Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Heidi napisał:

Witam i ja:cześć2:@Janeczka1963 Kawa się przyda i to mocna, ale z mlekiem:haha:.

Obejrzałam  wiadomości z PL. Masakra wydarzeń . Mam nadzieję,  że przyjdzie nam i naszym potomkom jeszcze żyć w normalnych  czasach. Najważniejsze,  żeby  się nie bać , bo zalękniony umysł widzi same problemy,
natomiast spokojny umysł potrafi zauważyć możliwości
 – nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Jest tu na forum  wiele odważnych osób:oklaski:.  Gratulacje kochani i całusek w czółko od mamci:cmok:.

@Heidi ... cieszy mnie bardzo Twoj pozytywny entuzjazm 

Swiadczy to o tym ze jest nadzieja.

Dla nas, dla ludzi. Przypomniał mi się film z Keanu Reeves oczywiście jako fan sci-fi  „dzień, w którym zatrzymała się ziemia” 

porusza wady ludzi... i niewłaściwy kierunek. Powinienem wrzucić to w zagadki filmowe... ale niech tam : polecam tutaj bez zgadywania

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Janeczka1963 napisał:

@waldiroom w negocjacjach czy w spaniu :trele:

Ty mi powiedz @Janeczka1963

No do negocjacji ... spać każdy potrafi czasem lepiej, czasem gorzej - vide @Funny zle sypia bo przy ścianie i w nocy przez babcie musi przeskakiwać ( dobrze ze to babcia ...hoho ...) jak chce wcześniej.... cokolwiek.

Ale nadal nie rozumiem.. „What is going on...?

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

14 minut temu, waldiroom napisał:

@Heidi ... cieszy mnie bardzo Twoj pozytywny entuzjazm 

Swiadczy to o tym ze jest nadzieja.

Dla nas, dla ludzi. Przypomniał mi się film z Keanu Reeves oczywiście jako fan sci-fi  „dzień, w którym zatrzymała się ziemia” 

porusza wady ludzi... i niewłaściwy kierunek. Powinienem wrzucić to w zagadki filmowe... ale niech tam : polecam tutaj bez zgadywania

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, waldiroom napisał:

Ty mi powiedz @Janeczka1963

No do negocjacji ... spać każdy potrafi czasem lepiej, czasem gorzej - vide @Funny zle sypia bo przy ścianie i w nocy przez babcie musi przeskakiwać ( dobrze ze to babcia ...hoho ...) jak chce wcześniej.... cokolwiek.

Ale nadal nie rozumiem.. „What is going on...?

Bo to jest tak @waldiroom jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma a negocjacje nieco podkręcają atmosferę

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Heidi napisał:

Witam i ja:cześć2:@Janeczka1963 Kawa się przyda i to mocna, ale z mlekiem:haha:.

Obejrzałam  wiadomości z PL. Masakra wydarzeń . Mam nadzieję,  że przyjdzie nam i naszym potomkom jeszcze żyć w normalnych  czasach. Najważniejsze,  żeby  się nie bać , bo zalękniony umysł widzi same problemy,
natomiast spokojny umysł potrafi zauważyć możliwości
 – nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Jest tu na forum  wiele odważnych osób:oklaski:.  Gratulacje kochani i całusek w czółko od mamci:cmok:.

No Ty to najodważniejsza z odważnych :zwyciezca:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, waldiroom napisał:

Czekaj ...czekaj ... o czym Wy tutaj gaworzycie przed snem... na chwile Was zostawiłem a Wy już jakieś negocjacje? Domyślam się ze @Janeczka1963 ma większe dostwiadczenie ... 

O co z tym łóżkiem chodzi ... na pół @Funny....  czy Ty z Babką w jednym łóżku ....

Tak z babka piaskową

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, beatrix+ napisał:

Zaś ta głupia  papryka  robi  mi rewolucję. Czyli wiadro  herbatki miętowej  muszę  zaaplikować sobie. 

