Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Gość Agnieszka napisał:

Wymagana jest komunikatywna znajomość języka niemieckiego, prawo jazdy, może być osoba paląca.

Stawka: 1300 €

Do opieki jest pani, ma 87 lat, waży 48 kg, mieszka sama, ma demencję, trzeba pilnować żeby regularnie przyjmowała lekarstwa. 
Podopieczna wiele czynności robi samodzielnie: myje się sama, ubiera się sama, ewentualnie trzeba jej podać świeże ubrania, bardzo chętnie jeździ z opiekunką na zakupy, chętnie rozwiązuje krzyżówki i czyta gazety.

Cytat od obecnej opiekunki: " bardzo miła i dba o opiekunkę, żeby głodna nie była jedzenie chce dawać non stop ;-P .... Babcia jest bardzo kulturalna i nie skąpa."

Pozostałe obowiązki:
dbanie o gospodarstwo domowe, zakupy, gotowanie, wspólne spędzanie czasu.

Zapewniony jest własny pokój, oddzielna łazienka oraz internet. Obecnie jest tam nasza opiekunka, udostępniamy kontakt. Proszę o kontakt na [email protected] Tak jest to praca przez firmę ale obecnie ja jestem na tym zleceniu i polecam.

Kolejna babcia,która mysli,ze w Polsce bida aż piszczy? albo moze ta opiekunka jakas szczuplutka jest i babcia za punk honoru obrała sobie ja trochę utuczyc?:hahaha:Brzmi zachecajaco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka
45 minut temu, jolantapl. napisał:

Kolejna babcia,która mysli,ze w Polsce bida aż piszczy? albo moze ta opiekunka jakas szczuplutka jest i babcia za punk honoru obrała sobie ja trochę utuczyc?:hahaha:Brzmi zachecajaco

Oj szczupła to ja nie jestem . Ale babcia dba o opiekunkę i nie ma tutaj żadnych problemów jeśli chodzi o pochodzenie opiekunki czy też traktowanie gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Gość Agnieszka napisał:

Oj szczupła to ja nie jestem . Ale babcia dba o opiekunkę i nie ma tutaj żadnych problemów jeśli chodzi o pochodzenie opiekunki czy też traktowanie gorzej.

Napisałam brzmi zachęcająco czyli jak dla mnie warta uwagi a reszta to żarty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem teraz na wyjeździe z ambercare, już drugi raz. jest ok, może mam takie szczescie, ze trafiam na przyjemnych podopiecznych :p ale jestem zadowolona, przed pierwszym wyjazdem mialam duzy stres, a teraz juz w porzadku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 2017-6-20 at 09:01, Mago napisał:

Ja tez od niedawna ale nie mam powodu do narzekania... dziadzio fajny , posłuszny . Wiadomo sa różne miejsca ale na szczescie na złe tez nie trafiłam ... A Tobie @irena kaminska życzę powodzenia i pięknych chwil we Francji 

DZIEKUJE CI 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, LENA_57 napisał:

@MalPie64, to ja się cieszę, że ci sie udało. Firma w porządku i poodopieczna też. 

Dla mnie jak agencja płaci ZUS regularnie i na czas wydaje druk A1 wraz kartą EKUZ to też jest w porządku. 

Ja na swoich podopiecznych też nie narzekam. 

A jak nie płaci regularnie zusu i na czas nie wydaje drukuA1 wraz z kartą Ekuz  to co z takimi zrobić?;) a podopiecznych mają fajnych to dopiero dylemat dla opiekuna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jolantapl. napisał:

A jak nie płaci regularnie zusu i na czas nie wydaje drukuA1 wraz z kartą Ekuz  to co z takimi zrobić?;) a podopiecznych mają fajnych to dopiero dylemat dla opiekuna:)

haha, zgadza się :) też wcześniej trafiałam tak do agencji, że współpraca była marna, a podopieczni ok, ale warto pamiętać o sobie i szukać firmy, która spełni wszystko nasze oczekiwania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jolantapl to właśnie jest problem. Ja muszę ciągle się dopraszać i wykłócać o te sprawy z agencją. To jest męczące. 

Tutaj wiele opiekunek nie ma ZUS-u od średniej krajowej płacone, nie mają tez druku A1.  

Praca i wynagrodzenie to jedno, ale opiekunki nie powinny być traktowane jak wyrobnice. 

Poprzednie rządy w Polsce przyzwyczaili ludzi do tego, że nie maja żadnych praw a agencje dalej to wykorzystują.  

Ja tam się nie cykam, jak mi coś nie pasuje jestem w stanie zmienić nawet dobrą stellę, po to by mieć odpowiednią osłonę socjalną. Wystarczy poczytać ogłoszenia. Tej pracy naprawdę nie brakuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LENA_57 napisał:

@Jolantapl to właśnie jest problem. Ja muszę ciągle się dopraszać i wykłócać o te sprawy z agencją. To jest męczące. 

