Skocz do zawartości

Opłaca się przyjrzeć różnym agencjom !


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Hania   Napisałaś:

  Dzięki za rady. Tzn. w rozmowie kwalifikacyjnej była mowa o jednej osobie. Poważna demencja, jak się okazało na miejscu.  Ciężko mam. Na szczęście jeszcze tylko 15 dni. A w umowie są wskazane dwie osoby, ( ta druga wymaga mniejszej opieki) a wynagrodzenie za jedną. Umowy jeszcze nie podpisałam, negocjuję z firmą, zobaczymy co z tego wyniknie. Prawdopodobnie biorą od rodziny około 3 tys. euro. Zgodziłam się wyjątkowo, bo miałam nóż na gardle, bo coś innego mi nagle wypadło.

 

       Rozumiem, że warto nie podpisać umowy powiedzmy 3 dni, ale  sytuacji opisanej  przez Ciebie nie bardzo rozumiem: jak długo już jesteś na tej szteli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hania negocjuj z firma a nóż sie coś uda wyciągnąc -bo zjechac to nie sztuka ale czekamy jeszcze na wynagrodzenie ,nie po to jedziemy aby wrócić gołym i wesołym,życzę powodzenia,,zamknąc sprawę i otrzymać kasę a potem szybko zmienic sobie agencję,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Hania napisał:

Dzięki za zainteresowanie, tak właśnie robię. Jak zjadę ostrzegę innych przed nimi.

Paranoja! Zarobek powinien wynosić minimum 1600 euro. Moim zdaniem.

Dzięki za rady. Tzn. w rozmowie kwalifikacyjnej była mowa o jednej osobie. Poważna demencja, jak się okazało na miejscu.  Ciężko mam. Na szczęście jeszcze tylko 15 dni. A w umowie są wskazane dwie osoby, ( ta druga wymaga mniejszej opieki) a wynagrodzenie za jedną. Umowy jeszcze nie podpisałam, negocjuję z firmą, zobaczymy co z tego wyniknie. Prawdopodobnie biorą od rodziny około 3 tys. euro. Zgodziłam się wyjątkowo, bo miałam nóż na gardle, bo coś innego mi nagle wypadło.

Oj! Niestety prawda.  Załóżmy sobie sami własną agencję! 

załóżmy swoją Agencje i będziemy "rżneli " innych ha ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha ha  ale gdzie  ? w Polsce? nie w Polsce! to jest daremne .Bertty  coś wspomniała o Wiedniu to jeszcze  i na innych warunkach -nawet chyba do przyjęcia.  Witam,witam ,bo zapomniałem się przywitać-przepraszam.

Edytowane przez adamos1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Serenity napisał:

@Hania   Napisałaś:

  Dzięki za rady. Tzn. w rozmowie kwalifikacyjnej była mowa o jednej osobie. Poważna demencja, jak się okazało na miejscu.  Ciężko mam. Na szczęście jeszcze tylko 15 dni. A w umowie są wskazane dwie osoby, ( ta druga wymaga mniejszej opieki) a wynagrodzenie za jedną. Umowy jeszcze nie podpisałam, negocjuję z firmą, zobaczymy co z tego wyniknie. Prawdopodobnie biorą od rodziny około 3 tys. euro. Zgodziłam się wyjątkowo, bo miałam nóż na gardle, bo coś innego mi nagle wypadło.

 

       Rozumiem, że warto nie podpisać umowy powiedzmy 3 dni, ale  sytuacji opisanej  przez Ciebie nie bardzo rozumiem: jak długo już jesteś na tej szteli?

