Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Na ta niemiecka emeryturę pracowałam w latach 2008-2013.a teraz mam gewerbe i jestem zadowolona.bo mam bardzo dobre zarobki

Płacąc firmie 140e.za co.poszukaj sobie kobieto firmie która założy Ci gewerbe za darmo i nie będziesz niczego płaciła comiesięczne. Tylko 1x w roku zapłacisz za rozliczenia z finansami em 50 e do firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wallmarii napisał:

Na ta niemiecka emeryturę pracowałam w latach 2008-2013.a teraz mam gewerbe i jestem zadowolona.bo mam bardzo dobre zarobki

Płacąc firmie 140e.za co.poszukaj sobie kobieto firmie która założy Ci gewerbe za darmo i nie będziesz niczego płaciła comiesięczne. Tylko 1x w roku zapłacisz za rozliczenia z finansami em 50 e do firmy.

Hehe dzięki za radę. Nie wiem za co. Dlatego pytam, jak to jest. I czy warto Gewerbe? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gewerbe nie będzie emerytury.firma tylko opłaca ubezpieczenie zdrowotne.ale wynagrodzenie jest adekwatnie wyższe niż umowa zlecenie.oraz kwota wolna od podatku to za 2017 rok będzie 8820e dla 1 osoby na pierwszej grupie podatkowej.a dla mężatki kwota podwójna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wallmarii napisał:

Z gewerbe nie będzie emerytury.firma tylko opłaca ubezpieczenie zdrowotne.ale wynagrodzenie jest adekwatnie wyższe niż umowa zlecenie.oraz kwota wolna od podatku to za 2017 rok będzie 8820e dla 1 osoby na pierwszej grupie podatkowej.a dla mężatki kwota podwójna. 

Zarobki są wyższe, bez dwóch zdań. Ona za parę ma 1600 euro miesięcznie. Ja chcialabym płacić w PL składkę rentową, emerytalną i zdrowotną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, jolantapl. napisał:

Ja karty nie mam do dziś dnia.A byłam 2 miesiace w de a teraz jestem prawie od miesiąca w domu najpierw się upominałam potem odpusciłam po powrocie do Polski usłyszałam,ze teraz to mi na razie nie potrzebna :( Jestem ciekawa czy przed wyjazdem mi wyrobią bo jak nie to zrobię im niespodziankę i w ostatniej chwili powiem,że bez karty ekuz nie wyjezdżam za granice ciekawe ile wtedy czasu będą potrzebowali na wyrobienie tej karty:).A agencje pieniądze za zlecenie muszą wypłacić zgodnie z umową a terminy wypłat mają przeróżne ,pełna dowolność chociaż podobno pracownik musi mieć wypłacone pieniądze za poprzedni miesiąc do 10 następnego miesiaca ale nikt za bardzo jakimiś głupimi przepisami się nie przejmuje eh jak zwykle mozna by pisać i pisać w tym temacie .Najlepiej to na priv bo wtedy można konkretniej:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zgłosilam się do jednej agencji i zaproponowano  mi 1600 euro netto na rękę,,nie sprawdzając języka ,bo moje referencje wszystko mówią,,wyjazd tylko jest już ,już,,ale są takie zarobki ,są agencje co tak płacą,,to mnie cieszy,,:hahaha:

Czytam teraz z boku oferty i wiecie co? miałam dzisiaj zaproponowaną jedną z tych ofert nie za stawkę jaka tutaj jest ,ale za wyższą ,, za 1630 euro,,jedna oferta jest w kilku agencjach i każda inaczej płaci za nią opiekunce,,kto pierwszy się wybije ,,czy kogo pierwszego rodzina zaakceptuje ten jedzie,,,wysćig szczurów ,,normalnie zawody,,kto pierwszy:hahaha:

trzeba zachasać rękawy i się rozpychać ile się da,,aby akurat nas zauważyli,,,

@Maria Jolanta mnie też takie coś wkurza,jak agencja wie ,że chcę szybko wyjechac to jest cisza,,niech siedzą cicho dalej,,,bo ja sobie poradzę,,ale teraz jest wszystko już na wakacje ,,najlepiej od połowy czerwca,,ale są i na teraz ,,już na teraz,,:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZESC Yola

Tki jest twoj profil,prawda?Jestem nowa z Agencji Danzige Pflege otrzymalam zlecenie do pani niby przy rolatorze,okazalo sie ,ze w dniu mego przyjazdu kobiete zabralo pogotowie pozostala w szpitalu,,byla w zlym stanie miala cialo skrecone od pasa do gory,trudna wymowa ,Parkinsone,,wymagala opieki24h , i na dodatek syn,..koremu trzeba zrobic obiadek,,Oferta nie mowila nic o stanie b. zlym podopiecznej.wyjechalam na drugi dzien.

