Skocz do zawartości

Wynagrodzenie za pracę -terminy!!!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wszyscy jesteście zadowoleni ze swojego wynagrodzenia za pracę? czy otrzymujecie  kasę w terminie jaki oferuje Wasza agencja? Nie wyobrażam sobie ,czekać np, 2 miesiące na wynagrodzenie,,za swoją ciężką pracę w De,, czy np, w tych 2 msc, czekania na kasę,agencja daje znaki życia? piszcie bo widzę ,że pojawil się nowy wątek ,,więc zaczynamy,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolona tak w miarę mogłoby być trochę więcej ale był to mój pierwszy wyjazd z tą agencją.Uważam,że już po pierwszym wyjezdzie jak opiekunka dobrze wykona zlecenie podopieczny i rodzina są zadowoleni a opiekunka chce dalej współpracować z agencją powinna dostać podwyżkę albo premię co najmniej 50 euro a jak opiekun chce wrócić w to samo miejsce to wynagrodzenie na tym zleceniu powinno być wyzsze o conajmniej 100 euro.Wynagrodzenie otrzymałam w terminie zgodnie z umową.Ale ostrzeżenie z mojej strony jest takie,że firma nie wywiązuje się z wyrobienia A1 a co za tym idzie również ekuz nie wiem czy opłaca składki do zusu i w jakiej wysokość a ponieważ w kwestii mojej A1 trwa postępowanie wyjaśniające w zusie to cały czas monitoruję sprawę i zobaczymy co bedzie dalej.Jak sprawa się zakończy to napiszę szerzej na forum.Bardzo dobrze,że gość ostrzegł przed tą firmą bo słyszałam,że w innych firmach też czeka się na wynagrodzenie po 2 miesiące ale nikt oficjalnie o tym nie pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że za mało zarabiam. :)

Ale pieniądze na koncie zawsze w terminie. Gdyby kluczyli i zwlekali to byłabym gotowa namówić rodzinę by wstrzymała się z płatnością do czasu aż dostanę wypłatę. I nieważne czy to wypłata za tą sztelę czy za poprzednią !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jolantapl. jak zaczynałam pracę w opiece,tak samo sobie wyobrażałam podwyżki ,,ale byla jedna wielka figa:nie:,zero podwyżki i jak rodzina się dowiedziała ,że ja po roku chcę podwyżkę ,to od razu zaznaczyli ,że oni więcej nie zapłacą agencji,,a agencja sama z siebie wydukala mi 50 euro,,ktore najpierw zabrali a potem oddali-hahaha taka kołomyja ,że hej,,więc baj baj zrobiłam,,rodzina wzięła opiekunkę bez języka,,bo tańsza,,teraz jak tak patrzę na to wszystko po czasie,to dziękuję im wszystkim ,że tak się stało,,bo w innej agencji od razu 200 euro więcej dostałam,,po roku w opiece,,ale kasa zawsze jest na czas,,

@Maria Jolanta bojowa jesteś dziewczynka i tak trzymać i się nie dać,,,trzeba być też cwaniakiem na wszystkie fronty,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W umowach czesto piszą o premiach dla opiekunek a jeszcze się nie spotkałam,żeby jakaś firma wypłaciła opiekunce premię za dobrze wykonane zlecenie :( A i jeszcze dodam,że nie wiem jak jest z tymi premiami i bonusami wakacyjnymi ale w mojej firmie ani mru -mru o czymś takim.Fajnie by było jakby po sezonie letnim osoby,które miały obiecane taką premię napisały czy ją w ogóle dostały.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Blondi napisał:

@anna###957 tutaj można napisać o poslizgach w wypłatach,,agencja o której piszą dziewczyny ,Efekt" ma fajne stawki,,często tutaj na forum mają oferty po 1400 euro,,i szkoda ,że płaca z poślizgiem,,jaki to jest poślizg,,,tydzień ? 

 

:hahaha: ja o 2 miesiacach słyszałam ale w innej agencji i podejrzewam ,ze to prawda bo suchej nitki na tej agencji internaułci nie zostawiaja ale nie moge podac jej nazwy bo to nie mi nie wyplacili na szczescie nigdy dla nich nie pracowałam a i na pewno pracowac nie bede:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maria Jolanta pisze ,że jest taka  czarna lista agencji  na Fb ,,ale czego tam nie ma na tym Fb,,tam jest misz masz :hahaha: jednak trzeba nieraz na swojej skórze sprawdzić,,bo ja też nie wierzę we wszystkie opinie,,bo sami wiemy,jakie są niezadowolone,humorzaste  opiekunki,,a jakie nerwowe jak nie jest po ich myśli,,hahahha 

