Skocz do zawartości

[...] Polityka


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem w Pas de Calais--tj.department--mały region---no cóż politycy wzieli na siebie obowiązek   zatrzymania emigrantów a nie zapewniają im podstawowych warunków życia i wszystko wymyka się spod kontroli.Żle pojeta demokracja ich zgubiła i gubi a wróg  nie śpi i to wykorzystuje  ,Wróg ,hm?  nie Ci prości ludzie ,czy dzieci,to oczywiste.

Edytowane przez adamos1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, adamos1 napisał:

Byłem w Pas de Calais--tj.department--mały region---no cóż politycy wzieli na siebie obowiązek   zatrzymania emigrantów a nie zapewniają im podstawowych warunków życia i wszystko wymyka się spod kontroli.Żle pojeta demokracja ich zgubiła i gubi a wróg  nie śpi i to wykorzystuje  ,Wróg ,hm?  nie Ci prości ludzie ,czy dzieci,to oczywiste.

To  jest nielegalna dzungla , ci "imigranci "  zostali sprowadzeni do Francji przez przemytnicze gangi, wladze nie musza tym ludziom nic zapewniac, szkoda, ze dopiero teraz robia z tym porzadek, troche pozno , gdy juz doszlo do atakow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Barrakuda napisał:

To  jest nielegalna dzungla , ci "imigranci "  zostali sprowadzeni do Francji przez przemytnicze gangi, wladze nie musza tym ludziom nic zapewniac, szkoda, ze dopiero teraz robia z tym porzadek, troche pozno , gdy juz doszlo do atakow.

to nie jest  tak do końca ,początek był zły i to się mści ,nazywasz to dżunglą  ? to są ludzie  a wsród nich masz racje "dżungla"  pamiętaj  o tym ile polaków opuściło kraj za chlebem,okres sanacyjny (przed wojenny) tysiace  wyjechało do Stanów ,Australii  itd.przykro ,że wielu z nas o tym zapomniało!Nie wspomnę ile set tysiecy wyjechało w ostatnich 10-ciu latach.

Edytowane przez adamos1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest zaden argument i nie mozna porownywac  emigracji Polakow np w latach osiemdziesiatych do tego z czym teraz zmaga sie Francja czy Niemcy. Polacy  wyjezdzali i wyjezdzaja, ale chca  pracowac , poprawic swoja sytuacje i warunki a nie tylko pobierac zasilki, chociaz zdarzaly sie wyjatki. Wyjechalo duzo osob wyksztalconych czy fachowcow. Polacy   nie sa ludzmi o innej kulturze niz reszta Europy  nie maja innych obyczajow i ich nie narzucaja, integruja sie ze spoleczenstwem kraju do ktorego wyemigrowali, nie stwarzaja zagrozenia dla innych. 

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzmy ,że masz racje ,dlatego napisałem państwa zachodnie popełniły od samego początku błąd ,po prostu  nie przewidzieli takiego obrotu wydarzeń,ale też nie zachowali się fair w stosunku do tych ludzi ,dużo pisania,my tego już nie odkrecimy ha ha-spokojnej nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 17.08.2016 at 20:52, adamos1 napisał:

czy w ten sposób pojmujesz tolerancje ? ja toleruje ,ale nie akceptuje takich komentarzy a to jest różnica. Tu nie upodobania wchodzą w grę  a rzetelna wiedza i jeżeli bedzie ona rzetelna mogę taką wypowiedż  akceptować .Serenity tej wiedzy nie ma!Przykro mi!Pozdrawiam.

Twoje wypowiedzi o mnie  są zacietrzewione i  ogólnikowe: nie ma wiedzy, bzdurna, a przez to są to wypowiedzi  bezwartościowe i na to ci poprzednio zwrócono uwagę. Ja piszę dalece bardziej konkretnie. Np. fakt, że w Niemczech obecnie sporo źle się mówi i pisze o naszym obecnym rządzie świadczy raczej o niepodporządkowaniu się obecnych polskich  władz Niemcom, a poprzedni rząd PO był na klęczkach wobec zachodnich kapitałów: banki, śmieciówki, brak socjalu w Polsce , a to nam nie służyło. Walka z potężnym zachodnim kapitałem ( głównie w rękach Niemców) to ciężka mordownia - z Polski zrobiono właściwie kolonię - i oby Pis zdołał coś dla nas ugrać.

             Nie wiadomo co będzie, czy Zachód pozwoli na reformy w Polsce, a ma w łapach media.

