Skocz do zawartości

Opłaca się przyjrzeć różnym agencjom !


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Hania   Napisałaś:

  Dzięki za rady. Tzn. w rozmowie kwalifikacyjnej była mowa o jednej osobie. Poważna demencja, jak się okazało na miejscu.  Ciężko mam. Na szczęście jeszcze tylko 15 dni. A w umowie są wskazane dwie osoby, ( ta druga wymaga mniejszej opieki) a wynagrodzenie za jedną. Umowy jeszcze nie podpisałam, negocjuję z firmą, zobaczymy co z tego wyniknie. Prawdopodobnie biorą od rodziny około 3 tys. euro. Zgodziłam się wyjątkowo, bo miałam nóż na gardle, bo coś innego mi nagle wypadło.

 

       Rozumiem, że warto nie podpisać umowy powiedzmy 3 dni, ale  sytuacji opisanej  przez Ciebie nie bardzo rozumiem: jak długo już jesteś na tej szteli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hania negocjuj z firma a nóż sie coś uda wyciągnąc -bo zjechac to nie sztuka ale czekamy jeszcze na wynagrodzenie ,nie po to jedziemy aby wrócić gołym i wesołym,życzę powodzenia,,zamknąc sprawę i otrzymać kasę a potem szybko zmienic sobie agencję,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Hania napisał:

Dzięki za zainteresowanie, tak właśnie robię. Jak zjadę ostrzegę innych przed nimi.

Paranoja! Zarobek powinien wynosić minimum 1600 euro. Moim zdaniem.

Dzięki za rady. Tzn. w rozmowie kwalifikacyjnej była mowa o jednej osobie. Poważna demencja, jak się okazało na miejscu.  Ciężko mam. Na szczęście jeszcze tylko 15 dni. A w umowie są wskazane dwie osoby, ( ta druga wymaga mniejszej opieki) a wynagrodzenie za jedną. Umowy jeszcze nie podpisałam, negocjuję z firmą, zobaczymy co z tego wyniknie. Prawdopodobnie biorą od rodziny około 3 tys. euro. Zgodziłam się wyjątkowo, bo miałam nóż na gardle, bo coś innego mi nagle wypadło.

Oj! Niestety prawda.  Załóżmy sobie sami własną agencję! 

załóżmy swoją Agencje i będziemy "rżneli " innych ha ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha ha  ale gdzie  ? w Polsce? nie w Polsce! to jest daremne .Bertty  coś wspomniała o Wiedniu to jeszcze  i na innych warunkach -nawet chyba do przyjęcia.  Witam,witam ,bo zapomniałem się przywitać-przepraszam.

Edytowane przez adamos1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Serenity napisał:

@Hania   Napisałaś:

  Dzięki za rady. Tzn. w rozmowie kwalifikacyjnej była mowa o jednej osobie. Poważna demencja, jak się okazało na miejscu.  Ciężko mam. Na szczęście jeszcze tylko 15 dni. A w umowie są wskazane dwie osoby, ( ta druga wymaga mniejszej opieki) a wynagrodzenie za jedną. Umowy jeszcze nie podpisałam, negocjuję z firmą, zobaczymy co z tego wyniknie. Prawdopodobnie biorą od rodziny około 3 tys. euro. Zgodziłam się wyjątkowo, bo miałam nóż na gardle, bo coś innego mi nagle wypadło.

 

       Rozumiem, że warto nie podpisać umowy powiedzmy 3 dni, ale  sytuacji opisanej  przez Ciebie nie bardzo rozumiem: jak długo już jesteś na tej szteli?

