Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A moim wymogem to musi być łazienka dla mnie osobno,,nie wyobrażam sobie wspólnej łazienki,,,jak do tej pory to zawsze miałam swoją łazienkę i swoje nawet piętro i apartamenty,,także na to zwracam zawsze uwagę,,warunki muszę mieć extra,,no taka jestem:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Blondi napisał:

A moim wymogem to musi być łazienka dla mnie osobno,,nie wyobrażam sobie wspólnej łazienki,,,jak do tej pory to zawsze miałam swoją łazienkę i swoje nawet piętro i apartamenty,,także na to zwracam zawsze uwagę,,warunki muszę mieć extra,,no taka jestem:hahaha:

A na to to jeszcze nie wpadłam :) No ale na następne zlecenie to zażądam sobie, że ho, ho....:święty: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Blondi napisał:

A moim wymogem to musi być łazienka dla mnie osobno,,nie wyobrażam sobie wspólnej łazienki,,,jak do tej pory to zawsze miałam swoją łazienkę i swoje nawet piętro i apartamenty,,także na to zwracam zawsze uwagę,,warunki muszę mieć extra,,no taka jestem:hahaha:

Dla mnie to raz piętro dobudowali:hahaha: . A łazienke mamy wspólną i dlatego wyszorowana na maxa . Toalety mamy oddzielne, ale też wyszorowane. Bo ja tez taka jestem:hahaha:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Maria Jolanta napisał:

Niewiele mogę pomóc ale coś podpowiem.

Agencje mogą sobie pisać co chcą ale zwróć uwagę na dwie sprawy. Czy ta średnia krajowa dotyczy jednego miesiąca czy całego zlecenia. Po drugie jeśli agencja płaci "zaliczki" to od nich nie odprowadza składek ZUS więc jesteś miesiąc ze składkami w plecy.

 

Dziękuję - cenne wskazówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mirelka1965 napisał:

A na to to jeszcze nie wpadłam :) No ale na następne zlecenie to zażądam sobie, że ho, ho....:święty: 

Ale jeszcze bardzo ważną rzeczą dla mnie jest lokal,,mieszaknie PDP,,najlepiej dom,,lubię przestrzeń,,lubię bieganinę,,muszę mieć dużo luftu,,dlatego mieszkania w domach wielorodzinnych też omijam,,bo się w takich klitkach duszę,,swoje mieszaknie mam duże i nie wyobrażam sobie przejsc np, do kawalerki,,chyba nigdy,,:love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 7.09.2017 at 13:55, basica napisał:

Pracuje dziennie 6,5 h -dzielone na trzy czesci .Mam czas na zycie prywatne rowniez , nigdy nie czulam sie ''niewolnica''.Pracuje i zyje jak kazdy ,'' nie odkladam zycia prywatnego na jutro''. hmmmm   musialam to napisac ...mam swoje zdanie dotyczace agencji , nigdy z nimi nie mialam kontaktu !

Tak powinniśmy pracować 6,5 godzin dziennie,,podoba mi się ,,bardzo:hahaha: a jeszcze bardziej podoba mi się dzień wolny w tygodniu,,nigdy nie miałam dnia wolnego? dlaczego? dlatego ,teraz to muszę też zmienić,,nie ma wykorzystywania,,,:płacz: ja też chcę prywatne życie ,,:love: to wszystko muszę wprowadzić właśnie wyjeżdzając z agencji,,,czy się uda? zobaczymy,,ale to będzie następne moje posunięcie w pracy,,Nieraz nie ma dnia wolnego bo nie ma z kim PDP zostawić,,rodzina się wypnie ,,bo opiekunka jest od tego,,albo stan PDP nie pozwala na zostawienie bez opieki, jest troche przyczyn przez które nie mamy tego luksusu aby mieć dzień wolny:hahaha::płacz: a PDP przecież to by chcieli abyśmy non stop kręcili się koło nich,,bo tak uważają,,jak jest opiekunka to na maxa wykorzystać:) a gdzie jakieś prywatne zycie ? przecież opiekunka to nie czlowiek tylko robot ,,tak co niektórzy nas widzą,,chodzcie im to wybijemy z głowy:święty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo Blondi, ja tak  calkiem serio o tych godzinkach i wolnym dniu.,warunki socjalne to podstawa/od tego zaczynam rozmowy z rodzina /.