2 tygodnie jestem. Wysłali  mi wiadomości na email a ja nie mam neta. wiedzieli o tym ,że nie ma tu neta. korzystam od sąsiada czasem gościnnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, adamos1 napisał:

ha ha  ale gdzie  ? w Polsce? nie w Polsce! to jest daremne .Bertty  coś wspomniała o Wiedniu to jeszcze  i na innych warunkach -nawet chyba do przyjęcia.  Witam,witam ,bo zapomniałem się przywitać-przepraszam.

mi też chodzą po głowie rózne mysli,wiem ,że Polska nie jest do biznesu -oj wiem !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Hania napisał:

2 tygodnie jestem. Wysłali  mi wiadomości na email a ja nie mam neta. wiedzieli o tym ,że nie ma tu neta. korzystam od sąsiada czasem gościnnie.

może w telefonie masz neta? warto sprawdzić. Niedobra ta sytuacja i chyba lepiej na przyszłość unikać niepodpisywania umowy tak długo. Źle to wszystko świadczy też o tej agencji. Cóż... Ja nawet na twoim miejscu podpisałabym czym prędzej tą umowę, żeby dostać swoje pieniądze, bo lepiej dostać za mało niż... nic, a to właśnie ryzykujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z jakiej racji mają ją oszfabić !wszystko zależy teraz od opiekunki ,czyli m-c by musiała być i co podpisać taką umowę ?  podpisać pod warunkiem ,że bym dołaczył do tej umowy aneks  z podpisami tych dwóch PDP ,i w tedy  nastraszyć ,że umowy są niezgodne ze stanem faktycznym itd.Wiem to wszystka fikcja jak większość Agencji ale co tam "zagrać" im może .

12 minut temu, Blondi napisał:

mi też chodzą po głowie rózne mysli,wiem ,że Polska nie jest do biznesu -oj wiem !

życie pokazuje do czego jest dobra Polska ! już nie pisze bo szkoda zdrowia na tych debili co byli i są teraz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Blondi napisał:
13 minut temu, Serenity napisał:

może w telefonie masz neta? warto sprawdzić. Niedobra ta sytuacja i chyba lepiej na przyszłość unikać niepodpisywania umowy tak długo. Źle to wszystko świadczy też o tej agencji. Cóż... Ja nawet na twoim miejscu podpisałabym czym prędzej tą umowę, żeby dostać swoje pieniądze, bo lepiej dostać za mało niż... nic, a to właśnie ryzykujesz.

@Hania negocjuj z firma a nóż sie coś uda wyciągnąc -bo zjechac to nie sztuka ale czekamy jeszcze na wynagrodzenie ,nie po to jedziemy aby wrócić gołym i wesołym,życzę powodzenia,,zamknąc sprawę i otrzymać kasę a potem szybko zmienic sobie agencję,,

Rodzina powiedziała, że jeśli firma mi nie zapłaci, to rodzina mi zapłaci to co powinna dać firma. W taki sposób, że  wyślą do firmy rachunek/zapłatę pomniejszony o moje wynagrodzenie.  Rodzina jest ok.

45 minut temu, Blondi napisał:
2 minuty temu, Blondi napisał:

@Hania nie masz neta to jak teraz piszesz? u sąsiada jestes? ciekawi mnie,,

 

2 minuty temu, Blondi napisał:

@Hania nie masz neta to jak teraz piszesz? u sąsiada jestes? ciekawi mnie,, No zwyczajnie u sąsiada jestem, co w tym dziwnego?

 sorki uciekam, nie wypada za długo w gościach siedzieć

 

@Hania negocjuj z firma a nóż sie coś uda wyciągnąc -bo zjechac to nie sztuka ale czekamy jeszcze na wynagrodzenie ,nie po to jedziemy aby wrócić gołym i wesołym,życzę powodzenia,,zamknąc sprawę i otrzymać kasę a potem szybko zmienic sobie agencję,,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Hania napisał:

Rodzina powiedziała, że jeśli firma mi nie zapłaci, to rodzina mi zapłaci to co powinna dać firma. W taki sposób, że  wyślą do firmy rachunek/zapłatę pomniejszony o moje wynagrodzenie.  Rodzina jest ok.

w całej tej trudnej sytuacji fakt, że rodzina jest w porządna jest bardzo pocieszające :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 17.03.2016 at 19:35, Blondi napisał:

Na każdym kroku nas rżną równo,na czym się da, jakby mogli to by jeszcze z naszego  talerza obiad zebrali ,,

 

2 minuty temu, Hania napisał:

Rodzina powiedziała, że jeśli firma mi nie zapłaci, to rodzina mi zapłaci to co powinna dać firma. W taki sposób, że  wyślą do firmy rachunek/zapłatę pomniejszony o moje wynagrodzenie.  Rodzina jest ok.