Aaa! SZtelomierz  przedstawiłam. Miałam wracać w sobotę do domu,  ale syny poprosili żebym do końce roku została. A niech ta!

Znacząca różnica

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Funny napisał:

No Ty to najodważniejsza z odważnych :zwyciezca:

Z ciekawości sprawdziłam dzień moich poniedziałkowych urodzin (sto lat temu)  i.... astrologiczny kalendarz mnie  oświecił, nawet  bez przyjęcia łapówki mi pocukrował:p. Jestem  zadowolona:

"Urodzeni w poniedziałek to bardzo pracowici, uprzejmi i obdarzeni dużą intuicją ludzie. Ich opiekuńczą planetą jest Księżyc, który obdarza ich wielka uczuciowością, skłonnością do empatii i dużą wyobraźnią. ... Osoby urodzone w poniedziałek potrafią praktycznie wykorzystać swe twórcze zamiłowania".

Prawda to czy fałsz?  Zaraz prześwietlę i innych moich członków  rodziny i znajomych .  Fajna  strefa poszukiwań .  Polecam:serce:

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Funny napisał:

Bo to jest tak @waldiroom jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma a negocjacje nieco podkręcają atmosferę

.... No dobra : bo już   się pogubiłem „its fun ”  / @Funny... nieustanny brak dostępu do sieci ogranicza mi... ale już to mówiłem

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Heidi napisał:

Z ciekawości sprawdziłam dzień moich poniedziałkowych urodzin (sto lat temu)  i.... astrologiczny kalendarz mnie  oświecił, nawet  bez przyjęcia łapówki mi pocukrował:p. Jestem  zadowolona:

"Urodzeni w poniedziałek to bardzo pracowici, uprzejmi i obdarzeni dużą intuicją ludzie. Ich opiekuńczą planetą jest Księżyc, który obdarza ich wielka uczuciowością, skłonnością do empatii i dużą wyobraźnią. ... Osoby urodzone w poniedziałek potrafią praktycznie wykorzystać swe twórcze zamiłowania".

Prawda to czy fałsz?  Zaraz prześwietlę i innych moich członków  rodziny i znajomych .  Fajna  strefa poszukiwań .  Polecam:serce:

 

a ja się urodziłam w niedzielę :p

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam witam wszystkich i każdego z osobna :kawa: kawkę wypiłam i forum poczytałam... trza nadrobić trochi lektury :haha:

U mnie słoneczko świeci choć zimnem powiewa, dziś obejdę okoliczne wioski, pastwiska, pola i łąki by napawać się tym wiejskim klimatem :tak2: 

Miłego dnia życzę :cmok:

 

IMG_20201031_155313.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, waldiroom napisał:

.... No dobra : bo już   się pogubiłem „its fun ”  / @Funny... nieustanny brak dostępu do sieci ogranicza mi... ale już to mówiłem

Tak pisałeś parokrotnie jesteśmy z Tobą w bólu czekamy z niecierpliwością na poprawę sytuacji

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Heidi napisał:

Z ciekawości sprawdziłam dzień moich poniedziałkowych urodzin (sto lat temu)  i.... astrologiczny kalendarz mnie  oświecił, nawet  bez przyjęcia łapówki mi pocukrował:p. Jestem  zadowolona:

"Urodzeni w poniedziałek to bardzo pracowici, uprzejmi i obdarzeni dużą intuicją ludzie. Ich opiekuńczą planetą jest Księżyc, który obdarza ich wielka uczuciowością, skłonnością do empatii i dużą wyobraźnią. ... Osoby urodzone w poniedziałek potrafią praktycznie wykorzystać swe twórcze zamiłowania".

Prawda to czy fałsz?  Zaraz prześwietlę i innych moich członków  rodziny i znajomych .  Fajna  strefa poszukiwań .  Polecam:serce:

 

Wtorkowa jestem czyli średnio robotnaA Ty na swoje 100 lat to bardzo ruchliwa jesteś

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Janeczka1963 @Wenusia

"Urodzeni w niedzielę są więc kreatywni, optymistyczni, kochają ruch i jeśli już się czegoś podejmują, to bardzo ciężko ich zatrzymać. Są również niezwykle pewni siebie, kochają towarzystwo i lubią być w centrum uwagi."