2 tygodnie jestem. Wysłali  mi wiadomości na email a ja nie mam neta. wiedzieli o tym ,że nie ma tu neta. korzystam od sąsiada czasem gościnnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, adamos1 napisał:

ha ha  ale gdzie  ? w Polsce? nie w Polsce! to jest daremne .Bertty  coś wspomniała o Wiedniu to jeszcze  i na innych warunkach -nawet chyba do przyjęcia.  Witam,witam ,bo zapomniałem się przywitać-przepraszam.

mi też chodzą po głowie rózne mysli,wiem ,że Polska nie jest do biznesu -oj wiem !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Hania napisał:

2 tygodnie jestem. Wysłali  mi wiadomości na email a ja nie mam neta. wiedzieli o tym ,że nie ma tu neta. korzystam od sąsiada czasem gościnnie.

może w telefonie masz neta? warto sprawdzić. Niedobra ta sytuacja i chyba lepiej na przyszłość unikać niepodpisywania umowy tak długo. Źle to wszystko świadczy też o tej agencji. Cóż... Ja nawet na twoim miejscu podpisałabym czym prędzej tą umowę, żeby dostać swoje pieniądze, bo lepiej dostać za mało niż... nic, a to właśnie ryzykujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z jakiej racji mają ją oszfabić !wszystko zależy teraz od opiekunki ,czyli m-c by musiała być i co podpisać taką umowę ?  podpisać pod warunkiem ,że bym dołaczył do tej umowy aneks  z podpisami tych dwóch PDP ,i w tedy  nastraszyć ,że umowy są niezgodne ze stanem faktycznym itd.Wiem to wszystka fikcja jak większość Agencji ale co tam "zagrać" im może .

12 minut temu, Blondi napisał:

mi też chodzą po głowie rózne mysli,wiem ,że Polska nie jest do biznesu -oj wiem !

życie pokazuje do czego jest dobra Polska ! już nie pisze bo szkoda zdrowia na tych debili co byli i są teraz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Blondi napisał:
13 minut temu, Serenity napisał:

może w telefonie masz neta? warto sprawdzić. Niedobra ta sytuacja i chyba lepiej na przyszłość unikać niepodpisywania umowy tak długo. Źle to wszystko świadczy też o tej agencji. Cóż... Ja nawet na twoim miejscu podpisałabym czym prędzej tą umowę, żeby dostać swoje pieniądze, bo lepiej dostać za mało niż... nic, a to właśnie ryzykujesz.

@Hania negocjuj z firma a nóż sie coś uda wyciągnąc -bo zjechac to nie sztuka ale czekamy jeszcze na wynagrodzenie ,nie po to jedziemy aby wrócić gołym i wesołym,życzę powodzenia,,zamknąc sprawę i otrzymać kasę a potem szybko zmienic sobie agencję,,

Rodzina powiedziała, że jeśli firma mi nie zapłaci, to rodzina mi zapłaci to co powinna dać firma. W taki sposób, że  wyślą do firmy rachunek/zapłatę pomniejszony o moje wynagrodzenie.  Rodzina jest ok.

45 minut temu, Blondi napisał:
2 minuty temu, Blondi napisał:

@Hania nie masz neta to jak teraz piszesz? u sąsiada jestes? ciekawi mnie,,

 

2 minuty temu, Blondi napisał:

@Hania nie masz neta to jak teraz piszesz? u sąsiada jestes? ciekawi mnie,, No zwyczajnie u sąsiada jestem, co w tym dziwnego?

 sorki uciekam, nie wypada za długo w gościach siedzieć

 

@Hania negocjuj z firma a nóż sie coś uda wyciągnąc -bo zjechac to nie sztuka ale czekamy jeszcze na wynagrodzenie ,nie po to jedziemy aby wrócić gołym i wesołym,życzę powodzenia,,zamknąc sprawę i otrzymać kasę a potem szybko zmienic sobie agencję,,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Hania napisał:

Rodzina powiedziała, że jeśli firma mi nie zapłaci, to rodzina mi zapłaci to co powinna dać firma. W taki sposób, że  wyślą do firmy rachunek/zapłatę pomniejszony o moje wynagrodzenie.  Rodzina jest ok.

w całej tej trudnej sytuacji fakt, że rodzina jest w porządna jest bardzo pocieszające :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 17.03.2016 at 19:35, Blondi napisał:

Na każdym kroku nas rżną równo,na czym się da, jakby mogli to by jeszcze z naszego  talerza obiad zebrali ,,

 

2 minuty temu, Hania napisał:

Rodzina powiedziała, że jeśli firma mi nie zapłaci, to rodzina mi zapłaci to co powinna dać firma. W taki sposób, że  wyślą do firmy rachunek/zapłatę pomniejszony o moje wynagrodzenie.  Rodzina jest ok.