 

sorki, muszę iść, do nastepnego

48 minut temu, Blondi napisał:
1 minutę temu, emma napisał:

w całej tej trudnej sytuacji fakt, że rodzina jest w porządna jest bardzo pocieszające :) 

@Hania negocjuj z firma a nóż sie coś uda wyciągnąc -bo zjechac to nie sztuka ale czekamy jeszcze na wynagrodzenie ,nie po to jedziemy aby wrócić gołym i wesołym,życzę powodzenia,,zamknąc sprawę i otrzymać kasę a potem szybko zmienic sobie agencję,,

sorry muszę do domu iść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Hania napisał:

Rodzina powiedziała, że jeśli firma mi nie zapłaci, to rodzina mi zapłaci to co powinna dać firma. W taki sposób, że  wyślą do firmy rachunek/zapłatę pomniejszony o moje wynagrodzenie.  Rodzina jest ok.

Oby dotrzymali słowa ! a jak agencja nastraszy i swoje wywody przekaże rodzinie to różnie to może byc, Hania to są niemcy ,to są ciężko kapujące mózgi,co agencja powie to tak się słuchają,,ale życze Ci wspaniałej rodziny i aby było jak piszesz,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
O 22.03.2016 at 21:39, Blondi napisał:

Oby dotrzymali słowa ! a jak agencja nastraszy i swoje wywody przekaże rodzinie to różnie to może byc, Hania to są niemcy ,to są ciężko kapujące mózgi,co agencja powie to tak się słuchają,,ale życze Ci wspaniałej rodziny i aby było jak piszesz,,,

Udało się, rodzina jest ok. zapłacili, nawet więcej niż miałam w umowie. Bardzo ze mnie zadowoleni, bo poprzednie opiekunki nie wypełniały swoich obowiązków jak należy no ale za taką śmieszną kasę od agencji to i pracować się nie chce. Pozdrawiam

O 22.03.2016 at 21:19, Serenity napisał:

może w telefonie masz neta? warto sprawdzić. Niedobra ta sytuacja i chyba lepiej na przyszłość unikać niepodpisywania umowy tak długo. Źle to wszystko świadczy też o tej agencji. Cóż... Ja nawet na twoim miejscu podpisałabym czym prędzej tą umowę, żeby dostać swoje pieniądze, bo lepiej dostać za mało niż... nic, a to właśnie ryzykujesz.

Udało się, rodzina mi zapłaciła, więcej o 400 e. niż miała dać firma. Pracę na szteli poukładałam, tak że jest mi lżej i łatwiej. Zrobili mnie "kierownikiem domu" heh.

Dziękuję Wam  wszystkim za wsparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...


 
Pan ma cukrzycę, ze względu na niegojącą się ranę stopy porusza się na wózku. Wymaga pomocy w ubieraniu, czynnościach higienicznych oraz po załatwieniu potrzeb fizjologicznych. Pan w miarę swoich możliwości pomaga osobie, która się nim opiekuje np. przy przechodzeniu z wózka na łóżko. Ze względu na niewydolność nerek pan 3 razy w tygodniu jest dializowany (opiekun/ka ma wtedy 6 godzin czasu wolnego). Podopieczny mieszka z żoną, która gotuje, więc opiekun/ka posiłki przyrządza sporadycznie, pod nieobecność pani. Czasami do zadań opiekuna będzie też należało zrobienie zakupów, ale z reguły robi je żona podopiecznego. W tym samym budynku (kamienica) mieszka córka podopiecznego z rodziną (osobne mieszkanie).
Opiekun/ka ma do dyspozycji osobny pokój z łazienką, jest internet. Wynagrodzenie: 1100€.

