Skocz do zawartości

Domowe wypieki...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Agata1008 napisał:

Tak jak wczoraj zapowiedziałam, dzisiaj piekłam koperciki. Może kogoś ten przepis zainteresuje, choć to "kaloryczna bomba":) 

Kostkę masła z 3szklankami mąki pszennej, 1 szkl. śmietany gęstej i 0,5szkl. cukru - zagniotłam.

Ciasto włożyłam na godzinkę do lodówki. Następnie rozwałkowałam i pokroiłam  w nieduże kwadraty. Na środku każdego położyłam po małej cząstce jabłka i brzoskwini  z puszki. Złożyłam jak koperty i poukładałam na blaszce.

Piekłam przez 25 minut w piekarniku nagrzanym do 180*

W międzyczasie przygotowałam lukier (cukier puder+sok z cytryny+sok brzoskwiniowy z puszki), którym jeszcze ciepłe ciasteczka pięknie udekorowałam. PYCHOTKA:)

No cóż, od jutra przechodzę na dietę bo już za niedługo skowronki będą śpiewały:

MOTYLEM BYŁAŚ, ALE UTYŁAŚ!!!

Fajny przepis, nie zaprzeczę, ale ja taka leniwa jestem....:haha: I już zaczynam walkę z kilogramami.....na początek serniczek jutro zrobię z twarożku beztłuszczowego,  z przewagą białek....a że będzie wysokobiałkowy, to szybciej się spali kalorie...tak chcę myśleć :haha:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Fajny przepis, nie zaprzeczę, ale ja taka leniwa jestem....:haha: I już zaczynam walkę z kilogramami.....na początek serniczek jutro zrobię z twarożku beztłuszczowego,  z przewagą białek....a że będzie wysokobiałkowy, to szybciej się spali kalorie...tak chcę myśleć :haha:;)

Od czegoś trzeba zacząć wiosna nadchodzi wielkimi krokami i już pod płaszczykiem czy kurteczką nie ukryjemy tego czy owego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, LACH napisał:

Mam wyzwanie:

:p

Ale to nie moje tylko z mytaste.

Screenshot_20180225-195029.png

Piękny ci on....aż ślinotoku dostałam...moja rosa nie jest nigdy taka symetryczna...A mój zeżarli.....jutro wstawię zdjęcie, bo nie chce mi się zmniejszać dzisiaj....a taki był piękny...jagodowy :smutek: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię dobre ciasta ,,ale tutaj na ten temat nawet nie zaglądam,,bo unikam na ten czas obżarstwa ciastowego czy tortowego,,a swojego torta to bym zjadła ,,ale koniec,,musi mój balonik trochę spasc,,ale tylko troszkę,,nicht zu tragisch,,mam takie antygwałty ,,w razie co ubiorę i wszystko zniknie,,a że będzie trochę ciasno to się przeżyje,,,ale Wasze ciasta wyglądają znakomicie ,,apetycznie ,,uciekam stąd,,zamiast ciasta ,torta wybieram kabanosa czy myśliwkę polską,,,teraz jadąc do De z Pl to torba będzie wypchana wędlinami Pl,,,znając siebie znowu zakotwiczę gdzieś na parę miesięcy-hahaha i tak zjechałam z wypieków na wędzarnię-sorry!!!

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blondi napisał:

Lubię dobre ciasta ,,ale tutaj na ten temat nawet nie zaglądam,,bo unikam na ten czas obżarstwa ciastowego czy tortowego,,a swojego torta to bym zjadła ,,ale koniec,,musi mój balonik trochę spasc,,ale tylko troszkę,,nicht zu tragisch,,mam takie antygwałty ,,w razie co ubiorę i wszystko zniknie,,a że będzie trochę ciasno to się przeżyje,,,ale Wasze ciasta wyglądają znakomicie ,,apetycznie ,,uciekam stąd,,zamiast ciasta ,torta wybieram kabanosa czy myśliwkę polską,,,teraz jadąc do De z Pl to torba będzie wypchana wędlinami Pl,,,znając siebie znowu zakotwiczę gdzieś na parę miesięcy-hahaha i tak zjechałam z wypieków na wędzarnię-sorry!!!

Blondi:love: Bieliźnie wyszczuplającej  mówię stanowcze NIE!!!...... i pozostanę przy moich babcinych barchanach. Uwierz, też mogą być sexy.....:d

Miłego dzionka:)

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 24.02.2018 at 15:05, Mirelka1965 napisał:

Za powiedziałam wysokobiałkowy serniczek?  Zapowiedziałam!  I jest :oklaski:5a9170a75af2c_2018-02-2415_01_12.jpg.a8b123ea6ad93185781066ed40639fe9.jpg Ci niecierpliwi niech się częstują,  a ci cierpliwi niech poczekają na górną warstwę galaretki jagodowej :tak2:

Przed nałożeniem bezy wyglądał identycznie jak Twój. :hura:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LACH napisał:

Jak będzie nie te Te, to napiszę, że pojechał w całości do BM   :szydera:   :hura:  :cześć2:;)

Co znaczy "nie te te".....:ostrzegam: Sernik wychodzi ZAWSZE :hura: A nawet jak rosa będzie "nie te te" to i tak wrąbię... i proszę olbrzymi kawał dla mnie zarezerwować :hura:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Co znaczy "nie te te".....:ostrzegam: Sernik wychodzi ZAWSZE :hura: A nawet jak rosa będzie "nie te te" to i tak wrąbię... i proszę olbrzymi kawał dla mnie zarezerwować :hura:

Oj tam, na obrazku to i tak o d... potłuc.

Taki poczęstunek tam   :mur:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smaka mam na słodkie jak jasna......:oops:.....a winien wszystkiemu jest on...... @LACH :pejcz: Walczę z tymi kaloriami, walczę.....i walczę.....i walczę.....chciałam nic na weekend nie piec, ale......nie, trzeba twardą być......no nic...będę dalej walczyć :sos::smutek:Dobrze, że ten serniczek jest wirtualny...cała moja robota poszłaby..........pip....pip....pip...............:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Smaka mam na słodkie jak jasna......:oops:.....a winien wszystkiemu jest on...... @LACH :pejcz: Walczę z tymi kaloriami, walczę.....i walczę.....i walczę.....chciałam nic na weekend nie piec, ale......nie, trzeba twardą być......no nic...będę dalej walczyć :sos::smutek:Dobrze, że ten serniczek jest wirtualny...cała moja robota poszłaby..........pip....pip....pip...............:haha:

pip....pip...pip...  :hura:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...