Skocz do zawartości

Proszę o pomoc


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam ogromny problem. Dziś poinformowałem firmę że z powodu spraw rodzinnych będę musiał zjechać ze zlecenia. Po raz pierwszy mam problem z firmą. Nie mam "udokumentowanego" powodu aby zjechać i firma powiedziała że odejmą mi przy wypłacie koszty busów, zus i jakiś tam podatek i niewiele mi zostanie. Zdesperowany powiedziałem że będę jeszcze dwa tygodnie (do 15 sierpnia). Czy ktoś z Was się orientuję ile mogą mi zabrać tj ile może wynosić zus I podatek. Dodam że mam małą stawkę bo tylko 1300 euro. Pozdrawiam serdecznie Arek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arekpkp1 trochę za mało infornacji ale moim zdaniem mogę potrącić Ci tylko za podróż .Czy w obie strony to nie wiem bo zależy to od zapisu w umowie .

Pytania odnośnie takich sytuacji można zadawać na fb .Pani Karolina Potocka jest prawnikiem i chętnie udziela porad .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź Niestety ta firma nie rozumie ,że człowiek nie przewidzi przyszłości i tego co się stanie. Już znalazłem Panią Karolinę i napiszę do niej. Po prostu się boję że przepracuje 5 tygodni a firma odliczy pieniądze za busy,  jakiś podatek i zus. Nigdy nie miałem takiej sytuacji w innych firmach. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arekpkp1 nie martw się na zapas .Na szczęście zdarza się ,że i firma (pracownicy )wykazują się zrozumieniem do pewnych granic .

Ja mam satysfakcję jak za jakiš czas dzwonią do mnie z ,mało wyrozumiałej firmy ">:( i pytają czy nie jestem zainteresowana współpracą ,mówię wtedy  ,że ni ...........

Edytowane przez INEZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, INEZ napisał:

@arekpkp1 trochę za mało infornacji ale moim zdaniem mogę potrącić Ci tylko za podróż .Czy w obie strony to nie wiem bo zależy to od zapisu w umowie .

Pytania odnośnie takich sytuacji można zadawać na fb .Pani Karolina Potocka jest prawnikiem i chętnie udziela porad .

Pozdrawiam

Masz tel .może ? bo z Facebook zrezygnowałem.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek napisz:

1. ile tam już jesteś,

2. ile Ci zostało do zjazdu umówionego z agencją

3. czy to to 1 wyjazd z tą agencją?

4. Czy da się udokumentować powód? (np. choroba kogoś z rodziny). Czy wiesz, że po powrocie możesz iść do psychiatry i opowiedzieć mu o obciążającej pracy i nocnych lękach a on wystawi ci zwolnienie nawet wsteczne tu w Pl? Zawsze możesz powiedzieć, że nie chciałeś dzielić się swoimi problemami i robić kłopotu.

I sprawdź czy jest zapis w umowie regulujący możliwość obcięcia kasy za busa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, arekpkp1 napisał:

Bardzo dziękuję za odpowiedź Niestety ta firma nie rozumie ,że człowiek nie przewidzi przyszłości i tego co się stanie. Już znalazłem Panią Karolinę i napiszę do niej. Po prostu się boję że przepracuje 5 tygodni a firma odliczy pieniądze za busy,  jakiś podatek i zus. Nigdy nie miałem takiej sytuacji w innych firmach. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź

Z tego na ile sie orientuje,jesli w umowie nie ma zapisu,,ze zwrot kosztów podrózy przysluguje w calosci tylko w przypadku przepracowania calego okresu zlecenia,nie maja prawa potracic ci kosztów busa.Nie moga tez obciazyc cie jakimis dziwnymi kosztami za wyjazd przed czasem,poniewaz powiadomiles firme odpowiednio wczesnie aby miala czas na znalezienie zmiennika.Skoro okreslilwes im termin pobytu do 15 sieronia,wiec ponad dwa tygodnie,a zgodnie z prawem w przypadkuumowy-zlecenia przysluguje obu stronom 14 dniowy okres wypowiedzenia,wiec twoja deklaracje wyjazdu mozna potraktowac jao wypowiedzenie i nie moze to wywolywac zadnych konsekwencji finansowych.

      Ponadt w ramach "wdziecznośći" dla firmy za takie traktowanie opiekunów powinienes im wystawic odpowiednią "laurkę" z podaniem nazwy agencji na wszystkich mozliwych forach i portalach.Moze fakt,ze po takiej opinii nikt nie zechce z nimi wspolpracowac da do myslenia zarowno im jak tez innym podobnym agencjom.

 Zycze powodzenia i pozytywnego zalatwienia spraw,dla ktorych zjezdzasz do kraju.

Edytowane przez Jurek50
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Brunetka napisał:

Arek napisz:

1. ile tam już jesteś,

2. ile Ci zostało do zjazdu umówionego z agencją

3. czy to to 1 wyjazd z tą agencją?

4. Czy da się udokumentować powód? (np. choroba kogoś z rodziny). Czy wiesz, że po powrocie możesz iść do psychiatry i opowiedzieć mu o obciążającej pracy i nocnych lękach a on wystawi ci zwolnienie nawet wsteczne tu w Pl? Zawsze możesz powiedzieć, że nie chciałeś dzielić się swoimi problemami i robić kłopotu.

I sprawdź czy jest zapis w umowie regulujący możliwość obcięcia kasy za busa. 

Witam serdecznie. W niedzielę 1 sierpnia będzie równe 3 tygodnie jak przyjechałem. Jest to mój pierwszy wyjazd z tą agencją. Do umówionego zjazdu zostało mi ponad dwa tygodnie. Niestety ale nie mogę udokumentować powodu zjazdu bo to są sprawy rodzinne i nie mam możliwości. I rzecz w tym, że boję się że będę tu łącznie 5 tygodni a oni mi zapłacą np 3000 zł. Kobieta w firmie mówiła, że jeśli zjadę i nie mam udokumentowanego powodu to oni odejmą mi z wypłaty koszty busów, zus który muszą za mnie zapłacić i jakiś tam podatek i "niewiele mi zostanie ". Powiem szczerze że nigdy nie miałem takiej sytuacji i takich problemów z firmą. Kiedyś też musiałem zjechać i firma normalnie mi zapłaciła za busy w dwie strony i za wszystkie dni pracy a tu jest jakaś masakra :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jeszcze Wam moi Drodzy dopisze tylko, że w umowie mam 30 dniowy okres wypowiedzenia bo firma robi umowy na pół roku. W umowie mam zapis że jeśli mniej niż 30 dni przepracuje to mogą mi obciąć za busy i że jest kara 200 euro za wcześniejszy powrót do domu od PDP. Nigdy z czymś takim się nie spotkałem!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 30.07.2021 at 20:44, arekpkp1 napisał:

Tu jeszcze Wam moi Drodzy dopisze tylko, że w umowie mam 30 dniowy okres wypowiedzenia bo firma robi umowy na pół roku. W umowie mam zapis że jeśli mniej niż 30 dni przepracuje to mogą mi obciąć za busy i że jest kara 200 euro za wcześniejszy powrót do domu od PDP. Nigdy z czymś takim się nie spotkałem!!

Arek czy ten wpis w umowie pojawił się po podpisaniu umowy? ;) Tak się zdobywa doswiadczenie. Następnym razem będziesz czytał umowy przed ich podpisaniem. Spokojnie, wszystkie to przechodziłysmy. A agencja która nie rozumie opiekunów powinna być omijana szerokim łukiem. Jeżeli jest kara za busy i 200 euro to nic więcej pobrać nie mogą. Napisz jak się skończyło. Miłego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...