Tutaj wiele opiekunek nie ma ZUS-u od średniej krajowej płacone, nie mają tez druku A1.  

Praca i wynagrodzenie to jedno, ale opiekunki nie powinny być traktowane jak wyrobnice. 

Poprzednie rządy w Polsce przyzwyczaili ludzi do tego, że nie maja żadnych praw a agencje dalej to wykorzystują.  

Ja tam się nie cykam, jak mi coś nie pasuje jestem w stanie zmienić nawet dobrą stellę, po to by mieć odpowiednią osłonę socjalną. Wystarczy poczytać ogłoszenia. Tej pracy naprawdę nie brakuje. 

To Ci współczuję :(  dla mnie składki od średniej krajowej i A1 to też priorytet, dlatego dość długo szukałam odpowiedniej firmy, która spełniłaby moje oczekiwania :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MalPie64 napisał:

To Ci współczuję :(  dla mnie składki od średniej krajowej i A1 to też priorytet, dlatego dość długo szukałam odpowiedniej firmy, która spełniłaby moje oczekiwania :)

 

Pokaż mi taką,która tego nie obiecuje :) i jak to sprawdzić przed wyjazdem lub podpisaniem umowy,że się z tego wywiąże:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MalPie64, oczywiście mam to co chciałam, ale nie odbywa się tak gładko. Muszę dzwonić prosić, cały czas ZUS kontrolować itd.  A wyjasnienia agencji są wręcz denerwujące.  Patrzą tylko jak tu opiekunkę najwięcej wycyckać, ciągle im mało.  I tak próbują, dopatrzy się czy nie. Upomni się,  czy nie. 

Przecież jak taka agencja za jeden miesiąc samego ZUS-u nie zapłaci to sporo weźmie dla siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LENA_57 napisał:

@Jolantapl to właśnie jest problem. Ja muszę ciągle się dopraszać i wykłócać o te sprawy z agencją. To jest męczące. 

Tutaj wiele opiekunek nie ma ZUS-u od średniej krajowej płacone, nie mają tez druku A1.  

Praca i wynagrodzenie to jedno, ale opiekunki nie powinny być traktowane jak wyrobnice. 

Poprzednie rządy w Polsce przyzwyczaili ludzi do tego, że nie maja żadnych praw a agencje dalej to wykorzystują.  

Ja tam się nie cykam, jak mi coś nie pasuje jestem w stanie zmienić nawet dobrą stellę, po to by mieć odpowiednią osłonę socjalną. Wystarczy poczytać ogłoszenia. Tej pracy naprawdę nie brakuje. 

A obecny rząd to czym sie  wykazał ? tylko powiększą grono opiekunek . Bo te tysiące nauczycieli , to gdzie pracę znajdzie  ?  Nie ma ZZ Opiekunek " i nikt sie za nimi nie wstawi . Wszyscy tylko narzekają a żadnych działań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, LENA_57 napisał:

@ Gośćaga. Opiekunek brak, więc .... a co my obecne opiekunki to skąd się wziełyśmy?  Na każdego przyjdzie pora.  

A my to za poprzednich rządów wyjechałyśmy . A teraz wyjadą też , chociaż rząd sie zmienił . Rząd czy "nierząd:$"o nas nikt nie pamieta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak gorąco ,że mi już obojętne wszystko,,stresowac się nie będę ani ZUS-em ani kartą A1 której nigdy nie widziałam,,aby mi zdrowie dopisało,,bo emerytury to nie wiem czy doczekam ,,liczy się moje życie teraz  i moje zachcianki ,,a kto co zrobi czy nie zrobi ,to koło d,,,y mi lata,:płacz:, aby dobrze zarabiac ,,aby żyć jak człowiek,,:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Łukasz napisał:

nic innego nie pozostało, jak jutro u źródła się dowiedzieć, jak to wygląda. Agencje nie posiadają kart EKUZ i formularzy A1, żeby tylko wpisać dane opiekuna i nam to przesłać. To wszystko załatwia ZUS

Ja już wiem ;)

nie muszę czekać do jutra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, LENA_57 napisał:

Ja nie mam zamiaru się obudzić na stare lata z reką w nocniku. Ja męża nie mam co by mnie  ubezpieczał,  zbyt wcześnie owdowiałam. Jak sama się o siebie nie zatroszczę to nikt tego za mnie nie zrobi.   

No pewnie na kogo masz liczyć w takiej sytuacji a jak już wcześniej napisałam jak piszą,że gwarantują to mają się wywiązywać bo jest to tak samo nie uczciwe jakby opiekun zobowiązał się gotować na miejscu a potem od tego gotowania się migał albo ociągał albo w jednym miesiącu gotował podwójnie a w drugim wcale tak jak Twoja agencja robi z zusem i wypłatami:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...