Skocz do zawartości

Sentencje na dziś


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, geronimo napisał:

Porównaj sobie te dwie mapy i zadaj sobie pytanie kto gra pierwsze skrzypce w Unii.?

iii-rzesza-ue.jpg

Czytam i nie wierzę,co ci się stało Geronimo? Siedzisz miesiącami w De,zarabiasz dobrą kasę i nie podoba ci się UE???  Zalatuje hipokryzją,a nawet czymś gorszym.

 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@geronimo Podpisuję się obiema rękoma pod tym co napisała @fioletowa.mysz i gdybyśmy nie byli w Unii byłbyś gastarbeiterem niezbyt mile widzianym ,a tak przyjmują Twoją pracę z wdzięcznością i czekają na Ciebie ,bo pisałeś o tym,czyż nie!? 

Masz rację jesteśmy po innej stronie " barykady" ,a tak zupełnie na marginesie to największą potęga byliśmy w okresie Rzeczypospolitej Obojga Narodów i to zagwarantowała nam Unia lubelska .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Gdy na czele takiego tłumu idą najwyższe władze państwa (...) wszystko, co się tam zdarzy, pójdzie na koszt PiS (...) To decyzja, przez którą PiS poniesie potężne polityczne konsekwencje"
Marek Migalski

Wtrącając swoje trzy grosze do dyskusji dodam, że mam nadzieję, iż tak będzie. 

 

I jeszcze zdjęcie, które jest komentarzem do radosnego i podniosłego marszu w wykonaniu  "prawdziwych Polaków", autorką jest Ada Zielińska:

 

 

marsz.jpg

Edytowane przez salazar
  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, geronimo napisał:

Porównaj sobie te dwie mapy i zadaj sobie pytanie kto gra pierwsze skrzypce w Unii.?

iii-rzesza-ue.jpg

Nie obraż się Gero ale nie rozumiem co chcesz mi powiedzieć? Że jesteś eurosceptykiem? Ja nie jestem. I agresywne i wcale niemerytoryczne argumenty do mnie nie przemawiają. Na dzień dzisiejszy to moge nawet powiedzieć,że jestem przeszczęsliwa,że mój kraj należy do tego związku krajów. I zdania swego nie zmienię. I mam nadzieję,że rządy nietolerancyjnych ludzi, nawołujących do nienawiści, szybko się skończą. Amen

 

 

  • Lubię to 6
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, geronimo napisał:

@Afryka

,a tak zupełnie na marginesie to największą potęga byliśmy w okresie Rzeczypospolitej Obojga Narodów i to zagwarantowała nam Unia lubelska .

Masz rację tylko że to była Unia słowiańska

Mówisz o tej legendarnej utopii czy może o takiej "rozszerzonej"Unii Słowiańskiej co nazywała się Radą Wzajemnej Pomocy Gospodarczej (RWPG) i działała w latach 1949 - 1991. Cud gospodarczy z rublem tranferowym jako najsilniejszą walutą świata :szydera:

Umarłam po prostu...

  • Lubię to 6
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, geronimo napisał:

@ivanilia40 Nie, zarabiam w Niemczech, a polityka Unii to następna skrajność do której próbuje się nas wciągnąć  tak jak wcześniej nas wciągnieto w szpony ZSRR,

Jest to nic innego jak nowa forma okupacji, pozbawiania nas korzeni

Co takiego nie podoba ci się w polityce UE? Masz na myśli może art.7 ? Czy uważasz,że upolitycznienie sądów nie jest skrajnością i dążeniem do wprowadzenia dyktatury? Czy nie obawiasz się Polxitu i tego,że znowu żeby zarabiać w De będziesz musiał jak szczur przemykać kanałami,żeby dostać się na zachód? Jak możesz porównywać wpływy ZSRR do polityki UE?? Dla mnie to co najmniej chore.

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, NNNdanuta napisał:

A dla mnie nie ma mostów !!! Są pomosty !!! Relacje (pomosty) mają być budowane z obu stron. Symbioza na tym polega !!! Nie może być tak, że ktoś odnosi korzyści z wyrzeczeń drugiej strony !!! Miłość się kończy tam gdzie zaczyna się ból i nie ma inaczej. ))))

A jesli milosć dotyczy masochostki z sadystą? To jest inaczej:haha:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, geronimo napisał:

@ivanilia40 Nie, zarabiam w Niemczech, a polityka Unii to następna skrajność do której próbuje się nas wciągnąć  tak jak wcześniej nas wciągnieto w szpony ZSRR,

Jest to nic innego jak nowa forma okupacji, pozbawiania nas korzeni

Geronimo............jest tylko jedno maleńkie "ale". Nikt Polaków nie pytał o zdanie, kiedy ZSRR wzięło nas w swoje władanie. Natomiast przed przystapieniem do Unii..........odbyło sie referendum, w którym Polacy zagłosowali na TAK. Dlatego porównywanie tych dwóch historii to ogromny błąd.

  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ewa14 napisał:

Geronimo............jest tylko jedno maleńkie "ale". Nikt Polaków nie pytał o zdanie, kiedy ZSRR wzięło nas w swoje władanie. Natomiast przed przystapieniem do Unii..........odbyło sie referendum, w którym Polacy zagłosowali na TAK. Dlatego porównywanie tych dwóch historii to ogromny błąd.

Na pewno referendum było sfałszowane, jakby inaczej?:haha:

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ivanilia40 Jakie upolitycznienie sądów?

Polska jest krajem niepodległym i ma prawo w swoim kraju przeprowadzać takie reformy jakie uważa za stosowne.

No cóz nie dogadamy się raczej w tym temacie

Mnie nie pierze mózgu TVN i Gazeta Wyborcza a nawet TVP

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fioletowa.mysz napisał:

Na pewno referendum było sfałszowane, jakby inaczej?:haha:

Tia...Fioletowa jakbym Cie na awatarku nie widziała, to pomyslałabym, że ten z metra cięty kaczy kuper na takie porządne forum wlazł głosic swoja jedynie słuszna doktrynę:haha:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, geronimo napisał:

@ivanilia40 Jakie upolitycznienie sądów?

Polska jest krajem niepodległym i ma prawo w swoim kraju przeprowadzać takie reformy jakie uważa za stosowne.

No cóz nie dogadamy się raczej w tym temacie

Mnie nie pierze mózgu TVN i Gazeta Wyborcza a nawet TVP

Coś jednak pierze ci mózg znacznie skuteczniej niż TVN czy Gazeta Wyborcza. 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...