Skocz do zawartości

Awantura o dodatkowe obowiązki


Gość Załamana
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, violka napisał:

Ale to na podstawie naszych błędów uczymy się i wyciągamy wnioski na przyszłość 

Oby :) ale jakie ona ma wyciągnąć wnioski jak większość na forum ją próbuje pocieszać twierdząc ,że nic się nie stało :( Stało się i jak ktoś nabroi to niestety musi ponieść konsekwencje a one są czasami bardzo bolesne :(.Życzę tej osobie żeby wyciągnęła odpowiednie wnioski bo z tego co napisała jej tok rozumowania w mojej ocenie jest błędny a raczej mam nadzieję,że był błędny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta agencja jakos tak szybko ruszyła sprawę o większą kasa ze mialam chwilę wątpliwości czy problem istnieje naprawdę, czy to nie temat prowokacja. Teraz zależy jak bardzo jest zła atmosfera, najlepiej może zostawić jak jest i gotować normalnie dla wszystkich, ewentualnie przeprosić córkę i powiedzieć że miałaś na myśli gotowanie ekstra dla dziadka, że on wybredny, ale zostaniesz do końca i gotujesz dla wszystkich to samo. Lub też czekać na wymiana, ale raczej gotować normalnie bez dzielenia. Będzie dobrze☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, franceska napisał:

Ta agencja jakos tak szybko ruszyła sprawę o większą kasa ze mialam chwilę wątpliwości czy problem istnieje naprawdę, czy to nie temat prowokacja. Teraz zależy jak bardzo jest zła atmosfera, najlepiej może zostawić jak jest i gotować normalnie dla wszystkich, ewentualnie przeprosić córkę i powiedzieć że miałaś na myśli gotowanie ekstra dla dziadka, że on wybredny, ale zostaniesz do końca i gotujesz dla wszystkich to samo. Lub też czekać na wymiana, ale raczej gotować normalnie bez dzielenia. Będzie dobrze☺️

Ja tez  miałam wątpliwości , czy to agencja nie podpuszcza ku przestrodze ;) tak czy inaczej , każdy ma prawo się wypowiedzieć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Załamana

Witajcie!!! Dziękuję za porady. To pierwszy raz i czekam co będzie. Czy jak się zarejestruję na forum jako Kiwi to już nie będę z agencji i to mnie zweryfikuje? Czy tu właściciel weryfikuje każdego kto się rejestruje? Ja tylko pytam. Nauczka jest taka, że trzeba to przegadywać przed wyjazdem i sama jestem sobie winna, ale jak nie zrobię błędów to się nie nauczę. Mam nadzieję, że to się jakoś ułoży bo szkoda mi tych nerwów i znowu czekania na akceptację rodziny. Mnie tu nikt nie oszukał, ale zostałam wykorzystana i byłam naiwna nie negocjując stawki tyle że ja nie wierzę w to, że to by coś dało bo zawsze ktoś pojedzie. Wszyscy musieliby się nie zgadzać a tak mam wrażenie że się wygłupiłam. Do jednej osoby nie pojadę, bo wolę by był ktoś jeszcze. Dam znać jak się to wszystko skończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Gość Załamana napisał:

Witajcie!!! Dziękuję za porady. To pierwszy raz i czekam co będzie. Czy jak się zarejestruję na forum jako Kiwi to już nie będę z agencji i to mnie zweryfikuje? Czy tu właściciel weryfikuje każdego kto się rejestruje? Ja tylko pytam. Nauczka jest taka, że trzeba to przegadywać przed wyjazdem i sama jestem sobie winna, ale jak nie zrobię błędów to się nie nauczę. Mam nadzieję, że to się jakoś ułoży bo szkoda mi tych nerwów i znowu czekania na akceptację rodziny. Mnie tu nikt nie oszukał, ale zostałam wykorzystana i byłam naiwna nie negocjując stawki tyle że ja nie wierzę w to, że to by coś dało bo zawsze ktoś pojedzie. Wszyscy musieliby się nie zgadzać a tak mam wrażenie że się wygłupiłam. Do jednej osoby nie pojadę, bo wolę by był ktoś jeszcze. Dam znać jak się to wszystko skończy.

