Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

O 11.10.2017 at 19:19, Mirelka1965 napisał:

Rodzin chętnych jest dużo, tylko ta właściwa musi ciebie znaleźć :d:serce:

Kiedyś usłyszałam hasło: "To kobieta wybiera mężczyznę, który ją wybierze". Można to parafrazować na nasze: "To rodzina wybiera opiekunkę, która ją wybierze. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 15.05.2017 at 11:08, Michał845 napisał:

Niestety, te agencje ograbią opiekuna jak tylko jest jakakolwiek możliwość aby ograbić. Właśnie sam się o tym przekonuje. Podle mnie oszukali,  łgali, że będę miał 1200 euro. A teraz mam 1000 euro. Ale będą tego oszustwa srogo żałować. Poruszę niebo i ziemię aby pożałowali. Nie tylko dla siebie, ale i dla innych. Może coś się zmieni w tych nikczemnych praktykach.

w zupełności się zgadzam z przedmówcą, jak już pisałam na formum wcześniej,trzeba bojkotować takie agencje, proszę podać nazwę tej agencji na forum i wpisać o niej opinię na forum oraz wpisać ją na czarną listę agencji,ku przestrodze innych opiekunek,po to jest to forum,aby też bojkotować takie pseudo agencje, pozdrawiam opiekunki i opiekunów.

 

O 22.11.2017 at 13:08, izabela_1963 napisał:

Pierwszy raz jadę z firmą , do tej pory jeździłam prywatnie.Co wiecie o  Veritasie. Mam jechać teraz z tą firmą 

ten veritas z wrocławia to też kolejna pseudo agencja, mają czarna listę opiekunek-tych uczciwych,które śmiały walczyć o swoje prawa,radzę zapoznać się z poradami prawnika polskojęzycznego działającego w berlinie dr sylwia timm- przed podpisaniem jakichkolwiek umów z agencjami,które dbają tylko o swoje interesy, to jest mądry prawnik,który odpowiada na pytania na tym forum, pozdrawiam

 

to przecież symplyjobs z wrocławia, kolejna pseudo agencja, proszę zobaczyć opinie o tej agencji na tym forum i innych forach, pozdrawiam

 

 

O 11.10.2017 at 15:30, jolantapl. napisał:

Dziewczyny spokojnie ona tylko linka podała a nawet pani Timm uważa,że te umowy zlecenia to wiadomo do czego są a tym bardziej dla osób,którym zależy na umowie o pracę można popytać jak ktoś zainteresowany.Mnie interesowała by bezpośrednia umowa z rodziną tylko nie wiem nawet z której strony to ugryżć a co dopiero z czym to się je.

tak zgadzam się, radze unikać umów -zleceń,dr sylwia timm dobrze radzi,to dobry prawnik,szukając umów z niemieckimi rodzinami można zamieścić ogłoszenie w j.niemieckim  na niemieckich stronach internetowych dotyczących branży opiekuńczej,że szuka się pracy z umową z rodziną podopiecznego,albo można skorzystać z niemieckiej / nie polskiej/ agencji pośrednictwa pracy, nie radzę zakładać gewerby w niemczech bez dobrej księgowej w niemczech, co sporo kosztuje, bo można po czasie- nawet po 7 latach gewerbe- dostać wysoki domiar do zapłaty zaległego podatku plus kary oraz wezwanie do zapłaty zaległych składek mimo iż składki przy gewerbe nie są obowiązkowe lecz dobrowolne, moja koleżanka ma własnie teraz takie poważne problemy po 7 latach gewerbe w niemczech i bardzo duże kwoty do zapłaty,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęłam tu pisać elaborat na temat zdarzenia i firmy z której byłam.Ale wykasowałam,bo długie i nie do końca na temat.Firma Efekt nie bardzo się spisała we współpracy.Nie przejęli się,że wstaję w nocy.Nie wspomogli za pośrednictwem koordynatorki jak były problemy z rodziną pdp,która miała pretensje,że wezwałyśmy karetkę.Było to po raz drugi za mojego pobytu tzn karetka.Kłopoty zaczęły się przy drugim.Zobaczymy czy zapłacą odpowiednio.Wypłata do 14 przyszłego miesiąca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, frezja66 napisał:

tak zgadzam się, radze unikać umów -zleceń,dr sylwia timm dobrze radzi,to dobry prawnik,szukając umów z niemieckimi rodzinami można zamieścić ogłoszenie w j.niemieckim  na niemieckich stronach internetowych dotyczących branży opiekuńczej,że szuka się pracy z umową z rodziną podopiecznego,albo można skorzystać z niemieckiej / nie polskiej/ agencji pośrednictwa pracy, nie radzę zakładać gewerby w niemczech bez dobrej księgowej w niemczech, co sporo kosztuje, bo można po czasie- nawet po 7 latach gewerbe- dostać wysoki domiar do zapłaty zaległego podatku plus kary oraz wezwanie do zapłaty zaległych składek mimo iż składki przy gewerbe nie są obowiązkowe lecz dobrowolne, moja koleżanka ma własnie teraz takie poważne problemy po 7 latach gewerbe w niemczech i bardzo duże kwoty do zapłaty,pozdrawiam

