Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, violka napisał:

Nie widzę sensu pracy na Gewerbie dla agencji , chyba , że znalazłaś taką , która ma super platne zlecenia i to Ci się kalkuluje . Mając własną działalność , to cała odpowiedzialność spoczywa na Tobie a podpisując umowę z agencją pracujesz pod ich dyktando i nie jesteś tą która ustala swoje zasady . To jest idealny układ tylko dla agencji , która co miesiąc pobiera  kasę praktycznie za nic , bo ich praca kończy się na znalezieniu rodziny i podpisaniu umowy .

Znalazlam jakas Agencje -odezwali sie dzisiaj ...ze moga mi dac zatrudnienie na tzw GEWERBE ... a ja oprocz tego ze tylko slyszalam ze istnieje taka Forma zatrudnienia - jestem ciemna jak Tabaka w rogu ...  A moze ta Firma chce mnie wrobic ??? Prowizja dla nich a ja z ustalonej kwoty = Sama te Koszty bede musiala ponosic ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, violka napisał:

@anna5826 znalazłam temat , który Cię interesuje  , może ktoś jeszcze coś dopisze .

Violu ... Napisze pryw do tych osob co opisuja ta Forme pracy ..w postach ktore mi wskazalas ....  Dobrze ze pofatygowalas sie w szukanie Dziekuje ..Jutro SWieto ta Firma przyslala mi maila ...teraz czytalam ..oni chca tlumaczenie adresu zamieszkania - na niemiecki ???  i ksero dow osob ...a moze pozyczke zaciagna ...na mnie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, anna5826 napisał:

Znalazlam jakas Agencje -odezwali sie dzisiaj ...ze moga mi dac zatrudnienie na tzw GEWERBE ... a ja oprocz tego ze tylko slyszalam ze istnieje taka Forma zatrudnienia - jestem ciemna jak Tabaka w rogu ...  A moze ta Firma chce mnie wrobic ??? Prowizja dla nich a ja z ustalonej kwoty = Sama te Koszty bede musiala ponosic ????

Dużo firm zatrudnia opiekunki z własną Gewerbą . To jest dobre rozwiązanie dla tych co mają juz założoną własną działalność i szukają chwilowo zlecenia , bo sami nie mogą znalezć  . W Twojej sytuacji nie pchałabym się w to , bo jest cała masa agencji , które zatrudnią Cię na umowę zlecenie . Rzetelna Agencja , zatrudniająca opiekunki z Gewerbe , pomaga im założyć działalność i dokładnie tłumaczy , co z czym sie je 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, anna5826 napisał:

Violu ... Napisze pryw do tych osob co opisuja ta Forme pracy ..w postach ktore mi wskazalas ....  Dobrze ze pofatygowalas sie w szukanie Dziekuje ..Jutro SWieto ta Firma przyslala mi maila ...teraz czytalam ..oni chca tlumaczenie adresu zamieszkania - na niemiecki ???  i ksero dow osob ...a moze pozyczke zaciagna ...na mnie ???

W żadnym wypadku nikomu nie wysyłaj ksero dowodu   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, violka napisał:

Dużo firm zatrudnia opiekunki z własną Gewerbą . To jest dobre rozwiązanie dla tych co mają juz założoną własną działalność i szukają chwilowo zlecenia , bo sami nie mogą znalezć  . W Twojej sytuacji nie pchałabym się w to , bo jest cała masa agencji , które zatrudnią Cię na umowę zlecenie . Rzetelna Agencja , zatrudniająca opiekunki z Gewerbe , pomaga im założyć działalność i dokładnie tłumaczy , co z czym sie je 

Tu poczytam a pytanie tej Niby Firmie wysle z prosba o jasne informacje .... Jesli nie odpisza wyjasniajac mi = ze to naciagacze ewentualni ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, violka napisał:

W żadnym wypadku nikomu nie wysyłaj ksero dowodu   

To samo mi dzis znajoma powiedziala ....  Rok temu tak na szybko wyslalam ksero jakiejs Firmie do dzis czuje dreszczyk czy info o pozyczce nie przyjdzie ..Zaraz Wyslalam ZAKAZ uzywania wszelkich danych ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, violka napisał:

W żadnym wypadku nikomu nie wysyłaj ksero dowodu   

DZIEKUJE VIOLU ide spac ... Bo od rana dzis cierpie ... Albo to jeczmien albo jakas gradowka ... Powieka mi spuchla kurcze I-szy raz w zyciu ... Milych snow i jeszcze raz DZIEKUJE ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja zakładałam gewerbe w czerwcu tamtego roku czyli mam już przeszło rok, moim zdaniem jak masz dobre biuro to jak najbardziej jest to dobre rozwiązanie. U mnie wygląda to tak, że mam umowę z rodziną, co miesiąc wystawiam im rachunki. niedawno dostałam zwrot podatku za tamten rok, zawsze to dobry grosz wpadł. Poza tym pomogli mi ubezpieczyć się w niemieckiej kasie chorych, do lekarza chodze w Niemczech i składki na emeryture też tutaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biuro biuru nie równe ;) Byłam krótko w takim jednym i musiałam uciekać, facet nic nie robił a pieniądze brał. Koleżanki w busie chwaliły *usunięto nazwę* więc się tam zarejestrowałam. Niebo a ziemia. Teraz dostaje rachunki dla dziadka regularnie, wszystko się zgadza. Plus pomogli mi z ubezpieczeniem się w niemieckiej krankenkasie. Sama bym się tego nie podjęła, ale z dobrym biurem jest super, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...