 

sorki, muszę iść, do nastepnego

48 minut temu, Blondi napisał:
1 minutę temu, emma napisał:

w całej tej trudnej sytuacji fakt, że rodzina jest w porządna jest bardzo pocieszające :) 

@Hania negocjuj z firma a nóż sie coś uda wyciągnąc -bo zjechac to nie sztuka ale czekamy jeszcze na wynagrodzenie ,nie po to jedziemy aby wrócić gołym i wesołym,życzę powodzenia,,zamknąc sprawę i otrzymać kasę a potem szybko zmienic sobie agencję,,

sorry muszę do domu iść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Hania napisał:

Rodzina powiedziała, że jeśli firma mi nie zapłaci, to rodzina mi zapłaci to co powinna dać firma. W taki sposób, że  wyślą do firmy rachunek/zapłatę pomniejszony o moje wynagrodzenie.  Rodzina jest ok.

Oby dotrzymali słowa ! a jak agencja nastraszy i swoje wywody przekaże rodzinie to różnie to może byc, Hania to są niemcy ,to są ciężko kapujące mózgi,co agencja powie to tak się słuchają,,ale życze Ci wspaniałej rodziny i aby było jak piszesz,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 22.03.2016 at 21:39, Blondi napisał:

Oby dotrzymali słowa ! a jak agencja nastraszy i swoje wywody przekaże rodzinie to różnie to może byc, Hania to są niemcy ,to są ciężko kapujące mózgi,co agencja powie to tak się słuchają,,ale życze Ci wspaniałej rodziny i aby było jak piszesz,,,

Udało się, rodzina jest ok. zapłacili, nawet więcej niż miałam w umowie. Bardzo ze mnie zadowoleni, bo poprzednie opiekunki nie wypełniały swoich obowiązków jak należy no ale za taką śmieszną kasę od agencji to i pracować się nie chce. Pozdrawiam

O 22.03.2016 at 21:19, Serenity napisał:

może w telefonie masz neta? warto sprawdzić. Niedobra ta sytuacja i chyba lepiej na przyszłość unikać niepodpisywania umowy tak długo. Źle to wszystko świadczy też o tej agencji. Cóż... Ja nawet na twoim miejscu podpisałabym czym prędzej tą umowę, żeby dostać swoje pieniądze, bo lepiej dostać za mało niż... nic, a to właśnie ryzykujesz.

Udało się, rodzina mi zapłaciła, więcej o 400 e. niż miała dać firma. Pracę na szteli poukładałam, tak że jest mi lżej i łatwiej. Zrobili mnie "kierownikiem domu" heh.

Dziękuję Wam  wszystkim za wsparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 
Pan ma cukrzycę, ze względu na niegojącą się ranę stopy porusza się na wózku. Wymaga pomocy w ubieraniu, czynnościach higienicznych oraz po załatwieniu potrzeb fizjologicznych. Pan w miarę swoich możliwości pomaga osobie, która się nim opiekuje np. przy przechodzeniu z wózka na łóżko. Ze względu na niewydolność nerek pan 3 razy w tygodniu jest dializowany (opiekun/ka ma wtedy 6 godzin czasu wolnego). Podopieczny mieszka z żoną, która gotuje, więc opiekun/ka posiłki przyrządza sporadycznie, pod nieobecność pani. Czasami do zadań opiekuna będzie też należało zrobienie zakupów, ale z reguły robi je żona podopiecznego. W tym samym budynku (kamienica) mieszka córka podopiecznego z rodziną (osobne mieszkanie).
Opiekun/ka ma do dyspozycji osobny pokój z łazienką, jest internet. Wynagrodzenie: 1100€.