Problem jest w tym , że wszystkie niemieckie agencje robią tylko za pośredników i umowy podpisujemy z polską agencją . Znalezienie PoP , który sam nas zatrudni , graniczy z cudem . Zdanie na temat gewerbe ma takie samo ja Ty . Na dzień dzisiejszy najbardziej przemawia do mnie polska działalność . ale tutaj  trzeba wykazać się kreatywnością .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minut temu, frezja66 napisał:

 

Trzeba poszukać sobie chętną Cię za trudnić rodzinę a potem zwrócić się do jakiejś agencji pośrednictwa pracy w Bonn to coś takiego jak u nas pośredniak pracy i oni pomagają za darmo w załatwieniu wszelkich formalności i wtedy zatrudnia Cię rodzina tyle informacji na ten temat mam od opiekunki ,która tak pracowała przez pewien czas w de a teraz pracuje w Szwajcarii na pytanie dlaczego   przeniosła się pracować do Szwajcarii odpowiedziała bo tam zarobię jeszcze raz tyle co w de :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jolantapl. napisał:

Trzeba poszukać sobie chętną Cię za trudnić rodzinę a potem zwrócić się do jakiejś agencji pośrednictwa pracy w Bonn to coś takiego jak u nas pośredniak pracy i oni pomagają za darmo w załatwieniu wszelkich formalności i wtedy zatrudnia Cię rodzina tyle informacji na ten temat mam od opiekunki ,która tak pracowała przez pewien czas w de a teraz pracuje w Szwajcarii na pytanie dlaczego   przeniosła się pracować do Szwajcarii odpowiedziała bo tam zarobię jeszcze raz tyle co w de :)

Rodziny niemieckie boją się odpowiedzialności prawnej i też nie lubią bawić się w tą papierkową robotę , dlatego wolą zwrócić się do agencji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak zgadzam się z przedmówczynią, firma efekt to kolejna pseudo agencja,radzę uważać, ja pracowłam z tą firmą, niby obiecują zatrudnienie na rzekomo  niemieckich warunkach,obiecują niemieckie ubezpieczenie,po czym okazuje się,że opiekunka u nich nie ma niemieckiego ubezpieczania i nie będzie miała prawa do niemieckiej emerytury,bo mają polską umowę zlecenia i okłamują opiekunki na temat prawa do niemieckiej emerytury,jeżeli będzie się z nimi pracowało.Ja zadzwoniłam w sprawie rzekomo niemieckich warunków oferowanych przez tę agencję do niemieckiej kasy chorych i do niemieckiego ubezpieczenia emerytalno-rentowego,gdzie poinformowały mnie ww instytucje niemieckie,że ta agencja nie zatrudnia zgodnie z niemieckimi przepisami prawa, co nie daje prawa do emerytury.. niemieckiej , a w kraju do polskiej,tak poinformował mnie także departament zus w warszawie.Zatem agencja bazuje na niewiedzy opiekunek i okłamuje opiekunki,kusząc rzekomo niemieckimi warunkami....nie polecam tej agencji, pozdrawiam

 

O 22.11.2017 at 19:16, violka napisał:

Rodziny niemieckie boją się odpowiedzialności prawnej i też nie lubią bawić się w tą papierkową robotę , dlatego wolą zwrócić się do agencji .

w szwajcarii pracowała moja koleżanka legalnie przez polska agencję,i była szykanowana przez rodzinę seniora i głodowała,nie otrzymała też wynagrodzenia za opiekę,bo się poskarżyła i zerwała umowę z agencją polską, zatem też nie jest tak różowo,bezpiecznie jest zapisać się do związków zawodowych unia prowadzonych przez polki w szwajcarii i korzystać z ich pomocy,by pracować bezpiecznie.....jeżeli chodzi o polską działalność to zus robi problemy z wystawieniem druku A1, bo trzeba mieć przy działalności ok.25 procent dochodu z działalności w kraju,zatem też są problemy... wszędzie dobrze gdzienas nie ma.....pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, frezja66 napisał:

