Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry ☀

Wstajemy nie śpimy  

Kawusia  :dyskusja: zrobiona, częstować się proszę   

Ja jeszcze korzystam z urlopiku, muszę nadrobić zaległości w leżeniu i rozkoszowaniu się ciepełkiem  i mruczeniem moich kotełków  

Myślę że tak w połowie lutego do pracy gdzieś wyruszę, tylko gdzie?  

Chyba już teraz trza się rozglądać za jakimś fajnym miejscem  

No to miłego dnia pracusie życzę

IMG-20210126-WA0000.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :cześć:

Witam milutko i cieplutko. Podobno ciepło się robi powoli :hura:, hurrrra, dosyć zimy i śniegu :d. Kawą :kawa::kawa::kawa: częstuję, zapraszam :cmok:

@waldiroom, @Wenusia, @Jurek50, @adamos6, wszyscy macie rację, do de jedziemy po pieniążki, pracować, tak żeby żadnej choroby nie przytargać ze sobą do domu, wszelkie niezbędne srodki do pracy powinna nam zapewnić rodzina, tyle w temacie. 

Miłego dnia wam zyczę :cmok:

pobrane (7).jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Janeczka1963 napisał:

Dzień dobry :cześć:

Witam milutko i cieplutko. Podobno ciepło się robi powoli :hura:, hurrrra, dosyć zimy i śniegu :d. Kawą :kawa::kawa::kawa: częstuję, zapraszam :cmok:

@waldiroom, @Wenusia, @Jurek50, @adamos6, wszyscy macie rację, do de jedziemy po pieniążki, pracować, tak żeby żadnej choroby nie przytargać ze sobą do domu, wszelkie niezbędne srodki do pracy powinna nam zapewnić rodzina, tyle w temacie. 

Miłego dnia wam zyczę :cmok:

pobrane (7).jpg

Dzień dobry ☀  słoneczko  

Jak to mówią : pieniądze szczęścia nie dają ale bez nich ani rusz  

Smakowicie wygląda ta Twoja kawusia, zabieram... ale będę tylo paczczczeć na nią

Miłego dnia

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Michał845 napisał:

Witam opiekunkowo :)

Zwierzę się tak lekko, że dzisiaj podjąłem dosyć ciężką decyzję. Kilka ostatnich wyjazdów do Niemiec robiłem na dwa fronty. Podczas pobytu w Niemczech zaliczane 2 fajne adresy oddalone od siebie o 55km. Raz nawet tak, że podczas jednego pobytu 1,5 miesiąca adres A, potem miesiąc adres B i znowu na miesiąc na adres A. Ale to było ze zbyt długimi pobytami w Niemczech w porównaniu do wolnego w Polsce. Zrezygnowałem z jednego adresu i teraz będę na jednym robił 2 mies na 2 mies.  Finansowo będę na pewno gorzej stał i ryzyko, bo jak coś by się niedługo stało z PDP tutaj to tracę z automatu 2 sprawdzone i fajne adresy. Ale trzeba też mieć jakieś życie w Polsce.

Do Polski wyjazd w piątek :)  Przedwczoraj wracał Sindbadem znajomy opiekun. Nikt żadnych kwarantannowych papierów nie dostał, żadnych komunikatów, nic. Ta kwarantanna to pic na wodę. 

Maseczki faktycznie... Już w Aldiku są po 99 centów.  W tych aptekach jakieś kosmiczne ceny.

 

 

Ja również jak wracałam 1/5 tygodnia temu nie miałam kontroli ani papirologii  

Co do maseczek, to już kupiłam teraz sobie na zaś w PL  za 5 szt zapłaciłam 17.50  w aptece  , chciałam takie teraz "modne" o nazwie Fpp2 ale nie było nigdzie i nie będzie... taką informację otrzymałam, po przebyciu i zwiedzeniu kilkunastu aptek dostałam podobne zamienniki

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Funny napisał:

Witam szanowne okrojone grono:oklaski:zaiste ciekawe tematy tu poruszacie, gumowa ochrona narządow wszelakich na tapecie i masssseczki tanie, droższe i niezniszczalne :d.O ciastach już nie wspomnę co oczy cieszą i podniebienie łechczą namiętnie polewami słodkimi...:pMilego dnia Wam życzę wskakujemy w nowy tydzień. Kurde busa już zamówiłam na sobote haha

Już na sobotę?????