Wkrotce zaoferowali mi nowa prace: babcia samotna ,lekka demencja.mieszka sama. Babcia po 3 dniach wyrzucala mnie z domu,klela mnie ,plula na  mnie,syczala.Agencja ProSenio.eu.to samo co Agencji Danzige Pflege  ..dzwonila do mnie aby ustabilizowac sytuacje ..cierpialam strasznie bo podopieczna nie chciala zaakceptowac moja obecnosc(ani tez innej osoby). Podopieczna wkrotce wymyslila ,zeby zamknac sie ze mna w lazience ,schowala klucz do kieszeni ,otworzyla okno i krzyczala pomocy ,ze ja ja zamnknelam,,zadzwonilam po corke,przyjechala,,prosila ;mamo otworz  prosze,...otworzyla -corka wziela ja na rozmowe. Nastepne dni babcia nie che jesc ,poniewaz nie zyczy sobie byc z obca osoba,,,wyzwiska pod moim adresem,uderzyla mnie  tez sztokiem.Zyje w strachu ,dzwonie do agencji prosze o pomoc...nic...w ostatnim tygodniu podopieczna wchodzi do mego pokoju  z torebka o 22h i zarzuca mi ze ukradlam jej pieniadze...Znow wzywam na pomoc dzieci....syn pozostaje z nia do 2 nad ranem,,,nastepnego dnia,podopieczna oskarza mnie  oskarza mnie o kradziez kluczy..

Dzieci podopiecznej dalej nie znosza tej sytuacji,decyduja ,ze przerwia umowe,babcia nie zyczy sobie mieszkac z nikim tylko sama , wiec twierdza ,ze  pozostanie sama,..Osoba z Agencji oskarzyla mnie ,ze stracili klienta z mego powodu...zapytalam ta pania; a czy poinformowana pania ,ze ta kobieta ma demencje agresywna i ma straszny charakter,,ja umieralam ze strachu ...nie wplacono mi pieniedzy ,,,nie podpisalam umowy jeszcze bo zrobiono mi na 2 miesiace a ja nie moglam na tyle.Jesli ktos to przeczyta prosze o pomoc,od mego przyjazdu uplynelo 3 dni a jeszcze widze ta czerona twarz ,ktora zamierza sie na mnie z nienawiscia,To jest moje doswiadczenie z  Agencja Danzige Pflege...co myslicie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szok!!! czytam i nie wierzę,,boże co za piekło,,co Ty tam @irena kaminska musiałaś przejsc,:płacz:,nie jeden po przeczytaniu tego posta ,będzie miał stracha wyjechac,,do opieki,,trudno mi oceniać,,bo nie znam PDP,z opisu Twojego wnioskuję,że jest zaawansowana demencja,,więc z taką demencją trzeba umieć w ogóle przebywac,,przy takich ludziach trzeba dużo rzeczy inaczej robić,,dużo pisac,ale ujawniłaś agencję i nie jednego może ustrzeże od zawarcia z nimi umowy,,ile tam byłaś u tej babci wrednej,,wiesz chyba ,ze możesz dochodzić swojej zapłaty,,najlepiej zwalić wszystko na opiekunkę,,bo agencja traci rodzinę i kasę,,mamy przyklad tutaj ,,kto tak naprawdę się liczy dla agencji -rodzina ,,ok! bo rodzina dalej daje nam zatrudnienie,,ale trzeba być sprawiedliwym w ocenie,,jeszcze,, 

