Skocz do zawartości

Stan chorego a oferta


Gość Telimena
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowa w tym temacie. Dopiero planuję zacząć pracę opiekunki. Dzwoniłam już do agencji i pozytywnie przeszłam test językowy. Powiedźcie mi jak to jest? Czy agencja przedstawia przed wyjazdem stan chorego? Czy wyjeżdżając do ciężkich przypadków zarabia się więcej? Trzeba mieć jakieś dodatkowe kursy i zdolności? Aaa i na przykład jak już chory jest leżący to podają choćby wagę podopiecznego, bo ja nie mogę dżwigać zbyt dużych ciężarów. W przeszłości miałam przepuklinę i jak to jest faktycznie z tym paleniem? Bo palę, ale niewiele, mogęna pzykład raz dziennie, czy musze o tym poinformować agencję?

Mam nadzieję, że nie zasypałam was pytaniami. Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam----to wszystko zależy od uczciwości Agencji no i też rodziny która zgłasza podopiecznego do opieki. Jeżeli Agencja ma takowe dane o wadze ,o możliwości palenia itd. to na pewno Ci o tym powie.A czy płaca zależy od trudnej sytuacji ?po tylu latach śmię twierdzić ,że nie, Agencje na ogół to nie interesuje. Po prostu z nimi musisz rozmawiać uczciwie a więc z Agencją która Ci zleca pracę...ja ich mam już dosyć jestem całkowicie samodzielny!Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telimena, w mojej agencji jak już dzwonią z ofertą to czytają opis każdego podopiecznego. Ja miałam do wyboru 3 oferty, z których wybrałam sprawnego pana, który potrzebował jedynie towarzystwa, żeby nie czuć się samotnym.

Czy mówić o paleniu? Ja bym nie mówiła. Będziesz palić poza widokiem podopiecznej czy rodziny i nikt nie zauważy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telimena, w mojej agencji jak już dzwonią z ofertą to czytają opis każdego podopiecznego. Ja miałam do wyboru 3 oferty, z których wybrałam sprawnego pana, który potrzebował jedynie towarzystwa, żeby nie czuć się samotnym.

Czy mówić o paleniu? Ja bym nie mówiła. Będziesz palić poza widokiem podopiecznej czy rodziny i nikt nie zauważy.

Zauważyć nie zauważa ale wyczuja od razu. Palące osoby nawet nie wiedza jaki smród za przeproszeniem za nimi idzie. Moi rodzice ukrywali przede mnie palenie żebym im nie zrzadzila (oboje rzucili na 10 lat i wrocili pol roku temu do nalogu). Mśl;eli ze sie nie zorientuje ha ha. Pierwsze przywitanie i juz wszystko bylo dla mnie jasne. Palili tlyko na balkonie ale nie wystarczy, od nich po prostu czuc papierosami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raz byłem na ofercie, gdzie agencja zataiła stan podopiecznego. Powiedzieli, że podopieczny jest sprawny i nie wymaga szczególnej opieki a na miejscu okazało się, że w nocy robi pod siebie. Zrezygnowałem z usług tej agencji. Zrobili mnie w konia, bo pewnie koniecznie potrzebowali opiekuna do tego pana.

Teraz szczegółowo wypytuję o różne dolegliwości, których nie akceptuję, żeby nie było, że zamiast skłamać to po prostu nie powiedzą mi o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam----to wszystko zależy od uczciwości Agencji no i też rodziny która zgłasza podopiecznego do opieki. Jeżeli Agencja ma takowe dane o wadze ,o możliwości palenia itd. to na pewno Ci o tym powie.A czy płaca zależy od trudnej sytuacji ?po tylu latach śmię twierdzić ,że nie, Agencje na ogół to nie interesuje. Po prostu z nimi musisz rozmawiać uczciwie a więc z Agencją która Ci zleca pracę...ja ich mam już dosyć jestem całkowicie samodzielny!Pozdrawiam:)

Pracujesz na własną rękę? A jak szukasz podopiecznych? Czy oni nie zatajają przed Tobą swojego stanu? Podziwiam. Ja już 10 lat pracuję w opiece, ale nie odważyłam się na wyjazd na czarno. Boję się, że mnie oszukają. Chyba facet ma łatwiej. Jak przyjedzie kobieta to sobie myślą, że taką polską szarą mysz można wyrolować.

A w temacie:

Nie zdarzyło mi się jeszcze ani razu, że jakiejś ważnej ciężkiej dolegliwości nie wymienili przy przedstawianiu oferty. Może tam czasem coś wynikło w trakcie, że podopieczna złamała nogę i wtedy musiała poruszać się na wózku,ale to juz zdarzenie losowe na które agencja nie ma wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poinformowałam agencję, że palę i teraz szukają dla mnie ofert z możliwością palenia. Przeważnie są to oferty gdzie dostaję pokój z balkonem, albo możliwość wyjścia na zewnątrz.

Co do wagi podopiecznych to mnie informują tylko wtedy jak waga przekracza normę. Na przykład jak osoba jest przy tuszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...