tak zgadzam się, radze unikać umów -zleceń,dr sylwia timm dobrze radzi,to dobry prawnik,szukając umów z niemieckimi rodzinami można zamieścić ogłoszenie w j.niemieckim  na niemieckich stronach internetowych dotyczących branży opiekuńczej,że szuka się pracy z umową z rodziną podopiecznego,albo można skorzystać z niemieckiej / nie polskiej/ agencji pośrednictwa pracy, nie radzę zakładać gewerby w niemczech bez dobrej księgowej w niemczech, co sporo kosztuje, bo można po czasie- nawet po 7 latach gewerbe- dostać wysoki domiar do zapłaty zaległego podatku plus kary oraz wezwanie do zapłaty zaległych składek mimo iż składki przy gewerbe nie są obowiązkowe lecz dobrowolne, moja koleżanka ma własnie teraz takie poważne problemy po 7 latach gewerbe w niemczech i bardzo duże kwoty do zapłaty,pozdrawiam

Jak wyglada umowa z rodzina?_

Czy ktos wie?_

Czy i jak sie to robi bez ,,Gewerbe,,

Mysle ze nie tylko ja jestem ciekawa,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 22.11.2017 at 19:45, frezja66 napisał:

w szwajcarii pracowała moja koleżanka legalnie przez polska agencję,i była szykanowana przez rodzinę seniora i głodowała,nie otrzymała też wynagrodzenia za opiekę,bo się poskarżyła i zerwała umowę z agencją polską, zatem też nie jest tak różowo,bezpiecznie jest zapisać się do związków zawodowych unia prowadzonych przez polki w szwajcarii i korzystać z ich pomocy,by pracować bezpiecznie.....jeżeli chodzi o polską działalność to zus robi problemy z wystawieniem druku A1, bo trzeba mieć przy działalności ok.25 procent dochodu z działalności w kraju,zatem też są problemy... wszędzie dobrze gdzienas nie ma.....pozdrawiam

Dlatego też napisałam , że przy polskiej działalności trzeba się wykazać kreatywnością . Jeżeli chodzi o szykany , to wszędzie możemy na takowe trafić , również w Polsce . Każdy jest dorosły i powinien wiedzieć jak sobie radzić w takiej sytuacji . Jestem ciekawa , która to agencja nie wypłaciła wynagrodzenia za zgodnie z prawem zerwaną umowę . 

 

O 22.11.2017 at 19:57, sayonara 52 napisał:

Jak wyglada umowa z rodzina?_

Czy ktos wie?_

Czy i jak sie to robi bez ,,Gewerbe,,

Mysle ze nie tylko ja jestem ciekawa,

Jeżeli nie mamy gewerbe , to rodzina niemiecka jest naszym pracodawcą , na nich spoczywa załatwienie wszystkich spraw urzędowych i ich obowiązkiem jest opłacanie wszystkich składek i rozliczanie się ze skarbówką . Z tych powodów nie chcą nas zatrudniać osobiście  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 17.11.2017 at 13:11, Blondi napisał:

Obserwuję agencję w której byłam ostatnio przez rok czasu MC,,Poszlam do nich ,,bo nowa , bo były wyższe stawki jak gdzieś w innych agencjach,,,zaryzykowałam,,a że na początek dostalam super wynagrodzenie to mi już wszystko pasowało,,, Ale po roku ,już tak oborośli w piórka ,,patrzę a na ofertach które widniały np, za 130 euro ,,widnieje wynagrodzenie 1150 euro,,co jest,,,w tej chwili to większośc wynagrodzeń to 1150 euro,,  od  nich byłam  chyba w 4 rodzinach ,,potem odeszlam od nich ,,bo do małżenstwa za 1200 euro niech same jadą i tyle w temacie,,oburzone panie strasznie,,,a ja nie dam sie gówniarom wykorzystywac ,,Ale chciałam napisac ,,że ta agencja to teraz pokazuje różki,,nie dosc ,że ich miejsca są fatalne ,,ciężkie,często trzeba wstawac w nocy,PDP są w większosci psychiczni,,, to teraz potrafią tak nakłamać  wspólnie z koprdynatorem ,,omotać opiekunkę obiecując ,że to bardzo spokojne miejsce ,aby wepchać ją tam,,a na miejscu okazuje sie horror,,,bardzo często teraz mają takie sytuacje,,odchodzą od nich opiekunki i nowe się przyjmują i tak w kółko,, też tak miałam jak byłam u babci leżącej,,dlatego u mnie szybko,,coś się nie zgadza z opisem a jeszcze ich mądrosci i wystarczyło mi aby powiedzieć ,,dosc i do widzenia,,,,baj baj  

Nie można dawać się wykorzystywać, miałaś rację.