             Wiemy co było w historii - kiedy w Polsce uchwalono pierwszą w Europie konstytucję w 1791 to sąsiedzi dokonali napadu i rozbioru, aby państwo nie zdołało się wzmocnić.

  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sięgaj daleko a rok 1943 mówi Ci coś ?  głupia polityka Rządu polskiego zawsze ich gubiła  i potem na nich wszyscy się "wypinają" obecnie jest to samo,zadzierają z Niemcami, z Rosjanami...itd. po co?a nawet w Polsce zrobili swoisty podział ,tak robią chrześcijanie? moja droga Twoja wiedza o polityce i religii jest znikoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, adamos1 napisał:

nie sięgaj daleko a rok 1943 mówi Ci coś ?  głupia polityka Rządu polskiego zawsze ich gubiła  i potem na nich wszyscy się "wypinają" obecnie jest to samo,zadzierają z Niemcami, z Rosjanami...itd. po co?a nawet w Polsce zrobili swoisty podział ,tak robią chrześcijanie? moja droga Twoja wiedza o polityce i religii jest znikoma.

w 1943 nasi politycy nie mieli najmniejszej władzy nad naszym krajem. Trwała wojna.Napadli nas z dwóch stron. ale to dziecko wie...

Rząd na emigracji robił zresztą co mógł....

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, adamos1 napisał:

ha ha na emigracji,jestem ciekawy ,gdzie teraz nawieją -przestań

Raczej ty zakończ swoje chore wątki

 wstyd ci przynosi ta wieczna pogarda dla Polski, w ktorej cie Niemcy wytresowali.

Polski polityk w Polsce w 43 zostalby zamordowany. Hitler rozkazal najpierw wymordowac polska inteligencje. mordowano nawet ksiegowych. Rzad nie mogl zostac w kraju.

Z powstancow, ktorzy walczyli, zreszta, tez sie smiales.

Biedny chory  facet z ciebie. Zal mi ciebie.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mocne akcenty........dziwie się że Ty  tu pracujesz ?  hm?    nie wiem co dalej pisać.....nie wiem....niech to przemyślę----pozdrawiam.

ja bym Ciebie   z Niemiec  wydalił! wybacz!

czy mam Cię podać do odpowiednich służb????  zastanów się..

Ty ziejesz nienawiścią  do Niemców ,dlaczego nie do kleru?chora kobieto!!!~!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miarka się przebrała i dlatego proszę Moderatora o ostrzeżenie dla adamosa1. Jego zachowanie w stosunku do Serenity (i nie tylko!) jest nie do zaakceptowania - obraża ją i stosuje groźby. Domagam się, żeby tu na naszym forum przeprosił Serenity i nas wszystkich.

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Florcia napisał:

Miarka się przebrała i dlatego proszę Moderatora o ostrzeżenie dla adamosa1. Jego zachowanie w stosunku do Serenity (i nie tylko!) jest nie do zaakceptowania - obraża ją i stosuje groźby. Domagam się, żeby tu na naszym forum przeprosił Serenity i nas wszystkich.

 

Popieram @Florcia !! to już nie pierwszy raz obrazenie Forumowiczy !! My potrzebujemy spokoju i wsparcia @Moderator  Moderatorze .Z wyrazami szacunku Erika 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adamos1 napisał:

mocne akcenty........dziwie się że Ty  tu pracujesz ?  hm?    nie wiem co dalej pisać.....nie wiem....niech to przemyślę----pozdrawiam.

ja bym Ciebie   z Niemiec  wydalił! wybacz!

czy mam Cię podać do odpowiednich służb????  zastanów się..

Ty ziejesz nienawiścią  do Niemców ,dlaczego nie do kleru?chora kobieto!!!~!

a przepraszam gdzie jest Moderator? Nasza kolezanka z forum została obrażona. " Chora kobieto" - to adamos1 pokazałeś klasę, w DE sie tego nauczyłeś. Nie trzeba pałać wielką miłością, aby pracować jako opiekunka w DE. Poza tym jesli ktos ma odmienne zdanie od Pana, to nie musi odznaczać, że jest "chory", gorszy itp. Po prostu na dzień dzisiejszy ma inne zdanie.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz @Florcia @erika @emma

Moi drodzy, ogromnie Wam dziękuję za słowa wsparcia. Ogromnie dziękuję.

Adamos ma problemy ze sobą. Emigracja jest ciężka, ale plucie pogardą na swój kraj to nie jest rozwiazanie  to jest niezdrowe.

