Skocz do zawartości

Domowe wypieki...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Zawsze taki czubek wychodzi ci na biszkopcie? :szok:  Pytam, bo moje rosną zawsze równo.... Możesz podać swój przepis na biszkopt? Ciekawam bardzo cudzych tajemnic :haha:No i pytanie kluczowe.....tort? 

Ja specjalnie robię na biszkopcie na tort taki lekki czubek ,żeby jak opadnie nie zrobiło się wgłębienie i taki brzydki rant tylko był w miarę równy wierzch tortu ale może @LACH ma inny patent :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150 st. C. z termoobiegiem na 30 min.

Nie smaruję rantów!

Delikatnie!!!, zawsze ręcznie i powoli  wrabiam żółtka i mąki. 

Wstawiam do nagrzanego wcześniej piekarnika.

Po upieczeniu zawsze!!! upuszczam biszkopt na podłogę ( płasko z 0.5 metra). 

Zawsze wychodzi.

I zawsze z górką.

Smacznego  :cześć2:

 

Screenshot_20180221-193758.png

48 minut temu, INEZ napisał:

Ja specjalnie robię na biszkopcie na tort taki lekki czubek ,żeby jak opadnie nie zrobiło się wgłębienie i taki brzydki rant tylko był w miarę równy wierzch tortu ale może @LACH ma inny patent :)

Wykładam delikatnie do średniej tortownicy, rozprowadzam na płasko i zawsze!!! robię krzyżyk na środku ( jak widać na załączonym zdjęciu). Tego nauczyły mnie Kobiety mojego życia a pierwszą, która tak robiła, była Prababcia. 

:d

Screenshot_20180221-193609.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, LACH napisał:

150 st. C. z termoobiegiem na 30 min.

Nie smaruję rantów!

Delikatnie!!!, zawsze ręcznie i powoli  wrabiam żółtka i mąki. 

Wstawiam do nagrzanego wcześniej piekarnika.

Po upieczeniu zawsze!!! upuszczam biszkopt na podłogę ( płasko z 0.5 metra). 

Zawsze wychodzi.

I zawsze z górką.

Smacznego  :cześć2:

 

Screenshot_20180221-193758.png

Wykładam delikatnie do średniej tortownicy, rozprowadzam na płasko i zawsze!!! robię krzyżyk na środku ( jak widać na załączonym zdjęciu). Tego nauczyły mnie Kobiety mojego życia a pierwszą, która tak robiła, była Prababcia. 

:d

Screenshot_20180221-193609.png

Kurcze , upiekę ten biszkopt . Jak wreszcie mi nie opadnie , to będę Ci codziennie przesyłać buziaki :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja tu czytam jak zacznę rzucać ciastem o ziemię to pomyślą,że jakieś czary odprawiam :) patent super do wypróbowania przy najbliższej okazji i nigdy o czymś takim nie słyszałam a nawet nie czytałam :smutek:czyli muszę się jeszcze dużo nauczyć;)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mirelka1965 napisał:

Zawsze taki czubek wychodzi ci na biszkopcie? :szok:  Pytam, bo moje rosną zawsze równo.... Możesz podać swój przepis na biszkopt? Ciekawam bardzo cudzych tajemnic :haha:No i pytanie kluczowe.....tort? 

Musiałem coś na super szybko.

4 warstwy biszkopta a pomiędzy: paciaja z jabłek, czarna porzeczka, paciaja z jabłek. 

To z połowy biszkopta. 

A z drugiej na sobotę będzie tradycyjnie: spód, śmietana, owoce i galaretka truskawkowa Winiary. :cześć3:Screenshot_20180221-201353.thumb.png.c19158bb5fd2e86af45aadb19f8addb4.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, LACH napisał:

Musiałem coś na super szybko.

4 warstwy biszkopta a pomiędzy: paciaja z jabłek, czarna porzeczka, paciaja z jabłek. 

To z połowy biszkopta. 

A z drugiej na sobotę będzie tradycyjnie: spód, śmietana, owoce i galaretka truskawkowa Winiary. :cześć3:Screenshot_20180221-201353.thumb.png.c19158bb5fd2e86af45aadb19f8addb4.png

Paciaja, nie paciaja, a i tak bym wrąbała :d 

10 godzin temu, Maria Jolanta napisał:

To robisz tzw. biszkopt rzucany, on jest zawsze równiejszy. :d

 

Czytałam, słyszałam i widziałam innych w akcji rzucania biszkoptu ;) A ja nigdy takiej akcji nie wykonałam, bo mój biszkopt nie opada :oklaski: Górki nie ma, rośnie równo i tak zostaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, LACH napisał:

150 st. C. z termoobiegiem na 30 min.

Nie smaruję rantów!