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 22.01.2021 at 17:40, waldiroom napisał:

Witaj/ jest akcja i działa w DE, niech Ci rodzina przyniesie talon i masz. Do stycznia byly 3 darmowe ... teraz jest tak , cytuje 

„W drugim kroku, od 1 stycznia, będzie można otrzymać kolejnych dwanaście maseczek. W tym celu uprawnione osoby powinny zaopatrzyć się w swojej kasie chorych w specjalny talon, upoważniający je do otrzymania dwóch pakietów maseczek FFP2 po sześć sztuk. Przewidziano wkład własny w wysokości 2 euro na każde sześć maseczek. Akcja ta będzie kosztować rząd federalny w sumie około 2,5 miliarda euro”

sprawdzilem/kupiłem ... działa 

D3750E1B-D777-402A-9F94-82CC8BA473B5.jpeg

A to ciekawe z tym talonem widzę że ważny do 28 lutego, może jeszcze się załapię

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 23.01.2021 at 14:47, beatrix+ napisał:

Na otarcie Henłyczkowych łez popełniłam szełniczek...

W poniedziałek rano wyjazd na nową sztelę. 

received_213781293716023.jpeg

No ten tego ten... biedny Henłyczek,,,, ale masz Becia niedaleko to może upieczesz w weekend i podrzucisz Henłyczkowi, uwierz będzie szczęśliwy

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jurek50 napisał:

Zycze ci powodzenia w realizacji tego planu.Ja wyjezdajac po raz pierwszy ,jechalem z nastawieniem,zobaczenia jak to bedzie,czy dam rade itp.To ogladanie trwa juz ponad 10 lat.Jest dokladnie tak jak napisałes,z kazdym rokiem pojawiaja sie nowe potrzeby,motywacje do dalszego zarabiania.

Szczęście mówiąc @Jurek50 już po tych 2-latach, widzę i  boje się ze wpadnę w pętle jak wielu tutaj obecnych w kolejne cele... i z tego „5 letniego planu” zrobi się kolejny. Koronka - choć bardziej politycy kładą kolejne biznesy na łopatki i wyjścia chyba nie będzie.

Pozdrawiam przy kawie ??? 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minut temu, Wenusia napisał:

Dzień dobry ☀

Wstajemy nie śpimy  

Kawusia  :dyskusja: zrobiona, częstować się proszę   

Ja jeszcze korzystam z urlopiku, muszę nadrobić zaległości w leżeniu i rozkoszowaniu się ciepełkiem  i mruczeniem moich kotełków  

Myślę że tak w połowie lutego do pracy gdzieś wyruszę, tylko gdzie?  

Chyba już teraz trza się rozglądać za jakimś fajnym miejscem  

No to miłego dnia pracusie życzę

IMG-20210126-WA0000.jpg

Wstajemy wstajemy - dzień dobry przy Kawie ?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Funny napisał:

Witam szanowne okrojone grono:oklaski:zaiste ciekawe tematy tu poruszacie, gumowa ochrona narządow wszelakich na tapecie i masssseczki tanie, droższe i niezniszczalne :d.O ciastach już nie wspomnę co oczy cieszą i podniebienie łechczą namiętnie polewami słodkimi...:pMilego dnia Wam życzę wskakujemy w nowy tydzień. Kurde busa już zamówiłam na sobote haha

Hej @Funny na kawe zapraszamy 

mnie sięgałem wstecz w topiku za nadto .... 

duzo się działo czy mało... pewnie wesoło - jak przy kawie ?

mam nadzieje ze nie ominęła mnie zabawa w zgadywanki....czas może jak sie grono większe zbierze wrócić - zajrzę przy okazji na muzycznie-filmowo

pozdrawiam ciepło

co do masek i zaostrzeń ... na Bajerach  godzina policyjna po 21-ej  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Janeczka1963 napisał:

Dzień dobry :cześć:

Witam milutko i cieplutko. Podobno ciepło się robi powoli :hura:, hurrrra, dosyć zimy i śniegu :d. Kawą :kawa::kawa::kawa: częstuję, zapraszam :cmok:

@waldiroom, @Wenusia, @Jurek50, @adamos6, wszyscy macie rację, do de jedziemy po pieniążki, pracować, tak żeby żadnej choroby nie przytargać ze sobą do domu, wszelkie niezbędne srodki do pracy powinna nam zapewnić rodzina, tyle w temacie. 

