Skocz do zawartości

Opłaca się przyjrzeć różnym agencjom !


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, adamos1 napisał:

oj miałem podobne sytuacje nie było tragicznie ,ale tutaj to mam Raj,ale nie pracowałem za te pieniądze,musiałem wszystko sam robić i jeszcze obydwoje wykąpać.,ale byłem sam i nikt mi nie brużdził pod nosem

 

no mówiłam ,że adamos to człowiek orkiestra!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam a co o tym sądzicie -ogłoszeniu?....aktualnie szuka opiekunki z mocnym podstawowym lub komunikatywnym językiem niemieckim. Miejsce pracy: Remagen pod Bonn Termin wyjazdu: 30 marca Podopieczna MIESZKA SAMA - (163 cm, 48 kg) Choruje na zniedołężnienie i początkową demencję, dwa miesiące temu wróciła ze szpitala i jest osłabiona - porusza się z pomocą, ale dużo leży w łóżku, nie ma problemów ze snem, nosi wkładki Do dyspozycji opiekunki oddzielny pokój i dostęp do internetu kandydatom oferujemy: stawka 900 E na rękę dla pani z jęz. mocnym podstawowym stawka 1000 E dla pani z językiem komunikatywnym pełne składki od najniższej krajowej, gdy opiekunka jest w Niemczech dodatki świąteczne gwarancja terminowych i szybkich wypłat  legalną pracę, ekuz, A1 szybkie wyjazdy wypłata w euro lub pln bezpłatny wyjazd, zakwaterowanie i wyżywienie nie pobieramy żadnych opłat!!! Zainteresowane osoby proszę o kontakt tel. 535-227-228 poniedziałek - piątek, godz. 9-16, sobota godz. 10-14 lub mailowo: [email protected] (proszę opisać swoje doświadczenie jako opiekunka osoby starszej, znajomość języka niemieckiego oraz podać koniecznie swój numer telefonu)-----  stawka naprawdę  "atrakcyjna"-prawda!

oto co otrzymałem  na odpowiedz w sprawie ogłoszenia za 1250€  do małżeństwa,cytuję-"---Jak się nie podoba to proszę opuścić i nie czytać ogłoszenia, nikt nie zmusza, a te bezsensowne komentarze to proszę zostawić dla siebie. I niech Pan nie będzie taki mądry, bo taka zgryźliwość może się odwrócić przeciwko Panu. Pozdrawiam i życzę samych najlepszych i łatwych prac, bo chyba tylko do takich się Pan nadaje. ...."  tak są traktowani opiekunowie,rzecz jasna  nie przez wszystkie Agencje!----obrzydzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adamos1 ale jaja,,,stawka 900 euro rewelacja i 1000 tak samo a ja chcę 

wykonaj-piktogram-wygraj-1500-eur-448x336.jpg

Agencja która to odpisała ,sama sobie wystawiła opinie jaka jest przyjazna opiekunom,któras z tych miłych pań Ci odpisała adamos , te milutkie i sympatyczne panie w agencji ,pięknie piszą ,ale musiałeś tego babsztyla zdenerwować -brawo adamos:d:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dzis znalazlam agencje tak sie rozsadnie  zachwalajaca ( podkreslenia moje)

 XXXXX specjalizuje się w usługach opieki i pomocy domowej dla osób starszych i chorych na terenie Niemiec. Współpracujemy z niemieckimi agencjami, oferujemy sprawdzone oferty pracy, które dopasowujemy do kwalifikacji i preferencji Kandydatów. Naszym Opiekunom zapewniamy opiekę koordynatorów oraz legalne i bezpieczne zatrudnienie.

Stale poszukujemy kandydatów na stanowisko Opiekunki/Opiekuna osób starszych w Niemczech.

Opis stanowiska:

Opieka nad osobą starszą lub chorą, towarzyszenie jej i pomoc w życiu codziennym, oraz prowadzenie gospodarstwa domowego.

Oferujemy:

·        legalne zatrudnienie (odprowadzamy składki do ZUS od średniej krajowej, zapewniamy zaświadczenie A1 i kartę EKUZ)

·        bardzo atrakcyjne wynagrodzenie 1070-1400 EUR netto (na rękę) wypłacane zawsze terminowo

·        ATRAKCYJNE PREMIE ZA ŚWIĘTA !