Ja jeździłam w swojej agencji za stawkę, która już mnie satysfakcjonowała, potem za 3 razem zaproponowali mi zlecenie za mniej... też się oburzyłam i powiedizalam, że jak mają mi dawać mniej to odchodze i poszukam sobie innej agencji. I to ich przekonało że nie jestem naiwniarą jak większość opiekunek. Od teraz mam fajnie, dostaję stałą stawkę, a mam nadzieję, że za jakiś czas wynegocjuję lepszą. Pozdrawiam ;) Nie dawajcie się oszukać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba siebie szanować i znać swoją wartośc.Brzmi to może górno lotnie,ale tak powinno być.Jak jakaś agencja mówi mi,że dadzą 1050 to mówię,że jak już jeździłam za 1200 to za niżej nie pojadę.A ostatnio miałam więcej więc nie pojadę za niższą.Mają z czego płacić.Trochę od Niemców biorą.

 

A jaka umowa:innych jak zlecenie nie widziałam.Umowa o pracę w tych agencjach nie istnieje.Naet jak podpisują na rok(jest taka agencja) to wygląda to dziwnie i nazywa się zlecenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdzę z  firmy Active Intercare z Warszawy do opieki do Niemiec już 4 lata ale nigdy nie miałam płacone w ratach .Zawsze miałam płacono do 10 każdego miesiąca w całości.Mama umowę -zlecenie ale słyszałam też o umowach o pracę. Ale ogólnie to jestem zadowolona z pracy i polecam tą firmę.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, opiekunka 60 napisał:

Ja jeżdzę z  firmy Active Intercare z Warszawy do opieki do Niemiec już 4 lata ale nigdy nie miałam płacone w ratach .Zawsze miałam płacono do 10 każdego miesiąca w całości.Mama umowę -zlecenie ale słyszałam też o umowach o pracę. Ale ogólnie to jestem zadowolona z pracy i polecam tą firmę.Pozdrawiam

Hallo @Moderator:sorry::cmok: Ta Pani kolejny raz uprawia tutaj reklamę :lanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje chętnych do wyjazdów na święta, więc trzeba działać na forum podszywając się pod Opiekunki. Jeśli chodzi o agencję S.., do współpracy z którą Pani tak zachęca, powiem krótko: dziękuję, ale więcej nie skorzystam. Być może tylko ja miałam niemiłe doświadczenie z tą agencją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pomijając fakt że ma nas za idiotów myśląc że po takim wpisie reklamującym po raz kolejny tą samą agencję rzucimy się jak głupie bijąc się o pracę w tej agencji.

Parszywe jest to że podszywa się pod opiekunkę !!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
10 godzin temu, Mirelka1965 napisał:

Zareklamować można się w innym miejscu. Tu jest to zabronione.  

Użytkownik został zablokowany za reklamę, ale to jedyne miejsce na forum, po dziele opinii, w którym dopuściliśmy podawanie nazw agencji przez OPIEKUNÓW. Są tematy, w których jest to nieuniknione i to jest taki temat. Jedyny. Dziękujemy za zwrócenie uwagi. 

9 godzin temu, violka napisał:

Hallo @Moderator:sorry::cmok: Ta Pani kolejny raz uprawia tutaj reklamę :lanie:

Pierwszy raz... i ostatni. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 20.11.2017 at 11:26, Beata Giz napisał:

Kiedyś usłyszałam hasło: "To kobieta wybiera mężczyznę, który ją wybierze". Można to parafrazować na nasze: "To rodzina wybiera opiekunkę, która ją wybierze. :-)

ale ja bym troszeczke odwrocila szyk...to opiekun wybiera rodzine ktorej chce dac to co najlepsze..

jak dla mnie lepiej brzmi..jakos bardziej budujaco:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, starszyopiekun napisał:

Jestem zupełnie nowy tu. Obecnie emeryt. Mam na dniach jechać jechać do Niemiec jako opiekun. Czy ktoś z forumowiczów miał lub ma jakieś doświadczenia z agencją o nazwie Berlin.(Instytut Szkoleniowy. Agencja pracy)? Sprawa jest pilna.

Czytaj uważnie ogłoszenia. Są haczyki, np "pomoc w nocnym wstawaniu". Raz chciałam od nich jechać. Wybrali osobę ze słabym niemieckim i dali jej niższą stawkę. Straciłam zaufanie.  Potem proponowali jakieś badziewie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Czytaj uważnie ogłoszenia. Są haczyki, np "pomoc w nocnym wstawaniu". Raz chciałam od nich jechać. Wybrali osobę ze słabym niemieckim i dali jej niższą stawkę. Straciłam zaufanie.  Potem proponowali jakieś badziewie. 

Wniosek nasuwa się jeden , nie zależy im na dobrych opiekunkach , tylko na takich , które mogą jak najwięcej oskubać >:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...