Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, ORIM napisał:

Taki widok czasami zastajemy.Trzeba umyć aby z niego korzystać.

Jedyny użytek jaki robią Niemcy z piekarnika na mojej szteli to przechowywanie w nim ciast wszelakich, jakie zostały po kawce z okazji szlustydźnia :szydera: Najlepiej przechowuje się tam oczywiście ciasta z kremem. Ciasta suche muszą zostać uprzednio posmarowane bitą śmietaną. Dzięki temu proces psucia się ciast tak przechowanych przebiega z maksymalną efektywnością.

Ja tam nawet nie zaglądam :szydera: Do moich obowiązków należy haushalt, czyli dbanie o czystość już zastaną, a nie wydźwiganie jej na nowe, nieznane PDP i jego familii, poziomy :szydera:

10 minut temu, ORIM napisał:

Oszczedność pradu,babcia,mama tego nie robiła to i nie robie tego ja.:szydera: 

Jest jak ma być. Ma być tak jak jest. Było tak od zawsze :całus:

Zaraz kawka dla PDP i kawałek suchego jak wiór marmorkuche i można wszystko wrazić do szpulmaszyny i pochować gary po szrankach, ausgus do sucha hadrą narychtować i czekom, aż przyjdzie dziołcha PDP, to będę mógł sobie fajrant do 19 zrobić :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, asna napisał:

Jedyny użytek jaki robią Niemcy z piekarnika na mojej szteli to przechowywanie w nim ciast wszelakich, jakie zostały po kawce z okazji szlustydźnia :szydera: Najlepiej przechowuje się tam oczywiście ciasta z kremem. Ciasta suche muszą zostać uprzednio posmarowane bitą śmietaną. Dzięki temu proces psucia się ciast tak przechowanych przebiega z maksymalną efektywnością.

Ja tam nawet nie zaglądam :szydera: Do moich obowiązków należy haushalt, czyli dbanie o czystość już zastaną, a nie wydźwiganie jej na nowe, nieznane PDP i jego familii, poziomy :szydera:

Jest jak ma być. Ma być tak jak jest. Było tak od zawsze :całus:

Zaraz kawka dla PDP i kawałek suchego jak wiór marmorkuche i można wszystko wrazić do szpulmaszyny i pochować gary po szrankach, ausgus do sucha hadrą narychtować i czekom, aż przyjdzie dziołcha PDP, to będę mógł sobie fajrant do 19 zrobić :szydera:

Oj zaczynam cie lubiec z podejscie do tematu.Nie jest ci potrzebne,nie korzystasz to i nie zmieniasz rodzinnej tradycji i zamiłowania do syfu :szydera: Jak tylko bede miał sztele gdzie chca tylko faceta to walę do ciebie jak w dym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@asna...lepiej zastanów się z tą wymianą z @ORIM....On chlebki ...pasztety faszerowane wypieka ( zdjęcia były wstawiane ) a Ty będziesz na przegranej pozycji . Piekarniki tylko do czyszczenia zostaną a i tak nie będziesz doceniony :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ORIM napisał:

@asna na nowej drodze zycia oprócz obywatelstwa i żony z takowym życzę ci :

kuchenka_do_zabudowy.jpg?ls4vfz

Właśnie piekarnika.Kolezanki i ja to mozemy juz tylko liczyc na nowy model :szydera:.

Tym sposobem w prosty sposób przejdziemy do tego z czym mamy równiez doczynienia w naszej pracy.Nie posądzam nikogo że z piekarnikiem pierwszy raz sie spodka w De i bardziej mi chodzi o to co zastajemy na szteli.Piekarnik jest ale jego stan wymaga wiele do życzenia.Jest brudny,oblepiony tłuszczem i ciastem,są w nim resztki spalonego jedzenia.

dirty-oven.jpg

Taki widok czasami zastajemy.Trzeba umyć aby z niego korzystać.

Jeśli jest to piekarnik nowej generacji to posiada on system samoczyszczenia.Pyroliza,bo tak nazywa sie ten proces to nic innego jak doprowadzenie do zwęglenia i spopielenia zanieczyszczen pozostalych w piekarniku.Odbywa sie to w temp.ok 500 C wiec nie radze podczas tego procesu zagladac do piekarnika.Doradzam tez aby zabezpieczyc go przed otwieraniem systemem przeciwko dzieciakom.Wiadomo,że nasi Pdp z ciekawości co sie dzieje z ich sprzetem oraz marnowanym prądem, mogą chcieć sprawdzić ten fakt.Wypadek wiec gotowy.Kiedy juz program zakonczy swoje działanie,wszystko ostygnie, pozostaje nam tylko jeszcze wytrzeć wnetrze piekarnika i po temacie.Niemcy w 95 % nawet nie wiedza że taki program istnieje w piekarniku,a jesli nawet wiedza to go nie używaja.Dlaczego ? To juz wiadomo.Oszczedność pradu,babcia,mama tego nie robiła to i nie robie tego ja.:szydera: Uniwersalnym środkiem do czyszczenia również piekarników są środki typu $(KGrHqR,!l4FBBsGrpJlBQZ,k9FI!g~~48_20.Jajax-proszek-do-czyszczenia-powierzchni-jak również różnego rodzaju mleczka gut-gunstig-scheuermilch-ml-niem-4637411 Nie doradzam stosowania tych preparatów w piekarnikach nowego typu.Działają jak papier ścierny.Robią mikrorysy w ktorych bedzie sie pozniej gromadził tłuszcz i samo czyszczenie ( pyroliza) przejdzie do historii.