·        nagrody uznaniowe za dobre wykonywanie zlecenia, premie za polecenie opiekunki lub klienta

·        opiekę koordynatorów w Polsce i w Niemczech

·        organizację i pokrycie kosztów podróży w obie strony

·        wyżywienie i zakwaterowanie w domu podopiecznego, gwarancję czasu wolnego

·        dodatkowe bogate ubezpieczenie podróżne

·        ofertę pracy dostosowaną do kwalifikacji i indywidualnych oczekiwań Kandydatów

·        elastyczne terminy i zasady wyjazdów, dużo ofert pracy ‘od zaraz’

Wymagania:

  • komunikatywna znajomość języka niemieckiego
  • mile widziane doświadczenie w opiece nad osobami starszymi
  • ciepłe i przyjazne usposobienie

 

Prosimy przesyłać CV ze zdjęciem (mile widziany opis doświadczenia w opiece i referencje).

* Działamy legalnie na podstawie Certyfikatu Agencji Zatrudnienia .....

* Szanujemy naszych Kandydatów! Jesteśmy członkiem koalicji na rzecz Przyjaznej Rekrutacji. 

Mysle, ze dobra agencja faktycznie powinna tak dzialac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Blondi napisał:

jak na minimum to bardzo dobrze,,,Serenity jesteś super szperaczką i fajnie ,,,w razie czego będę Ciebie pytać,,,ok?

Oczywiscie, przekaze Ci kazda informacje. Generalnie widac, ze agencje musza walczyc o nas i zyskujemy na tej konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Florcia napisał:

Wynagrodzenie obowiązkowo (!) musi być wypłacane w walucie w jakiej wypłaca Klient-Rodzina, w przeciwnym razie "agenturka" ma duże pole do manipulacji i nieuczciwego dodatkowego zarobku z naszej pracy.

ale dokladnie... co oni maja do brania kasy od rodziny, jak nie oni u tej rodziny pracowali.. TEGO NIE MOGE POJAC

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agencja ,która proponowała 1250  teraz zobaczyłem ,że podniosła stawke do 1300 €    "----Małżeństwo pani rocznik 1940, pan chodzący,pan ma Parkinsona, ewentualnie zakropić oczy. Chodzi się z panem i z panią (na wózku inwalidzkim) na spacery. Pani jest wózkowo- łóżkowa waży ok 90 kilo, po wylewie, rak piersi, po operacji kolana. Zakłada się jej specjalne pończochy. Jest lift. Podopieczną myje się od pasa w dół w łóżku, a resztę myje sobie sama. Pani ma pampersy i woła jak chce do toalety. Jest tania linia na tel. do Polski, warunki mieszkalne są dobre. Pani ma głowę sprawną. Nie ma problemów z zakupami i czasem wolnym>>>"   do dwóch osób !!! Paranoja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 17.03.2016 at 19:35, Blondi napisał:

Na każdym kroku nas rżną równo,na czym się da, jakby mogli to by jeszcze z naszego  talerza obiad zebrali ,,

Macie rację. Pewna firma wysłała mnie do 1 osoby, a są 2, Netto 1 tys, euro za miesiąc, to wiedziałam, ale, że 2 osoby?!! to już nie! do tego wpisali mi w umowie, że mam pracować niecałe 6 godzin dziennie a ja pracuję po 10 przy dwóch osobach. Nie podpisałam umowy, napisałam do nich , że oczekuję odpowiedniego wynagrodzenia za rzeczywistą pracę. Przysłali do mnie pismo od ich prawnika, myślą , że mnie nastraszą.  Na koniec nie dostanę kasy, bo nie podpisałam gównianej umowy. Macie pomysły co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tylko się śmiać ,chociaż Tobie nie do śmiechu,są tu osoby ,które lepiej się znają na przepisach może Ci doradzą  ,bo jeżeli idzie o ten nowy system pracy -godzinny to jestem do tyłu,ale sam fakt ,że na umowie wskazali tylko jedną osobę to już jest nie w porządku.Powinnaś się tego trzymać a ich prawnik -pracuje na ich korzyść .Tak w Polsce prawo jest skonstruowane ,że obroni nawet złodzieja ,stąd teraz tyle jest zamieszania wokół TK .Moim zdaniem nie powinnaś podpisać tej umowy .a co do stawki itd trudno mi coś napisać,bo to jest coś nowego.Niech się wypowiedzą Ci co są bardziej zorientowani .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 21.03.2016 at 19:51, Hania napisał:

Macie rację. Pewna firma wysłała mnie do 1 osoby, a są 2, Netto 1 tys, euro za miesiąc, to wiedziałam, ale, że 2 osoby?!! to już nie! do tego wpisali mi w umowie, że mam pracować niecałe 6 godzin dziennie a ja pracuję po 10 przy dwóch osobach. Nie podpisałam umowy, napisałam do nich , że oczekuję odpowiedniego wynagrodzenia za rzeczywistą pracę. Przysłali do mnie pismo od ich prawnika, myślą , że mnie nastraszą.  Na koniec nie dostanę kasy, bo nie podpisałam gównianej umowy. Macie pomysły co robić?

a co mają do straszenia prawnikiem skoro nie podpisałaś umowy???