Miłego dnia wam zyczę :cmok:

pobrane (7).jpg

Zgadzam się - rękawiczki maseczki, środki dezynfekcyjne... ale przede wszystkim rozwaga- w tzw. czynnościach opiekuńczych.

Kiedys znajomy  lekarz powiedział do mojej żony - musisz zadbać o siebie w pierwszej kolejności, bo jak nie będziesz miała zdrowia to i siły ...by dbać o innych

madre słowa 

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, waldiroom napisał:

Hej @Funny na kawe zapraszamy 

mnie sięgałem wstecz w topiku za nadto .... 

duzo się działo czy mało... pewnie wesoło - jak przy kawie ?

mam nadzieje ze nie ominęła mnie zabawa w zgadywanki....czas może jak sie grono większe zbierze wrócić - zajrzę przy okazji na muzycznie-filmowo

pozdrawiam ciepło

co do masek i zaostrzeń ... na Bajerach  godzina policyjna po 21-ej  

Aaa już doczytałam  

... Na Bajerach jesteś

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wenusia napisał:

Już półtora tygodnia w PL i tak chyba do połowy lutego pociągnę, muszę odreagować długi 3 miesięczny maraton

No wiele z Was Ty, @Funny tez chyba jakoś tak długo siedziała w DE jeszcze z koronką w tle... oj zdrowia dla wszystkich ☺️☺️☺️ I tego psychicznego tez

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, waldiroom napisał:

No wiele z Was Ty, @Funny tez chyba jakoś tak długo siedziała w DE jeszcze z koronką w tle... oj zdrowia dla wszystkich ☺️☺️☺️ I tego psychicznego tez

Tak @Funny podobnie siedziała tzn pracowała ciężko jak ja  

Teraz czas na ciało i duszę  

Ciało już w rozkosze odleciało a dusza dogorywa  

Dla Cię też zdróweczka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Janeczka1963 napisał:

Dzień dobry :cześć:

Witam milutko i cieplutko. Podobno ciepło się robi powoli :hura:, hurrrra, dosyć zimy i śniegu :d. Kawą :kawa::kawa::kawa: częstuję, zapraszam :cmok:

@waldiroom, @Wenusia, @Jurek50, @adamos6, wszyscy macie rację, do de jedziemy po pieniążki, pracować, tak żeby żadnej choroby nie przytargać ze sobą do domu, wszelkie niezbędne srodki do pracy powinna nam zapewnić rodzina, tyle w temacie. 

Miłego dnia wam zyczę :cmok:

pobrane (7).jpg

W PL znów śnieg , tutaj raz śnieg... raz deszcz... nie wiem co gorsze. Już wolałbym śnieg - można by bałwana ulepić na spacerze z dziadkiem

ponioslo mnie - gorąca kawa jak znalazł??? - gdy patrzę na te chmury przez okno.

pozdrawiam serdecznie, miłego dnia

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, waldiroom napisał:

Zgadzam się - rękawiczki maseczki, środki dezynfekcyjne... ale przede wszystkim rozwaga- w tzw. czynnościach opiekuńczych.

Kiedys znajomy  lekarz powiedział do mojej żony - musisz zadbać o siebie w pierwszej kolejności, bo jak nie będziesz miała zdrowia to i siły ...by dbać o innych

madre słowa 

Bardzo madrze to skomentowalaś

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wenusia napisał:

Wiesz co... Nie interesuje mnie co myśli o tym rodzina, ma być higieniczne i z zachowaniem całkowitego bezpieczeństwa, to działa w obydwie strony. Poza tym rodzina musi zapewnić Ci niezbędne produkty do pracy, jak tego nie ma to zgłaszasz firmie lub sam kupujesz za pieniążki z tygodniówki i zgłaszasz to rodzinie. 

To sie tylko tak mówi a realia sa nieraz inne.Kazdy z nas ma serce  i oczy  a wiec rozsadek i wyczucie sytuacji,bo nie wszedzie ,mozna stosowac sztywne reguly.,ale generalnie masz racje.

Edytowane przez adamos6
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...