kto chciałby na ten grajdoł jechać? ja nigdy w życiu ,,,żona robi zakupy i co? jemy byle co , jest córeczka mądralińska i żona gotuje,cudowne potrawy i wyliczy ci cini mini porcyjkę i do roboty opiekunko,,,,,w takim domu jestes na celowniku żony i córeczki,,,nie nigdy w życiu w taki kołchoz za 1100 euro,,,a nawet za 1400 bym nie pojechała,,, ale 6 godzin wolnego i mamy się cieszyć pod niebiosa -6 godzin czekając na powrót PDP,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Blondi napisał:


 
Pan ma cukrzycę, ze względu na niegojącą się ranę stopy porusza się na wózku. Wymaga pomocy w ubieraniu, czynnościach higienicznych oraz po załatwieniu potrzeb fizjologicznych. Pan w miarę swoich możliwości pomaga osobie, która się nim opiekuje np. przy przechodzeniu z wózka na łóżko. Ze względu na niewydolność nerek pan 3 razy w tygodniu jest dializowany (opiekun/ka ma wtedy 6 godzin czasu wolnego). Podopieczny mieszka z żoną, która gotuje, więc opiekun/ka posiłki przyrządza sporadycznie, pod nieobecność pani. Czasami do zadań opiekuna będzie też należało zrobienie zakupów, ale z reguły robi je żona podopiecznego. W tym samym budynku (kamienica) mieszka córka podopiecznego z rodziną (osobne mieszkanie).
Opiekun/ka ma do dyspozycji osobny pokój z łazienką, jest internet. Wynagrodzenie: 1100€.

kto chciałby na ten grajdoł jechać? ja nigdy w życiu ,,,żona robi zakupy i co? jemy byle co , jest córeczka mądralińska i żona gotuje,cudowne potrawy i wyliczy ci cini mini porcyjkę i do roboty opiekunko,,,,,w takim domu jestes na celowniku żony i córeczki,,,nie nigdy w życiu w taki kołchoz za 1100 euro,,,a nawet za 1400 bym nie pojechała,,, ale 6 godzin wolnego i mamy się cieszyć pod niebiosa -6 godzin czekając na powrót PDP,,,

O!! ja też się nie piszę na taką sztelle! Dobrze że trochę opisane a resztę możemy sobie dopowiedzieć, prawda @Blondi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim wynagrodzenie za taką opiekę jest niewystarczające. Sporadyczne gotowanie, w domyśle obiadów a pozostałe posiłki?! A reszta obowiązków?! Opiekunka do Pana wymagającego niemal stałego "doglądania" a Pani nie wymaga niczego?! Czy może opiekunka spełnia przy Pani rolę Podkuchennej?! A pozostałe posiłki, zmywanie, pranie, prasowanie czy też porządkowanie otoczenia PDP, to chodzi o otoczenie tylko Jego czy również Jego żony?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Florcia napisał:

Panie Adamie:), co też Panu chodzi po głowie?!

ale mnie rozweseliło ,,Panie Adamie:)"

jak poważnie !!!  dla mnie jest @adamos1 ,a o taki kolega z forum ,którego bardzo lubię,

a co temu koledze chodzi po głowie ? nie chcę nawet  o tym mysleć,,niech jego główka sama się z tym upora ,,każdemu z nas  chodzą  przeróżne wygibasy  w główce i sobie radzimy-musimy sobie radzić,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mamy coraz ciekawsze oferty praktycznie pod nosem, bo na naszym forum:

dziś zaskoczyło mnie ogłoszenie agencji, która po 2 miesiącach przepracowanych przez opiekunkę ( płatne 1200 euro ) oferuje jej 120 euro jako ekwiwalent za urlop. Nowość dla mnie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...