Jesteś tam więc na czarno i jeśli chcesz zjeżdżaj albo niech podeślą umowę z minimum 1200euro, bo to podstawa za dwóch PDP. Krótka piłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Serenity napisał:

a co mają do straszenia prawnikiem skoro nie podpisałaś umowy???

Jesteś tam więc na czarno i jeśli chcesz zjeżdżaj albo niech podeślą umowę z minimum 1200euro, bo to podstawa za dwóch PDP. Krótka piłka.

Serenity a gdzie Ty to znalazłaś ,że podstawa za dwóch PDP to jest 1200€  ??pierwsze słyszę,kto to wymyślił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Serenity napisał:

a co mają do straszenia prawnikiem skoro nie podpisałaś umowy???

Jesteś tam więc na czarno i jeśli chcesz zjeżdżaj albo niech podeślą umowę z minimum 1200euro, bo to podstawa za dwóch PDP. Krótka piłka.

Dzięki za zainteresowanie, tak właśnie robię. Jak zjadę ostrzegę innych przed nimi.

O 21.03.2016 at 15:33, adamos1 napisał:

Agencja ,która proponowała 1250  teraz zobaczyłem ,że podniosła stawke do 1300 €    "----Małżeństwo pani rocznik 1940, pan chodzący,pan ma Parkinsona, ewentualnie zakropić oczy. Chodzi się z panem i z panią (na wózku inwalidzkim) na spacery. Pani jest wózkowo- łóżkowa waży ok 90 kilo, po wylewie, rak piersi, po operacji kolana. Zakłada się jej specjalne pończochy. Jest lift. Podopieczną myje się od pasa w dół w łóżku, a resztę myje sobie sama. Pani ma pampersy i woła jak chce do toalety. Jest tania linia na tel. do Polski, warunki mieszkalne są dobre. Pani ma głowę sprawną. Nie ma problemów z zakupami i czasem wolnym>>>"   do dwóch osób !!! Paranoja!

Paranoja! Zarobek powinien wynosić minimum 1600 euro. Moim zdaniem.

O 21.03.2016 at 20:42, adamos1 napisał:

no tylko się śmiać ,chociaż Tobie nie do śmiechu,są tu osoby ,które lepiej się znają na przepisach może Ci doradzą  ,bo jeżeli idzie o ten nowy system pracy -godzinny to jestem do tyłu,ale sam fakt ,że na umowie wskazali tylko jedną osobę to już jest nie w porządku.Powinnaś się tego trzymać a ich prawnik -pracuje na ich korzyść .Tak w Polsce prawo jest skonstruowane ,że obroni nawet złodzieja ,stąd teraz tyle jest zamieszania wokół TK .Moim zdaniem nie powinnaś podpisać tej umowy .a co do stawki itd trudno mi coś napisać,bo to jest coś nowego.Niech się wypowiedzą Ci co są bardziej zorientowani .

Dzięki za rady. Tzn. w rozmowie kwalifikacyjnej była mowa o jednej osobie. Poważna demencja, jak się okazało na miejscu.  Ciężko mam. Na szczęście jeszcze tylko 15 dni. A w umowie są wskazane dwie osoby, ( ta druga wymaga mniejszej opieki) a wynagrodzenie za jedną. Umowy jeszcze nie podpisałam, negocjuję z firmą, zobaczymy co z tego wyniknie. Prawdopodobnie biorą od rodziny około 3 tys. euro. Zgodziłam się wyjątkowo, bo miałam nóż na gardle, bo coś innego mi nagle wypadło.

O 17.03.2016 at 19:35, Blondi napisał:

Na każdym kroku nas rżną równo,na czym się da, jakby mogli to by jeszcze z naszego  talerza obiad zebrali ,,

Oj! Niestety prawda.  Załóżmy sobie sami własną agencję! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...