2 miesiące poślizgu to jest bardzo dużo,,bo przychodzi już taki moment ,że człowek zaczyna tracić nadzieję,że w ogóle otrzyma tą kasę,,:płacz: tacy nieodpowiedzialni ludzie nigdy w życiu ,nie powinni otwierać tego typu firmy czy agencji,,:płacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku wystarczyłby tydzień i rozwiazałabym umowe ze skutkiem natychmiastowym:) Dodam tylko,że jak ktoś nie wypłaca w terminie to powinien zapłacić odsetki za zwłokę.A jeszcze jedna ciekawostka,nie zapłacenie pracownikowi za prace to jest jeden z najciezszych grzechów ale do kogo ja to pisze osoby ,które tak robia nie maja żadnego kregosłupa moralnego a co dopiero mówic o wierze:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 1.07.2017 at 20:17, Blondi napisał:

@jolantapl. jak zaczynałam pracę w opiece,tak samo sobie wyobrażałam podwyżki ,,ale byla jedna wielka figa:nie:,zero podwyżki i jak rodzina się dowiedziała ,że ja po roku chcę podwyżkę ,to od razu zaznaczyli ,że oni więcej nie zapłacą agencji,,a agencja sama z siebie wydukala mi 50 euro,,ktore najpierw zabrali a potem oddali-hahaha taka kołomyja ,że hej,,więc baj baj zrobiłam,,rodzina wzięła opiekunkę bez języka,,bo tańsza,,teraz jak tak patrzę na to wszystko po czasie,to dziękuję im wszystkim ,że tak się stało,,bo w innej agencji od razu 200 euro więcej dostałam,,po roku w opiece,,ale kasa zawsze jest na czas,,

@Maria Jolanta bojowa jesteś dziewczynka i tak trzymać i się nie dać,,,trzeba być też cwaniakiem na wszystkie fronty,,

Zawsze tak jest, że opiekunka będzie chciała więcej, ale rodzina i agencja więcej nie będą chciały zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Beata Giz napisał:

Zawsze tak jest, że opiekunka będzie chciała więcej, ale rodzina i agencja więcej nie będą chciały zapłacić.

Ale niech przynajmniej głupa nie tną i 1100euro do małżeństwa nie proponują z jezykiem komunikatywny i jeszcze z nie wiadomo jakimi wymaganiami .:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, anna###957 napisał:

Trzeba negocjować choć teraz jak płacą składki od średniej krajowej to nie chcą dawać więcej niż 1350,a to nie jest dużo gdy dziewczyny mają prawko i dobry niemiecki

To jest wielkie gówno za przeproszeniem,,ale nieraz i negocjacje nic nie dadzą,,trzeba szukac takich agencji gdzie zapłacą więcej ,takie oferty które są z dobrym wynagrodzeniem,,,:hahaha:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam umowe z rodziną w ktorej wyraźnie jest napisane , że mam płatne za przepracowany czas. Jeśli to   m-c to za m -c , a jesli dwa tygodnie to za dwa tygodnie . Ale w rzeczywistości płacą mi z góry . Przyjeżdzam do pracy , na stoliku stoi  koszyczek z kosmetykami i koperta z m-czna pensją. Nic nie pomogło gadanie :) ,    ze wydam wcześniej niz zarobię. Tak jest praktykowane w tym domu. Zmienniczka też tak miała , była bardzo zdziwiona , bo ja juz przestałam sie dziwić. Tu sie cuda zdarzają .Nie zdarzyło mi sie tez nie dotryzmac słowa jeśli ustalamy 2 mce to jestem ten czas w pracy . Ale bylam też i 4 mce ze zjazdami na weeked do domu. Wypłata pensji na czas to żaden atut , żaden plus dla pracodawcy . To jest obowiązek poparty odpowiednimi przepisami. I jeśli kasa nie wpływa na czas to juz powinien dzwonek w głowie zadzwonić , że cos nie tak z pracodawcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość aga napisał:

Wypłata pensji na czas to żaden atut , żaden plus dla pracodawcy . To jest obowiązek poparty odpowiednimi przepisami. I jeśli kasa nie wpływa na czas to juz powinien dzwonek w głowie zadzwonić , że cos nie tak z pracodawcą.

I tu mogę tylko przyklasnąć. Jeśli pracodawca nie wywiązuje się ze swoich obowiązków to jest d.... a nie pracodawca !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maria Jolanta napisał:

I tu mogę tylko przyklasnąć. Jeśli pracodawca nie wywiązuje się ze swoich obowiązków to jest d.... a nie pracodawca !

