Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Na co zwracać uwagę przy wyborze zlecenia.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam ten temat bo po raz kolejny zostałam wprowadzona w błąd przez agencje, która nie podała rzetelnych informacji na temat stanu zdrowia podopiecznego i czynności, które trzeba przy nim wykonywać. 

Nauczona kolejnym przykrym doświadczeniem Ostrzegam wszystkich. Zwracajcie uwagę jak agencja opisuje Pdp jako osobę mobilna!!!!!! 

Może być to osoba, która rzeczywiście potrafi się jeszcze poruszać przy rolatorze ale samodzielnie nie jest w stanie zrobić jednego czy 2 kroków. Taka osobę trzeba cały czas asekurować, żeby zrobić krok czy dwa musi trzymać się dwoma rękoma uchwytów lub podpierać się na czymś. 

Osoba przedstawiana jako mobilna może być też całkowicie niesamodzielna. Potrzebująca pomocy dosłownie we wszystkim!!!!! 

Wymagająca nawet karmienia. Nie mówiąc już o pomocy we wszystkich czynnościach(wstawaniu, siadaniu, podnoszeniu się z łóżka itd) 

Nie dawajcie się nabrać na taką, mobilność ">:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo kolejne ogłoszenie. Porusza się przy pomocy rolatora. Gdzie informacja czy potrafi zrobić samodzielnie choćby jeden krok???? wstać, usiąść, przejść na toaletę..Nie wszędzie można wjechać rolatorem!!!!!!! 

Dokladna i informacja to taka, że dana osoba porusza się samodzielnie przy pomocy rolatora  lub porusza się przy pomocy rolatora ale potrzebuje asekuracji a to jest olbrzymia różnica!!!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone zlecenie!!!! 

Coz to może oznaczać??? ano tyle co nic >:( bo pod jakim kątem ono jest sprawdzone i przez kogo???? 

To, że ktoś tam pracuje nie świadczy wcale o tym, że uzyskamy prawdziwe informacje na temat pracy na tym zleceniu. Agencja może się zasłonić tym, że sytuaja a w szczególności stan zdrowia Pdp nie był aktualizowany przez opiekunki pracująca na tym zleceniu  a opiekunka może powiedzieć, że agencja była informowana i dobrze wiedziała o wszystkim. I co wtedy??? 

Ano nic bo sprawa przeważnie się, rypnie "jak już jesteśmy na miejscu >:(

Przecież opiekun nie ma obowiązku dzwonienia do zmiennik ani osoba pracująca na miejscu też nie ma obowiązku dzwonienia do opiekuna, który ma ja wymienić. 

Sprawdzone zlecenie to takie gdzie na miejscu przed każdą zmiana opiekuna pojawia się niemiecki koordynator i na podstawie jego  informacji oraz spostrzeżeń co do stanu podopiecznego (w szczególności) sporządzonego przez niego po takiej wizycie kontrolnej,agencja szuka nowego opiekuna. 

Proszę więc uważać na ten tani chwyt że sprawdzonym zleceniem!!!!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś rozmawiałem ze zmiennikiem o stanie zdrowia pdp i słyszałem same plusy a na miejscu okazało się, że to poważny przypadek. Zmiennik chciał wrócić i mówił to co chciałem usłyszeć :). Teraz to ja już rozmawiam ze zmiennikami, ale stawiam warunek, że mają mnie 1 dzień wprowadzać do pracy, bo tamten osobnik zmył się dzień przed moim przyjazdem. 

Sprawdzone zlecenie to takie zlecenie na którym jesteśmy od lat i wiemy czego się tam możemy spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Joker napisał:

Kiedyś rozmawiałem ze zmiennikiem o stanie zdrowia pdp i słyszałem same plusy a na miejscu okazało się, że to poważny przypadek. Zmiennik chciał wrócić i mówił to co chciałem usłyszeć :). Teraz to ja już rozmawiam ze zmiennikami, ale stawiam warunek, że mają mnie 1 dzień wprowadzać do pracy, bo tamten osobnik zmył się dzień przed moim przyjazdem. 

Sprawdzone zlecenie to takie zlecenie na którym jesteśmy od lat i wiemy czego się tam możemy spodziewać.

Dokładnie. Zlecenie jest sprawdzone dla osoby, która na tym zleceniu już pracowała a nie dla nowego opiekuna. Jak już napisałam powyżej ani ja nie mam obowiązku dzwonienia do opiekuna, który tam pracuje ani on do mnie. Ofertę przedstawia mi agencja i to pracownik agencji ma zadbać o to, żeby przekazać mi aktualne dane a nie te sprzed lat. Kolejnym razem jak będę miała taka sytuację to zamiast zmiennika to ja pojadę do domu a agencja niech się wtedy martwi i on też. Niech załatwiają to między sobą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...