Plusy: Ludzie urodzeni w niedzielę, wbrew obiegowej opinii, wcale nie są leniwi. Przeciwnie - Słońce obdarza ich energią, silną wolą i uporem w dążeniu do celu. Jeżeli więc urodziłaś/eś się w ciepłym blasku słonecznych promieni, masz w sobie dużo optymizmu, jesteś człowiekiem ruchliwym i wiecznie zajętym. Lubisz życie towarzyskie i zawsze pragniesz być w centrum wydarzeń. Światło reflektorów raczej Cię nie peszy. Odważnie kierujesz swoim życiem. Dążysz do sławy, wysokich stanowisk, dużych pieniędzy, pamiętając jednak zawsze o stosowaniu zasad fair play. Jesteś ambitny i konsekwentny. Brzydzisz się kłamstwem i podstępem. 

 

Minusy: Możesz grzeszyć zarozumiałością. Zbyt łatwo dzielisz poglądy na własne oraz mylne. Twój gniew bywa niszczący.

W relacjach partnerskich: Od partnera oczekujesz, że będzie Twoim satelitą, poddanym, wielbicielem. Jednocześnie jednak gardzisz słabeuszami i pantoflarzami. Któż więc byłby w stanie zaspokoić Twoje wysokie wymagania? Chyba tylko rycerz przeniesiony żywcem ze średniowiecznych romansów.

 

Zgadza się?   

Edytowane przez Heidi
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Funny  jaki dzień tygodnia,  taki  charakterek:szydera:

 

Urodzeni we wtorek
 

Plusy: Osoba urodzona pod patronatem wojowniczego Marsa nie może być potulną owieczką. Jeśli zatem ujrzałaś/eś ten najpiękniejszy ze światów właśnie we wtorek, idziesz przez życie przebojem, rozpiera Cię energia, jesteś skłonna/y do działań spontanicznych, a nawet brawurowych. Potrafisz jednak trzeźwo ocenić szanse wygranej i nie walczysz na straconych pozycjach. Jesteś osobowością silną i barwną. Lubisz jasne sytuacje, rozterki nie zakłócają Twego snu

 

Minusy: Pewność siebie czasami przeradza się w arogancję i bezwzględność. Nadmiar ambicji może zaś sprawić, że przekroczysz granice rozsądku i ściągniesz na swoją głowę kłopoty, a nawet niebezpieczeństwo. Bywasz zbyt gwałtowna/y w reakcjach i zbyt gorliwa/y w obronie swoich poglądów. Niekiedy osądzasz ludzi i sytuacje po pozorach. Niektórzy mogą mówić o Tobie: "słomiany ogień".

W relacjach partnerskich: Twój partner powinien być równie energiczny i zaradny jak Ty, inaczej wiecznie będzie zostawał w tyle, a to - prędzej, czy później - zacznie Cię irytować. Aby uniknąć walki o władzę, podzielcie się zawczasu kompetencjami.

  

 

 

I..... jedziemy dalej: 

Urodzeni w środę
 

Plusy: Władca Twojego dnia urodzin, Merkury, to symbol życiowej mądrości. Obdarza Cię inteligencją i talentami towarzyskimi. Jesteś osobą wszechstronną, żądną wiedzy i ciekawą świata. Długie dyskusje są Twoim żywiołem. Jesteś groźnym przeciwnikiem w sporach, ale kiedy trzeba potrafisz osiągnąć zadowalający wszystkich kompromis. Masz niezłą intuicję i umiejętność przystosowywania się do okoliczności. Zręcznie unikasz życiowych pułapek i kłopotów powszedniej egzystencji. 