Czy to był w ogóle Twój pierwszy wyjazd do opieki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Blondi napisał:

szok!!! czytam i nie wierzę,,boże co za piekło,,co Ty tam @irena kaminska musiałaś przejsc,:płacz:,nie jeden po przeczytaniu tego posta ,będzie miał stracha wyjechac,,do opieki,,trudno mi oceniać,,bo nie znam PDP,z opisu Twojego wnioskuję,że jest zaawansowana demencja,,więc z taką demencją trzeba umieć w ogóle przebywac,,przy takich ludziach trzeba dużo rzeczy inaczej robić,,dużo pisac,ale ujawniłaś agencję i nie jednego może ustrzeże od zawarcia z nimi umowy,,ile tam byłaś u tej babci wrednej,,wiesz chyba ,ze możesz dochodzić swojej zapłaty,,najlepiej zwalić wszystko na opiekunkę,,bo agencja traci rodzinę i kasę,,mamy przyklad tutaj ,,kto tak naprawdę się liczy dla agencji -rodzina ,,ok! bo rodzina dalej daje nam zatrudnienie,,ale trzeba być sprawiedliwym w ocenie,,jeszcze,, 

1 godzinę temu, emma napisał:

Znajoma zachęca mnie na przejscie do niemieckiej agencji na Gewerbe. Mówi, że trzeba płacić tylko do biura 140 euro miesięcznie i nie trzeba wiecej żadnych skladek opłacać. Co o tym myślicie? To jrst Golden Herbs. 

 

Blondki dzieki ,ze przeczytalas ,czuje sie lepiej ze ktos jest po mojej stronie....:spioch:  jak myslisz czy ta agencja zaplaci mi za 2 tygodnie tortury?co mam robic?Dziewczyny podalam ta Agencje poniewaz wiem jak ciezka jest nasza praca i niekiedy Agencje  bawia sie nami bez skrupulow. Doradzcie mi czy mam jakies prawa legalne do upominania sie o zaplate? teraz DZIEKI:serce:

Uzupelniam; podopieczna posiada leki ,ona nie potrzebuje  zadnej opieki wg niej ..Nikt, nawet z Caritas nie jest w stanie ja zainteresowac grami czy inna rozrywka...Leki podejrzewam sa nieprawidlowo ustawione.

2 tygodnie tam przezylam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sayonara 52 Ty masz namiary na Sylwię z Berlina,,dawaj tu,,bo ja nie zapisałam sobie i jestem w tym temacie gamoń,,a może pomoże dla , @irena kaminska,,,2 tyg, w takim piekle to wystarczająco,,agencja się teraz wycwani ,bo nie masz podpisanej umowy,,ale byłas tam,,masz świadków ,,masz rodzinę,,szkoda bo chyba nic nie nagrałaś sobie ,,nawet babci zachowanie,,jak dobrze miec jakieś dowody,,jakieś nagrania z takich miejsc,,,poczej Irenka ,,  @sayonara 52tutaj wpadnie i da ci telefony do pani ,która się zajmuje pomocą dla poszkodowanych opiekunek,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nagrane rozmowy z kolezanka w Polsce, z programu WhatsApp ona caly czaS ZYLA MOJA TRAGEDIA....nawet mam wyslane do dzieci podopiecznej wiadomosci o pomoc.Tak prosze o pomoc i dzieki ,ze jestes Blondi  ..Nie mam pieniedzy i zostalam na lodzie.

TO BYL MOJ DRUGI PIERWSZY WYJAZD Z AGENCJA

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namiary na Panią Sylwię . Kliknij w link.

Ja dodam że to agencja może mieć problemy bo wysłała kogoś "na czarno" czyli bez umowy co wcale nie znaczy że wynagrodzenie Ci się nie należy.

 

 

Edytowane przez Maria Jolanta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za co te agencje nas mają!! piszę często o tym, bo szlak mnie trafia,,jak może swój swojego tak jebać,,zapindalać z wariatami za nic, bo jeszcze nic nie dadzą nawet wsparcia,gratis robić? caritas jesteśmy? czy co!! nieraz mam wrażenie,,jakbyśmy musiały może jeszcze na klęczka zasuwac do agencji i prosić o pracę,,:płacz: czy przez to ,że tych agencji jest aż tak dużo? i jedna drugiej wyrywa oferty? a kasy im ciągle malo i mało bo muszą mieć budynki okazałe? zatrudnic full mądrali i głupków,co i tak nikt nie podejmie w takiej agencji decyzji bo musi sam pan władca to zrobić,,

23 minut temu, irena kaminska napisał:

Mam nagrane rozmowy z kolezanka w Polsce, z programu WhatsApp ona caly czaS ZYLA MOJA TRAGEDIA....nawet mam wyslane do dzieci podopiecznej wiadomosci o pomoc.Tak prosze o pomoc i dzieki ,ze jestes Blondi  ..Nie mam pieniedzy i zostalam na lodzie.