Dobrze  zrobiłaś  że  zaprotestowałaś.Napisz  na priv to  coś  się  zaradzi.Ja jeżdżę b.długo i nigdy  nie  biorę 2ch osób.To  za ciężko na 1 ną  opiekunkę.I kasa od 2ch osób  jest min.1700.Obojętnie  czy  zdrowa czy  chora.

Edytowane przez XXMartaXXX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, XXMartynaXX napisał:

Ty Inez  jesteś  złośliwa  jędza. Każdemu  dokopiesz

Ta pani właśnie sama oceniła to co zrobiła najważniejsze ,że zdaje sobie sprawę ,że coś było nie tak z jej strony .Jeszcze raz życzę jej powodzenia a tobie żebyś przestała mnie obrażać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minut temu, violka napisał:

Ja tez  miałam wątpliwości , czy to agencja nie podpuszcza ku przestrodze ;) tak czy inaczej , każdy ma prawo się wypowiedzieć 

Ale jakiej przestrodze to najbardziej realna sytuacja jaka może się zdarzyć .A przestrogą niech będzie ten wpis zrozpaczonej.Jak nie zgadzamy się na pewne czynności to nie bierzmy takich zleceń wystarczyło powiedzieć 100 euro to dla mnie za mało za gotowanie dla współmałżonka i byłoby po sprawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, INEZ napisał:

Ta pani właśnie sama oceniła to co zrobiła najważniejsze ,że zdaje sobie sprawę ,że coś było nie tak z jej strony .Jeszcze raz życzę jej powodzenia a tobie żebyś przestała mnie obrażać :)

Wszystko  było  tak.To  Firma  jest  dla  ciebie  A nie oni  robią  łaskę  że  Cię  wykorzystają.Pracujesz  za 4 osoby i jeszcze  łaska.Szukaj  nowej  Stelli .Głowa   do  góry i olej  Firmę.Ja  bym  już  z nimi  nie  jechała.Powinnaś  tą  firmę  podać  jako  Firma  z którą  nie  jedziemy.:trele:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebne te przycinki. Mało macie własnych problemów by tworzyć kolejne ?

Wracając do tematu. Nałożyły się dwa błędy. Negocjowanie stawki już w pracy i agencja, która w rozmowie "sprzedała" opiekunkę. Wystarczyło by zapytała o dopłatę albo od razu powiedziała że o dopłacie nie ma mowy. Większość agencji wybierze ten drugi wariant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, violka napisał:

Dziewczyna dostała wyczerpujące odpowiedzi i uważam temat za zamknięty . Jeżeli ktoś chce się nadal wyzłośliwiać , to proszę to robić na priv 

Tak jest nawet podziękowała wszystkim :) przychylam się do prośby :) uciekam do kawusiowego albo obiadkowego wątku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Witajcie. Opcja pisania dla gości została w tym dziale udostępniona wyłącznie po to, by ktoś kto nie chce angażować się w życie forum otrzymał szybką pomoc bez konieczności rejestrowania się w serwisie (nie są nam potrzebne jednodniowe konta). W zaistniałej sytuacji pozostawimy wyłącznie możliwość zakładania przez Gości tematów (bez ich komentowania, co niestety uniemożliwi uzupełnienie tematu), anonimowe pisanie kusi bowiem stałych bywalców (nie tylko w tym temacie), co chcąc nie chcąc nie uchodzi naszej uwadze i to, że przymykamy często na to oko nie oznacza naszej zgody na powielanie tym podobnych zachowań. Nie blokujemy kont powracających, bo często odejścia są zbyt pochopne, podejmowane pod wpływem chwili. Nie jesteśmy złośliwi i tam, gdzie widzimy dobre intencje lub chwilowy spadek formy ;) nie reagujemy. Wszyscy jesteśmy ludźmi. Administracja zawsze bierze pod uwagę fakt, że Wasza praca nie należy do łatwych i nietrudno o niepowstrzymanie emocji po kiepskim dniu. Nie ujawniamy publicznie autorów ocen postów po to, by tam właśnie anonimowo zostawić swoją opinię, bez zbędnej przepychanki. Łapkę w dół nazywajcie przy jej użyciu dowolnie jak chcecie ;)

W wolnej chwili przyglądniemy się ostatnim multikontom. 

