Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To takie czarne nasiona. Kupuje się w sklepie zielarskim  ja na targu bo jest to też roślina miododajna i ludziska dla pszczół sieją.  Polecam dwie łyżki dziennie.... Kiszki po trzech dniach jak po tygodniu głodówki czyste. Podobno po miesiącu.... Widać ubytki w tluszczyku 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, elf napisał:

To takie czarne nasiona. Kupuje się w sklepie zielarskim  ja na targu bo jest to też roślina miododajna i ludziska dla pszczół sieją.  Polecam dwie łyżki dziennie.... Kiszki po trzech dniach jak po tygodniu głodówki czyste. Podobno po miesiącu.... Widać ubytki w tluszczyku 

To może jak będę w domu spróbuję bo jak mi zacznie czyścić tłuszczyk :szydera: to się przestraszą

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kleopatra   mnie się na razie często siusiu chce a już 5dni konsumuje. Bałam się tego tatalajstwa bo przecież nie ptak jestem ale jakoś przeszło przez gardło.  Jeżeli chodzi o kiszki to też efekt widać.. Było raz dziennie jest trzy.. Aż czasem zastanawiam się czy nie za dużo i czy mi żołądka nie przeflancuje 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, elf napisał:

@Kleopatra   mnie się na razie często siusiu chce a już 5dni konsumuje. Bałam się tego tatalajstwa bo przecież nie ptak jestem ale jakoś przeszło przez gardło.  Jeżeli chodzi o kiszki to też efekt widać.. Było raz dziennie jest trzy.. Aż czasem zastanawiam się czy nie za dużo i czy mi żołądka nie przeflancuje 

Czyli spokojnie:d chociaż nie wiadomo jak na kogo podziala

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, elf napisał:

@Kleopatra haha w moim wieku to raczej.... RACZEJ nie możliwe jest. KUŹWA.. NIE STRASZ 

Ja Cię nie straszę:szydera: bo ja na ten temat nic nie wiem .Ale to nie jest powiedziane ja 100% w jakim wieku niemożliwe:szydera:

Tylko się cieszyć 500+dostaniesz i co? Źle

Edytowane przez Kleopatra ?
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minut temu, elf napisał:

Z agencji nie jestem zadowolona głównie dalego że ZUS mały maja za to dobre stawki.... Więc póki moje dziecko studiuje w Niemczech to pewnie posiedzę u nich.  Chodź przyznam szczerze że poważnie się nad tym zastanawiam.  Pewnie wszędzie bym znalazła pracę z językiem na poziomie bardzo dobrym.  Ale żadna normalna agencja nie da więcej niż 1500... Z pełnym zusem. A tu zarabiam więcej jedno co mnie wkurza że mój zmiennik który zna 15 niemieckich słów zarabia tyle samo bo rodzina zamawiał tylko komunikatywny. Ja znalazłam się tutaj przypadkiem po Szwajcarii. Która zresztą nie wspominam dobrze B. O  tam to traktowano mnie raczej jak kocmolucha. Chodź przyznam że zatrudniona byłam besposrednio w szwajcarskiej firmie i przyzwoicie zarabiałam. Mimo wszystko i tak do nich nie wrócę.... Nie wspominam miłe Zurychu 

Agencje tak mają, że albo

1.duży ZUS i małe stawki, albo

2. mały ZUS i więcej grosza na koncie. 

Zatrudnienie przez niemiecką agencję , to też raczej nie więcej jak 1500 Euro (ja się nie spotkałam z większą stawką, chociaż gadają wrony, że można więcej, ale z autopsji nie znam). Składki od 1200 euro plus minijob. Zmienikiem sobie głowy nie zawracaj, na niektóre układy nie ma rady. Może warto wejść bezpośrednio na stronę agencji i poszukać tam ogłoszeń za 1750-1900 ? Nie wiem jak młoda jesteś, Zależy ci na Zusie? Może warto policzyć co lepsze( 1 lub 2)?

 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Heidi Zusem jestem zainteresowany szczególnie jak matką chce mnie Kleopatra zrobić. A i bez tego też bo ja jako urodzona po zmianach w systemie emerytalnych chciałabym więcej brać niż 250 zł miesięcznie. 

Chodź może lepiej olać te marna instytucje i w skarpete Euro chować. 

Kurcze i to kusi i to neci 

Edytowane przez elf
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...