 

Minusy: Czasem przeceniasz swoje możliwości i porzucasz przedsięwzięcie w pół drogi. Osoby urodzone w środę bywają też nerwowe, powierzchowne, męcząco gadatliwe i skłonne do działań na pograniczu prawa. W relacjach partnerskich: W Twoim związku najważniejsze jest porozumienie intelektualne i podobne poczucie humoru. Związki oparte wyłącznie na fascynacji seksualnej bardzo szybko Cię nużą.
 

Urodzeni w czwartek


Plusy: Jowisz, który rządzi tym dniem, obdarza swoje dzieci wewnętrzną siłą, spokojem, lojalnością, życiową mądrością i energią. Jesteś łagodną, dobroduszną osobą, otwartą na świat, ludzi i ich problemy. Nie przechodzisz obojętnie obok czyjegoś nieszczęścia, a Twój optymizm i odwaga pozwalają Ci na skuteczną pomoc nawet w pozornie beznadziejnych sprawach. Lubisz czuć się wolna/y i niezależna/y, ale obowiązki wypełniasz z pełną odpowiedzialnością. Ludzie wiedzą, że można na Tobie polegać. Zazwyczaj osiągasz życiowe powodzenie. 



Minusy: Uważaj, aby Twoja pewność siebie nie przerodziła się w poczucie nieomylności i protekcjonalną postawę, która zrażałaby do Ciebie otoczenie. Jowiszowe wady to także skłonność do przesady, łakomstwo, rozrzutność, wygodnictwo, a czasem też gadulstwo.

W relacjach partnerskich: W związkach jesteś zazwyczaj lojalna/y i tolerancyjna/y. Obdarzasz partnera wolnością i zaufaniem. W zamian oczekujesz porozumienia dusz i intelektów. Najsilniej połączy Was wspólna pasja lub cel.

 

 

 

Urodzeni w piątek 

Plusy: Urodzeni w piątek podlegają wpływom Wenus, która obdarza poczuciem piękna, talentem artystycznym, romantycznym usposobieniem i seksapilem. Masz łatwość w wyrażaniu uczuć. Miłość jest dla Ciebie sprawą najważniejszą na świecie. Brutalność i gwałtowność budzą w Tobie niesmak. Jesteś mistrzem kompromisu, ale też pewnych idei jesteś gotowa/gotów bronić za wszelką cenę. Umiesz konsekwentnie dążyć do celu, nikogo przy tym nie raniąc ani do siebie nie zrażając. 
Minusy: Negatywne cechy, jakie może zesłać Wenus, to powierzchowność i próżność. Chętnie zrzucasz na innych troskę o codzienne sprawy, podczas gdy sam/a szukasz przyjemności. Bywa też, że zbyt łatwo ulegasz wpływom, że robisz coś z wyrachowania, wyłącznie w trosce o swoje interesy. 

W relacjach partnerskich: Łatwo Cię podbić romantycznym gestem, czułym wyznaniem. Wybaczysz partnerowi drobne wady, pod warunkiem, że otoczy Cię miłością.

 

 

 

Urodzeni w sobotę


Plusy: Saturn - władca osób urodzonych w sobotę - to planetarny realista. Z pewnością nie bujasz w obłokach. Cechuje Cię odpowiedzialność, pracowitość, rozsądek, cierpliwość i systematyczność. Nie spóźniasz się ani do pracy, ani na randki. Uważnie obserwujesz świat i umiesz wyciągać logiczne wnioski. Uczysz się na błędach - swoich i cudzych. Do celu dążysz z uporem i ambicją. Twoje atuty to konsekwencja i wytrwałość. Sukces zawdzięczasz ciężkiej pracy. Nie ryzykujesz, wolisz unikać eksperymentów i zmian. Ludzie cenią Cię za uczciwość i wierność zasadom. 