          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Serenity napisał:

@Łukasz @Florcia @erika @emma

Moi drodzy, ogromnie Wam dziękuję za słowa wsparcia. Ogromnie dziękuję.

Adamos ma problemy ze sobą. Emigracja jest ciężka, ale plucie pogardą na swój kraj to nie jest rozwiazanie  to jest niezdrowe.

          

Jakis czas temu tylko ja jedna, dzielna bialoglowa stanelam w twojej obronie !  Wtedy tez Adamos przesadzil niestety...cos o wydaleniu z  Niemiec napisal, nie to nie bylo w porzadku.  Historia a terazniejszosc, dwie rozne sprawy, nikt tu nie pala nienawiscia do Niemcow przeciez.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Barrakuda napisał:

Jakis czas temu tylko ja jedna, dzielna bialoglowa stanelam w twojej obronie !  Wtedy tez Adamos przesadzil niestety...cos o wydaleniu z  Niemiec napisal, nie to nie bylo w porzadku.  Historia a terazniejszosc, dwie rozne sprawy, nikt tu nie pala nienawiscia do Niemcow przeciez.

Adamos jeszcze nieraz wróci ze swoją służalczością wobec Niemców i będzie nalatywał w niegodny sposób na Polskę i Polaków. myślę, że bolą go różnice majątkowe , ale one na 100% nie wynikają z głupoty Polaków, ale z licznych wojen toczonych przeciwko nam przez liczniejszych sąsiadów. Decydująca była agresja Niemców w 39,i następnie zależność wyniszczonego kraju od komunistów, co wiedzą wszyscy.

Adamos chce, żeby o tym nie mówić, usprawiedliwia Niemców. Inaczej się zionie nienawiścią. to patologia co on pisze.

         Wśród samych Niemców, nawet starych, ciężko znależć tak prostackie podejście, żeby usprawiedliwiać ruinę Polski.. O wojnie się tu jednak  prawie nie mówi

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka serenity czy inni powinni opuścić ten kraj ,bo oni zieją nienawiścią do tego kraju a € im smakuje -fuj  ja bym się wstydził  .To są pierwsze osoby ,gdyby przyszedł Hitler  krzyczały by Heihitler!!!

3 godziny temu, emma napisał:

a przepraszam gdzie jest Moderator? Nasza kolezanka z forum została obrażona. " Chora kobieto" - to adamos1 pokazałeś klasę, w DE sie tego nauczyłeś. Nie trzeba pałać wielką miłością, aby pracować jako opiekunka w DE. Poza tym jesli ktos ma odmienne zdanie od Pana, to nie musi odznaczać, że jest "chory", gorszy itp. Po prostu na dzień dzisiejszy ma inne zdanie.

Ty jesteś taka sama!!!

5 minut temu, adamos1 napisał:

Taka serenity czy inni powinni opuścić ten kraj ,bo oni zieją nienawiścią do tego kraju a € im smakuje -fuj  ja bym się wstydził  .To są pierwsze osoby ,gdyby przyszedł Hitler  krzyczały by Heihitler!!!

Ty jesteś taka sama!!!

a To ,że Niemców obrażcie i nazywacie ich szkopami to jest ok!kobieto zastanów się!!!

moge to wyemitować do TV!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 31.01.2016 at 08:41, adamos1 napisał:

,,żenada -wstyd mi ,że jestem polakiem,że tacy idioci Rządzą tym krajem ,byłem młodym chłopakiem i już mówiłem w Polsce nigdy nie bedzie dobrze i do dzisiaj jest to aktualne.Polak jest tylko dobry do bicia i do pyskowania ,ale nie do rządzenia Państwem.Dopóki Kler nie zostanie odsunięty od "koryta"tak długo w Polsce będzie.....

chyby zaczne wpisywać twoje cytaty, szpiclu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, adamos1 napisał:

Taka serenity czy inni powinni opuścić ten kraj ,bo oni zieją nienawiścią do tego kraju a € im smakuje -fuj  ja bym się wstydził  .To są pierwsze osoby ,gdyby przyszedł Hitler  krzyczały by Heihitler!!!

Ty jesteś taka sama!!!

a To ,że Niemców obrażcie i nazywacie ich szkopami to jest ok!kobieto zastanów się!!!

moge to wyemitować do TV!!!

ty byś musiał krzyczeć w pierwszej kolejności, bo przecież marzysz o obywatelstwie ? ale za  stary jesteś i na socjal dla Niemców płacisz, nie dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...