TO BYL MOJ DRUGI PIERWSZY WYJAZD Z AGENCJA

 

A te dzieci się odezwały? dały jakis znak? tylko trzeba pamiętać,że to głowy nie myślące w ogóle,aby się ktoś odezwał i też monitorował w agencji,,oby!! jak ludzie życiowi,to pomogą,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu wyślij pismo z kserokopią umowy i żądaniem zapłaty za okres od.. do... koniecznie poleconym.

Kopię i potwierdzenie nadania zatrzymaj, jak minie termin zapłaty to robisz zgłoszenie do PIP oni załatwią to za darmoszkę. Potrwa, ale dostaniesz kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, irena kaminska napisał:

Jestem wzruszona Blondi ,ze tak szybko mi podeslalas pomoc tz dane tej pani dr.z Berlina.

Kochane dziewczyny ,czuje sie bezpieczniej z wami .Napisze do tej poani i co  dalej mam robic.Dzieki BLONDI jestes crak

Bo my kochamy pomagać :serce:,,jak nie jedna to druga cos podpowie,,a wiesz ,że w kupie zawsze lepiej,,,jasne,że nie jesteś sama,,masz nas tutaj wszystkich,,poruszysz jeszcze nie jednego swoim postem,,bo czytając to aż ciarki przechodzą,,wiem jak musi tobie być i przykro i smutno,,szybko wal do innej agencji i wyjezdzaj na następną stelle ,,a tutaj wywalczysz swoją kasę,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maria Jolanta napisał:

Po prostu wyślij pismo z kserokopią umowy i żądaniem zapłaty za okres od.. do... koniecznie poleconym.

Kopię i potwierdzenie nadania zatrzymaj, jak minie termin zapłaty to robisz zgłoszenie do PIP oni załatwią to za darmoszkę. Potrwa, ale dostaniesz kasę.

MºJolanda ogromne dzieki,ale ja mam od nich umowe na 2 miesiace a to mowilam na wstepie ze na 6 tygodni.Co mam zrobic?wpisac okres ,w ktorym przebywalam ,ok.Nie jestem w Polsce ,jestem pod Paryzem i prawie wolalabym pracowac tu ale nie mam z nikim kontaktu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Blondi napisał:

Bo my kochamy pomagać :serce:,,jak nie jedna to druga cos podpowie,,a wiesz ,że w kupie zawsze lepiej,,,jasne,że nie jesteś sama,,masz nas tutaj wszystkich,,poruszysz jeszcze nie jednego swoim postem,,bo czytając to aż ciarki przechodzą,,wiem jak musi tobie być i przykro i smutno,,szybko wal do innej agencji i wyjezdzaj na następną stelle ,,a tutaj wywalczysz swoją kasę,,

w tej chwili nie moge musze odnawiac dowod ,ale na sierpien che pojechac ,moze z Gewerbe bo o nich slyszlam dobre zdania.Cudownie ,ze jestescie,kocham was.

Teraz, Maria Jolanta napisał:

Nic nie wpisuj. W takim razie od razu pisz do PIP i prześlij im tą czystą umowę w kopii. Zgłoś że pracowałaś na czarno i nie dostałaś wynagrodzenia. Podaj kontakt do siebie na maila albo telefon.

MªJolanda  ,co to jest PIP ja nie mieszkam duzo lat w Polsce?prosze podaj mi informacje i dzieki kochana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minut temu, irena kaminska napisał:

w tej chwili nie moge musze odnawiac dowod ,ale na sierpien che pojechac ,moze z Gewerbe bo o nich slyszlam dobre zdania.Cudownie ,ze jestescie,kocham was.

MªJolanda  ,co to jest PIP ja nie mieszkam duzo lat w Polsce?prosze podaj mi informacje i dzieki kochana.

prosze o informacje ,co to jest PIP,,,???

22 minut temu, irena kaminska napisał:

w tej chwili nie moge musze odnawiac dowod ,ale na sierpien che pojechac ,moze z Gewerbe bo o nich slyszlam dobre zdania.Cudownie ,ze jestescie,kocham was.

MªJolanda  ,co to jest PIP ja nie mieszkam duzo lat w Polsce?prosze podaj mi informacje i dzieki kochana.