Proszę trzymać się tematu pierwszego posta i nie tworzyć kilkustronicowych przepychanek odbiegających od meritum. Proszę także o nie przynoszenie tu reguł facebookowych (tutaj się szanujemy i dyskutujemy na poziomie, nie wyśmiewamy i nie ośmieszamy tylko dlatego, że ktoś ma odmienne zdanie). Dlaczego uważacie, że to Wy macie racje? Nie pamiętacie jak to Wy jechałyście po raz pierwszy do Niemiec? Tak łatwo szło Wam dochodzenie swoich racji przed rodzinami i agencjami? A czy dzisiaj nie macie sobie niczego do zarzucenia w relacjach z pracodawcami? Nie zdarza Wam się odpuszczać czy machać ręką pomimo wewnętrznego sprzeciwu? Pracujecie wszyscy za 1500€ przy jednej osobie? Nigdy nie pracowaliście za stawki, których po latach już nie przyjmujecie? I to nie są nowe zasady. Spory prywatne proszę załatwiać na prv. 

W przypadku podejrzenia o stworzenie posta przez agencję prosimy o kontakt. Podważanie publicznie intencji Autorów nigdy nie prowadziło do niczego dobrego. Usuwamy automatycznie na forum dziennie kilkanaście tematów i postów, które są tworzone na potrzeby autopromocji i reklamy. Nic nie stoi na przeszkodzie byśmy przyglądnęli się danemu wpisowi bliżej na wypadek, gdyby nasz system zawiódł. 

Cieszcie się sobą, bo macie miejsce, gdzie możecie pożartować, porozmawiać, poradzić, wypłakać. A różnice między Wami tylko w tym pomagają, bo pomoc czy wsparcie nie polega wyłącznie na bezmyślnym klepaniu po plecach. Czasami wstrząs przynosi lepszy efekt. 

Dziękujemy wszystkim za przesyłane nam uwagi i sugestii, zwłaszcza za zgłaszanie reklam i niestosowania się do regulaminu. To ułatwia nam pracę i oczyszcza atmosferę na forum. Nie monitorujemy Waszych dyskusji i nie reagujemy natychmiast. To nie jest forum pełne dzieciaków, które trzeba co chwile sprawdzać, ostrzegać i pouczać. Powtórzę znane Wam już zdanie: to Wasze miejsce i to od Was zależy jakie ono będzie.

Temat został uszczuplony o kilkanaście nikomu niepotrzebnych postów. 

Pozdrowienia. Anna

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Moderator jak zwyke przeczytałam uważnie i ze zrozumieniem Twoje słowa .Przepraszam ,że zawracałam Ci głowę i musiałaś po nocy odpisywać .Nazwanie kogoś złośliwą jędzą jest na takim samym poziomie jak nazwanie kogoś zniwieściałym .Nie chodzi mi o usuwanie komuś konta jak to było w tym drugim przypadku ale można było chociaż usunąć ten obrażliwy post skierowany pod moim adresem bo nie był on w temacie .Każdy może mieć lepszy lub gorszy dzień ale każdy powinnien być traktowany tak samo obojętnie czy  napisał 1 post czy tysiące .Pozdrawiam .

"można było chociaż usunąć ten obrażliwy post skierowany pod moim adresem bo nie był on w temacie"
Słusznie. Umknął mi w trakcie usuwania. Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie proszę was o radę bo po przeczytaniu waszych wpisów wiem że zawsze znajdzie się ktoś kto wbije szpilę w serce.