kto chciałby na ten grajdoł jechać? ja nigdy w życiu ,,,żona robi zakupy i co? jemy byle co , jest córeczka mądralińska i żona gotuje,cudowne potrawy i wyliczy ci cini mini porcyjkę i do roboty opiekunko,,,,,w takim domu jestes na celowniku żony i córeczki,,,nie nigdy w życiu w taki kołchoz za 1100 euro,,,a nawet za 1400 bym nie pojechała,,, ale 6 godzin wolnego i mamy się cieszyć pod niebiosa -6 godzin czekając na powrót PDP,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Blondi napisał:


 
Pan ma cukrzycę, ze względu na niegojącą się ranę stopy porusza się na wózku. Wymaga pomocy w ubieraniu, czynnościach higienicznych oraz po załatwieniu potrzeb fizjologicznych. Pan w miarę swoich możliwości pomaga osobie, która się nim opiekuje np. przy przechodzeniu z wózka na łóżko. Ze względu na niewydolność nerek pan 3 razy w tygodniu jest dializowany (opiekun/ka ma wtedy 6 godzin czasu wolnego). Podopieczny mieszka z żoną, która gotuje, więc opiekun/ka posiłki przyrządza sporadycznie, pod nieobecność pani. Czasami do zadań opiekuna będzie też należało zrobienie zakupów, ale z reguły robi je żona podopiecznego. W tym samym budynku (kamienica) mieszka córka podopiecznego z rodziną (osobne mieszkanie).
Opiekun/ka ma do dyspozycji osobny pokój z łazienką, jest internet. Wynagrodzenie: 1100€.

kto chciałby na ten grajdoł jechać? ja nigdy w życiu ,,,żona robi zakupy i co? jemy byle co , jest córeczka mądralińska i żona gotuje,cudowne potrawy i wyliczy ci cini mini porcyjkę i do roboty opiekunko,,,,,w takim domu jestes na celowniku żony i córeczki,,,nie nigdy w życiu w taki kołchoz za 1100 euro,,,a nawet za 1400 bym nie pojechała,,, ale 6 godzin wolnego i mamy się cieszyć pod niebiosa -6 godzin czekając na powrót PDP,,,

O!! ja też się nie piszę na taką sztelle! Dobrze że trochę opisane a resztę możemy sobie dopowiedzieć, prawda @Blondi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim wynagrodzenie za taką opiekę jest niewystarczające. Sporadyczne gotowanie, w domyśle obiadów a pozostałe posiłki?! A reszta obowiązków?! Opiekunka do Pana wymagającego niemal stałego "doglądania" a Pani nie wymaga niczego?! Czy może opiekunka spełnia przy Pani rolę Podkuchennej?! A pozostałe posiłki, zmywanie, pranie, prasowanie czy też porządkowanie otoczenia PDP, to chodzi o otoczenie tylko Jego czy również Jego żony?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Florcia napisał:

Panie Adamie:), co też Panu chodzi po głowie?!

ale mnie rozweseliło ,,Panie Adamie:)"

jak poważnie !!!  dla mnie jest @adamos1 ,a o taki kolega z forum ,którego bardzo lubię,

a co temu koledze chodzi po głowie ? nie chcę nawet  o tym mysleć,,niech jego główka sama się z tym upora ,,każdemu z nas  chodzą  przeróżne wygibasy  w główce i sobie radzimy-musimy sobie radzić,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy coraz ciekawsze oferty praktycznie pod nosem, bo na naszym forum:

dziś zaskoczyło mnie ogłoszenie agencji, która po 2 miesiącach przepracowanych przez opiekunkę ( płatne 1200 euro ) oferuje jej 120 euro jako ekwiwalent za urlop. Nowość dla mnie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...