Minusy: Ciemna strona Saturna to pesymizm i oschłość. Osoby urodzone w sobotę bywają oziębłe, podejrzliwe, nawet złośliwe. Miewają problemy z okazywaniem uczuć. Nieufność utrudnia im nawiązywanie znajomości, a nadmierna ambicja może prowadzić do lekceważenia innych. 
W relacjach partnerskich: U partnera najbardziej interesuje Cię solidność i odpowiedzialność. Raz zdradzony, nie dajesz nikomu drugiej szansy. Ale jeśli już komuś zaufasz, trwasz przy tej osobie na dobre i na złe.  

Czy wszyscy są  już  zadowoleni ?  
 

 

 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Funny napisał:

Wtorkowa jestem czyli średnio robotnaA Ty na swoje 100 lat to bardzo ruchliwa jesteś

Ruchliwa i owszem,  ale moim życiowym szczęściem jest, że w swoich kleszczach trzyma mnie  Skorpion i mnie  tonuje. Charakter trudny, ale  serce anioła, akceptuje mnie  jaką jestem i nie ogranicza w fantazjach i fanaberiach. Jednym słowem on jest głową  , a ja szyją i kręcę  jak trzeba:haha: i jak się da, a jak się nie da, to cierpliwie odczekam i znów gwint poprawię nie pytając o zgodę :trele:, a on mnie jeszcze uwielbia za upór:p

Miałam w życiu szczęście  móc nadepnąć Skorpionowi na ogon :szydera:

Edytowane przez Heidi
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja z polskiego podwórka was pozdrawiam. Nadal pełnię wartę u małej Weroniki. Już któryś raz z koleji mama maleństwa przedłuża mi kontrakt, nawet pytała czy pojadę z nią do Warszawy . Ale ja tam boję się stolicy i walczących kobiet. 

Planuję na grudzień wyjechać do pracy bo wtedy mam szansę dorobić Euraskow dla córki.  Zaraz poszukam gdzie jesteście to przyczepę się do którejś. Najszybciej to do Heidi polecę bo i córka tam jest. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Heidi napisał:

@Janeczka1963 @Wenusia

"Urodzeni w niedzielę są więc kreatywni, optymistyczni, kochają ruch i jeśli już się czegoś podejmują, to bardzo ciężko ich zatrzymać. Są również niezwykle pewni siebie, kochają towarzystwo i lubią być w centrum uwagi."

Plusy: Ludzie urodzeni w niedzielę, wbrew obiegowej opinii, wcale nie są leniwi. Przeciwnie - Słońce obdarza ich energią, silną wolą i uporem w dążeniu do celu. Jeżeli więc urodziłaś/eś się w ciepłym blasku słonecznych promieni, masz w sobie dużo optymizmu, jesteś człowiekiem ruchliwym i wiecznie zajętym. Lubisz życie towarzyskie i zawsze pragniesz być w centrum wydarzeń. Światło reflektorów raczej Cię nie peszy. Odważnie kierujesz swoim życiem. Dążysz do sławy, wysokich stanowisk, dużych pieniędzy, pamiętając jednak zawsze o stosowaniu zasad fair play. Jesteś ambitny i konsekwentny. Brzydzisz się kłamstwem i podstępem. 

 

Minusy: Możesz grzeszyć zarozumiałością. Zbyt łatwo dzielisz poglądy na własne oraz mylne. Twój gniew bywa niszczący.

W relacjach partnerskich: Od partnera oczekujesz, że będzie Twoim satelitą, poddanym, wielbicielem. Jednocześnie jednak gardzisz słabeuszami i pantoflarzami. Któż więc byłby w stanie zaspokoić Twoje wysokie wymagania? Chyba tylko rycerz przeniesiony żywcem ze średniowiecznych romansów.

 

Zgadza się?   

Cała ja

Dziękuję @Heidi

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Wenusia napisał:

No i byłam ma spacerku po Wsi, słoneczko pięknie mi towarzyszyło ale i wiaterkiem  powiewało więc czym prędzej do domku na :kawa: pośpieszyłam  :haha:

 

IMG_20201103_140311.jpg

Też byłam.....w słońcu jechałam, ale nos mi zmarzł i łapki też ....hmmm zimno, więc z krowami przytulańców dziś niet

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...