Skocz do zawartości

Domowe wypieki...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, INEZ napisał:

Skusił się ktoś może ,żeby upiec tort szwarcwaldzki ?Ma ktoś przepis wypróbowany na ten "rarytas" .Chciałabym upiec mojemu podopiecznemu na 90 -te urodziny bo zdradził mi w tajemnicy ,że bardzo lubi ta:)

Tak . ja piekłam. proste:) jak poczekasz do wieczorka to ci bazgrne :)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byly naleśniki i jutro też będą:oklaski:.  Wsad: 3 jabłka pokrojone w grubą kostkę, zmiękczone w garneczku z dodatkiem soku z cytryny i łyżeczką kosteczek milimetrowych skórki pomarańczowej z syropu własnego. Mus zaciągnięty kartoflanką dla właściwej konsystencji . Ksztalt krokietów , podsmażone do chrupiącej skórki na Butaris oczywiście.  Do tego bita śmietana z dodatkiem mascarpone , posypane cukrem z cynamonem u drobinkami aromatycznej skórki orange z syropu. Pieknie i  Lecker!!! Przyszła córka Pop i mi ukradła nadmiar . Miało być jeszcze na zaś :smutek:

O rety... pomylilam wątki:szydera:

Edytowane przez Heidi
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, INEZ napisał:

Może i nie powala ale jakoś dziwnie mi ślinka cieknie :)

no to lecimy:/0

BISZKOPCIK

-5 jaj

-3/4 szkl. cukru

-2/3 szkl. maki

-1/3 szkl. kakao

-1 łyzeczka proszku do piecz.

- szczypta soli

białak ubijamy ze szczyptą soli dodajemy powoli cukier, dodajemy po 1 żółtku i suche skadniki /kakao i mąka mieszamy już delikatnie ręcznie. pieczemy w 170 st. 40 minut.  

Fruzelina czyli kisiel po naszemu

-500 gr wisni - ja miałam ze słoika

-1/2 szkl. cukru

--1/2 szkl.wody

-2 łyzki mąki ziemniaczanej

Wisnie do rondelka /kilka zostawiam do dekoracji/z cukrem , zagotować odstawić, w wodzię wymieszać mąkę ziemiaczana i wlać do ciepłych wisni, odstawić do wystygnięcia.

KREM ŚMIETANOWY

600 ml.ś mietany kremówki

4 łyżki cukru pudru

1/4 szklanki gorącej wody

2 łyżki zelatyny

śmietane ubijamy, dodajemy cukier i powoi wlewamy wcześniej rozpuszczoną żelatynę w wodzie

Poncz

3/4 szkl soku z wiśni  koło 50 ml alkoholu

 

Do dekoracji czekolada lub gotowe wiórki czekoladowe

Biszkopt kroimy na 3 blaty, pierwszy blat nasączamy ponczem ,wykładamy 13 bitej śmietany, przykładamy 2 gim blatem, nasączamy wykładamy frużelinę, przykładamy trzeci blat, nasączamy i wykładamy bitą smietanę.na wierz i na boki.dekorujemy ztartą czekoladą i wisniamy 

smacznego

dużo pisania a roboty mało:)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, INEZ napisał:

@Michasia 1959 to mi dałaś roboty na cały dzień ;).

Czyli ciasto robi się tak samo jak tradycyjny biszkopt?

Przestań:)

biszkopt pieczesz tradycyjny,robisz kisiel, ubijasz smietanę i koniec.

Orginał jest z czekoladą rozpuszczoną w biszkopt ale tak nie wyrasta:szept:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, INEZ napisał:

Skusił się ktoś może ,żeby upiec tort szwarcwaldzki ?Ma ktoś przepis wypróbowany na ten "rarytas" .Chciałabym upiec mojemu podopiecznemu na 90 -te urodziny bo zdradził mi w tajemnicy ,że bardzo lubi :)

Ja robię z tego przepisu..upraszczam tylko o tyle, ze kupuję gotowy ciemny kakaowy biszkopt, ten dwukrotnie przekrojony, reszta wg przepisu..zajebisty wychodzi, tez pdp na urodziny robię..Tą wiśniówkę to kupuję w REWE przy kasie, po 100 ml jest buteleczkahttps://www.domowe-wypieki.pl/przepisy/ciasta/184-tort-szwarcwaldzki

 

 

 

Edytowane przez scarlett
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, scarlett napisał:

Ja robię z tego przepisu..upraszczam tylko o tyle, ze kupuję gotowy ciemny kakaowy biszkopt, ten trzykrotnie przekrojony, reszta wg przepisu..zajebisty wychodzi, tez pdp na urodziny robię..https://www.domowe-wypieki.pl/przepisy/ciasta/184-tort-szwarcwaldzki

 

 

Dziękuję na pewno zerknę i na ten przepis :)

A Twój jubilat ile wiosenek liczy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, INEZ napisał:

 

Dziękuję na pewno zerknę i na ten przepis :)

A Twój jubilat ile wiosenek liczy?

