginął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tragizujmy ,bo tylko to umiemy ,widzimy tylko własny czubek nosa  a czy Polacy są święci lub inni ?fanatyzm wszędzie istnieje ,gdyby w Polsce takiemu jednemu czy drugiemu kazano iść zabić tego czy  tamtego  bo jest "inny"-poszedłby bez zastanowienia,tak było w Niemczech  w ZSRR  itd.Fanatyzm to jeszcze gorsza broń jak bomba atomowa.Czym się różni KK od islamu ?jedno i drugie spoczywa na tradycji nie na prawdzie.Wszędzie jest fałsz i obłuda.Islam robi to co KK robił przez wieki ,wymordował miliony ludzi.,i to nie bronią z pistoletu a w sposób bestialski  obcinano języki ,członki itd.przypomnijmy tylko sobie dobrze historie.Szkoda ,że to tylko robi człowiek-inteligentne stworzenie boskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy gdzieś obok Was zamieszkali uchodźcy? Co o nich mówią rodowici Niemcy? Moja pdp uważa że powinni im pomagać, ale mam wrażenie że u niej i u wielu Niemców pokutuje odpracowanie krzywd wojennych. Jak to wygląda u waszych pdp?

Uchodźcy są potrzebną i zapraszaną siłą roboczą w Niemczech - inaczej gospodarka niemiecka nie wytrzyma konkurencji, ale oby Niemcy to dobrze zorganizowali i utrzymali się faktycznie wysoko gospodarczo, bo  będzie krytycznie gdyby musieli się pozbywać tej nadwyżki ludności .. Arabowie i Afrykanie to nie Żydzi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witajcie. Jestem oburzona mimo, że od faceta z iq nadmuchanego balona wiele oczekiwać nie można. Zobaczcie jak o ludziach pisze Pudzianowski bez względu kim są i jakie z nimi są problemy to są granice. Pudzianowski to osoba publiczna  i powinien konsultować swoje złote myśli z kimś bardziej ogarniętym.

pudzianowski.jpg.28416c31b5da650b7aae392

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrzydliwe rzeczy powyzej napisano o uchodzcach, ale moze ktos sie podszywa pod Pudziana? W Internecie wszystko mozliwe. Ale wstyd bylby ogromny gdyby jakis Polak tak myslal. Wstretne.

           Nie czuje sie lepsza od ostatniego uchodzcy. Ci ludzie szukaja lepszego zycia i oby je znalezli.

Ale koniecznosc opuszczenia wlasnego kraju, uczenia sie obcego jezyka - to wszystko musi byc potworne ciezkie.

            Niemcy chyba jakos steruja tymi uchodzcam - sami ich przyciagaja i, bo nie wierze, zeby bez niemieckiego wsparcia tacy prosci ludzie - jak nieraz pokazuja ich w Tv -  wydostali sie z Erytrei w Afryce i dotarli do np. Austrii?  Ale o prawdzie to poczytaja moze sobie nasze wnuki.

            Zaklamanie wydaje mi sie wielkie w tym temacie. Polske i cala Osteurope oskarzaja, ze niby nie chcemy uchodzcow, a jaki uchodzca chce do Polski? Jakby mu to oferowano to zostalby sobie w swoim kraju, gdzie choc nie zmarznie.

         

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Serenity napisał:

Obrzydliwe rzeczy powyzej napisano o uchodzcach, ale moze ktos sie podszywa pod Pudziana? W Internecie wszystko mozliwe. Ale wstyd bylby ogromny gdyby jakis Polak tak myslal. Wstretne.

           Nie czuje sie lepsza od ostatniego uchodzcy. Ci ludzie szukaja lepszego zycia i oby je znalezli.

Ale koniecznosc opuszczenia wlasnego kraju, uczenia sie obcego jezyka - to wszystko musi byc potworne ciezkie.

            Niemcy chyba jakos steruja tymi uchodzcam - sami ich przyciagaja i, bo nie wierze, zeby bez niemieckiego wsparcia tacy prosci ludzie - jak nieraz pokazuja ich w Tv -  wydostali sie z Erytrei w Afryce i dotarli do np. Austrii?  Ale o prawdzie to poczytaja moze sobie nasze wnuki.