Delikatnie!!!, zawsze ręcznie i powoli  wrabiam żółtka i mąki. 

Wstawiam do nagrzanego wcześniej piekarnika.

Po upieczeniu zawsze!!! upuszczam biszkopt na podłogę ( płasko z 0.5 metra). 

Zawsze wychodzi.

I zawsze z górką.

Smacznego  :cześć2:

 

Screenshot_20180221-193758.png

Wykładam delikatnie do średniej tortownicy, rozprowadzam na płasko i zawsze!!! robię krzyżyk na środku ( jak widać na załączonym zdjęciu). Tego nauczyły mnie Kobiety mojego życia a pierwszą, która tak robiła, była Prababcia. 

:d

 

W moim przepisie jest na każde jajo po 1 łyżce mąki pszennej i ziemniaczanej, oraz cukru ( ja daję po 1,5 łyżki). Białka ubijam dosypując po łyżce cukru, gdy poprzednia zostanie "wchłonięta". Rzadko robię z iści mniejszej niż 5 jaj, a w tedy daję po 1 łyżce wody i octu wymieszanej z żółtkami, wkręcam mieszankę na najniższych obrotach miksera. Mąkę dodaję i mieszam delikatnie szpatułką. Nie rzucam biszkopta, górki nie ma, może to ze względu na mąkę kartoflaną? W każdym razie nie narzekam... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, INEZ napisał:

@LACH a ten krzyż na górze to palcem kreślisz ?:)

Łyżką.

1 godzinę temu, INEZ napisał:

@LACH a mus jabłkowy to domowej roboty ? Jak tak to uchyl rąbka tajemnicy jak go przyrządzasz bo mi smaku narobiłeś ,ślinka mi cieknie na samą myśl no i cały czas muszę się oblizywać .Nie chciałabym obejść się smakiem :)

Gotowiec:

Screenshot_20180222-095616.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na deser zrobiłam dzisiaj jabłka pieczone z orzechami.

2 duże  jabłka przekroiłam na pół, wydrążyłam z nich gniazda nasienne i włożyłam do piekarnika nagrzanego  do temperatury 190* na 25minut.

W tym czasie ubiłam pianę z 2 białek na sztywno. Po 25minutach wyjęłam blachę z piekarnika i na każdym jabłku położyłam kopiastą łyżkę piany, posypałam cukrem (wedle uznania) i pokrojonymi orzechami włoskimi. Tak przygotowane jabłka jeszcze przez parę minut zapiekałam w piekarniku. Pychotka:)

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Agata1008 napisał:

Na deser zrobiłam dzisiaj jabłka pieczone z orzechami.

2 duże  jabłka przekroiłam na pół, wydrążyłam z nich gniazda nasienne i włożyłam do piekarnika nagrzanego  do temperatury 190* na 25minut.

W tym czasie ubiłam pianę z 2 białek na sztywno. Po 25minutach wyjęłam blachę z piekarnika i na każdym jabłku położyłam kopiastą łyżkę piany, posypałam cukrem (wedle uznania) i pokrojonymi orzechami włoskimi. Tak przygotowane jabłka jeszcze przez parę minut zapiekałam w piekarniku. Pychotka:)

Wierzę na słowo, że pyszne :d Ja przymierzam się do jogurtowca z jagodami...rano nawet wymieszałam jogurt z jajkami...i na tym na razie stanęło :$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Wierzę na słowo, że pyszne :d Ja przymierzam się do jogurtowca z jagodami...rano nawet wymieszałam jogurt z jajkami...i na tym na razie stanęło :$

Jak:d już zrealizujesz :dswe zamiary, :dto ja poproszę o :dprzepis. BEZDYSKUSYJNIE!

A gdyby kogoś interesowało, to  jutro piekę koperciki z jabłkami i brzoskwiniami....

22 minut temu, Mirelka1965 napisał:

 

 

22 minut temu, Mirelka1965 napisał:

 

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Agata1008 napisał:

Jak:d już zrealizujesz :dswe zamiary, :dto ja poproszę o :dprzepis. BEZDYSKUSYJNIE!

A gdyby kogoś interesowało, to  jutro piekę koperciki z jabłkami i brzoskwiniami....

