Skocz do zawartości

Rodzina skłamała i podwyższa wynagrodzenie


Gość emerytka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W czwartek postawiłam na nogi swoją agencję bo im zarzuciłam oszustwo co do stanu zdrowia pdp. Miało nie być transferu a demencja miała być wczesna. Byłam kolejną opiekunką ale tym razem z innej agencji. Sprawę postawiłam na ostrzu noża. Firma obiecała przeniesienie mnie gdzie indziej i co prawda przeprosiła za sytuację ale ja byłam tak wściekła że nie chciałam. Wieczorem Syn podopiecznej przyznał się mi że "złagodził" stan zdrowia matki bo opiekunki nie chciały przyjeżdżać a te które tu były uciekały po 1, 2 miesiącach. Chodzi o stan psychiczny. Ciężki i trudny przypadek. nawet nie chce mi się o tym pisać. Syn zaproponował że będzie płacił 300 euro więcej tylko żebym została. W piatek potwierdziła to agencja. I zostaję. Pieniądze zrobiły swoje. mam nadzieję, że wytrzymam tym bardziej że już wiem co mnie czeka i robię to świadomie.

Tak więc walczcie o swoje a tego typu sytuacje wykorzystujcie na swoją korzyść o ile uważacie że podołacie. Agencja powiedziała mi że to duży problem z nowymi przypadkami bo Niemcy oszukują i liczą na to, że jakoś to będzie. NIE BĘDZIE. Walczcie o swoje!!!

Grażyna z Monachium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dowód na to, że rodziny kłamią. Chca płacić mniej i jesczze zyskac opiekunkę do ciężkich przypadków. Rodzina wiadomo - mysli o tym, że potrzebuje pomocy. Ale czy potem takie problemy sa im potrzebne... mysle, że gdyby postawili srawę jasno i odrazu zapłacili więcej to i tak by kogoś znależli. A jak widać kasę mieli żeby płacić az 300 euro więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Grażyno ukłon dla Pani i tak powinno być ...tylko ,że agencja przyjmując takie zlecenie powinna sprawdzić stele.. a w tej sytuacji postąpiła Pani słusznie...ja miałem jeszcze lepszy numer 3 lata temu...nocowałem tylko noc ,bo nie miałem wyjscia...i rano wracałem do domu ,,podobnie jak tu Agencja nie sprawdziła steli ,no i stało się jak stało--dużo nie brakowało a sprawa by sie oparła o Policje ,Telewizje ,Socjal-----tylko popuściłem i Pani z agencji mnie prosiła bym dał spokój...pierwszy raz widziałem takie coś ---nie opisuję bo dużo pisania:)Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość doswiadczona
To dowód na to że agencje kłamią i nie sprawdzają miejsca pracy. Ja dlatego zawsze pytam czy zmieniam ich opiekunkę czy inną czy też to nowy podopieczny. Ale to już kwestia doświadczenia. s.

Niekoniecznie. Doświadczone opiekunki wiedzą że polskie agencje współpracują z niemieckim swoimi odpowiednikami. Tamci kasują je miesięcznie za znalezienie oferty i ją sprawdzają. A jak to robią to wszystkie dobrze wiemy. Chcesz mieć pewnosć, że oferta jest zgodna z opisem to proś o o ferty tam gdzie jest opiekunka z agenci z której jedziesz. Nigdy nowych bo to duża szansa na kłopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dowód na to że agencje kłamią i nie sprawdzają miejsca pracy. Ja dlatego zawsze pytam czy zmieniam ich opiekunkę czy inną czy też to nowy podopieczny. Ale to już kwestia doświadczenia. s.

Niekoniecznie. Doświadczone opiekunki wiedzą że polskie agencje współpracują z niemieckim swoimi odpowiednikami. Tamci kasują je miesięcznie za znalezienie oferty i ją sprawdzają. A jak to robią to wszystkie dobrze wiemy. Chcesz mieć pewnosć, że oferta jest zgodna z opisem to proś o o ferty tam gdzie jest opiekunka z agenci z której jedziesz. Nigdy nowych bo to duża szansa na kłopoty.

masz trochę racji bo tak to wygląda miałem podobną sytuacje...dlatego kazda Agencja powinna sprawdzić stele ,ale tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość klamornica

też miałam kiedyś podobną sytuacje. Choć się stresu i nerwów najadłam, to sie dobrze skonczylo. To tak jak z kupionym sprzetem troche. Producent oferuje to i to, daje gwarancje a i tak sprzet sie psuje. Wiecie najważniejsze to walczyć o swoje. Jak cos jest nie tak a agencja jest w porządku to powinna zmienic ci oferte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...