Skocz do zawartości

Zakonnice potrzebują opiekunki?


Gość AnnaJanna
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Pojawiło się ogłoszenie do zakonu. Czy świat już stanął na głowie, że zgromadzenie nie może zająć się swoją siostrą? Nie szkoda im 1200euro? Nie mają młodych osób do opieki? Zawsze myślałam, że starsze zakonnice są otoczone opieką swoich koleżanek. Nic z tego nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są domy (klasztory) dla emerytowanych zakonnic. Np. klasztor Erlenbad w Obersasbach. Jak są sprawne to w porządku, potem potrzebują opieki. Miałem ofertę do 2 zakonników w Heidelbergu. Mieszkanie w klasztorze, internet, wszystkie media, czas wolny, kasa niezła. Trzeba było zapewnić im wikt i opierunek, no i pomóc w codziennych czynnościach. Ale się nie załapałem...>:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałam się też nad tym ogłoszeniem. Jak to możliwe: siostry, miłosierdzie, modlitwy. nie jestem pewna, czy czasami nie wymaganoby siedzenia z różańcem w ręku w wolnych chwilach, a jak tu  w między czasie dopaść do laptopa  ?  I jak tam rechotać całą gębą ? Chyba nie byłoby możliwe  w moim wykonaniu. Ciekawość jednak zżera podświadomość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawość i można by przemianę duchową przejść a relacje opiekunki zza klasztornych murów to dopiero by był hit  na forum:święty::hahaha::hahaha: a będąc na tym zleceniu to może bym o 4 rano wstawała zapraszała Was do wspólnej modlitwy zamiast :kawa: to bym Was wodą z klasztornej studni częstowała no i zamiast dzień dobry to bym co innego mówiła :święty::święty: no cóż znów się nie udało ale zamiary miałam dobre :święty:

Edytowane przez INEZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jolantapl. napisał:

Ciekawość i można by przemianę duchową przejść a relacje opiekunki zza klasztornych murów to dopiero by był hit  na forum:święty::hahaha::hahaha: a będąc na tym zleceniu to może bym o 4 rano wstawała zapraszała Was do wspólnej modlitwy zamiast :kawa: to bym Was wodą z klasztornej studni częstowała no i zamiast dzień dobry to bym co innego mówiła :święty::święty: no cóż znów się nie udało ale zamiary miałam dobre :święty:

Tiaaaa i mocherowe berety dziergała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahahahhaha   ja się absolutnie w takie klimaty zakonne nie nadaję,,:hahaha: bo wszystkie zakonnice bym na manowce wyprowadziła ,,,:hahaha: zapisałabym je na portal randkowy,,wtedy dopiero by były hity,,hit za hitem,,która ma lepszego,,,:hahaha: już wolę nie myślec co jeszcze by sie tam działo,,mój ubiór już by je zgorszył,,nie! absolutnie ,,nie!! a te ich ubrania kojarzą mi się ze śmiercią,,nie,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Blondi napisał:

hahahahhaha   ja się absolutnie w takie klimaty zakonne nie nadaję,,:hahaha: bo wszystkie zakonnice bym na manowce wyprowadziła ,,,:hahaha: zapisałabym je na portal randkowy,,wtedy dopiero by były hity,,hit za hitem,,która ma lepszego,,,:hahaha: już wolę nie myślec co jeszcze by sie tam działo,,mój ubiór już by je zgorszył,,nie! absolutnie ,,nie!! a te ich ubrania kojarzą mi się ze śmiercią,,nie,,

Tam sutannę trzeba nosić O.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żeby nikt nie miał wątpliwości,że na prawdę tam chciałam jechać to napiszę,że jest to nowe zlecenie i nowa stela bo klasztor to chyba stary no i dzisiaj miejsce nie było jeszcze obsadzone :) hm tylko ciekawe kto tam decydował o wyborze opiekunki pewnie siostra przełożona O.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jolantapl. napisał:

Tym razem nie żartuje .Aplikowałam tam i co ciekawe nie mogę tam jechać tylko z powodu terminu i nie ma się co śmiać bo ja w grudniu wypłaty mieć nie będę :(

Wyślemy Tobie dobre fluidy i zaraz sztele marzeń znajdziesz :) Niby jak ja miałabym się z Tobą wychylać , jak ty w taką sutannę byś się wystroiła . :rozpacz:  Z szasunku dla Twojej kiecki nie mogłabym tego robić :rozpacz::hahaha: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, violka napisał:

Wyślemy Tobie dobre fluidy i zaraz sztele marzeń znajdziesz :) Niby jak ja miałabym się z Tobą wychylać , jak ty w taką sutannę byś się wystroiła . :rozpacz:  Z szasunku dla Twojej kiecki nie mogłabym tego robić :rozpacz::hahaha: 

Pod sutannę też się coś zakłada;) hm tak przypuszczam :płacz::hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minut temu, jolantapl. napisał:

A zerknij do zakresu obowiązków to tam masz czarno na białym ubieranie i rozbieranie sutanny o majtkach nic nie pisze O.o

Ciebie to ciągnie do kleru :) zakonnica ma habit a ksiądz sutanne . Policz ile guzików miałabyś do rozpiecia  plus te w rozporku . He, he szybko ręce zabolałyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość aga napisał:

Ciebie to ciągnie do kleru :) zakonnica ma habit a ksiądz sutanne . Policz ile guzików miałabyś do rozpiecia  plus te w rozporku . He, he szybko ręce zabolałyby.

Oj tam oj tam ta sutanna to przejęzyczenie o habicie myślałam :$ za sutannę bym się nie brała bo jak trafnie zauważyłaś za dużo guzików O.o;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jolantapl. napisał:

Oj tam oj tam ta sutanna to przejęzyczenie o habicie myślałam :$ za sutannę bym się nie brała bo jak trafnie zauważyłaś za dużo guzików O.o;)

Tobie akurat przeszkadzają guziczki w sutannie,  ale odwiedź taki wątek gdzie nie jest to problemem :love: Może czegoś nowego się nauczysz? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...