Jeśli chodzi o stare piekarniki to używajcie tych środków.Tym piekarnikom już nic nie moze zaszkodzić.jak wytrzymały użytkowanie niemieckie.

Nie spotkałam się jeszcze z takim zaflejałym cudem....Jednakże miast szoru-szoru mleczka i pulvera polecam żel w spraju Dr. Beckmann....jest rewelacyjny. Moi panowie niezbyt dbają o urządzenia elektryczne w domku, a korzystają z nich nader często...więc, z odpowiednim wyprzedzeniem, ja ich zaopatruję w żel i jak wracam do domku, to mam nowiuteńki sprzęt...:szydera: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Nie spotkałam się jeszcze z takim zaflejałym cudem....Jednakże miast szoru-szoru mleczka i pulvera polecam żel w spraju Dr. Beckmann....jest rewelacyjny. Moi panowie niezbyt dbają o urządzenia elektryczne w domku, a korzystają z nich nader często...więc, z odpowiednim wyprzedzeniem, ja ich zaopatruję w żel i jak wracam do domku, to mam nowiuteńki sprzęt...:szydera: 

nie wiedziałem że Beckham doktorat zrobił :haha:A tak powaznie to cenna rada.Nie spotkałem sie z tym środkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ORIM napisał:

nie wiedziałem że Beckham doktorat zrobił :haha:A tak powaznie to cenna rada.Nie spotkałem sie z tym środkiem

Ja polecam piankę w sprayu . W DM ..i innych ...do czyszczenia piekarnikow , ale w domu kuchenkę " na wierzchu " też czyszczę . Bardzo dobra 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Ja polecam piankę w sprayu . W DM ..i innych ...do czyszczenia piekarnikow , ale w domu kuchenkę " na wierzchu " też czyszczę . Bardzo dobra 

Jeśli masz na myśli to cudo 

18788_197695_1280_720.png

to dopy nie urywa :haha: juz lepsza W5 z Lidla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, asna napisał:

i czekom, aż przyjdzie dziołcha PDP, to będę mógł sobie fajrant do 19 zrobić

To jeszcze ma w tym całym grajdole dziołchę PDP? ile Was tam jest,,,:szok:

Ale się uśmiałam ,,super że masz takie podejscie do tego wszystkiego ,,dasz radę,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, 1bozka napisał:

No to na zdrowie za dobre żony które pucuja piekarniki i przynoszą piffka dla mężów

Ja nie będe dobrą żoną,,,ja mam zakaz pucowania ,,bo nie takie szmatki używam,,mogę porysować jeszcze lakier:szydera: albo coś z lakieru zedrzeć,,także to nie moja niemiecka robota,,też dobrze,,piffka nie kupuję ,,bo auta nie mam, a po drugie gospodarz takie alkoholwe zakupy robi,, nici z mojej roboty i do doopy ,żadna ze mnie dobra żona.:oklaski: ale mogę w garnkach grzebac,,:hura: zakupy robić i się pindrzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Blondi napisał:

Ja nie będe dobrą żoną,,,ja mam zakaz pucowania ,,bo nie takie szmatki używam,,mogę porysować jeszcze lakier:szydera: albo coś z lakieru zedrzeć,,także to nie moja niemiecka robota,,też dobrze,,piffka nie kupuję ,,bo auta nie mam, a po drugie gospodarz takie alkoholwe zakupy robi,, nici z mojej roboty i do doopy ,żadna ze mnie dobra żona.:oklaski: ale mogę w garnkach grzebac,,:hura: zakupy robić i się pindrzyć

Good girl:zdrówko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Blondi napisał:

Ja nie będe dobrą żoną,,,ja mam zakaz pucowania ,,bo nie takie szmatki używam,,mogę porysować jeszcze lakier:szydera: albo coś z lakieru zedrzeć,,także to nie moja niemiecka robota,,też dobrze,,piffka nie kupuję ,,bo auta nie mam, a po drugie gospodarz takie alkoholwe zakupy robi,, nici z mojej roboty i do doopy ,żadna ze mnie dobra żona.:oklaski: ale mogę w garnkach grzebac,,:hura: zakupy robić i się pindrzyć

masz być i pachnieć:haha: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...