Inez przeczytaj wpis Moderatora ,mam wrażenie że stwierdzenie"nie pamieta wół jak cielęciem był"jest o Tobie.Zgadzam się że masz prawo o wyrażaniu swojej opinii,tylko dlaczego w twoich wypowiedziach jest tyle jadu?

Wiem jesteś bardzo koleżeńska:)

Możesz blokować moje konto,lata mi to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, INEZ napisał:

@Moderator jak zwyke przeczytałam uważnie i ze zrozumieniem Twoje słowa .Przepraszam ,że zawracałam Ci głowę i musiałaś po nocy odpisywać .Nazwanie kogoś złośliwą jędzą jest na takim samym poziomie jak nazwanie kogoś zniwieściałym .Nie chodzi mi o usuwanie komuś konta jak to było w tym drugim przypadku ale można było chociaż usunąć ten obrażliwy post skierowany pod moim adresem bo nie był on w temacie .Każdy może mieć lepszy lub gorszy dzień ale każdy powinnien być traktowany tak samo obojętnie czy  napisał 1 post czy tysiące .Pozdrawiam .

"można było chociaż usunąć ten obrażliwy post skierowany pod moim adresem bo nie był on w temacie"
Słusznie. Umknął mi w trakcie usuwania. Pozdrowienia.

super Moderatorze!!!!!!!!! Dziękuje ci za niedopuszczenie do wypowiadania się przez anonimowe  konta, Praktyka tu była taka w 2ch przypadkach przez 1 ną osobę żę najpierw jej atak , a potem osoby anonimowe 2gi i 3ci atak, podejrzewam też że ta osoba ma dwa konta na tym forum !!!!!!!! Skąd taki wniosek???? Zablokowałam 1ną osobę z jej wpisami i okazało się że inna osoba też jest zablokowana, dlaczego? Mi się nasuwa tylko 1n wniosek, ktoś chce jątrzyć razy 2 !!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minut temu, Hillary napisał:

Nigdy nie proszę was o radę bo po przeczytaniu waszych wpisów wiem że zawsze znajdzie się ktoś kto wbije szpilę w serce.

Inez przeczytaj wpis Moderatora ,mam wrażenie że stwierdzenie"nie pamieta wół jak cielęciem był"jest o Tobie.Zgadzam się że masz prawo o wyrażaniu swojej opinii,tylko dlaczego w twoich wypowiedziach jest tyle jadu?

Wiem jesteś bardzo koleżeńska:)

Możesz blokować moje konto,lata mi to

dziękuje !!!!!!!! ona i aguś i parę anonimowych kont to ta  sama osoba !!!!

Edytowane przez XXMartaXXX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jedna opcja zablokowanie użytkownika!!!!!!!!!!!!! Wtedy może ta osoba pisać cuda wianki i tak ty  tego nie przeczytasz !!!!!!

Ja to zrobiłam i innym też polecam, to banalnie proste!!!!!!!

szkoda zdrowia !!!!!!!!!! jak opiekunka pisze że"" nie przeszkadza jej brać kasę za 2 osoby a gotować kilku innym """"""  Tylko trzeba te toboły na plecach przynieść !!!!!!!! Mi robi b, dużą różnice , ile toreb przytargam.

To tego nie musimy czytać !!!

Szkoda zdrowia

Edytowane przez XXMartaXXX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, XXMartynaXX napisał:

jest jedna opcja zablokowanie użytkownika!!!!!!!!!!!!! Wtedy może ta osoba pisać cuda wianki i tak ty  tego nie przeczytasz !!!!!!

Ja to zrobiłam i innym też polecam, to banalnie proste!!!!!!!

szkoda zdrowia !!!!!!!!!! jak opiekunka pisze że"" nie przeszkadza jej brać kasę za 2 osoby a gotować kilku innym """""" To tego nie musimy czytać !!!

Szkoda zdrowia

Rozumiem że forum powstało z myślą aby uzyskac poradę jak opiekunka ma problem.

Tylko dlaczego w większości porad jest też ocena osoby proszącej o poradę?

Z całego forum opiekunkom najlepiej wychodzi temat Rozmowy przy kawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...