            Zaklamanie wydaje mi sie wielkie w tym temacie. Polske i cala Osteurope oskarzaja, ze niby nie chcemy uchodzcow, a jaki uchodzca chce do Polski? Jakby mu to oferowano to zostalby sobie w swoim kraju, gdzie choc nie zmarznie.

         

 i to wielkie zakłamanie ,ktoś robi na tych ludziach interes  a ta biedota miedzy sobą się "żre" i to jest przykre ,człowiek człowiekowi robi się wilkiem.Wszystko to mi "śmierdzi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Koza napisał:

Macie tu tych swoich biednych uchodźców. Kobietka zareagowała na próbę kradzieży.

 

i co?

No i co ?

 
 
 

Kradzieze to specjalnosc uchodzcow? Mnie sie nawet wydaje, ze statystyczny Niemiec czy Polak szybciej kogos obrobia niz ci uchodzcy.

           i nie chciej nigdy  panie czy pani Kozo spotkac  3 Niemcow w takim mizernym  polozeniu, bo rozszarpali by cie na sztuki. No i mialbys tu  swoja kulturalna Europe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt faktem---przestępstw jest coraz wiecej-popełniaja je  wszyscy w mniejszym czy w większym stopniu,ale popełnia je wszyscy--dlatego te tematy mnie  nie rajcują.Przez pewne partie  są organizowane nagonki by tylko wzniecać nienawiść.Polska jest tego przykładem.Polska ?  --PiS!!!Ludzie ,którzy powinni propagować miłość i braterstwo!Obłuda na każdym kroku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę a mało kogo zobaczymy na ulicach ,ja omijam tych ludzi ,a jak widzę to  w każdym widzę samobójcę i mordercę,no niestety ,jak bym jezdziła autobusami czy tramwajami i by był islam tez w tym miejscu to od razu bym wyobrażala sobie ,że zaraz wyfrunę na tamten świat.

Poczekajcie i sami się wszyscy przekonamy ,ale dobrze napewno nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam---jak zauważyłaś lubię komenty obiektywne a nie tendencyjne,zawsze mówie każda strona medalu ma plusy i minusy i tak to pokazuje zycie.Dzisiaj jest świat tak skonstruowany ,że nie można być fanatykiem jednej strony ,bo wszyscy kłamią w mniejszym czy w wiekszym stopniu  a jesli nie kłamią ,żle oceniają sytuacje.Pokazuje to polityka i religia .Miłego dnia Blondi!

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie przyjechałabym do kraju w którym ludzie nie są nam przychylni. O tym studencie jest już dzisiaj głośno w mediach. Podziwiam tych studentów, bo łatwo nie mają. Tu masz przykład z de, ale w lepszym wydaniu. To wszystko bierze się z lęku i co najgorsze z lęku uzasadnionego.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ,my też stwarzamy tąką psychoze ,dlatego agresja rodzi agresje.Fakt faktem robią okropności ,ale jezeli my bedziemy podgrzewać tą atmosfere bedzie jeszcze gorzej.Nie zapomnijmy też o naszej historii ,gdzie religia KK  mordowała  miliony ludzi ...Ci ludzie też gineli w bestialskich okolicznościach i to wszystko się mści.Wszyscy są winni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Krystian
O 22.01.2016 at 11:37, KrysiaL napisał:

Witajcie. Jestem oburzona mimo, że od faceta z iq nadmuchanego balona wiele oczekiwać nie można. Zobaczcie jak o ludziach pisze Pudzianowski bez względu kim są i jakie z nimi są problemy to są granice. Pudzianowski to osoba publiczna  i powinien konsultować swoje złote myśli z kimś bardziej ogarniętym.