 

Ale z tego co się czyta ,co piszą co niektóre opiekunki to są tacy pracodawcy,,chodz ja jeszcze takich nie spotkałam i nie chcę spotkać,,:płacz:ale też trudno oceniać,dlaczego tak się stało,że nie wypłacili kasy albo z dużym poslizgiem,,o coś musiało pójśc,,ale nie nam w to wnikac,,bo prawdy się nie dowiemy,,:płacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Blondi napisał:

Ale z tego co się czyta ,co piszą co niektóre opiekunki to są tacy pracodawcy,,chodz ja jeszcze takich nie spotkałam i nie chcę spotkać,,:płacz:ale też trudno oceniać,dlaczego tak się stało,że nie wypłacili kasy albo z dużym poslizgiem,,o coś musiało pójśc,,ale nie nam w to wnikac,,bo prawdy się nie dowiemy,,:płacz:

Czytałam na opiekunki24 ,ze jednej dziewczynie potracili 150 euro bo w ostatnim dniu załatwiła się na wykładzinę:płacz::hahaha: i jak miała udowodnić ,ze tak nie było?A rodzina przysłała rachunek za wymianę wykładziny:płacz::hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jolantapl. napisał:

Czytałam na opiekunki24 ,ze jednej dziewczynie potracili 150 euro bo w ostatnim dniu załatwiła się na wykładzinę:płacz::hahaha: i jak miała udowodnić ,ze tak nie było?A rodzina przysłała rachunek za wymianę wykładziny:płacz::hahaha:

@jolantapl. nie wierz,,bo i tak mogło być:płacz:,,moja poprzedniczka obszczała fotel u dziadków w salonie,,poprostu tak piła do takiego stopnia ,że szczała w majty i potem taka obszczana chodzila -nie chce się wierzyć,ale taka jest prawda ,,rodzina wystawila rachunek na 2 tys, euro,,takie szkody były zrobione u PDP w domu,widziałam te szkody,,ale oceniam je na minimum 100do200 euro ale nie 2 tys, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Blondi napisał:

@jolantapl. nie wierz,,bo i tak mogło być:płacz:,,moja poprzedniczka obszczała fotel u dziadków w salonie,,poprostu tak piła do takiego stopnia ,że szczała w majty i potem taka obszczana chodzila -nie chce się wierzyć,ale taka jest prawda ,,rodzina wystawila rachunek na 2 tys, euro,,takie szkody były zrobione u PDP w domu,widziałam te szkody,,ale oceniam je na minimum 100do200 euro ale nie 2 tys, 

Tak tylko trochę dziwne,że ktoś 2 miesiace załatwia się w toalecie a w ostatni dzień w pokoju:o I oni tą Twoja poprzedniczkę tam trzymali?:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to wina opiekunów,że nam takie stawki proponują tylko pracowników agencji,że nie potrafią gęby otworzyć i jeszcze kit wciskają,że rodzina jest w stanie tylko tyle zapłacić bo ja na miejscu agencji nawet bym się wstydziła tyle opiekunowi proponować od razu bym powiedziała rodzinie,że to za mało dla doświadczonego opiekuna z prawem jazdy a jak nie to bym ze swojej działki opiekunowi dołożyła ale taką politykę prowadzą agencje niestety. A właściwie ja bym wzięła takie zlecenie ale pod warunkiem,że to rodzina by dla mnie gotowała,prała ,prasowała sprzątała i opiekowała się mną  w razie potrzeby nawet w nocy:hahaha:

4 minuty temu, Maria Jolanta napisał:

No nieeee.... Nie opowiadajcie takich horrorów o opiekunkach bo mi się włos na głowie jeży. :|

Ja napisała to tylko w kontekście ,że trudno jest potem się obronić w takiej sytuacji jak ktoś jest nieuczciwy i np.wykładzinę chce sobie wymienić na czyjś koszt:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, jolantapl. napisał:

Tak tylko trochę dziwne,że ktoś 2 miesiace załatwia się w toalecie a w ostatni dzień w pokoju:o I oni tą Twoja poprzedniczkę tam trzymali?:(

Nie!!! Jak rodzina zobaczyła ,to wywiezli na dworzec pijaną i tam zostawili ją,,takie są scenariusze i prawdziwe,,i dlatego mnie już nic nie dziwi,,nic a nic,,wystraczy mi to co widziałam,,:płacz:

6 minut temu, jolantapl. napisał:

Nie jest to wina opiekunów,że nam takie stawki proponują tylko pracowników agencji,że nie potrafią gęby otworzyć i jeszcze kit wciskają,że rodzina jest w stanie tylko tyle zapłacić bo ja na miejscu agencji nawet bym się wstydziła tyle opiekunowi proponować od razu bym powiedziała rodzinie,że to za mało dla doświadczonego opiekuna z prawem jazdy a jak nie to bym ze swojej działki opiekunowi dołożyła ale taką politykę prowadzą agencje niestety. A właściwie ja bym wzięła takie zlecenie ale pod warunkiem,że to rodzina by dla mnie gotowała,prała ,prasowała sprzątała i opiekowała się mną  w razie potrzeby nawet w nocy:hahaha:

Ja napisała to tylko w kontekście ,że trudno jest potem się obronić w takiej sytuacji jak ktoś jest nieuczciwy i np.wykładzinę chce sobie wymienić na czyjś koszt:(

a niech robią co chcą,,nic tego nie zmienimy,,zawsze mozemy trafic na wariatów ,,wtedy będziemy się bronic i walczyć,,ale mimo wszystko ,chyba trzeba sobie zasłużyć na takie negatywne zachowanie ze strony rodziny,,,ja nie spotkalam jeszcze tak złych ludzi,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...