 

przedostatnio robiłam na 100 urodziny mojego śp. już niezapomnianego dziadulka, a ostatnio na 80 seniorki..jak kupisz dobre gotowe biszkopty, cena ok 3 euro za opakowanie, to szybciutko zrobisz, a efekt niezapomniany..ochom i achom nie ma końca..

 

Edytowane przez scarlett
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, scarlett napisał:

przedostatnio robiłam na 100 urodziny mojego śp. już niezapomnianego dziadulka, a ostatnio na 80 seniorki..jak kupisz dobre gotowe biszkopty, cena ok 3 euro za opakowanie, to szybciutko zrobisz, a efekt niezapomniany..ochom i achom nie ma końca..

 

Chyba kupię te biszkopty bo @Michasia 1959 mnie tak robotą zawaliła i jeszcze pisze przestań już a ja jeszcze nie zaczęłam  ;)

Za tydzień zrobię próbę generalną przed imprezą :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Michasia 1959 napisał:

może wizualnie nie powala ale był smaczne:) recepta podam aż połozę Pdp :)

WP_20160429_09_28_22_Pro.jpg

Nawet u Amaro, tego Modesta, nie uświadczysz takich artystycznych mazgajek i kropelkowych, czerwonych całusków. Smaku mogę się tylko domyślać ale daję swój jęzor, że jest superekstraeliganckoluksusowy!!!:cmok:

Dobrze, że za niedługo do domu wracam. Do tej dobrótki, co przygotują mi polskie rączki. Jeszcze raz: :cmok:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minut temu, INEZ napisał:

Nie polecam i nie zachęcam nikogo do pieczenia ciasta pod nazwą "Tort Szwarcwaldzki " :przekleństwa: .Upiekłam i :słabo::smutek::płacz:

A ja polecam, co prawda były dwa podejścia do oryginalnej receptury, ale efekt końcowy, mniam. 

FB_IMG_1540053982165.jpg

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Barbara48 napisał:

A ja polecam, co prawda były dwa podejścia do oryginalnej receptury, ale efekt końcowy, mniam. 

FB_IMG_1540053982165.jpg

Super Ci wyszedł u mnie po prostu" okoliczności " były nie sprzyjające .Przede wszystkim trzeba mieć czas a ja go miałam dzisiaj jak na złość nie wiele :smutek:Może w domu zrobię drugie podejście ale muszę dogłębnie zgłębić przyczyny mojej druzgocącej porażki ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, INEZ napisał:

Super Ci wyszedł u mnie po prostu" okoliczności " były nie sprzyjające .Przede wszystkim trzeba mieć czas a ja go miałam dzisiaj jak na złość nie wiele :smutek:Może w domu zrobię drugie podejście ale muszę dogłębnie zgłębić przyczyny mojej druzgocącej porażki ;)

To był tort na moje urodziny 2 lata temu tu w pracy. 

Pierwszy biszkopt porażka, dobrze że mialam skladniki na drugi :szydera:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Barbara48 napisał:

To był tort na moje urodziny 2 lata temu tu w pracy. 

Pierwszy biszkopt porażka, dobrze że mialam skladniki na drugi :szydera:

Mnie biszkopt się udał chociaż piekłam w garnku :oops::haha:bo tortownicy tu nie ma ale musiał być 1 godzinę zamiast 40 minut:szok: za to dekoracja się rozjechała na wszystkie strony :smutek:Nie poddam się drugie podejście już w domu bo by mnie syn już na pewno stąd wyrzucił za trwonienie pieniędzy :haha:

Robiłaś biszkopt z rozpuszczoną gorzką czekoladą? mi wyszedł super dobry ale co z tego liczy się przecież efekt końcowy .Goście zjedli po kawałku ciasta ze śliwkami tortem ich nie poczęstowałam :$;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, INEZ napisał:

Mnie biszkopt się udał chociaż piekłam w garnku :oops::haha:bo tortownicy tu nie ma ale musiał być 1 godzinę zamiast 40 minut:szok: za to dekoracja się rozjechała na wszystkie strony :smutek:Nie poddam się drugie podejście już w domu bo by mnie syn już na pewno stąd wyrzucił za trwonienie pieniędzy :haha:

Robiłaś biszkopt z rozpuszczoną gorzką czekoladą? mi wyszedł super dobry ale co z tego liczy się przecież efekt końcowy .Goście zjedli po kawałku ciasta ze śliwkami tortem ich nie poczęstowałam :$;)

Tak z czekolada, klasyczny zakalec wszedł za pierwszym razem.

Przeciez dekoracja nie jest najważniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...