Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, asna napisał:

Właśnie PDP na mnie zadzwonił, bo chce siusiu. Zaczął sikać i wszystko poszło bokiem, ale wyłapałem to podpaską :szydera: Suchość uratowana! Myślicie, żeby policzyć 22.35 jako wstanie nocne?

A w garstkę nie dało rady wyłapać ?....Szkoda podpaski ...byłaby sucha .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, hawana napisał:

Skad, to pani.

O @asna..mówiłam ... Sprawdziłam ...opiekun a nie opiekunka ...Chociaż ...na plocie też było napisane " doopa " i jak jeden gościu ten napis pogłaskał to mu drzazga w palec wlazła ...:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle senior potrzebuje mieć zakraplane oczy. Ja zawsze mu w obie gałki wypryskuję całą zawartość ampułki - jedną na dwoje oczu. A córka z wdówką pryskają po kropelce i odkładają ampułkę na później. Wdówka potrafi odłożyć ampułkę z dosłownie jedną kropelką :szydera: Jak nie sprawdzę wcześniej, to potem muszę wracać i otwierać nową ampułkę :haha:Po co w ogóle zostawiać takiego żyda? :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, asna napisał:

W ogóle senior potrzebuje mieć zakraplane oczy. Ja zawsze mu w obie gałki wypryskuję całą zawartość ampułki - jedną na dwoje oczu. A córka z wdówką pryskają po kropelce i odkładają ampułkę na później. Wdówka potrafi odłożyć ampułkę z dosłownie jedną kropelką :szydera: Jak nie sprawdzę wcześniej, to potem muszę wracać i otwierać nową ampułkę :haha:Po co w ogóle zostawiać takiego żyda? :szydera:

Zakraplalam oczy pdp, lekarz powiedzial, ze mam to robic 3 razy dziennie po 2 krople, przed drzemka lub spaniem . To byl antybiotyk.Jezeli cos zostalo w ampulce, to mialam nie zostawiac tylko wyrzucic.

Drugie krople  byly tylko do nawilzania, mozna bylo zakraplac wiele razy w ciagu dnia ale tez po 2 krople. Lekarz zalecil nawet 5 razy dziennie i w tym przypadku mozna bylo zostawiac otwarte ampulki na noc.

Nie spotkalam sie jeszcze z tym, zeby nie liczono kropel. Zalewanie oczu chyba nie ma sensu, bo nadmiar splywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, hawana napisał:

Zakraplalam oczy pdp, lekarz powiedzial, ze mam to robic 3 razy dziennie po 2 krople, przed drzemka lub spaniem . To byl antybiotyk.Jezeli cos zostalo w ampulce, to mialam nie zostawiac tylko wyrzucic.

W tym z antybiotykiem jest gdzieś tak 5 kropli. Więc wypada po 2-3 krople na oko. Chyba, że to "dziewczyna" PDP robi, to wtedy potrafi mi zostawić jedną kroplę na rano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, asna napisał:

W tym z antybiotykiem jest gdzieś tak 5 kropli. Więc wypada po 2-3 krople na oko. Chyba, że to "dziewczyna" PDP robi, to wtedy potrafi mi zostawić jedną kroplę na rano.

Niewazne ile jest w ampulce, tylko ile masz dac kropli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo. Pflegemyjec przyniósł receptę od lekarza, ja kupiłem krople i to tak sobie idzie w myśl zasady wir mussen in Russen, in Polen wie wir wollen... Zasugerowałem wyjęcie cewnika w ogóle, bo i tak mimo cewnika sika do pieluchy, więc po co jeszcze dodatkowo cewnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

@asna....czy już Ci mówiłam , że uwielbiam ten Twój blog pt." Jak to robi facet " ? ....Chyba jeszcze nie ....no to Ci mówię ....UWIELBIAM :szydera:

Nie wiem, czy założyciel wątku jest również zadowolony z twojego uwielbienia...:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

@asna....czy już Ci mówiłam , że uwielbiam ten Twój blog pt." Jak to robi facet " ? ....Chyba jeszcze nie ....no to Ci mówię ....UWIELBIAM :szydera:

Cóś się @Maria Jolanta słabo postarała :szydera:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Nie wiem, czy założyciel wątku jest również zadowolony z twojego uwielbienia...:szydera:

Na pewno . To bardzo ugodowy facet ....ten @ORIM....i ma cudowny, męski  głos:cmok: ...Na marginesie : mógłby znów trochę głosem popracować ...no niee ?:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, asna napisał:

Nie wiadomo. Pflegemyjec przyniósł receptę od lekarza, ja kupiłem krople i to tak sobie idzie w myśl zasady wir mussen in Russen, in Polen wie wir wollen... Zasugerowałem wyjęcie cewnika w ogóle, bo i tak mimo cewnika sika do pieluchy, więc po co jeszcze dodatkowo cewnik?

Kupiles krople i nie przeczytales jak dawkowac, ani nikogo nie zapytales ile kropel i jak czesto?

To moze trzeba bylo wylac wszystko na raz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle się w rajchu gada o tym umweltszucu, że aż nie rozumiem. W Polsce mąka jest normalnie w papierek owinięta. W Niemczech jest kartonik a w nim plastikowy woreczek. Nawet kiełbasa, zamiast normalnego szczewa miała jakiś plastik i musiałem się bawić w wyciskanie krupnioka z plastiku :szydera:

Cewnik jest już wyjęty i PDP ma sikać do flaszki na siuśki. Nawet się ucieszyłem, że nie będzie tyle zabaw z bojtlem. PDP ma jednak inny pomysł na sikanie. Puszcza po 50 cm3 moczu i woła, że trzeba flaszkę. Jak go przekonać, żeby jednak trochę więcej uzbierał, a nie bawił się w naliczanie sekundowe? Jak mu powiedziałem, że nie może sikać po 50 cm3 płynu to mi odpalił niemieckim sarkazmem: A jak myślisz, po co miałem szlauch? No nie wiem? Za karę, że nie zjadłeś wczoraj wszystkich warzyw do obiadu?

PDP wymyślił sobie sikanie do muszli. Pomogłem mu się ustawić, odsikał się, nawet nie nakidał dookoła, i jak się nachylił nad muszlą, żeby knefel do spuszczania wody załonaczyć, to tempo taschentücher prosto z tasi gynał do kibla chędogo czmychnęły... Puściłem taką serię bluzgów naprzemiennie po śląsku i po polsku, że sztygor w piwno chata by się zgorszył.

Tempochusteczki wyłowione przy pomocy spinacza do bielizny, ancug od betów przebleczony, PDP można położyć do łóżka i wrócić do walki ze skutkami wczorajszej powodzi. Gdzie tam... Przyszła frelka pobrać krew do badań. Jak zaczęła się wbijać w kabel, to dziadek zaczął chyrlać i nie trefiła. Drugie podejście udane. Ściągnęła po co przyszła i poszła. Tempochusteczki skończyły się, PDP cały uciompany...

Jak wreszcie stąd wyjadę to już w busie zrobię srogi fojer...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...