pudzianowski.jpg.28416c31b5da650b7aae392

Prokurator zajął się tymi wpisami, ale ktoś kto ma mózg wielkości orzecha laskowego nie rozumie, że nikt nie zakazuje mu obrony tylko formy wypowiedzi i nazywania ludzi śmieciami niezależnie od tego kim są i co robią. A pudzian już robi awanturę, że to atak na jego osobę, że jak można się go czepiać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 22.01.2016 at 11:37, KrysiaL napisał:

Witajcie. Jestem oburzona mimo, że od faceta z iq nadmuchanego balona wiele oczekiwać nie można. Zobaczcie jak o ludziach pisze Pudzianowski bez względu kim są i jakie z nimi są problemy to są granice. Pudzianowski to osoba publiczna  i powinien konsultować swoje złote myśli z kimś bardziej ogarniętym.

pudzianowski.jpg.28416c31b5da650b7aae392

To zdjęcie Pudzianowski zamieścił na fejsie pisząc że znalazł je w jednym z komentarzy

12688216_742463975854928_834174518568703

i napisał

Cytuj

 

Skierowaliście w moją stronę topór wojenny droga fundacjo, ale moja artyleria w postaci Narodu Polskiego jest o wiele cięższa. Tanio skóry nie sprzedam. Polska górą! Mariusz Pudzianowski!!
Polacy pokażcie siłę i dajcie dalej to!!

Zakompleksiona, sfrustrowana kobieta szkodząca normalnym ludziom. Joanna Grabarczyk z "Hejtstop" za życiową misję obrała sobie donoszenie do prokuratury na tych, którzy nie myślą tak samo jak jej przełożeni. Hejtstop trzeba jak najszybciej zdelegalizować, a jej pracowników rozliczyć za antypolonizm. Polacy mają prawo wyrażać sprzeciw przeciwko wciskanym nam obcych kulturowo imigrantom, którzy między innymi terroryzują kierowców. Nikt nie ma prawa nam tego zabraniać, ani nas straszyć konsekwencjami. Żaden systemowy "hejtstop" i jego marionetki. Zapraszam panią do rozmowy w tej sprawie. Ja jestem bardzo chętny do wymiany zdań, propozycja już padła ze strony Polsat, ale z waszej strony nie ma chęci do konwersacji.

ps. proszę tylko bez wulgaryzmów, bo będę kasował te komentarze PROSZĘ!!! a na koniec Pani Joanno Grabarczyk polecam zapisać się doGaca System :)))))

źródło: obrazek znaleziony wśród komentarzy do poprzednich postów.

 

Czy on naprawdę nie rozumie tego, że nikt nie broni mu chronienia swoich dóbr tylko zabrania mu nazywania ludźmi śmieciami i sku....nami? Już taki jeden był co uważał się za lepszego. Nie chce mi się już patrzeć na tą jego pustą głowę i oczy szukające rozumu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kogpś tu poniosło -jestem za praworządnością ,zło i chamstwo powinno być karane i napiętnowane ,ale wzajemne wyzywanie sie i nazywanie ludzi śmiećmi brudasami to wielkie nieporozumienie,siegnijmy wstecz w naszą historię jacy my byliśmy,chodzi nie o nas współczesnych.Cały czas twierdze ,że religia jest korzeniem wszelkiego zła na Ziemi.Brak postępu a co za tym idzie zacofanie było spowodowane przez dyktando religii tak było u nas tak jest i u nich.Miejmy pretensje do tych czynników a nie do biednych ludzi.,którzy poddali się temu dyktatowi.Już pisałem o tym ,córka już drugi raz była w Indiach  i co zaobserwowała? nikogo  nie zobaczyła (z budystów -mnichów ani bogaczy) kąpiących się w rzece Ganges,czy mam to komentować? Tak wygląda u nich sytuacja i wyglądała u nas 400-lat temu i wcześniej.Były potrzebne ofiary setek ludzi ,którzy powiedzieli ,Nie!,Jeszcze w tej chwili jest duży fanatyzm a dopiero ileś lat do tyłu.Dlatego błagam o wiecej obiektywizmu ,bo chamstwem wzbudzamy tylko chamstwo,agresja rodzi agresje.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...