Skocz do zawartości

Przepisy a rodzina PDP


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wrócę w tym temacie jeszcze do czasów mojej pierwszej "Agencji". Mam pytanko, czy w swojej pracy robiłyście czynności, które są nam zakazane? W poprzedniej pracy kazano mi zrobić lewatywę PDP. Mianowicie kazał mi ją zrobić mąż PDP. Jak powiedziałam mu, że nie mogę tego zrobić to było wielkie halo. Zaparłam się. Dzwoniłam nawet w tej sprawie do Agencji, ale oni mieli mnie gdzieś. Czy robiłyście coś czego nam, Haushilfe nie można?

Później jak już zmieniłam agencję spotkałam się z moimi zmienniczkami i one podobno lewatywy robią, więc nie dziwię się, że dziadek tak się spienił po mojej odmowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie jest adekwatne do tematu, ale w umowie przed wyjazdem miałam zaznaczone, że raz w tygodniu przychodzi pani do sprzątania mieszkania. Sprzątałam tylko to co 'na rozwalałyśmy' z PDP w ciągu dnia. No a mimo tego pewnego razu przyszedł syn PDP i kazał mi wymyć okna w jego pokoju, bo ciężko przez nie widzi. Kazał...odmówiłam. Powiedziałam, że do moich obowiązków nie należy mycie okien w jego pokoju tylko pomoc i opieka nad jego mamą, a skoro raz w tygodniu przychodzi sprzątaczka to będzie miała na to czas. Obraził się na mnie, ale PDP była na tyle sprawna umysłowo (z fizycznością gorzej), że nakrzyczała na niego jak może wysługiwać się mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raz byłam na takiej ofercie co w umowie miałam napisane, że sprzątanie i zakupy nie należą do moich obowiązków. Mam tylko zajmować się babcią, ale córka PDP szybko to zmieniła. Raz poprosiła mnie o wymycie schodów...ok, zgodziłam się bo co to dla mnie? No ale to był niestety mój błąd, bo codziennie dochodziły inne dodatkowe obowiązki i miałam mniej czasu na opiekę nad babcią, która na prawdę wymagała ciągłego dozoru, bo dusiła się w nocy. Na szczęście po rozmowie z koordynatorką udało nam się jakoś delikatnie wyjaśnić córce, że przez te prace domowe zaniedbuję babcię i prośby się skończyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...