cytat z umowy np.    ''Wir erwarten gute Deutschkenntnisse und Erfahrung im Bereich der Seniorenbetreuung.
Die Wochenarbeitszeit beträgt 38,5 h, wobei die Arbeitszeiten flexibel gestaltet sind (beispielsweise: 2 Stunden morgens, 2,5 Stunden mittags, 2 Stunden abends). 
Etwaige Überstunden werden, nach Absprache mit Ihrem Arbeitgeber, ausbezahlt oder als Freizeitausgleich gewährt.
Die Vergütung beträgt 1582 € brutto, zuzüglich 70 € Fahrtgeld. Das Nettogehalt liegt ca. 1200€/Monat''
Kasa zapewne nie jest duza hmmm  ale  wazniejsze jest zdrowie  opiekunki tez .

Tylko niemiecka umowa  o prace daje nam takie mozliwosci , mamy prawa jak kazdy pracownik w DE /chociaz bywa ze trzeba  walczyc o swoje /. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do łazienki, to hmm...nie jestem tak wymagający. Niektóre sztele są małe i to rozumiem, że nie ma możliwości posiadania osobnej łazienki. To zostaje po skorzystaniu z łazienki przez pdp przygotować ją po kąpieli dla swoich potrzeb. Chociaż w lipcu w Kolonii miałem i łazienkę z wanną i drugą z kabiną prysznicową...słowem full wypas, haha...Ale w rozmowach z agencją nigdy nie podnoszę kwestii osobnej łazienki...zawsze podnoszę kwestię internetu na szteli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Blondi napisał:

Tak powinniśmy pracować 6,5 godzin dziennie,,podoba mi się ,,bardzo:hahaha: a jeszcze bardziej podoba mi się dzień wolny w tygodniu,,nigdy nie miałam dnia wolnego? dlaczego? dlatego ,teraz to muszę też zmienić,,nie ma wykorzystywania,,,:płacz: ja też chcę prywatne życie ,,:love: to wszystko muszę wprowadzić właśnie wyjeżdzając z agencji,,,czy się uda? zobaczymy,,ale to będzie następne moje posunięcie w pracy,,Nieraz nie ma dnia wolnego bo nie ma z kim PDP zostawić,,rodzina się wypnie ,,bo opiekunka jest od tego,,albo stan PDP nie pozwala na zostawienie bez opieki, jest troche przyczyn przez które nie mamy tego luksusu aby mieć dzień wolny:hahaha::płacz: a PDP przecież to by chcieli abyśmy non stop kręcili się koło nich,,bo tak uważają,,jak jest opiekunka to na maxa wykorzystać:) a gdzie jakieś prywatne zycie ? przecież opiekunka to nie czlowiek tylko robot ,,tak co niektórzy nas widzą,,chodzcie im to wybijemy z głowy:święty:

A wiecie, że w większości agencji jest zapis w umowie o dwugodzinnej przerwie w ciągu dnia, a w niektórych dokładają również dodatkowo pół dnia wolnego, i że jeśli te warunki nie są spełnione to należą się dodatkowe pieniążki? Tylko, że mało kto się upomni :( Mnie to co prawda ominęło, ale koleżanka na prywatnej umowie, z wyjącym Alzheimerem, bez pflegedienst, nie miała przez parę tygodni przerw, była wykończona, jej zmienniczka również, i obie po sześciu tygodniach każdorazowej zmiany wyglądały jak śmierć na chorągwi. A potem rodzina zażyczyła sobie opiekunki przez agencję. No i na początku przerw nie było. A potem i pflegedienst się znalazło i rodzina rozkładała leki i nawet pieniążki dziewczyna ( inna opiekunka już z agencji) dostała? Można? Można! Tylko my nie zawsze wiemy że można!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Łukasz napisał:

co do łazienki, to hmm...nie jestem tak wymagający. Niektóre sztele są małe i to rozumiem, że nie ma możliwości posiadania osobnej łazienki. To zostaje po skorzystaniu z łazienki przez pdp przygotować ją po kąpieli dla swoich potrzeb. Chociaż w lipcu w Kolonii miałem i łazienkę z wanną i drugą z kabiną prysznicową...słowem full wypas, haha...Ale w rozmowach z agencją nigdy nie podnoszę kwestii osobnej łazienki...zawsze podnoszę kwestię internetu na szteli

A wanna z hydromasażem była?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 8.09.2017 at 20:53, Maria Jolanta napisał:

@sayonara 52, ale po co w ogóle przyjmować takie zlecenie ???

Maria Jolanta nie wiesz gdzie jedziesz, 

Agencja potrafi powiedziec ,ze ,,PDP ,,ma trudny charakter,,

A co za tym stoi ,okazuje sie pozniej,

 

U mnie po miesiacu  PDP pokazala co potrafi.

 

Mojej zmieniczce zaczela robic pieklo po 6 tygodniach.

Pieklo, nie przesadzam.

Nie mamy daru jasnowidzenia, w ustach agencji brzmi ,,spoko,,

a potem okazuje sie,ze wdepnelas w ,,g...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jolantapl. napisał:

A wanna z hydromasażem była?

Na pewno :) I basen podgrzewany, i radyjko i świece i pływające płatki róż dazu :love: Jolantapl, ty nie zazdrość :) Kto by ten hydromasaż miał czas czyścić i odkażać?! No chyba że do sprzątania ktoś przychodził :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sayonara 52 napisał:

Maria Jolanta nie wiesz gdzie jedziesz, 

Agencja potrafi powiedziec ,ze ,,PDP ,,ma trudny charakter,,

A co za tym stoi ,okazuje sie pozniej,

 

U mnie po miesiacu  PDP pokazala co potrafi.

 

Mojej zmieniczce zaczela robic pieklo po 6 tygodniach.

Pieklo, nie przesadzam.

Nie mamy daru jasnowidzenia, w ustach agencji brzmi ,,spoko,,

a potem okazuje sie,ze wdepnelas w ,,g...

 

Ale w każdej umowie jest dwutygodniowy okres wypowiedzenia, prawda? To się zjeżdża najszybciej jak można! Koleżanki i koledzy z tego Forum podadzą na priv nazwy agencji z których korzystają i za tydzien pojedziesz dalej, na lepszą stellę, za lepsze pieniądze :) Odwagi i wiary w siebie :święty:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godzin temu, Blondi napisał:

A moim wymogem to musi być łazienka dla mnie osobno,,nie wyobrażam sobie wspólnej łazienki,,,jak do tej pory to zawsze miałam swoją łazienkę i swoje nawet piętro i apartamenty,,także na to zwracam zawsze uwagę,,warunki muszę mieć extra,,no taka jestem:hahaha:

Wlasnie dostalam ,,apatamentowa ,,lazienke,do wylacznego uzytku.

Wielka kabina z bajerami,,

ale 

nie ma radia!!!w srodku:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę,że wymagania opiekunów rosnę nie tylko co do wynagrodzeń ha ha A ja pierwszy raz byłam w domu gdzie nie było ani tarasu ani balkonu ha ha bida ha ha była za to piękna oszklona weranda na której można posiedzieć i w lato i w zimę i podziwiać piękne widoki  nawet nie tylko gołym okiem ale nawet przez lornetkę,która była na wyposażeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, olivia napisał:

u mnie byla sauna i basen ale co z tego jak od lat juz nieczynne mozna bylo tylko popatrzec jak kiedys mlodzi bedac korzystali

ha ha to na bogato miałaś ha ha trzeba było jakiegoś fachowca wezwać ,żeby przywrócił to wszystko do życia ha ha chciałam napisać do stanu używalności albo do dawnej świetności ha ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...