 

 

A zrealizowałam i zła jestem niemożebnie.....>:( Miałam jagody z kompotu, wydawało mi się, że jest ok, a warstwa jest cieniutka :smutek: Mogłam jabłko wkroić :przekleństwa: No cóż....następnym razem postaram się coś lepszego zaprezentować.....:oops:5a8f20d91ce52_2018-02-22_20_53_051.jpg.18065b3d9b41dfbb8ee7b9c08e4bd782.jpg A teraz proszę się częstować :tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

A zrealizowałam i zła jestem niemożebnie.....>:( Miałam jagody z kompotu, wydawało mi się, że jest ok, a warstwa jest cieniutka :smutek: Mogłam jabłko wkroić :przekleństwa: No cóż....następnym razem postaram się coś lepszego zaprezentować.....:oops:5a8f20d91ce52_2018-02-22_20_53_051.jpg.18065b3d9b41dfbb8ee7b9c08e4bd782.jpg A teraz proszę się częstować :tak2:

 Wygląda całkiem smakowicie:) Obok porcji Twego ciasta położyłabym chochelkę ubitej śmietany kremówki z odrobiną soku z cytryny i startą skórką. :)POEZJA:)

A tak w ogóle.......

to gdzie jest przepis?!

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mirelka1965 napisał:

A zrealizowałam i zła jestem niemożebnie.....>:( Miałam jagody z kompotu, wydawało mi się, że jest ok, a warstwa jest cieniutka :smutek: Mogłam jabłko wkroić :przekleństwa: No cóż....następnym razem postaram się coś lepszego zaprezentować.....:oops:5a8f20d91ce52_2018-02-22_20_53_051.jpg.18065b3d9b41dfbb8ee7b9c08e4bd782.jpg A teraz proszę się częstować :tak2:

Na słowo " poczęstunek" jestem pierwszy.

Nie jest problemem mieć wszystko i coś z tego zagnieść.

Ty z piasku potrafisz bicz ukręcić.

Gratulacje. 

Mam pełne oczka a chciałbym mieć pełną gębulę!!!.

Dziękuję

 

Screenshot_20180222-210858.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Agata1008 napisał:

 Wygląda całkiem smakowicie:) Obok porcji Twego ciasta położyłabym chochelkę ubitej śmietany kremówki z odrobiną soku z cytryny i startą skórką. :)POEZJA:)

A tak w ogóle.......

to gdzie jest przepis?!

Jest tu na wątku...gdzieś na początku :p 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla tych co lubią słodko i serowo przepis na bezę z nadzieniem serowym

Z 3 białek i 6 łyżek cukru pieczemy bezę czyli białka na sztywną pianę a do tego po łyżce cukru .Pieczemy na pergaminie  bo łatwiej jest ją zdjąć

Masa serowa 200ml śmietany 30% ubijamy dodajemy 2 łyżki cukru pudru oraz 15 dag twarogu .

Wysuszoną bezę nie kroimy tylko łamiemy na kawałki urok ma ich nieregularny kształt i przekładamy każde ciasteczko masą serową.Ja na górę daje listek mięty tak dla dekoracji można podawać z owocami z puszki albo z kompotu nie słodkimi .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, INEZ napisał:

A dla tych co lubią słodko i serowo przepis na bezę z nadzieniem serowym

Z 3 białek i 6 łyżek cukru pieczemy bezę czyli białka na sztywną pianę a do tego po łyżce cukru .Pieczemy na pergaminie  bo łatwiej jest ją zdjąć

Masa serowa 200ml śmietany 30% ubijamy dodajemy 2 łyżki cukru pudru oraz 15 dag twarogu .

Wysuszoną bezę nie kroimy tylko łamiemy na kawałki urok ma ich nieregularny kształt i przekładamy każde ciasteczko masą serową.Ja na górę daje listek mięty tak dla dekoracji można podawać z owocami z puszki albo z kompotu nie słodkimi .

Intrygująco brzmi...:tak2: Ale ja kocham sernik, jako sernik... Szykuję się na niedzielę upiec....Bezy uwielbiam, jednakże aktualnie walczę z miłością do czystego cukru :oops: Póki co...przegrywam...:smutek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wczoraj zapowiedziałam, dzisiaj piekłam koperciki. Może kogoś ten przepis zainteresuje, choć to "kaloryczna bomba":) 

Kostkę masła z 3szklankami mąki pszennej, 1 szkl. śmietany gęstej i 0,5szkl. cukru - zagniotłam.

Ciasto włożyłam na godzinkę do lodówki. Następnie rozwałkowałam i pokroiłam  w nieduże kwadraty. Na środku każdego położyłam po małej cząstce jabłka i brzoskwini  z puszki. Złożyłam jak koperty i poukładałam na blaszce.

Piekłam przez 25 minut w piekarniku nagrzanym do 180*

W międzyczasie przygotowałam lukier (cukier puder+sok z cytryny+sok brzoskwiniowy z puszki), którym jeszcze ciepłe ciasteczka pięknie udekorowałam. PYCHOTKA:)

No cóż, od jutra przechodzę na dietę bo już za niedługo skowronki będą śpiewały:

MOTYLEM BYŁAŚ, ALE UTYŁAŚ!!!

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...