Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Krista napisał:

Ulubione danie na obiad...tylko u mnie:szydera:

Maniane taką odwalilam, równo po bandzie kurla>:(

W planie dziś szparagi, bo sezon kurla. Erste mal habe ich selber gekochen. Pdp spała więc podjęłam się kurla. Za cienko obralam, za krótko gotowałam, wyszły tak, że lepiej aby wyszły z powrotem na pole:haha:

Pdp na swój wiek ekstremalnie normalna więc śmiała się nienajedzona, pierwsze ćwiczenie mówi, następne wyjdzie lepiej, to moja wina mówi, bo spałam.

Kucharka od siedmiu boleści myślała, że gotować jak gotować, egal co. Ja zjadłam i łykowate. W dodatku sos holenderski podgrzewalam w mikrofali i rozpisdzil się po całym wnętrzu. 

Jak mi @Blondi powie " nicht zu tragisch" to może mnie pocieszy bo będę kurlowac caly dzien chyba. 

Kupuj zielone...nie trzeba obierac. Sos podgrzewam w rondelku bo tez mi sie rozpiśdził....:szydera:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Krista napisał:

Jak mi @Blondi powie " nicht zu tragisch" to może mnie pocieszy bo będę kurlowac caly dzien chyba. 

I tak powiem,,Nischt zu tragisch":szydera: trzeba było obrać jeszcze na talerzu :tak2: ,,a tak w w ogóle to gdzie Ty chowana byłaś ? że takie dwie lewe rączki masz do garów?:szok: no gdzie? lalunia w czepku urodzona i miała wszystko podane na tacy ,,a tu się roleczki odwróciły i :smutek: ale trening czyni mistrza ,,nic się nie stało,uczymy sie całe życie ,jak trochę popryskasz sosem tu i tam to będzie decor za darmo:szydera::hura:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urlop mam :oklaski: I lecę po najmniejszej linii oporu :haha: Przedwczoraj Córcia gotowała tajską zupę rybną...nawet pyszna była :tak2: Wczoraj uczyniłam bigosik...i dzisiaj nic nie będę gotować :oklaski: A jutro naleśniczki...z twarogiem będą :oklaski: Więcej nie planuję...może ktoś się zlituje i coś wymyśli, a może nawet zrobi? :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, awe59 napisał:

Pomocy...! Jak robicie Leberkäse ? Czy to sie smaży na patelni ??? Z panierką czy bez ??

Ja to robiłam bez panierki, obsmażone na patelni i na to jajo sadzane, albo piekłam w tej foremce w piekarniku i do tego sos z tytki poproszono abym zrobiła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, awe59 napisał:

Pomocy...! Jak robicie Leberkäse ? Czy to sie smaży na patelni ??? Z panierką czy bez ??

Ja smażyłam też w panierce, jak kotlety. Do tego dla ostrzejszego smaku podawałam ten ichniejszy weißkrautsalat.

Robiłam też podobnie, jak @Afryka- bez panierki, z jajkiem sadzonym na wierzchu.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Afryka napisał:

Ja to robiłam bez panierki, obsmażone na patelni i na to jajo sadzane, albo piekłam w tej foremce w piekarniku i do tego sos z tytki poproszono abym zrobiła. 

Spasiba Padruga....wiedziałam, że na Ciebie można liczyć :d

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Barbara48 napisał:

U mnie też bigos nie przeszedł, ale nie płakałam z tego powodu :haha:

Zazwyczaj bigos przechodził test. Ale były też miejsca, gdzie w ogóle nie robiłam, bo z góry wiedziałam, że porażka.

Tutejszy pdp nie narzeka przy jedzeniu. Bigos też zjadł, ale nie było specjalnych zachwytów, jak to bywa, gdy mu coś bardzo smakuje.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, 1bozka napisał:

Szparagi zielone zapiekane cieście francuskim i barszczyk czerwony 

Ale bym zeżarła omleta z tymi szparglami! Jak przyjadę do domu to se zrobię. Uwielbiam. Tu nie mam normalnej patelni. Same odrapane, z obłażącym teflonem. Jeszcze muszę wozić że sobą własną ! I tak zrobię. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minut temu, BabaJagusia napisał:

Ale bym zeżarła omleta z tymi szparglami! Jak przyjadę do domu to se zrobię. Uwielbiam. Tu nie mam normalnej patelni. Same odrapane, z obłażącym teflonem. Jeszcze muszę wozić że sobą własną ! I tak zrobię. 

Ja już wożę obierak do warzyw :haha: I zastanawiam się nad tłuczkiem i tarką :szydera: Ale ta patelnia to też niezły pomysł :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...