Skocz do zawartości

Nocne wstawanie opiekunki


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze przed spaniem opróżniam worek i na ma szans, żeby do rana worek się zapełnił dwoma litrami uryny, zważywszy na fakt,że pdp do wieczora praktycznie wydali to, co w ciągu dnia wypił. A z wymianą worka dziennego na nocny to...słyszę to pierwszy raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinniśmy raz na jakiś czas wymienić worek, jednakże nie na noc. Troszkę od tematu odbiegliśmy. Podam tylko jeszcze linki

http://www.opiekunowie.eu/2015/06/oproznianie-worka-z-moczem-i-jego.html

 

Edytowane przez Łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Łukasz napisał:

Zawsze przed spaniem opróżniam worek i na ma szans, żeby do rana worek się zapełnił dwoma litrami uryny, zważywszy na fakt,że pdp do wieczora praktycznie wydali to, co w ciągu dnia wypił. A z wymianą worka dziennego na nocny to...słyszę to pierwszy raz.

Jak przytrafi Ci się to zobaczyć na własne oczy to się dopiero zdziwisz :), bo worka na dzień nie zdejmuje się na noc, tylko na końcu tego mniejszego worka , jest taki mały wentylek, gdzie podpina się worek nocny. Rano się wentylek zamyka i dopiero odpina ten duży worek. Mały worek , przymocowany bezpośrednio do cewnika, czyli do tego silikonowego lub latexowego wężyka , raz w tygodniu jest wymieniany przez służby medyczne. 

Te małe worki są wygodniejsze dla chodzących jeszcze pacjentów, bo się je przymocowuje do nogi i nie dynda gdzieś tam wisząc jak ten duży worek. Można powiedzieć , że mały worek pełni w nocy rolę tzw. przejściówki, ale się nie zapełnia- wszystko leci to dużego, który wisi sobie koło łóżka.

Aktualnie obsługuję taką konstrukcję, to wiem :)

Edytowane przez Carmen1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, aga1 napisał:

To wyczerpująca instrukcja . Też nie wiedziałam o tym . Miałam podopiecznych leżących, więc nie zgłębiałam techniki . Dzięki @Carmen1 .

Do usług :d

Instrukcja może się komuś przyda jak trafi na podobną konstelację :cool:. Wbrew pozorom obsługa jest prościusieńka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tu na wyposażeniu tylko worki 2-litrowe, może dlatego, że dziadek jest leżący. Pije przez sondę, teraz 500 ml Nutrosin Protein Plus,  potem  2 litry zwykłej, letniej wody. A worek raz tutaj zmieniałem, gdy troszkę przeciekał.

Edytowane przez Łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Łukasz napisał:

Ja mam tu na wyposażeniu tylko worki 2-litrowe, może dlatego, że dziadek jest leżący. Pije przez sondę, teraz 500 ml Nutrosin Protein Plus,  potem  2 litry zwykłej, letniej wody. A worek raz tutaj zmieniałem, gdy troszkę przeciekał.

Właśnie też tak miałam . To tylko spacerowicze :) maja te dzienne. Dobrze wiedzieć jak się opróżnia . Obecnie mój podopieczny na chodzie i biega co parę minut do WC, kto wie czy mnie jeszcze nie zastanie taka sytuacja jak @Carmen1 opisała. Chodzi o opróżnianie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Carmen1 napisał:

Jak przytrafi Ci się to zobaczyć na własne oczy to się dopiero zdziwisz :), bo worka na dzień nie zdejmuje się na noc, tylko na końcu tego mniejszego worka , jest taki mały wentylek, gdzie podpina się worek nocny. Rano się wentylek zamyka i dopiero odpina ten duży worek. Mały worek , przymocowany bezpośrednio do cewnika, czyli do tego silikonowego lub latexowego wężyka , raz w tygodniu jest wymieniany przez służby medyczne. 

Te małe worki są wygodniejsze dla chodzących jeszcze pacjentów, bo się je przymocowuje do nogi i nie dynda gdzieś tam wisząc jak ten duży worek. Można powiedzieć , że mały worek pełni w nocy rolę tzw. przejściówki, ale się nie zapełnia- wszystko leci to dużego, który wisi sobie koło łóżka.

Aktualnie obsługuję taką konstrukcję, to wiem :)

Ja   obsługiwałam PdP chodzących z workiem, tak jak mówisz mały worek paskiem z rzepą przytwierdza sie do nogi zeby nie przeszkadzal ,ake na noc wedle instrukcji podanej przez @Łukasz zamienia sie na nocny ,,a mały po opróżnieniu z moczu idzie do utylizacji. Duzy nocny zmienia sie raz na tydzien pi odnotowaniu tego w zeszycie natomiast dzienny jest co dzien nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, 1bozka napisał:

Ja   obsługiwałam PdP chodzących z workiem, tak jak mówisz mały worek paskiem z rzepą przytwierdza sie do nogi zeby nie przeszkadzal ,ake na noc wedle instrukcji podanej przez @Łukasz zamienia sie na nocny ,,a mały po opróżnieniu z moczu idzie do utylizacji. Duzy nocny zmienia sie raz na tydzien pi odnotowaniu tego w zeszycie natomiast dzienny jest co dzien nowy

A to niemoderny system:) teraz coraz rzadziej stosowany i nie jedyny .

1.Można na rzepy przytwierdzać, mozna to robic za pomocą specjalnej , elastycznej pończochy.

2.Sposób, który opisałaś już pomału odchodzi do lamusa , wypiera go własnie ten "przejściowy " mały worek, a to z tego powodu, że przy podłączaniu i odłącznianiu worka nocnego nie trzeba kombinować przy samym cewniku- przy okazji przypomnę o zasadach aseptyki jeżeli ktoś bezpośrednio musi worek od cewnika podłaczać , czy odłączać.

3. To, że jeżeli sami czegoś nie widzieliśmy, czy nie słyszeliśmy, to nie znaczy, że to nie istnieje-po prostu musimy się jeszcze nauczyć, zresztą uczymy się i zbieramy doswiadczenia całe życie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Carmen1 napisał:

A to niemoderny system:) teraz coraz rzadziej stosowany i nie jedyny .

1.Można na rzepy przytwierdzać, mozna to robic za pomocą specjalnej , elastycznej pończochy.

2.Sposób, który opisałaś już pomału odchodzi do lamusa , wypiera go własnie ten "przejściowy " mały worek, a to z tego powodu, że przy podłączaniu i odłącznianiu worka nocnego nie trzeba kombinować przy samym cewniku- przy okazji przypomnę o zasadach aseptyki jeżeli ktoś bezpośrednio musi worek od cewnika podłaczać , czy odłączać.

3. To, że jeżeli sami czegoś nie widzieliśmy, czy nie słyszeliśmy, to nie znaczy, że to nie istnieje-po prostu musimy się jeszcze nauczyć, zresztą uczymy się i zbieramy doswiadczenia całe życie :)

 

Ależ oczywiście zgadzam sie z Tobą tak pracowałam w Angli tu w DE nie miałam z tym do czynienia.Ale jeśli mój nastepny PdP będzie takie cos mial z chęcią zwrócę sie do Ciebie o pomoc:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 1bozka napisał:

Ależ oczywiście zgadzam sie z Tobą tak pracowałam w Angli tu w DE nie miałam z tym do czynienia.Ale jeśli mój nastepny PdP będzie takie cos mial z chęcią zwrócę sie do Ciebie o pomoc:d

W takim razie spieszę poinformować, że w DE jest coś takiego jak Pflegedienst i odpowiadają na trudne pytania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...