 

22 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Nic nie wpisuj. W takim razie od razu pisz do PIP i prześlij im tą czystą umowę w kopii. Zgłoś że pracowałaś na czarno i nie dostałaś wynagrodzenia. Podaj kontakt do siebie na maila albo telefon.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wiem PIP co to jest 

Teraz, Maria Jolanta napisał:

Państwowa Inspekcja Pracy, musisz pisać według siedziby firmy.

DanzigePlege   sa z Gdanska

Teraz, irena kaminska napisał:

Juz wiem PIP co to jest 

DanzigePlege   sa z Gdanska..wiec napisze do owej Inspekcji pracy,dzieki:serce:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, irena kaminska napisał:

CZESC Yola

Tki jest twoj profil,prawda?Jestem nowa z Agencji Danzige Pflege otrzymalam zlecenie do pani niby przy rolatorze,okazalo sie ,ze w dniu mego przyjazdu kobiete zabralo pogotowie pozostala w szpitalu,,byla w zlym stanie miala cialo skrecone od pasa do gory,trudna wymowa ,Parkinsone,,wymagala opieki24h , i na dodatek syn,..koremu trzeba zrobic obiadek,,Oferta nie mowila nic o stanie b. zlym podopiecznej.wyjechalam na drugi dzien.

Wkrotce zaoferowali mi nowa prace: babcia samotna ,lekka demencja.mieszka sama. Babcia po 3 dniach wyrzucala mnie z domu,klela mnie ,plula na  mnie,syczala.Agencja ProSenio.eu.to samo co Agencji Danzige Pflege  ..dzwonila do mnie aby ustabilizowac sytuacje ..cierpialam strasznie bo podopieczna nie chciala zaakceptowac moja obecnosc(ani tez innej osoby). Podopieczna wkrotce wymyslila ,zeby zamknac sie ze mna w lazience ,schowala klucz do kieszeni ,otworzyla okno i krzyczala pomocy ,ze ja ja zamnknelam,,zadzwonilam po corke,przyjechala,,prosila ;mamo otworz  prosze,...otworzyla -corka wziela ja na rozmowe. Nastepne dni babcia nie che jesc ,poniewaz nie zyczy sobie byc z obca osoba,,,wyzwiska pod moim adresem,uderzyla mnie  tez sztokiem.Zyje w strachu ,dzwonie do agencji prosze o pomoc...nic...w ostatnim tygodniu podopieczna wchodzi do mego pokoju  z torebka o 22h i zarzuca mi ze ukradlam jej pieniadze...Znow wzywam na pomoc dzieci....syn pozostaje z nia do 2 nad ranem,,,nastepnego dnia,podopieczna oskarza mnie  oskarza mnie o kradziez kluczy..

Dzieci podopiecznej dalej nie znosza tej sytuacji,decyduja ,ze przerwia umowe,babcia nie zyczy sobie mieszkac z nikim tylko sama , wiec twierdza ,ze  pozostanie sama,..Osoba z Agencji oskarzyla mnie ,ze stracili klienta z mego powodu...zapytalam ta pania; a czy poinformowana pania ,ze ta kobieta ma demencje agresywna i ma straszny charakter,,ja umieralam ze strachu ...nie wplacono mi pieniedzy ,,,nie podpisalam umowy jeszcze bo zrobiono mi na 2 miesiace a ja nie moglam na tyle.Jesli ktos to przeczyta prosze o pomoc,od mego przyjazdu uplynelo 3 dni a jeszcze widze ta czerona twarz ,ktora zamierza sie na mnie z nienawiscia,To jest moje doswiadczenie z  Agencja Danzige Pflege...co myslicie na ten temat?

Znam tą agencje:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jolantapl. napisał:

Znam tą agencje:(

Ah Wiec tak  :płacz:..moja kolezanke oszukali ,ze jest praca do samotnej kobiety ,ktorej trzeba pomoc w robieniu zakupow a prawda byla inna,,,ciezko chora kobieta,ktora nie mogla sie poruszac...

3 minuty temu, jolantapl. napisał:

Znam tą agencje:(   

:spioch:  I co wiecej mozesz powiedziec???

 

4 minuty temu, jolantapl. napisał:

Znam tą agencje:(

3 minuty temu, jolantapl. napisał:

Znam tą agencje:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...