Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Funny napisał:

A ile tych nowinek sie nazbierało przez 2 tyg to nie zliczę ,poradnik stworzę .Wczoraj robiłam domowy majonez pyszny oczywiście z pdp.No i cała procedura zwijania  kabla z blendera plus dokładne usadowienie tejże maszyny w kartoniku

@Funny plisssss nie daj się wkrecić w ten popaprany schemat. Zrób ten poradnik jeśli Ci to pomoże przetrwać, ale zaraz po,  zakop głeboko i nikomu nie mów gdzie. Zapomnij.

Chciałbym Ci tylko przypomnieć, że zbyt mało nam płacą za realizowanie fanaberii. W końcu umowa opiewa na tzw. "pomoc domową"  Czytaj pomoc - nie wyręczanie. Może niech sam robi jak chce, a Ty mu ewentualnie pomożesz jak nie sięgnie czego chce. ... Wiem ... wiem...  łatwo się mówi, ale rozważ dystans do tego :cześć2:

 

 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Funny napisał:

No i cała procedura zwijania  kabla z blendera plus dokładne usadowienie tejże maszyny w kartoniku

A że niby co ??? że się pogniecie ? - to powiedz mu że wyprasujesz :haha:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Funny napisał:

Dzieki ludzie dobrego słowa tak czy siak wszystko  wróci  do normy jak zatrzasne drzwi za miesiąc i se we własnym mieszkaniu w Pl łykne uczciwego drinka. ☺jeden starczy bo globusik mam slaby:p

Polecam 12-letnią Glenlivet singlemalt z jedną wielką kulką lodu. Skoro jeden to porządny :szept:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kleopatra napisał:

Pierwsze to dwie prawe nogi, pozniej jedna lewa, o ścianę oparte są prawa i lewa czyli komplet, na długiej ścianie jedna prawa( to ta co zgubiła lewą) ostatnie to znów prawa z lewą czyli para Niezły twist:szydera:

mistrzostwo dzieje się pod kołdrą :d

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ciężko.PDP po powrocie ze szpitala(wrócił jeszcze w niedzielę)wygląda jak odessany z energii.Mało je,ma spore problemy z mobilnością.Patrzę na córkę i wnuka i widzę po nich,że chyba zaczynają myśleć o heimie.Korytarz o długości +-3 metrów to spacer przynajmniej 15 minutowy.PDP potrafi się zatrzymać i przebiera laską,wygląda to tak jak by zapominał jak się przebiera nogami...Czuję się zmęczona.Sytuacji nie ułatwia fakt że tym razem firma przeceniła moje możliwości językowe.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patrycja781  no tak czasem nie jest prosto.  Niby nie językiem pracujemy jak tu ktoś określił ale komikacja z pacjentem jest ważna. Może dlatego wyższe stawki maja osoby z dobrym i bardzo dobrym. Porównując swoją pracę jako opiekunka w de. A obecną w polskim DPS widzę przepasc zainteresowania i empatki jaka istnieje  pomiędzy tymi dwoma światami.  Dla mnie to tylko epizod,  staram się wykonywać swoje obowiązku zgodnie z etyką zawodu który zdobywam. 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Funny napisał:

Czyli generalnie mają problem ze złapaniem oddechu :trele:

Ja generalnie intencją w moim poście był odpoczynek z nogami do gory a fotce daleko do odpoczynku... ale narzekać bym nie chciał, poza tlenem tam wszystko pewnie spoko

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć  kompanii!!! Żeby  nie  było nudno: Słońce, deszcz.... , deszcz, słońce ..... PoP  i jego  córka,  córka i PoP..... kawa podana bez mleka:szok: , mleko bez kawy.....

Od wjazdu do dziś urwanie pępka O.o ze wszystkim . Mam żyłkę nerwową zaciągniętą jak sznur na wisielcu .

Pomino zaszczepienia jednorazową  dawką J&J, negatywnego testu PCR podlegam  kwarantannie. Interpretacji ze strony urzędów cała księga.   Szukanie drogi jak od kwarantanny się wymigać spełzło na niczym.  Formularz przed wjazdem, formularz po  wjeździe ze  strony wjeżdżajacego  z  Pl gonią następne formularze ze strony rodziny przed wjazdem i po  wjeździe.  Mysz się nie prześlizgnie , chyba że  ryzykantka akrobatka . Kary solidne za nieprzestrzeganie prawa.  O tempora o more:mur:

Czas i chwile spokojnego życia zabrane.  

Obiad  późny , zimnyO.o.  

Dobrze,  że już pauza, kości swe ułożyłam na materacu i leżę.  Nic  mnie już  dziś z wyrka nie ruszy oprócz kolacji. POP  czeka na spacer.  Proszę  bardzo.... 10 rundek we własnym  ogrodzie, beze mnie :haha:.  Droga wolna, ja mam robotę: ogarniam swoje  następne dokształcanie zawodowe, już trzecie, tym razem. : asystent osoby niepełnosprawnej.  

Chcą  rodziny  profesjonalisty?  Proszę  bardzo!!! Pytam: Jakie państwo  chcecie  certyfikaty i zaginam ich w łokciu :oklaski:. Jednak moja  kompetencja na swoją cenę  :szept::hura:. Niestety. Znajomość  języka? Pyskaty:d

Taki dziś mam dzień 

Edytowane przez Heidi
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam na forum. Patrzę, znowu jestem sama:przekleństwa:.

Pytam: znaleźliście  może jakieś pole  obsiane  Panną Maryśką? Dymu nie widać.  Pewnie już macie mocno  w czubie :haha:i leżycie pomiędzy Panem Mniszkiem  i Panną Maryśką, stonogom liczycie ile razy na minutę swymi nogami przebierają. Podwójne  widzenie i podwójne liczenie:haha: . Ach ... życie.  Jak zwykle mogę liczyć na siebie:kawa2:. Popijając kawę patrzę  w lustro,  stwierdzam  fajna ta Heidi:hura:.  Z braku laku i Heidi dobra :gra:.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Heidi napisał:

Wracam na forum. Patrzę, znowu jestem sama:przekleństwa:.

Pytam: znaleźliście  może jakieś pole  obsiane  Panną Maryśką? Dymu nie widać.  Pewnie już macie mocno  w czubie :haha:i leżycie pomiędzy Panem Mniszkiem  i Panną Maryśką, stonogom liczycie ile razy na minutę swymi nogami przebierają. Podwójne  widzenie i podwójne liczenie:haha: . Ach ... życie.  Jak zwykle mogę liczyć na siebie:kawa2:. Popijając kawę patrzę  w lustro,  stwierdzam  fajna ta Heidi:hura:.  Z braku laku i Heidi dobra :gra:.

Co tak krzyczysz i przeklinasz ciasto piekę Wczesnie odsypiałam całe 2 godz ale tez nie głęboko bo pdp.swoje osobiste  chrapanie wlączył kuzwa

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Patrycja781 napisał:

Jest ciężko.PDP po powrocie ze szpitala(wrócił jeszcze w niedzielę)wygląda jak odessany z energii.Mało je,ma spore problemy z mobilnością.Patrzę na córkę i wnuka i widzę po nich,że chyba zaczynają myśleć o heimie.Korytarz o długości +-3 metrów to spacer przynajmniej 15 minutowy.PDP potrafi się zatrzymać i przebiera laską,wygląda to tak jak by zapominał jak się przebiera nogami...Czuję się zmęczona.Sytuacji nie ułatwia fakt że tym razem firma przeceniła moje możliwości językowe.

Pati nie zazdroszczę ale u mnie tez klawo nie jest czy Cie pocieszyłam,? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...